hirdetés

Alldocube iPlay 20 tablet teszt

Fémházas óriás

teszt
Alldocube iPlay 20 tablet teszt 1
hajas
írta: hajas
2020-09-28

Manapság mintha a tabletek a háttérbe szorultak volna. Ez érthető, hiszen rengeteg mobil már akkora kijelzővel érkezik, hogy az már simán elmenne egy táblagépnek is. A Redmi 9 például 6,53 colos, életem első tablete pedig 7 colos volt, vagyis alig van köztük méretbeli különbség. Persze ezeknél nagyobb gépek is vannak, mint például legújabb tesztalanyunk, az Alldocube iPlay 20, ami igen kedves meglepetés volt számomra. LTE támogatás, fürgeség, szép kijelző jellemző a készülékre, de ez csak néhány tulajdonsága a remek kütyünek. Az árcédula tudásához képest elfogadható, induló ára 40 000 forint.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 9
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 8
  • ár/érték arány: 9

9

Népítélet

9

  • megbízhatóság:9.5
  • design és anyagminőség:9
  • felszereltség, funkciók:7.5
  • ergonómia:9
  • ár/érték arány:10
Véleményt írok

Alldocube iPlay 20 – Nem gyenge

A gép lelkét egy nyolcmagos Unisoc SC9863a adja, mellé jön még 4 GB RAM, ezek kombinációja pedig igen fürgévé teszik a tabot. Tárhelye 64 gigás, ebből viszont „csak” 54,8 GB áll rendelkezésetekre. Van ennél nagyobb, 128-as kiadás, 6 giga RAM-mal, de szerintem ez is bőven elegendő, hiszen elsősorban filmezésre használja az ember a táblagépét, ráadásul tovább bővíthetitek micro SD-vel, akár egy 512 gigabájtos kártyával is, ennél pedig aligha kell több.

Az 1920×1200 pixeles felbontású IPS panel mondhatni rabul ejtett, pedig a telefonom AMOLED kijelzővel van felszerelve, én pedig ahhoz vagyok hozzászokva. A megjelenített kép kifejezetten éles, a színeket is szépen visszaadja. A betekintési szögekkel, valamint a fényerővel sincs semmi gond, napfényben is jól látszik, persze ehhez nagyobb intenzitás kell, ami jobban leszívja az akkut. Egy dolgot viszont hiányolok, mégpedig hogy automatikus fényerőszabályzás nem került bele, így ezt mindig manuálisan kell állítgatni. A gyártó szerint a megjelenítőt GorillaGlass védi, arról viszont nem találtam információt, hogy pontosan hányadik generáció, de a semminél minden jobb.

Hatalmas, 6000 mAh-s akku került a gépház alá, amit őszintén szólva nem túl könnyű lemeríteni. Filmet néztem, játszottam, böngésztem és videókat néztem, nagyjából 7 óra nyüstölést bírt ki összesen egy töltéssel, közepes fényerőn. Legjobban az Asphalt 9 merítette a ketyerét, 1 óra játék után nagyjából 30%-ot zuhant az akku töltöttsége.

Mennyibe kerül pontosan egy termék?

Az egyszerűség kedvéért cikkeinkben mindig átváltjuk az USD árakat forintra, általában az adott oldal kalkulátora szerint. A valóság azonban az, hogy a bankotok 4-5 forinttal rosszabbul váltja a devizát, mint a bankközi árfolyam, vagyis mindig egy kicsit többe kerül a termék, mint a leírt ár.

Ezen teljesen ingyenes bankkártyák rendelésével segíthettek, a Revolut, a Monese és a Curve is ad ilyet – utóbbira 5 GBP-t ingyen kaptok, appban a D4WGX4ZE kuponkódot használjátok –, illetve felül a menüsáv #fintech címkéjére nyomva olvassátok el a témában írt bejegyzéseinket.

Alldocube iPlay 20 – Multimédiából jeles

Ez volt az a pont, amitől a leginkább tartottam. Sokan azért vesznek tabletet, hogy azon nézhessék kedvenc filmjeiket, sorozataikat. A legjobb alternatíva ezekre a Netflix és az HBO GO, ami hazánkban jelenleg a két legnépszerűbb streaming szolgáltató, meg persze rengeteg tartalmat fogyasztunk YouTube-on is. Utóbbi általában gond nélkül szokott futni a kínai táblagépeken, előbbi kettővel szoktak gondok lenni: nem lehet bejelentkezni, rossz a felbontás, vagy a legkellemetlenebb, amivel a felhasználók találkozni szoktak a Play áruházban: „az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval”.

Szerencsére mindkét platform hibátlanul működött a tabon, mindenféle bökkenő nélkül tudtam darálni a sorozatokat, de még a Telekom TVGO-val az élő adást is nézhettem.

Egy hátrányt tudok itt felhozni, hogy sajnos maximum SD minőségben nézhetitek rajta a sorikat, a YouTube-on viszont pöröghetnek a Full HD kontentek. Persze sokan számítógépükről töltenek különböző filmeket a tabjukra, majd általában a VLC-vel nézik azokat. Őket is megnyugtatom, az iPlay 20 simán megbirkózik velük is, legyen az MPEG4, H.264, „sima liba”.

Egyszerűbb játékok is futtathatók rajta, például a Candy Crush vagy a Plants vs. Zombies, az Xbox Cloud Gaming (ami persze nem a tablet erőforrásait zabálja) pedig sokkal élvezhetőbb egy ekkora kijelzőn, mint a mobilomon. Viszont a fentebb említett Asphalt 9 egy picit akadozik, pixeles, csakúgy mint a CoD vagy a PUBG. Nem mondom, hogy játszhatatlan, de kijelenthetem, hogy nem a nagyigényű játékokra lett kitalálva a kütyü.

Alldocube iPlay 20 tablet teszt 19

Említettem, hogy az SD kártya mellett SIM kártyát is tehettek bele. Utóbbiból a micro SD rovására akár két darabot is behelyezhettek. A modell támogatja a 4G hálózatokat, továbbá a B20-at is, vagyis villámgyorsan netezhettek szinte bárhol az országban, de még telefonálni is tudtok vele, bár ehhez erősen ajánlott egy fülhallgató használata, hiszen csak kihangosítva tudnátok beszélgetni. A netnek köszönhetően akár online navigációt is használhattok, hiszen a GPS és Beidou rendszerek műholdjainak jeleit is fogja. A Wi-Fi-ve csatlakozhattok az 5GHz-es hálózatokra is, aminek kifejezetten örültem, hiszen sokkal gyorsabban lehet letölteni vele különböző tartalmakat, appokat. Meglepett, de még FM rádiót is hallgathattok vele, ehhez persze kell egy vezetékes füles. Manapság ez már igazi ritkaságnak számít.

A sztereó hangszóróktól viszont ne várjatok sokat, basszus szinte egyáltalán nincs, így zenehallgatásra nem, de Netflixezésre teljesen alkalmasak. Azt viszont sajnálom, hogy mindkét hangkreátor a készülék aljára lett téve, sokkal élvezhetőbb lenne, ha az egyik felül a jack mellé került volna, de be kell érni ezzel.

A rendszer sebességére semmilyen panasz nem lehet. Android 10 fut rajta, letisztult, gyári felülettel, nincs semmi gagyi UI vagy felesleges app rátelepítve, ami esetleg lecsípne a teljesítményéből. Az appokat pikk-pakk megnyitja, a weblapokat villámgyorsan betölti, sehol egy akadás vagy döccenés, le a kalappal. Az AnTuTu és a GFXBenchmark pontszámokat a következő galériában találjátok:

Kamerás képességei elég gyengék. Előre 2, míg hátra egy három megapixeles kamera került. Előbbi videótelefonálásra tökéletesen alkalmas, a hátsó modullal viszont nem életetek legjobb fotóit fogjátok lőni. Ezek pont azért kerültek rá, hogyha egy videóhívás során valamit meg szeretnétek mutatni a másik félnek, akkor azért ne kelljen előkapni a mobilotokat.

Összegzés

Aligha tudnék rosszat írni az Alldocube iPlay 20-ról. A gyors, pörgős hardver és rendszer tökéletesen megfelel Netflixezésre, YouTube-ozásra és netezésre is, és mivel SIM kártyát is helyezhettek bele, az ország bármely pontján tudtok netezni, vagy akár telefonálni is, és még az 5GHz-es Wi-Fi-kre is rá tudtok csatlakozni. A kijelzője a készülék árához és a technológiához képest remek, egyedül a fényérzékelőt hiányoltam ezen a téren.

A sztereó hangszórókat én másképp helyeztem volna el, hiszen ügyelni kell arra, hogy landscape módban (fektetve) ne takarjuk le kezünkkel, különben még jobban rontunk az amúgy sem túl erős hangminőségen. 40 000 forintért rendelhetitek meg Kínából, ebben az esetben mindenképp válasszátok az EU Priority line szállítási módot, így elkerülhetitek az áfa- és vámköltségeket. Egy picivel drágábban, 43 000 forintért pedig cseh raktárból is megvehetitek, így hamarabb hozzájuthattok a tablethez.

Pro

  • Dual SIM, B20
  • Netflix, HBO GO ready
  • Szép, fémházas külső
  • Pörgős hardver

Kontra

  • Nincs fényérzékelő szenzor
  • A hangszóró nem a legjobb

hirdetés