hirdetés

Xiaomi Redmi 9 okostelefon teszt

Egy híján tíz

teszt
Xiaomi Redmi 9 okostelefon teszt 1
írta: hajas
2020-09-07

Kétségkívül a Xiaomi legnagyobb slágertermékei a mobilok, és közülük is talán a Redmi készülékek fogynak a legjobban. A Redmi 9 azok számára lehet ideális, akik nem szeretnének vagyonokat költeni a zászlóshajókra, de egy jól használható mobilt szeretnének. Tesztalanyunk az árához képest egész jól néz ki, gyors, és még a pénztárcátokat is kíméli, hiszen mindössze 43 700 forintot kérnek érte.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 8
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 9

9.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A dobozból kivéve a telefont rögtön feltűnt, hogy az eddig divatos, fényes hátlapot lecserélték egy matt, recézett műanyag borításra. Ez olyan szempontól előnyös, hogy kevésbé karcolódik, illetve az ujjlenyomatokat is nehezebben fogja gyűjteni, mint a fényes, csilli-villi társai. Bár valószínűleg „csupaszon” nem igazán fogjátok taperolni, hiszen a csomag része egy egész jó kis tok (amit egy kínszenvedés levenni, de legalább nem esik ki belőle a mobil), ami a 8-as modell mellé nem járt. Nekem a szénszürke kivitelhez volt szerencsém, de óceánzöld és naplemente lila színekben is kapható a mobil. A töltőport és a Type-C kábel mellet még egy leírás és egy SIM tű volt mellékelve.

A kijelző körüli káva eszméletlen vékony, alul is karcsúsították, már nem is fér oda a Redmi felirat, míg a 8-nál még ott volt. Felül csepp alakú notch kivágásban kapott helyet a szelfikamera. Jelenlegi telefonomon van értesítési LED, amit nagyon szeretek, sajnos ez a Redmi 9-re nem került rá, és az AOD módot sem támogatja, így ha valami értesítés jön, és épp nincs kézben vagy zsebben a teló, akkor könnyen lemaradhatunk róla. A készülék bal oldalán található a dupla foglalatos nanoSIM tálca, valamint egy micro SD kártya is betehető a két SIM mellé. A kijelző 6,53 colos, Full HD felbontású IPS panel. A képe éles, egész szépek a színek, viszont a betekintési szöge kicsit gyenge, illetve erős napsütésben pedig nagyon nehezen vehető ki annak tartalma. Valahol spórolni kellett, és sajnos ez lett az egyik pont. A készülék alján található a Type-C port, jack csatlakozó és a hangszóró. Jobb oldalt pedig a szokásos hangerő vezérlő, illetve a ki- és bekapcsoló gombok helyezkednek el. Van benne NFC, így akár mobilotok segítségével is tudtok érintéssel fizetni. Valamint infraport is került rá, amit anno a Honor 8-as készülékemben nagyon szerettem. Segítségével irányítani lehet a tévét, a klímát, gyakorlatilag bármilyen távirányítóval működtethető eszközt.

Xiaomi Redmi 9 – pörgős hardver

A hardver nagyon pörgős, nem könnyű kiakasztani a tepsitelefont. A „motorja” egy MediaTek Helio G80, ami mellé 4 GB RAM társul. Az Android 10-en alapuló MIUI 11-es felület szépen, folyamatosan dolgozik, nagyon ritkán fordult elő, hogy egy-egy pillanatra megakadt. Netezés közben a Chrome simán megbirkózott a weblapokkal, a gyári Mi Böngésző kicsit lomhább, így érdemes a Google szoftverét használni.

A nagy hardverigényű, 3D-s játékokat is elviszi (alacsony felbontásban), bár például az Asphalt 9 és a CoD nem olyan „fluent”, de ettől függetlenül játékra is használható a telefon, főleg ekkora kijelzővel. A Geekbench 5-ön kategóriájához képest egész szép számokat produkált.

Az ujjlenyomat-olvasó eszméletlen gyors, nem is gondoltam volna, hogy ebben az árkategóriában így fog hasítani. Éppen hogy csak hozzáérintem az ujjamat az érzékelőhöz, és már fel is oldott a képernyőzár. Igaz, manapság egyre népszerűbbek a képernyőbe integrált érzékelők, de ennyi pénzért az átlagfelhasználó bőven elégedett lesz. Ráadásul ezek még tetű lassúak. A GPS mellett van például GLONASS, Galileo, így ha nálatok van a mobil, biztosan nem fogtok eltévedni. A jelet gyorsan megtalálja, és két órányi navigáció alig szívja le az akkumulátort. Került még bele giroszkóp, gyorsulásmérő, iránytű is.

A 64 GB-os belső tárhely nem a legmodernebb, a Mi 10 például már UFS 3.0-s, de az egy csúcskategóriás készülék. A Redmi 9-re így is rengeteg app, kép és videó ráfér, de ha valakinek nem lenne ez elég, akkor bátran bővítheti microSD kártyával. Szerencsére ő is egy olyan mobil lett, ami nem sír minden nap végén, hogy tegyem fel tölteni. Az akku 5020 mAh-s, méretes darab, intenzív használat mellett is simán kibírt közel két napot, de többet is bírna, ha nem kínoznám ilyen szinten. 0-ról 100%-ra nagyjából két óra alatt tölt fel a 10 wattos adapter segítségével.

 

Xiaomi Redmi 9 okostelefon teszt 14

Redmi 9 – 5 szemmel figyelek

Ha van, ami látványos fejlődés a Redmi 8-hoz képest, az a kamerarendszer. Elöl 8 megapixeles szelfikamera ékeskedik, hátul pedig négyet is találunk: a főkamera 13 megapixeles felbontású, mellette a 118 fokos látószögű 8 MP-s ultraszéles modul, valamint egy 5 megapixeles makró és egy 2 megapixeles mélységérzékelő kapott helyet.

A fényképező app nincs túlbonyolítva. A szokásos elemek, mint például a fénykép, videó, pro mód mellett rögzíthetünk 120 FPS-es videókat, van benne kaleidoszkóp funkció, és persze mindenféle effekttel megáldhatjuk az általunk rögzítetteket, akár valós időben is.

A fotózási képessége egyébként javult az elődhöz képest, de valahogy még mindig nem az igazi. A színek néhol fakóak, bár ezt az AI számlájára írnám, ha ezt kikapcsolva tartjuk, akkor nem lesz gond. A makró mód is felemás. Közelről még egész jól néz ki a levendula (a következő galériában megtaláljátok), viszont a háttér iszonyatosan zajos. A méhecskés képen viszont rendben van, ott egész szépen bánt a távolabbi objektumokkal. Valószínűleg az erős napsütés zavart be (ahogy fotózás közben nekem is, hiszen ahogy említettem, nehezen látszik napfényben a képernyő). A Redmi Note 9S ennél szebb képeket készít, igaz, az ára is magasabb.

Videózásból pedig kimondottan gyenge a Redmi 9. Semmilyen képstabilizátor nincs benne, még szoftveres sem, így például menet közben gimbal nélkül esélytelen jó minőségű felvételt készíteni. Maximum 1080p-ben, 30 FPS-el van lehetőség rögzíteni, sajnos a 4K a drágább készülékek kiváltsága marad. Jó hír viszont, hogy ultraszéles látószögben is tudunk videót rögzíteni.

Összegzés

Akinek nincsenek nagy igényei kamerázás téren, viszont egy használható telefont szeretne magáénak tudni, annak tökéletes választás a Redmi 9. A hardver kellően fürge, a kijelző éles, egész szép színeket mutat, igaz, napsütésben nem sok látszik belőle. Fényképeket még elfogadható minőségben készíti, viszont a videók nagyon gyengék.

A 4GB RAM és a 64 GB-os belső tárhely kategóriájához képest teljesen rendben van, az üzemidő brutál jó egy mai okostelefonhoz képest, és még a pénztárcátokat is kíméli. A BG8R9N200 kuponnal 43 700 forintért rendelhetitek meg.

Pro

  • Nagy kijelző
  • Hosszú üzemidő
  • Pörgős hardver
  • Dobozban tok
  • Nagyon stabil MIUI rendszer
  • NFC

Kontra

  • Gyenge kamera és videós képességek

hirdetés