Doogee T20 Ultra 12 colos tablet teszt
Átlag feletti dobás, hosszú üzemidővel
Forrás: Banggood
A Doogee T20 Ultra egy fajta nomen est omen tablet, ő a cég zászlóshajója. 12+20 GB RAM, 256 GB-os háttértár, 12 colos kijelző, egész izmos MTK SoC, 4G modem, tehát mindent felvonultat, amit a középkategóriában lehet. A csomagba ráadásul belefért a tok és a kijelzővédő fólia is. 95 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek érte EU raktárból, a BG00d46a kuponkóddal, amit bizony meg kell szolgálnia, hiszen olyan termékek járnak a nyakára, mint a Poco Pad.
A Doogee T20 Ultra kinézetére nem használnám a varázslatos szót,
nem kell dizájn pápának lenni, hogy egy tabletet rajzoljatok, de túl nagy mozgásteret sem enged a forma. A kamerasziget közepesen bumburnyák, a gombok egy oldalra kerültek, míg a SIM kártya tartó az alsó élre, a quad hangszórók közül 2-vel osztozik a területen. Alul a billentyűzet csatlakozója trónol, ami érthető, a 12 colos tableteket sokszor használják klaviatúrával és egérrel vagy éppen érintőceruzával együtt, ebben a méretosztályban ez már szinte elvárás. Az egyik sarokra került a jack csati, míg a töltésért egy Type-C felel.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Nagy kár, hogy a gyorstöltés csak 18 W-ot tud,
ezért is került egy 25 W-os töltő a dobozba, amivel azért egy 10 800 mAh-s akkumulátort nem lehet éppen villám módon telepumpálni. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a 20-ról 100%-ra 2 óra 48 perc alatt töltődik fel, ami minden csak nem gyors, ugyanez nulláról bő három óra lenne. Videónézés közben, közepes fényerőn 3%-ot merült a tab, míg a PcMark Work 3.0 tesztjén a rekord 15 órát és 7 percet hozta össze, ami brutális. Főleg azért, mert ezt 94%-ról 20%-ra merülve tudta, akkor mennyi lehet a teljes? Kíváncsi voltam, így lefuttattam újra kíváncsiságból, és 19 óra 17 perc jött ki, ez szerintem rekord az eddig tesztelt termékek között.
Forrás: Banggood
A Dooge T20 Ultra SIM tálcájának kilökésével feltárul a duális kártyahely, ahova minden bizonnyal nem két SIM, hanem 1 SIM vagy inkább egy micro SD kártya kerül majd, hiszen a 256 GB-os háttértár állítólag 1 TB-ig bővíthető. Hivatalos információt erről nem találtam, és nem is volt ekkora SIM kártyám kipróbálni, szóval ez csak egy tipp. Ellentétben a szenzorkészlettel, ami duális WiFi-ben, BT 5.2-es és 4G modemben, műholdas rendszerek támogatásában, fényérzékelő szenzorban, gyorsulásmérőben, iránytűben, lépésszámlálóban, közelségérzékelőben merül ki, szóval jól telepakolták a vasat, nem hiányzik semmi, maximum az NFC. Ez nem hangsúlyos egy tabletnél, de például jól jön, ha NFC képes fejhallgatókhoz vagy routerekhez akartok csatlakozni, fizetni meg úgysem fog senki egy ekkora hodállyal.
Hiszek a kvantitatív elemzésben, így mindig a teszterekkel szoktam kezdeni, mert ez kínál megfelelő alapot az összehasonlításhoz. Első érték a Poco Pad, második a Doogee T20 Ultra, lássuk, milyen számok jöttek össze:
- Antutu V10: 560 816 pont; 388 231 pont;
- GFX Bench, T-Rex on-screen/off-screen teszt: 80/123 FPS; 50/62 FPS
- Antutuháttértár teszter, írás/olvasás (szekvenciális): 912,7/832,7 MB/s; 1017/849 MB/s;
- PcMark Work0: 11939; 9728 pont;
Kiindulva a fentiekből, a Doogee T20 Ultra ereje azért nem egy atomvillanással egyenértékű, igaz a Teclast T60-at és az N-One Npad Ultra-t minimálisan veri.
Az sem segít, hogy a régebbi SoC-k, ahol magasabb a csíkszélesség, egy kevésbé fejlett gyártási eljárással készültek, jobban eszegetik az elektronokat is. Az izmosabb játékok gyorsabb pörgetéséhez pedig több nyers erő kellene, persze az átlagos nevekkel nem lesz gond, de azért egy Genshin Impact vagy a Car X Street képregénnyé válik magasabb beállítások mellett, a ZZZ-ről meg nem is beszélve. Aki ilyenekkel veretne, az ne ezt az eszközt vigye haza, de Asphalt 9-ezni, meg egyéb nem annyira erőforrásigényes cuccokhoz jó lesz a Doogee T20 Ultra is. Ami pedig a 32 GB „memóriát” illeti, ez a szokásos 12+20 GB-nyi virtuális memória, semmi más, amit itt „Hybrid memory”-nak hívnak.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Érzésre egyébként a terméket a kijelzőre hegyezték ki, ami nem lett rossz.
12 colos, 2000×1200 pixeles IPS panelről van szó, 350 nites fényerővel, amiből könnyen kitalálható, hogy azért ez inkább egy beltérbe szánt termék. A színei jók, ahogyan a betekintési szögei is, teljesíti a szokásos TÜV SÜD kékfény kibocsájtásra vonatkozó tanúsítványt is. A bajom az, hogy minden olcsó konkurensben nagyjából ilyen megjelenítők vannak. Kikerestem a Teclast T60 és az N-One Npad Ultra tesztjeit, és azok is ezt a pontértéket hozzák, a T60-ban egyezik az SoC, és mindkettőben hasonló a kijelző is.
Az operációs rendszer a semmi extra Android 13,
ez viszonylag friss, igaz a gyártó nem reklámozza, meddig adnak ki hozzá frissítéseket, viszont használat közben kettő is jött. A Doogee nem menőzik a saját rendszerével, mint mondjuk a Xiaomi a Hyper OS-sel, sőt, még egy átszabott kezelőfelületet sem telepítettek a hardverre, pedig régebben a DokuOS-t felpakolták az androidos eszközeikre és ez nem is volt rossz. Gyakorlatilag a Doogee T20 Ultra esetében egy stock Androidot tapizhattok, ami azért szerencsés, mert nulla bloatware-rel vagy reklámmal találkoztam. Jó hír továbbá, hogy a kínai gyártók is egyre inkább csengetnek a Widevine tanúsítványokért, itt is L1-es, így a streaming cuccokat teljes felbontásban tolhatjátok, már amennyiben ezt támogatja az előfizetésetek.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
A kameraszett a tabletek esetében általában csak mutatóban van, és itt se vitték túlzásba a dolgokat:
- 8 MP-es főkamera
- 16 MP-es szelfi kamera
Próbáltam kinyomozni, milyen hardver van benne, és szerintem az OmniVision szállítja a szenzorokat. Semmilyen stabilizálás nincsen, illetve az alapbeállítás a 16 MP-es, 4:3-as képek készítése, vagyis a 8 megapixeles szenzor valós felbontásához képest felskálázza a szoftver a képeket. Mondanom sem kell, hogy az olcsó megoldások klasszikus hibái jönnek elő:
- fénymérési
- fókuszálási
- kontraszt és kép kiégési
problémák, illetve az alacsony felbontás miatt a távolabbi tárgyak és a növényzet kontúrjai is összemosódnak. De mondhatom azt is: nincs itt semmi látnivaló, nagyjából ebben a kategóriában mindegyik tablet ilyen. A Doogee T20 Ultra éjszakai képei az előbbi hibákat a temperás összemosódással tetézik, nagyon egyszerű fényképek készítésére jó, klasszikus példám az orvosi rendelő nyitvatartásának megörökítése.
Mit gondoltok milyenek a videók, ha ilyenek voltak a képek? Pont olyanok, mint amilyenre mindenki számít, a Full HD felbontású, maximum 60 FPS-sel készülő videófolyam nem brillírozik, de itt viszont van EIS, legalábbis a szoftver szerint. Nem is lenne olyan rossz a minőség, de azért vannak fókuszálási hibák és a szenzor kis felbontása is érződik a végeredményen. Nem így éjszaka, amikor nulla a fényérzékenység, ilyen sötét és pixeles képeket rég láttam. Elengedős kategória, de nem oszt, nem szoroz a végső elszámolásnál, így emiatt nem is pontoztam le a tabletet.
Összegzés
A Doogee T20 Ultra a Teclast T60 és az N-One Npad közvetlen ellenfele a műszaki paraméterek alapján, viszont 4 GB RAM-mal többet tud felmutatni. Ahol igazán kamatoztatni tudja a képességeit, az az androidos munkaállomás szerep, csakhogy billentyűzetet, stylust és egeret nem adnak mellé, ezt külön meg kell vásárolnotok. A hardver nem túl izmos, viszont hibákkal sem találkoztam, az egyenalkatrészek teszik a dolgukat, 2024-re a MediaTek hardverek is felnőttek a feladatukhoz. A sok memória pedig segít a rendszer gördülékeny mozgatásában, és a háttértár is kellően gyors a használathoz, az üzemidőre pedig nincs más szó, csak a brutális.
Vajon megér ez a setup a BG00d46a kuponkóddal 95 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot, úgy, hogy EU raktárból érkezik, ingyenes szállítás mellett? Lássuk mennyibe kerülnek a konkurensek:
- N-One Npad Ultra – 89 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).
- Teclast T60 – 87 600 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).
- Poco Pad – 87 700 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).
Van még kérdés? Szerintem nincsen, talán csak annyi, hogy a Doogee T20 Ultra minősége a másik két ellenlábasnál jobb, és szerintem a +4 GB RAM is megéri a minimális felárat, csak egy baj van: ennyiért a Poco Pad még jobb, hiszen az a kategória legkívánatosabb vétele. Mindenki eldöntheti, hogy a kettő közül neki melyik a szimpatikusabb.
Pro
- Tonnányi RAM
- Kellemes minőség
- Elég gyors háttértár
- Sok szenzor, 4G modem
- Brutálisan hosszú üzemidő
Kontra
- A kiegészítőket külön kell megvenni
- A hardver nem túl izmos, és az ár közel a 100 000-hez