hirdetés

Alldocube X Neo tablet teszt

Ilyen jó még soha nem volt

teszt
Alldocube X Neo tablet teszt 1
írta: Atika
2020-09-01

Az Alldocube eddig szinte csak a budget kategóriában képviseltette magát a tablet piacon. Nemrégiben az iPlay 8 Prot teszteltük, illetve nemsokára az iPlay P20 is a kezünk közé kerül, de eddig nem okoztak csalódást. Most viszont valami egészen mással rukkoltak elő a kínai barátaink, ugyanis az X Neo modell a Mi Pad 4 Plus babérjaira tör, ugyanazzal a hardverrel, de nagyobb felbontású, ráadásul AMOLED kijelzővel, gyorstöltéssel, duál SIM slottal és sokkal jobb árral. Nézzük, hogy sikerült-e a Xiaomi elverése a 70 000 forintos táblagéppel.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 9
  • felszereltség, funkciók: 8
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 10

9.4

Népítélet

9.8

  • megbízhatóság:9.5
  • design és anyagminőség:10
  • felszereltség, funkciók:9.5
  • ergonómia:10
  • ár/érték arány:10
Véleményt írok

A 10,5 colos Alldocube X Neo kimondottan vékony alumínium házat kapott, amivel még éppen 500 gramm alatt maradt a készülék tömege. A kijelző melletti kávák nem lettek valami vékonyak, de szerintem ezzel nincs is semmi baj, hiszen valahogy meg is kell fogni a tabletet.  Fektetve tartva a kijelző fölött találjuk a front kamerát, mellette egy fényérzékelő szenzorral. Bal oldalra került egy 3,5 mm-es jack csatlakozó, egy hangszóró, a Type-C port és a SIM tálca, ami két SIM-et és egy micro SD kártyát tud fogadni, a jobb oldalon pedig a képernyőzáró billentyű és a hangerőgombok kaptak helyet, még egy hangszóró társaságában. Ebből már ki is találhattátok, hogy sztereóban fog szólni a tablet, de ne rohanjunk ennyire előre.

A hátlap felső része műanyag, aminek a vonalvezetését csak a 8 megapixeles hátlapi kamera töri meg. A hátsó traktus kellős közepén egy kínai felirat található – feltételezem ez a márkajelzés -, alul pedig egy cég logó, a márka és modell neve, illetve némi töltési információ bújik meg, további néhány „kis szék, kis szék, hóember” írásjel mellett.

Alldocube X Neo – Eszméletlen kijelző

Az X Neo kétségkívül egyik legnagyobb dobása a 10,5 colos, 2560×1600 pixel felbontású Super AMOLED kijelző, ami tényleg eszméletlenül jól néz ki.

Akinek volt már ilyen panellel szerelt telefonja, az tudja miről beszélek. A színek élénkek, a fekete tényleg fekete, a felbontás miatt a részletesség kitűnő, a fényerő is teljesen rendben van,  igaz napsütésben a tükröződés miatt elég nehezen lehet látni a tartalmakat.

Mennyibe kerül pontosan egy termék?

Az egyszerűség kedvéért cikkeinkben mindig átváltjuk az USD árakat forintra, általában az adott oldal kalkulátora szerint. A valóság azonban az, hogy a bankotok 4-5 forinttal rosszabbul váltja a devizát, mint a bankközi árfolyam, vagyis mindig egy kicsit többe kerül a termék, mint a leírt ár.

Ezen teljesen ingyenes bankkártyák rendelésével segíthettek, a Revolut, a Monese és a Curve is ad ilyet – utóbbira 5 GBP-t ingyen kaptok, appban a D4WGX4ZE kuponkódot használjátok –, illetve felül a menüsáv #fintech címkéjére nyomva olvassátok el a témában írt bejegyzéseinket.

A tablet lelke egy Snapdragon 660, ami mellett egy Adreno 512-es GPU dolgozik. Ők már bizonyítottak a Mi Pad 4-ben, nem is okozott csalódást a teljesítménye, még úgy sem, hogy „csak” 4 GB RAM-mal szerelték. Ha ez egy telefonban lenne, akkor a szemöldökömet a tarkómról kapargatnám össze, de tablet fronton ez egy kimondottan jó hardvernek számít.

Az állításaimat a benchmarkok is bizonyítják. A 174 427-es AnTuTu pontszám igazán imponáló egy tablettől, de a GFXBench T-Rex tesztjén is összeszedett 33 FPS-t teljes felbontáson. A 64 GB-os háttértár átlagos sebességgel muzsikál, 273 MB-os olvasási és 216 MB-os írási sebességet mértem az Androbench-csel.

Az Alldocube X Neo egy teljesen alap Android 9-es rendszert kapott, ami nekem egy komoly csalódás volt elsőre. A kezdőképernyőt szinte semennyire nem lehet személyre szabni, ráadásul bugos is, ugyanis az eltüntethetetlen Google keresősáv képes eltakarni app ikonokat. A beállításokban van sötét mód, de semmit nem csinál, a kijelző színeit nem lehet kalibrálni, és vannak olyan információk, amik hihetetlen helyekre vannak eldugva, mint például az akkumulátor statisztika. A szoftver tehát a legfapadosabb, amit csak kaphatunk, úgyhogy én gyorsan fel is raktam a Nova Launchert, hogy legalább a home screent úgy tudjam személyre szabni ahogy csak akarom.

Bloatware – tehát előre telepített kéretlen alkalmazás – viszont egyáltalán nincs a tableten, hacsak az ES file explorert nem tekintjük annak. Viszont van FM rádió, ami egy fülhallgató csatlakoztatása után teljesen jól működik.

Alldocube X Neo tablet teszt 19

Egy ilyen kijelzővel szerelt tableten viszont nagyon sokan inkább vizuális tartalmakat fogyasztanának, ami nem is véletlen. Mivel 2K-s a kijelző, ezért a Youtube-on 1440p-ben is élvezhetjük a videókat – természetesen csak akkor, ha ekkora felbontásban lettek feltöltve -, ami nagyon jó élmény egy 10,5 colos megjelenítőn. Továbbá kipróbáltam HBO Goval és Netflix-szel – mindkettő letölthető a Play Store-ból az X Neon -, viszont utóbbihoz hiányzik a Widevine: L1 tanúsítvány, így csak SD-ben „élvezhetők” a tartalmak. Nagy érvágás ez, bíztam benne, hogy a Snapdragon proci miatt nem lesz ezzel gond, de sajnos ez van. Ettől függetlenül nézhető minden sorozat és film, annyira nem is vészesen rossz minőségben, de azért mégis bosszantó.

Ami viszont ennél sokkal zavaróbb, azok a hangszórók. Sztereó rendszerrel szerelték az X Neot, de sajnos érződik, hogy valamin spórolni kellett. A szoftver után ez a másik Achilles sarka a tabletnek, ugyanis még a barátnőm Redmi Note 8-ában is sokkal jobb hangsugárzó van, mint ebben a 70 ezer forintos gépben. A mély hangok teljesen hiányoznak, a magasak meg néha már bántják a fület.

Ha filmet akartok rajta nézni vagy esetleg zenét hallgatnátok, akkor mindenképpen fülhallgatóval vagy valamilyen Bluetooth hangszóróval ajánlanám.

Alldocube X Neo tablet teszt 20

Ráeresztettem néhány komolyabb videófájlt a vasra, hogy megnézzem mit is bír tulajdonképpen. A gyári lejátszó eléggé fapados, de szinte mindennel elbírt, kivéve a 120 mb/s-os, 1080p felbontású medúza úszkálást, de egy MX Playert letöltve már ezzel sem volt probléma. Magas bitrátájú 4K-s anyagokkal is könnyedén elbír, legyen az H.264 vagy H.265 kódolású.

Természetesen nem is tablet teszt lenne, ha nem próbáltam volna ki milyen rajta játszani. Mivel a hardver bírja, ezért minden komolyabb címet ráeresztettem, úgy mint az Asphalt széria, Real Racing 3, COD mobile, PUBG, de még a hardvergyilkos Iron Blade-et is kipróbáltam. Csalódnom nem kellett, némi finomhangolás után mindegyik tökéletesen futott, az Iron Blade grafikáján lejjebb, de minden másén följebb kellett állítanom, hogy elérjem a határokat. A nagy kijelzőn ráadásul már élvezhetően játszható mondjuk a GTA sorozat is, főleg akkor, ha egy vezetéknélküli kontrollert is csatlakoztattok a tablethez.

Fentebb már írtam, hogy duál SIM slottal látták el a tabletet, de az egyik SIM-et feláldozva, akár 512 GB-tal is bővíthető a 64 GB-os belső tárhely. Van 4G támogtás is, viszont ebből a modellből a B20 kimaradt, így a nagyvárosokon túl jóval lassabb lesz a sebesség. Létezik egy európai piacra szánt verzió is, amivel korlátok nélkül lehet itthon is netezni, ezt a Geekbuyingon megtaláljátok. Ha szükségetek van a gyors mobilnet kapcsolatra, mindenképpen azt válasszátok. Viszont a kínai modellben is van ac WiFi, Bluetooth 5.0 és GPS, úgyhogy nagy probléma nem lesz a vezetéknélküli kapcsolatokkal.

A beépített 7700 mAh-s akkumulátorral teljesen meg voltam elégedve.

A géphez járó gyorstöltő nagyjából 2,5 óra alatt töltötte 20-ról 100%-ra, és 7-8 óra kijelzőidőt simán hozott WiFi-n,

automatikus fényerővel, videózással és böngészéssel, de a megfelelő töltővel 40 perc alatt 50%-ra húzható az akku, ha mégis lemerülne, amikor szükség lenne rá.

Összegzés

Mindent összevetve az Alldocube X Neo egy rendkívül jó tablet, néhány elég amatőr hibával és hiányossággal. Ilyen például a mi modellünkből kimaradt B20 támogatás, a fapados és kissé bugos Android rendszer, a gagyi hangszórók és a hiányzó Netflix tanusítvány, a HD tartalmak lejátszásához.

Ellenben a teljesítménye nagyon jó, az AMOLED kijelző eszméletlen szép lett, jól össze van rakva a készülékház, kényelmes kézben fogni, ráadásul kapható hozzá egy mágneses, billentyűzetes tok – igaz 20 000 forint körüli áron -, amivel ki lehet bővíteni a felhasználási módját. A BG27eddf kuponkóddal 70 600 forintba kerül, de figyeljetek oda, hogy az EU Priority Line áfamentes szállítási módot válasszátok. Csak egy hajszálon múlott, hogy nem tudta felülmúlni a Mi Padet az Alldocube tablete, de ennyiért én csak ajánlani tudom.

Pro

  • Gyönyörű kijelző
  • Jó teljesítmény
  • Jó összeszerelési minőség
  • Kiváló üzemidő
  • QC 3.0 gyorstöltés
  • Alacsony ár

Kontra

  • A szoftver csak alap Android
  • Nincs HD Netflix támogatás
  • A hangszórók kritikán aluliak
  • Nincs B20

hirdetés