Blitzwolf BW-HL3 aktivitásmérő teszt
Visszatapsolva a porondra
A Blitzwolf BW-HL2 után mindenki azt gondolhatja, hogy a HL3 annak továbbfejlesztett változata. Ennek kellene látszania a funkciókon is, de nagyítóval kellett keresnem a szoftveres különbségeket. A dizájnban egyértelműen tetten érhető a változás, illetve a sport szekcióban is van némi újítás. Lehet, hogy nem vettem észre valamit? Pedig 13 900 Ft-ért igazán járna némi újdonság.
Az egyetlen említésre méltó dolog az alapcsomagból az órán kívül az USB-s töltőkábel, ez mágneses, vagyis nem kell vele úgy szívni, mint a Mi Band 4 esetében. Nem részletezném ki, hogy mi hol található, nyilván senkit nem lep meg, hogy a pulzusmérő szenzor a hátlapon helyezkedik el – Döbbenet, mi? –, azt viszont lényegesnek tartom kiemelni, hogy a szíj cserélhető a szokásos gyorsoldós módon. Sajnos a felülete nem hurkás, és ebben a 30+ fokban eléggé ráizzad az ember kezére, ráadásul a lyukak távolsága is valahogy furcsa. Emiatt vagy túlhúztam és kényelmetlen volt, vagy lötyögött a csuklómon.
Galéria
A kinézetet eléggé meghatározza az óraszámlapok cseréje, ahol tényleg tetten érhető a változás, hiszen végre több tucat – ha nem több száz – lehetőség közül választhattok, ebből ötöt tárolni is képes a BW-HL3. A kijelző szerintem egyezik a BW-HL2-vel, 1,3 inch-es IPS LCD, 240*240 pixel felbontással. A hardveren futó rendszert szerintem vette valahonnan a Blitzwolf, a rajzok nem túl kifinomultak, és a menü is tud akadozni ott, ahol több mint egy menüpont van. Ezt a problémát egyébként ügyesen elkerülték, szinte mindig lapozni kell egy újabbhoz, és ez elrejti a hibát. A Haylou LS01 és a Solar mintha jobb lett volna ebben a tekintetben.
A fenti különbségeket leszámítva a már jól ismert lehetőségekre számíthattok:
- pulzusmérés
- véroxigénszint mérés
- vérnyomásmérés
- hívásemlékeztető
- szokásos mozgáshoz tartozó paraméterek: elégetett kalória, lépésszám, távolság
- applikációs értesítések (push notification)
- mozgásra figyelmeztetés
- ébresztés és stopper, illetve ne zavarj mód
- mindenféle célok beállítása, pl. lépésszám
- alvásfigyelés
- zenevezérlés
- óra számlapok, ebből 5 db-ot képes tárolni
- 7 sport: futás, biciklizés, ugrókötelezés, asztalitenisz, tollaslabda, tenisz, úszás
Ismerős a fenti felsorolás? Ha igen, az nem véletlen, a BW-HL2-vel lényegében megegyezik, szóval olyan nagy újdonságcunamit ne várjatok. Nagyjából minden funkció működése hasonló az elődmodellel, viszont tettem egy észrevételt, aminek örülni fognak a sportosabb olvasótársak.
A futott távolságokat és az ugrókötelezésben a forgatások számát egészen jól visszajelzi. Sajnálatos módon nem tudom megmondani, hány százalékot tévedett, ugyanis semmilyen értelmes felülete nincsen, ahol ezeket később vissza lehetne nézni.
A Gloryfit appban – az előző modell a FitCloudProt használta – sincs ilyen funkció, csak azt a három sportot mutatja – futás, séta, és gondolom biciklizés, bár a „riding” akár lovaglás is lehetne -, és azt is csak akkor, ha a telefonról indítod, és nem az óráról. Maga a kezelőfelület nem rossz, elég átlátható, de azért semmi extrára nem kell gondolnotok, ráadásul nem tud magyarul, mint a FitCloud. Az alváselemzésről csak annyit, hogy szerinte 10:34-kor keltem fel tegnap, úgy, hogy 9-re állítottam az ébresztőt, nem tudom, mit csináltam a köztes másfél órában, de biztosan nem aludtam.
Vannak még egyéb furcsaságok, amik bosszantottak. Például az 5-én futott félmaratonomat 6-ára is bejegyezte valamilyen ismeretlen okból. Még az appban sem találtam normális, százalékalapú töltöttség kijelzést, csak egy stilizált akkumulátort láttok. Négy nap alatt egy millimétert nem mozdult, szóval, ha ez igaz, akkor az üzemidő végtelen. Az üzenetkijelzéshez az applikációkat egy listáról kell kiválasztani, tehát nem mindent kezel, de a fontosabbakat igen. Az viszont bosszantó, hogy csak egyszerre lehet törölni az értesítéseket az órán, egyenként nem.
Nem részletezném a pulzusmérés/véroxigénszint/vérnyomásmérés eredményeit, ezek maximum közelítő értékek levonására alkalmasak, vagy arra sem. A PPG szenzor egyébként meglepően pontos nyugalmi helyzetben, a véroxigén szint pedig még akkor is 97%-ot mutatott, mikor éppen majd megfulladtam, szóval jól néznek ezek ki, de ne vegyétek őket komolyan. Sokkal bosszantóbb hiba, hogy még mindig nincsen fényérzékelő szenzor, így nektek kell kézzel állítgatni a fényerőt, ami éjszaka kifejezetten idegesítő tud lenni.
Galéria
A gyári üzemidőt 5-7 napban adják meg, 180 mAh-nyi kapacitásból gazdálkodhattok, míg a BW-HL2 esetében ez 200 mAh volt, ami 7 napot jelentett az elődmodellnél. Nem tudom, milyen anomália okozta azt, amit már feljebb is pedzegettem, de mintha nem arányosan csökkenne a használattal a mutatott töltöttség. Végül a lemerítés 2 hetet vett igénybe, ami nem rossz egy ilyen órától, igaz szinte végig minimum fényerőn használtam.
Összegzés
Összességében azt gondolom, hogy nem sok előrelépés történt a HL2-höz képest, viszont a láthatóan máshonnan megvásárolt rendszer ad némi egyedi ízt a használathoz. Plusz egy sportmód, eltérő külalak, másik app, és nagyjából ennyi. Ami az elődmodellnél jó volt, az itt is az, amit meg ott nem szabadott elhinni – pulzus, véroxigén, vérnyomás -, azt pedig itt sem.
Ez alapján a külcsín döntene, és nekem kifejezetten tetszenek a BW-HL3 egyes variánsai, a gond csak az, hogy ehhez képest drága. Nézzük mit ad ki a matek:
- BW-HL2, EU raktárból: 9,800 Ft+500 Ft szállítás, durván 10 300 Ft /kupon: BG7BWHL2/
- BW-HL3, CN raktárból: 13 900 Ft+800 Ft szállítás, durván 14 700 Ft
Vagyis az előző modell 30%-kal olcsóbb, és cseh raktárból érhető el, ami gyorsabb szállítást is jelent. Ez a meccs eldőlt a Kettes javára, olyannyira, hogy ez az ár kifejezetten alacsonynak számít.
Pro
- Van egy-két mutatós szíj-óratest kombó
- A fémszíjas verzió is annyi, mint a bőr
- Remek üzemidő
- Viszonylag sok mindent tud
Kontra
- A legtöbb mért adat csak tájékoztató jellegű
- Nincs magyar nyelvű app
- Idegesítő hibák
- Nem menti el az órán mért sportelőzményeket az app
- Helyenként lassú menü
- Drágább, mint a BW-HL2
Aktivitásmérő, sport- vagy okosóra?
A témával bővebben foglalkoztunk a Tudnivalók menüpont Gyorstalpalók szekciójában, ahol minden kérdésre választ kaphattok, ami aktivitásmérőkkel, okos- vagy sportórákkal kapcsolatban felmerülhet.
Természetesen számtalan más témával is foglalkozunk, például melyek a vám- és áfamentes szállítások, miért érdemes Paypallal fizetni, vagy hogy milyen előnyei vannak az EU raktárból rendelésnek.
Amennyiben nem találjátok meg kérdésre a válaszotokat, nyugodtan kérdezzetek Facebbook csoportunkban.