A kalkulátor segítségével kiszámolhatjátok, hogy mennyi importköltséget kell fizetnetek egy adott kínai csomagra IOSS, SA és normál vámkezelés esetén. A végeredmény minden esetben az áfa + vámügyintézési költség összege (akkor is, ha az áfát vásárláskor fizetitek).
A kalkulátor a Magyar Postánál érvényes ügyintézési díjakkal számol, így a végeredmény arra az esetre vonatkozik, ha a Posta kézbesíti a csomagot.
A magyar szabályoknak megfelelően a vámhatárt a NAV által közzétett összeg alapján számolja, a csomagérték átváltása pedig minden hónapban az MNB által, az előző hónap utolsó előtti szerdáján közzétett árfolyam alapján történik.
A kalkulátor csak az áfa + vámügyintézés összegét számolja ki, az esetleges vám értékét nem (mivel ez nem igen jósolható meg), azonban azt kijelzi, ha számítani kell vámfizetésre. A telefonok és táblagépek vámmentesek, egyéb termékeket tartalmazó, 150 eurónál (2021-ben 54 000 Ft) nagyobb értékű csomagok elvileg vámkötelesek. A gyakorlat azonban azt mutatja, hogy ebben az esetben sem gyakori, hogy tényleg kell fizetni.
További információk az aktuális vám- és áfaszabályokról, az IOSS és SA rendszerről, és más szállítók díjszabásáról itt találhatók.
Csomag összértéke ?
A csomag nettó értékét (áfa nélkül) írd be akkor is, ha az áfát már fizetéskor kifizetted! A csomagértékbe a szállítási díj és az esetleges biztosítás díja is beleszámít.
Díjfizetés módja
Áfa + vámügyintézési költség:
IOSS ?
Egy könnyítés az áfafizetés módjára, csak 150 euró érték alatt használható és csak akkor, ha az eladó/webshop biztosítja. Az áfát a rendelés összegébe beépítve, fizetéskor rendezed, és (az általában automatikus) vámeljáráskor már csak az ügyintézési díjat kell fizetned (mivel az áfát már kifizetted vásárláskor). A kalkulátor azonban az áfa + ügyintézési díjat számolja ebben az esetben is, hogy összehasonlíthatóak legyenek a különböző áfafizetési módszerek.
SA ?
Egy könnyítés az áfafizetés módjára, ha a csomagot szállító cég vállalja, hogy kézbesítéskor beszedi az áfát (csak 150 euró érték alatt használható). Általában automatikusan elvégzik a vámeljárást, a csomag kézbesítésekor az áfát és az ügyintézési díjat is a szállító cégnek kell kifizetni.
normál vámkezelés
+ esetleges vám*
* Becslés, mivel a vámkötelesség megállapításánál a szállítási és egyéb díjakat nem veszik figyelembe (áfánál azonban igen, így a kalkulátor a csomag összértékével számol).
hirdetés
A héten napvilágot látott néhány kép és információ egy titokzatos Xiaomi telefonról. A Comet kódnevű prototípus külsőre egy kicsit a Black Shark-ra hajaz, viszont ő egy igazi strapatelefon lesz a hírek szerint!
Ha meghalljuk azt a szót, hogy Xiaomi, akkor egyből egy telefon vagy robotporszívó jut az eszünkbe. Pedig a kínai gyártó rengeteg mindent gyárt, sőt alig van olyan termékkategória, amiben nem találnánk tőlük alternatívát. Összeszedtem nektek pár, talán kevésbé ismert, viszont annál jobb cuccot a Xiaomitól, biztos lesznek meglepetések!
A járványhelyzet miatt sokatok szemében felértékelődtek az itthoni beszerzési források - ahogy azt többször meg is írtátok nekünk - és a már jól bevált márkák termékei. A Xiaominál pedig keresve sem találhatnánk \"jobban bevált\" brandet, így gyorsan összeszedtem azt az 5 telefont, amit még magamnak is megvennék. Persze mindig van valami trükk, ami bekavar a képletbe, de nemsokára ezt is felfedem előttetek.
Még csak április van, de már igazi nagyágyúkat dobott piacra a Xiaomi. Ott van például a Mi 10 vagy a Redmi 9 széria, igazi ár-érték bajnokok. Persze nem dőlhetnek hátra a kínaiak, hiszen hosszú még az év. Összegyűjtöttem nektek, hogy szeptemberig milyen új telefonok várhatóak a kínai óriástól.
Ha meghalljuk azt a szót, hogy Xiaomi, akkor egyből egy telefon vagy robotporszívó jut az eszünkbe. Pedig a kínai gyártó rengeteg mindent gyárt, sőt alig van olyan termékkategória, amiben nem találnánk tőlük alternatívát. Összeszedtem nektek pár, talán kevésbé ismert, viszont annál jobb cuccot a Xiaomitól, biztos lesznek meglepetések! (Egy kivétel lesz a cikk végén, de az egyelőre legyen meglepetés.)
A TCL teljesen új koncepció telefonokat mutatott be. A két mobil közül az egyiket két helyen lehet összehajtani, a másikat pedig egy feltekerhető kijelzővel látták el. Egyelőre egyik telefonnak sincs neve, ezzel a lépéssel inkább megpróbálta megmutatni a világnak a TCL, hogy lépést tart a trendekkel és nem akar lemaradni, hiszen szinte minden nagyobb gyártó készít hajlítható telefont, és új cégek, például a Xiaomi és a Microsoft is gőzerővel dolgozik a saját megoldásukon.
Mostanában mintha a Xiaomi mobiljai egyszerűen teljesen elvonnák a figyelmet a konkurensek termékei elől, pedig akad bőven más gyártó is a piacon, aki hasonló minőségű és árú készülékeket kínál. Ott van például az Oppo - ami nem mellesleg a világ 5. legnagyobb mobilgyártója -, amiről eddig keveset lehetett hallani, hiszen a kínai belpiac letarolásával foglalkoztak. A Realme 3 Pro és 5 Pro például tökéletes középkategóriás telefon páros, aki viszont ennél kicsit komolyabbra vágyik, annak ott van a Realme X2 Pro. Érdemes összevetni a Xiaomi hasonló árazású termékeivel, meglepően sok a közös pont.
A Xiaomi megígérte, és meg is csinálta: ma jelentették be a jövő évi listáról az első telefont, a Redmi K30-at. Mint már olvashattatok róla, a Xiaomi azt a célt tűzte ki, hogy 2020-ban legalább 10 telefont dob a piacra, ráadásul a legtöbb 5G képes lesz. A technológia és a lehetőség nem új, az viszont igen, hogy terveik szerint nemcsak a zászlóshajókba, hanem a középkategóriás készülékekbe is 5G képes chipet tesznek. A sort a Redmi K30 indítja, ami akár már 85 000 forintnyi jüanért beszerezhető. Ez tényleg nem rossz ajánlat, elég csak megnéznetek más 5G-s telefonok árát.
Készül a Xiaomi Mi Note 10 tesztje, de úgy gondoltuk, hogy megkönnyítendő a döntéseteket, kiadunk egy előzetest, ami nagy vonalakban bemutatja, mit tud a telefon. 108 Megapixeles fő kamera, brutális fotós képességek, gyors hardver, nagyon szép, lekerekített AMOLED kijelző, 20 V-os gyorstöltés, szenzor garmada. Új király született a Xiaominál 135 000 Ft-ért?