KTC H32S17F gamer monitor teszt
Kellően déjá vu
Forrás: ktcplay.eu
Nem ez az első KTC márkájú termék, ami a szerkesztőségünkben jár, hiszen csapatunk tagjai már feketeöves nindzsák ezeknek a monitoroknak a tesztelése szempontjából. A H32S17F-ben egy 32 colos HVA panel van, a felbontása pedig FHD 1920×1080 pixel. 1500R mértékben hajlított és mindenféle gaming tulajdonság jellemzi, de persze munkához sem utolsó. A 24NOV11SU3 kuponkód felhasználásával most 75 900 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Geekbuying kínálatából, lengyel raktárból ingyenesen szállítva.
Galéria
Forrás: Geekbuying
A csomagolást szokás szerint nem gondolta túl a gyártó, a „fancy” kategóriától a lehető legtávolabb áll,
de mit számít ez, ha a benne lévő termék jó. A kiegészítők sem különösebben érdekesek, de a monitor mellett természetesen találsz a csomagban egy adaptert tápkábellel együtt, egy könnyedén lecsatolható, 3 lábbal rendelkező talpat, egy „csavarhúzót” és egy nagyon rövidre fogott használati útmutatót. Az egyetlen kiegészítő, ami ténylegesen említésre való az egy HDMI kábel.
A KTC H32S17F a névrokonához hasonlóan szintén 32 colos képátlóval rendelkezik és 1500R görbületű. Az utóbbi annyit jelent, hogy egy 1500 milliméter sugarú kör körvonalára lehetne az adott monitor paneljének görbületét ráilleszteni. Ha egy monitor hajlított, akkor sokan egyből gamer monitorként könyvelik el, pedig ez a kinézetéből egyáltalán nem jön át.
Hiányolok róla valami csilli-villi LED-es világítást, ami sokkal izgalmasabb lenne, mint a hátoldalán lévő két darab, piros színű műanyagból készült csík,
bár akkor nagy valószínűséggel már nem ezt az árkategóriát erősítené és egy monitorlámpa segítségével könnyedén orvosolható ez a probléma. Cserébe a monitor kávája rettentően vékony és szokás szerint fekete színű, így bármilyen lakásdizájnba könnyedén beleillik.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
A tesztalany 3 ponton támaszkodó lába fémből készült, viszont, ha nem szeretnéd, hogy az asztalodon foglalja a helyet, akkor a falra is felrögzítheted. Ehhez a szabványos VESA keret 4 pontjára lesz szükséged, amit a lepattintható hátlapi rész alatt találsz.
Sajnos a monitor nem különösebben állítgatható,
hiszen sem a magasságát nem tudod variálni, sem pedig oldalra fordítani, csupán csak előre-hátra dönteni -5+15 fokban. A csatlakozók felhozatala nem sokban tér el az elődhöz képest, de annál mindenképpen több, mint ami a H27V13-ra került:
- 1 darab DC bemenet a tápegységnek
- 1 darab USB-A
- 2 darab HDMI 2.0
- 1 darab DisplayPort 1.4
- 1 darab jack kimenet
Egy Type-C port még ráférhetett volna, de HDMI csatlakozóból szerencsére 2 darabot is kapott, pedig az elődre ebből csak 1 darab jutott. Nézzük, milyen az élet a KTC H32S17F gamer monitorral!
Galéria
Forrás: Geekbuying
Játékok esetében a több képkocka konkrét előnnyel jár. Gondolj csak bele: a KTC H32S17F monitoron másodpercenként négyszer annyi képkockát látsz, mint egy 60 Hz-es monitoron. Ennek köszönhetően sokkal folyamatosabbnak fogod érzékelni a játékokon belüli mozgást és így az irányítás is pontosabban fog menni, a töredezett vagy szaggatott képnek pedig búcsút inthetsz. Egy lövöldözős vagy egy autóversenyzős játék során perdöntő is lehet ez az érték, pontosabban vereség helyett győzelmet is jelenthet. Ha a játékoktól eltekintünk, akkor filmnézés során ugyan nem igazán, viszont hétköznapi használat során szintén megtapasztalhatod ennek az előnyét. Erre a legegyszerűbb példa az egérkurzor, ami kifejezetten finoman siklik a képernyőn és pontosabban irányítható a megszokottnál.
A gamerek számára van még egy fontos adat, ami a válaszidő, ez jelen esetben 1 milliszekundum.
Játékos szemmel szintén nagy előny, ha ívelt monitorról van szó, hiszen számos előnyt kínál, ezért nem meglepő, hogy a gyártók előszeretettel nyúlnak ehhez a megoldáshoz. Bizonyos típusú játékoknál, például szimulátorok esetén extra élményt nyújt, hiszen segít annak az illúziónak a megteremtésében, hogy te tényleg egy versenyautóban ülsz. Egyes felmérések azt is kimutatták, hogy a szem kevésbé tud elfáradni egy ívelt képernyő előtt, ami nem hátrány, főleg akkor, ha naponta 8-10 órát előtte töltesz.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
A KTC H32S17F támogatja a HDR 10-et, 8 bites színmélység mellett, a DCI-P3 színskálát pedig 98%-ban, míg az sRGB színskálát 125%-ban képes lefedni. Egy szó, mint száz: szép élénk színekre számíthatsz, bármit is nézel rajta. A kijelzőknél kulcsadat a fényerő is, pontosabban a fénysűrűség, ami a tesztalany esetében 350 candela/négyzetméter. Ez egy közepes értéknek számít, mert általában 500 felett lehet viszonylag soknak tekinteni, például a prémium tableteknél ez az érték 1000 feletti is lehet. Megnyugtatok mindenkit, hogy a valóságban ez annyit takar, hogy beszűrődő napfény mellett is teljesen használható a monitor, anélkül dolgozhatsz vagy játszhatsz rajta, hogy elvesznének a sötét színek. Ebben a 3500:1-es kontrasztarány is közrejátszik, bár általában az AMOLED és az IPS kijelzők nyújtják a legjobb kontrasztot és fényerőt.
A monitor hátoldalán, jobb oldalon van egy joystick, ami a beállításokért felel és eleinte nem örültem neki, hiszen sokkal jobban preferálom a többgombos megoldást, ami például a Titan Army monitorokon található – C49SHC teszt itt, C32C1S teszt pedig itt. Ennek ellenére hamar megszokható a kezelése és egyszerűen megtalálod, amire szükséged van, kezdve
a kijelzővel kapcsolatos beállításoktól (fényerő, kontraszt, élesség) a színeket érintő lehetőségeken át (színhőmérséklet, alacsony kék fény) egészen a gamereket érintő opciókig (FreeSync/G-Sync be- és kikapcsolása, célkereszt, FPS számláló).
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Összegzés
A KTC H32S17F előtt az utolsó gamer monitor, amit lehetőségem volt tesztelni, az a Titan Army C32C1S volt, ami ugyanezzel a 32 colos képátlóval rendelkezett, viszont annyi különbséggel, hogy a felbontása 2560×1440 pixeles volt, tehát 2K-s. A jelenlegi tesztalannyal az az egyetlen problémám, hogy erre a méretre ezt a felbontást kicsinek érzem, legalábbis munka szempontjából. Gamer szemmel bátran lehet tobzódni a műszaki paraméterekben: 240 Hz-es képfrissítés, 1 ms válaszidő, FreeSync/G-Sync, 1500R görbületű, tért ölelő panel és még sorolhatnám, hiszen a kép színeire sem lehet panasz. A KTC H32S17F annak ideális választás, aki egy viszonylag nagyméretű monitort keres, többségében inkább játékhoz, mintsem munkához vagy tanuláshoz és megmaradna a FHD felbontásnál, mert nem akar sokat költeni.
A KTC H32S17F gamer monitort a 24NOV11SU3 kuponkód alkalmazásával most 75 900 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Geekbuying kínálatából. A termék lengyel raktárból hamar megérkezik, ingyenes szállítással, úgyhogy a karácsonyfa alá még bőven befér.
Pro
- Szép élénk színek
- 240 Hz-es képfrissítés, 1 ms válaszidő
- Gamereknek kedvező funkciók
- Széleskörűen beállítható
Kontra
- 32 colos mérethez kevés a FHD felbontás
- Csak dönthető, máshogy nem állítható