BlitzWolf BW-RC02 infravörös vezérlő teszt
Az új főnök mindent irányít
A Xiaomi mellett a BlitzWolf is szép számban rendelkezik okosotthon kütyükkel. Tavaly két tesztet is készítettünk a termékeikből BlitzWolf okosotthon teszt, illetve BlitzWolf okosotthon cuccok tesztje címen. Most „csak” egy okoskütyü jutott el hozzánk, név szerint a BW-RC02, ami egy infravörös vezérlő. Segítségével egy rakás buta készüléket tudtok felokosítani, sőt, még automatizálni is tudjátok őket, mindezért pedig nem kell mélyen a zsebetekbe nyúlnotok, hiszen a BGc04136 kuponkóddal mindössze 4000 Ft-ot kell érte fizetnetek.
Az RC02-n mindössze egytelen gomb található, ami a be- és kikapcsolásért, illetve az alaphelyzetbe állításért felel. Alul matt fekete, míg fölül fényes, átlátszó fekete műanyag burkolat található, utóbbi alatt kaptak helyet az infravörös jeladók, melyek 360 fokban képesek sugározni a jelet. A gyártó állítása szerint az akár 10 méterre lévő eszközöket is tudja vezérelni az RC02, és a kisebb akadályok nem jelentenek számára problémát. Viszont állandó tápellátást igényel, így nehéz neki olyan helyet találni, ahol eléri az összes vezérelni kívánt eszközt. Az ideális egy központi hely lenne a lakásban, például a nappali dohányzóasztala, de ott nincs konnektor. Személy szerint sokkal jobban örültem volna annak, ha az RC02 kapott volna egy beépített akkumulátort, amit mondjuk pár havonta fel kell tölteni.
Galéria
A párosításhoz Blitzwolf alkalmazást használtam, hiszen van már más okoskütyüm is a gyártótól, de ha nektek szimpatikusabb a Tuya vagy a Smart Life, akkor használhatjátok azokat is, hiszen velük is kompatibilis az RC02. Az appok Androidra és iOS-re is elérhetőek. Első használat előtt a bekapcsológombot körülbelül 5 másodpercig szükséges nyomva tartani, így válik láthatóvá majd az appban az RC02. Érdekesség, hogy 5 GHz-es hálózatokon is megtalálja az app a kütyüt, viszont úgy nem tud rácsatlakozni, csak a 2,4 GHz-es frekvenciasávon. Sikeres párosítás után már neki is állhattok az eszközök hozzáadásához, melyeket ezután már mobilinternetről, akár távolról is irányíthattok.
Én három készüléket választottam ki, egy TV-t, egy set-top boxot, illetve a klímát, de ennél jóval több kategória van, például projektort, DVD lejátszót vagy hangszórót is tud irányítani, ha azok rendelkeznek IR porttal. A Gree klíma, és nagy meglepetésemre a Telekom set-top box összes funkcióját gond nélkül ismerte, nem kellett velük külön foglalkozni. Az LG tévénél is majdnem minden opciót eltalált, viszont a Smart gomb lemaradt, illetve a nyilakat összekeverte a hangerőszabályzó gombjaival. Szerencsére nem kell ebben az esetben sem kétségbe esni, hiszen távirányító segítségével meg lehet tanítani az RC02-nek a hiányzó funkciókat, ha ráirányítjátok a távirányítót, és lenyomjátok a hiányzó gombot. A DIY menüpontban hozzáadhattok olyan távkapcsolókat is, amik nem szerepelnek a listában, ilyenek lehetnek például a dekorlámpák távirányítói.
A BlitzWolf alkalmazás segítségével automatizálni is tudjátok az elmentett eszközöket több különböző feltétel alapján is. Például beállíthatjátok, hogy az este 6 órakor kezdődő műsorra kapcsoljon be a TV és a set-top box, utóbbi pedig a 7-es csatornára váltson. De nemcsak az idő lehet ilyen feltétel, hanem akár az időjárás is. Ha például a kinti hőmérséklet 10 Celsius-fok alá csökken, akkor az RC02 el tudja indítani a klímát, hogy az mondjuk 22 Celsius-fokon fűtsön.
Galéria
A készüléknek egyébként van egy hátránya. A kütyün található RGB LED csík a parancsok leadásakor zölden világít, illetve az appban az eszköz neve mellett van egy szürke kör, ami egy pillanatra pirosra vált, ha az RC02 továbbította a jelet. Arról viszont nem kaptok visszajelzést, hogy a parancsot ténylegesen meg is kapta az eszköz. Ez akkor jelenthet problémát, ha például a klímát távolról akarjátok elindítani, az viszont, hogy tényleg sikerült-e, csak akkor fog kiderülni, ha hazaértetek. Szerencsére a teszt során egyszer sem fordult elő, hogy ne továbbította volna a parancsot az RC02.
Összegzés
A BlitzWolf BW-RC02 egy szerethető kis kütyü lett, segítségével rengeteg eszközt tudtok felokosítani, távolról vezérelni, illetve tovább fejleszthetitek az okosotthonotokat. A jeleket gond nélkül továbbítja, ehhez azonban olyan helyre kell elhelyezni, ahol a lehető legtöbb eszközt látja, azaz (például az én esetemben) a helyiség közepére, ott viszont nem könnyű gondoskodni az áramellátásról.
A készüléket a BGc04136 kuponkóddal 4000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudjátok megvásárolni a Banggood kínai raktárából. Ebben az összegben már benne van a Banggood Express minimális szállítási díja, így áfa- és vámköltségek nélkül kapjátok kézhez.
Pro
- Sok eszközt ismer
- Tanítható
- Olcsó
- Távolról is irányítható
Kontra
- Az elhelyezése gondot okozhat
Mennyibe kerül pontosan egy termék?
Az egyszerűség kedvéért cikkeinkben mindig átváltjuk az USD árakat forintra, általában az adott oldal kalkulátora szerint. A valóság azonban az, hogy a bankotok 4-5 forinttal rosszabbul váltja a devizát, mint a bankközi árfolyam, vagyis mindig egy kicsit többe kerül a termék, mint a leírt ár.
Ezen teljesen ingyenes bankkártyák rendelésével segíthettek, a Revolut, a Monese és a Curve is ad ilyet – utóbbira 5 GBP-t ingyen kaptok, appban a D4WGX4ZE kuponkódot használjátok –, illetve felül a menüsáv #fintech címkéjére nyomva olvassátok el a témában írt bejegyzéseinket.