Nem Xiaomi fűthető télikabát teszt
Temetőbe menet
Tavaly találtam meg a Xiaomi 90fen fűthető télikabátot, de aztán letettem róla, mert 45 000 forintot kértek érte, amit meglehetősen soknak találtam. Állítólag a felmelegített töltött káposzta sosem jó, de azért futottam még egy kört a témában, és megtaláltam a fenti termék „Xiaomitalanított” változatát 13 500-ért, amit a BGheated20 kuponnal érhettek el. Ugyanolyannak néz ki, mint az egy évvel ezelőtti darab, és itthon sem lehet ilyesmit olcsóbban kapni, így már volt értelme a tesztnek.
Galéria
A belső részen található zsebbe lehet elrejteni a power bankot, ami majd a megfelelő energiamennyiséget biztosítja a fűtéshez, ehhez egy elsőgenerációs Xiaomi Power Bankot – a duci, de kicsi variáns – használtam, ez nagyon könnyen befér a megfelelő helyre. A brutálisabb, 20 Ah-s vagy nagyobb kapacitású egyedekkel vigyázzatok, lehet szűk lesz nekik a zseb. Másik belső tartó nincs is, kívül viszont van három zárható, ezt bőségesnek mondanám. A kapucnin pedig felfedezhetitek az egyetlen, dizájnt megtörő elemet, a fényvisszaverő csíkot. A kabát vízlepergető, impregnált anyagból van, simán leönthetitek az ujját, folyadék nem jut be.
Az egy másik kérdés, hogy a divatos Goretex/Drytex és hasonló, mikrocsöves technológiai jelölést – ami elvileg a jó szellőzést biztosítja – nem találtam meg a kabáton, szóval ez inkább az Aldis/Lidlös vonallal versenyez, sem mint a Columbia/Salomon szintű márkákkal. És akkor jöjjön a Xiaomi legenda: elméletileg ugyanez a kabát létezik Xiaomi 90fen néven is, háromszor ennyiért. Azt megszokhattátok, hogy mindenre ráírják hogy Xiaomi – például a Youpin webáruházban fellelhető termékekre is -, de itt pont fordítva történt: az olcsósítás érdekében elhagyták a nevet, és az ár egyből a harmadára esett, szerintem ez itt kifejezetten előnyös.
Ami a fűtési képességeket illeti, kellemes meleget képes biztosítani maximum fokozaton, és szerintem jó helyeken is fűt. Kettő panel került has tájékra alulra, illetve egy nagyobb a hátra, ami egészen a nyakszirtemig felért, és mivel a cúg szeret felül betülekedni, jó, hogy itt is melegít. Egy színes sállal érdemes lefojtani a dolgot, a képen látható úriember is ezzel dobja fel a gyászos fekete kinézetet, ezért néz ki olyan faszán a kabát a képeken, élőben a színes nyakbavaló nélkül azért nem ennyire trendi.
A power bankból 1,5 ampereket eszeget, de nem egyfolytában, hanem ki-be kapcsolós módszerrel, a bekapcsolt állapot hossza attól függ, hogy a három fokozatból – 25/35/45 fok – melyiket választjátok. A melegítős mellény tesztjénél ugyanezt tapasztaltam, szerintem mindegyik ilyen hasonló rendszerben működik.
A fokozatállító gomb a szívtájékhoz, belülre került, ami abból a szempontból előnyös, hogy nem úgy néztek majd ki, mint Vasember, így viszont szét kell nyitni a kabátot, hogy ha állítani akartok a melegítés erején.
Cikkem elején említettem, hogy ez nem egy síkabát – ellenben túrára tök jó -, ennek egyértelmű jeleit véltem felfedezni. Az egyik, hogy szinte mindegyik sífelvonó rendszer beléptetést kezelő kapuja bal oldalra esik, ezért a kabát bal ujján el szoktak helyezni egy bérlettartó zsebet, hiszen már elmúltak azok az idők, amikor kártyát kellett bedugni egy nyílásba.
Ez hiányzik a tesztalanyról. A másik a deréktáji hófogó – ami szintén nincs – , de a dzseki ujja végén is szokott lenni egy elasztikus háló, amit a hüvelyujjatokra húzhattok, ezek akadályozzák meg, hogy eséskor bemenjen a hó.
Nincs belső telefontartó és fülhallgató kivezetés, illetve a kapucninak sincs cipzárazható zseb a tarkón, pedig ha bukóban síeltek – ahogy az emberek jelentős része – akkor csak fölöslegesen lifeg a nyakatoknál, ezért lenne jó eltenni valahova. A komolyabb kabátokban – pl. Columbia – egy ezüstszínű hővisszaverő anyag is szokott lenni, mivel ezek a ruhadarabok vékonyak, nem a vastagságon van a hangsúly, hanem a réteges öltözködésen, mert az a jó hőmegtartó. Szóval tesztalanyunk egyértelműen nem sí-, viszont remek télikabát, amiben lehet síelni is, már amennyiben a megfelelő méretet választjátok.
Tapasztalataim szerint ugyanis a Távol-keletiek, az amerikaiak és az európaiak eléggé máshogy méretezik a ruhákat. Az első banda koboldoknak – kicsi test, rövid kar -, a középső elhízott, nagytestű embereknek, az utolsó banda pedig gibbonoknak – normál test, hosszú kar – gyárt ruhákat. Mindig nézzétek meg a mérettáblázatot, nekem a férfi M – 77 kg, 175 cm magasság – ujja kicsit rövid volt, aki hasonló generál méret, az válassza az L-lel jelöltet.
Összegzés
Korrekt ruhadarab a fűthető kabát, különösebb hibát nem tudok említeni – talán csak azt, hogy egyetlen belső zsebe van -, de a méretválasztásnál oda kell figyelnetek, ez a neuralgikus pont. Sajnos csak két színben kapható, ami szerintem nem túl divatos, de egy színesebb sál remekül feldobja, illetve sokan pont olyan egyszínű ruhát keresnek, amin semmilyen márkajelzés nincs, nekik tökéletes lesz.
Szerintem a fűthető mellénnyel karöltve remek választás télre, és az ára sem Xiaomis magasságokban van, mint ahogy tavaly volt. Nem síkabát, viszont túrázni jó, ráadásul vízálló, így az eső sem okoz különösebben problémát. Az ára kuponnal 13 500 Ft – a BGheated20 kóddal -, ami messze van a márkásabb télikabátoktól, így egyáltalán nem rossz vétel, főleg ha EU Priority Line áfa- és vámmentes szállítással rendelitek.
Pro
- Kellemes minőség
- Reális ár-érték arány
- Három fokozatban állítható
- Napi ingázáshoz, téli túrázáshoz remek
Kontra
- A fekete szín elég egysíkú (van kékben is)
- Az M-es verziónak kicsit rövid az ujja, átlagos méretű férfiak L-t válasszanak
- Síeléshez nem ideális
Mennyibe kerül pontosan egy termék?
Az egyszerűség kedvéért cikkeinkben mindig átváltjuk az USD árakat forintra, általában az adott oldal kalkulátora szerint. A valóság azonban az, hogy a bankotok 4-5 forinttal rosszabbul váltja a devizát, mint a bankközi árfolyam, vagyis mindig egy kicsit többe kerül a termék, mint a leírt ár.
Ezen teljesen ingyenes bankkártyák rendelésével segíthettek, a Revolut, a Monese és a Curve is ad ilyet – utóbbira 5 GBP-t ingyen kaptok, appban a D4WGX4ZE kuponkódot használjátok –, illetve felül a menüsáv #fintech címkéjére nyomva olvassátok el a témában írt bejegyzéseinket.