hirdetés

N-One Npad Pro tablet teszt

Kenyeret és tabletet a népnek

teszt
N-One Npad Pro tablet teszt 1

Forrás: Geekbuying

írta: Don Kartács
2023-05-18

Mostanában jó sok tablet futott át a kezemen, és szerencsére az N-One Npad Próhoz hardveresen eléggé közel állt a Blackview Tab 15 Pro, így volt mihez hasonlítani a mai tesztalanyt. Az Npad Pro 8 GB RAM-mal és 128 GB háttértárral büszkélkedhet, és egy egész jó kis SoC-t kapott, amivel már fájdalommentesen használható a táblagép. 55 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek érte az NNNRendeljkinaitppp  kóddal, ami nagyon versenyképes ár, főleg az EU raktáras lerakat és az ingyenes szállítás miatt.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 7
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 9
  • ár/érték arány: 10

9

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A többi szenzor hellyel-közel bekerült a repertoárba, van duális WiFi, BT modul, 4G modem,

helymeghatározásért felelős műholdas rendszer – köznéven GPS –, viszont jack egyáltalán nincsen, ami egy kicsit fura. Az akkuja 6600 mAh-s, 8 órányi videózást ígér a sajtóanyag, de itt is a sokkal életszerűbb tesztet csináltam meg, elindítottam egy filmet közepes fényerőn és megnéztem, mennyit merül 60 perc alatt a készülék. Az eredmény 7% lett, ebből kalkulálhattok üzemidőt magatoknak a saját felhasználási szokásaitok szerint. Jöhetett a hardver nyüstölése, amitől nagyjából azt vártam, amit a Blackview Tab 15 Prótól, és majdnem igazam is lett, de azért nem teljesen.

hirdetés

N-One Npad Pro – Hardveresen rendben van

Alapvetően a középkategóriás tabletek viszonylag élhető modellek. A legtöbb a Unisoc cég valamelyik SoC-jára építkezik, általában a T606/T610/T616-os modellek jöhetnek szóba, az Npad Pro esetében a legutolsót kapjátok. Ez azért jó, mert egy picikét erősebb, mint a másik kettő, de azért drámai sebességre nem kell számítanotok. Ami még érdekes, az a GPU chip, aminek a szerepkörét a Mali-G57 MP1 tölti be, ez ugyanaz mint a T606-ban, csak felpiszkált órajellel.

Lényeg a lényeg, papíron egy egész jó hardveres csomagot kaptok,

de ennek nyilván a benchmarkok eredményeiben is meg kell jelennie. Ez AnTuTu esetében 250 000 pontban, GFX-Bench esetében 26 FPS-ben nyilvánul meg, vagyis egy egérarasznyival tényleg erősebb pl. a Tab 15 Prónál. Az előnyt viszont a háttértárnál adja le, ez 678 MB/s olvasási és 210 MB/s írási sebességre volt képes, ami meg lassabb mint az előbb említett konkurens. Az előbbiek azt jelentik, hogy akár játszani is lehet rajta, de az biztos, hogy a napi feladatokat gyorsan, szaggatásmentesen teljesítette a rendszer. Simán vitte a filmjeimet is, nem akadozott MKV fájlok esetében sem, és bár a hangja nem bombasztikus, olyan nagyon rosszul sem szólnak a quad hangszórók.

Forrás: Geekbuying

hirdetés

A kijelzője a szokásos 1920×1200 pixeles, IPS egykaptafa, 10,3 inch-es méretben.

A fényereje 300 nit, ez már azért határeset komolyabb fény mellett, tűző napon meg pláne, főleg hogy egy picit csilog, de nem vészesen. Még a gyári fóliával sem sikerült elrontani az érintésérzékenységet, kellemes rajta huzigálni az ujjat. A színei egész jók, a szokásos olcsó paneles kékséget nem tapasztaltam, a betekintési szögei is megállják a helyüket.

Az Android 12-re épülő rendszer eléggé puritán, nincs speciális „bőr”, mint mondjuk a Xiaomi cuccok esetében a MIUI, de zavaró dolgokkal sem találkoztam. Nem akartak mindent kényszeresen feltelepíteni, egyébként meg minden elérhető a Google Play áruházból, amire szükségetek van. Vannak viszont például kellemes háttérképek és még egy-két apróság, szóval azért mégsem stock Androidról lehet szó. Gyorsan belaktam, hibával nem találkoztam, ami az olcsó tabletek esetében mindig nagy szó. Örömhír a streaming nézőknek, hogy teljesíti a tablet a Widevine L1 követelményeit, így akár 4K felbontásban is nézhettek mindent, csak hát az 1920×1200 pixel miatt jár a videók fölé és alá is egy szép fekete sáv.

Kamerából 2 is van, egy 13 MP-es hátlapi és egy 5 MP-es előlapi, de a használatukban nincsen túl nagy köszönet.

Pont azon elmélkedtünk Atti kollégával, hogy egyáltalán mi szükség van kamerákra egy tableten, hiszen mindig ott van nálatok a mobil is, a kutya nem fényképez egy táblagéppel. És ez nem véletlen, az eredmény itt is csak az „elmegy” szintet súrolja, közepesnek csak nagy jóindulattal nevezhető végeredményért senki szíve nem fog fájni. Többféle képarányban készíthettek viszonylag alacsony részletességű képeket, amik ráadásul jól ki is égnek napsütésben, és egyébként sem áll a színkezelés a helyzet magaslatán.

Azt meg mondanom sem kell, mennyire macera egy kézzel tartani egy 10,3 colos tabletet, miközben a kamera gombot nyomkodjátok a fényképezéshez. Teljesen termékidegennek éreztem az ilyen jellegű használatot, a videózást meg még inkább. 1080p felbontás és 30 FPS képkockaszám, de stabilizálás nincsen, se élesség, a kép ugrál és remeg, a videók maximum hányingerkeltésre jók. Nem ettől lesz frankó egy tablet, de letudta a gyártó a kötelezőt, behúzhatja a strigulát a megfelelő checkboxba.

hirdetés

Összegzés

Az N-One Npad Pro nem rossz tablet, de ahogy azt a nevéből sejteni lehet, nem egy elsővonalbeli gyártó termékéről van szó. Sőt, inkább harmadiknak mondanám azt a „vonalat”, ami olyan dolgokban érhető tetten, mint a recsegő tokozás, a nem éppen tankönvyi példába illő műanyag/alumínium felületek illesztése vagy a puritán, de egyébként jól működő Android. Szenzorfronton vannak hiányosságok, nincs NFC, WiFi 6, 5G, de ezek a konkurenseknél sem nagyon, és hát sajnos ujjlenyomat-olvasó és fényérzékelő szenzor sem. Nagy szó viszont, hogy a hardver teljesen rendben van, gyors, nem akadozik a rendszer, a kijelző elég jó, és összességében nem tudott semmivel sem felidegesíteni.

Van még egy nagy előnye, hogy olcsó, 6 darab István királyba sem kerül, 55 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért vihető az NNNRendeljkinaitppp  kuponnal, vagyis olcsóbb durván 15 000 Ft-tal, mint a fő konkurens, a BlackView Tab 15 Pro. Én mondjuk a 20 dollárral drágább csomagot vinném, ez 62 300 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot jelent a 7QWVLJQ6  kóddal, jó az a tok és egy kijelzővédő fólia sem árt a nehezebb napokra. Más költség nincs, EU raktárból jön, a szállítás ingyenes.

Pro

  • Jó hardver
  • Olcsó
  • Használható kijelző
  • Jó sok memória némileg időtállóvá teszi a tabletet
  • Puritán, de bloatware mentes Android

Kontra

  • Nincs fényérzékelő szenzor és ujjlenyomat-olvasó
  • A kamerák eléggé „tabletesek”
  • Csavargatásra ropog a ház

hirdetés