hirdetés

Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE tablet teszt

A jó még jobb lett

teszt
Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE tablet teszt 1

Forrás: Banggood

Don Kartács
írta: Don Kartács
2024-07-01

Az Alldocube iPlay palettája ez egyik legjobban sikerült olcsó tablet széria. A mostani termék elődjét, az Alldocube iPlay 50 Mini-t teszteltük is, így tulajdonképen csak egy komolyabb ráncfelvarrásról van szó az Alldocube iPlay Mini Pro NFE esetében. Ez egy 8 GB RAM-mal és 256 GB háttértárral szerelt mini tablet, ami megkapta a nagyobb testvér központi magját, így szépen össze is állt a kép, egy erősebb, gyorsabb, de nagyon flott eszközzé. 50 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek a 8/256 GB-os variánsért, a BGREU50MP  kuponkóddal, kínai raktárból, a Banggood pedig fizeti utána a többletköltségeket.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 9
  • design és anyagminőség: 9
  • felszereltség, funkciók: 10
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 10

9.6

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Korábban is azt írtam, hogy remek az Alldocube tabletek minősége és most is ezt mondom.

Az alumínium hátlapot egy helyen törik meg egy műanyag szegéllyel, itt távoznak a vezeték nélküli hullámok, vagyis ez nemcsak dizájnelem. Az Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE összerakottsága jó, a kinézet olyan semmilyen, de nincsenek kirívó hibák benne, amire panaszkodni tudnék. Hátul az egyelemű kamerasziget kapott helyet, alul a Type-C port felel az eszköz etetéséért, míg a sarkára került egy jack bemenet, tehát fülhallgatót nem csak BT kapcsolaton keresztül lehet társítani az eszközhöz.

A 8,4 colos kijelzőt magában foglaló táblagép kellően kicsi méret ahhoz, hogy a hordozása kényelmes legyen, a 200x125x75 mm és a 307 gramm cipelése senkit nem fog földhöz verni. Ehhez képest egész nagy az akkuja, 5000 mAh, amivel 8 órányi Full HD videót nézhettek meg, és nagyjából 2,5 óra alatt tölt fel. Ezt aligha lehet gyorstöltésnek nevezni, de egy tablet esetében nincs olyan reggeli kapkodás session, mint a mobiloknál.

Ami a szenzorokat illeti, divat, hogy mindegyik tabletbe tesznek 4G modemet,

így netezhettek vele, de természetesen van Bluetooth, duális WiFi, műholdas helymeghatározás – GPS, Beidou, Galileo, Glonass – és még egy-két apróság. Szerencsére van micro SD kártya foglalat is a 2 darab nano SIM hely mellett – vagyis a tárhely bővíthető -, illetve 3,5 mm-es jack, ha még valaki kábeles fülest használ. Itt jutottam el arra a pontra, hogy nincs más hátra mint előre, jöhettek a teszter programok és a komolyabb próbálgatás.

hirdetés

Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE tablet teszt – Nem sok minden változott, de ami igen, az az előnyére

Említettem már, hogy az Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE-ben tulajdonképpen két elődmodell hardverei egyesülnek. A korábbi Unisoc központi magot leváltotta az MTK Helio G99, ami a nagyobb iPlay 50 Próból érkezett, míg a RAM mennyiségét megduplázták 8 GB-ra, ehhez társulhat még +8 GB virtuális. A 256 GB-os háttértár pedig már tiszteletet parancsoló, és ezt tovább is bővíthetitek egy micro SD kártyával.

Ez összességében egy tablet esetében eléggé jól hangzik, persze az, hogy mit mondok, teljesen irreleváns, sokkal mérvadóbb, hogy mit mutatnak a teszterek, hiszen ez alapján tudjátok majd más modellekkel összehasonlítani a Minit. Az eredményeket lent láthatjátok:

  • Antutu V10: 398 139 pont
  • GFX Bench, T-Rex on-screen/off-screen teszt: 48/57 FPS
  • Antutu háttértár teszter, írás/olvasás: pont; /Mbps (szekvenciális) 1042/970 MB/s
  • PcMark Work 3.0: 9509 pont

Jó viszonyítási pont a korábbi iPlay 50 Mini, hiszen az új modell mellett már nem igazán érdemes megvenni a régebbi variánst. Ahogyan a fentiekből is látható, az új tab erősebb hardvert kapott, így magasabb pontértékeket is ért el, mint elődje. Miért jó ez? Leginkább azért, mert így lehet 1-2 évet nyerni pluszban, később avul el a vas, ami összességében egy szerencsés helyzet. Mint ahogy az is, hogy a gyorsabb hardveren sokkal kellemesebb netezni, és mivel a tablet kellően kicsi, viszonylag egyszerű két kézzel megtartani, így játszani is.

A fogása elég jó, a kijelző se nem túl nagy, se nem túl kicsi, tökéletes utazós masina, amin játszani is lehet.

Persze nem áll rendelkezésre a világ összes ereje – a hardver nagyjából a Blackview Shark 8 okostelefonnal egyezik meg -, ezért a gaminget fenntartásokkal kell kezelni, de még így is élvezhetők a nagyobb nevek. Szerencsére minden átskálázza magát, ha kell, így kevés akadozással találkoztam, a használat kellemes. A hangszóró viszont mono, szemből nézve a jobb oldalra esik, amit elég könnyű eltakarni játék közben a kezetekkel, na, nem mintha jól szólna.

És ha már a kijelzőről volt szó, az Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE egyik erőssége az 1920×1200 pixeles, 8,4 inch-es IPS panel, ami pont jó a beltéri használathoz.

Kültéren viszont a 320 nit igen karcsú, napsütésben még árnyékban sem sok, cserébe kellemes színekkel és jó betekintési szögekkel rendelkezik. Az érintésérzékenysége jó, annak ellenére, hogy a sok falmászástól teljesen elkopott a bőr az ujjamon, ami szokott érzékelési gondokat okozni. A káva lehetne egy kicsit kisebb, nincs fényérzékelő szenzor, így kézzel kell állítani a fényerőt, de amúgy nem tudok mibe belekötni. Amin még lehet kattogni, az a frissítési frekvencia. Ma már elég sok középkategóriás telefon tud 90-120 Hz-et, tehát nem mondhatom azt, hogy ez olyan nagy extra, mégsem tudja az iPlay 50 Mini Pro. Ez viszont nagyon nem akadályozza a használatot, mert ha nincs mellette másik eszköz, akkor nem érezhető a különbség.

Az operációs rendszer gyakorlatilag egy gyári Android 13, ami abban az értelemben jó, hogy nincsenek rajta bloatware-ek, felesleges appok és nem reklámoznak semmit.

A nagyobb gyártók viszont nem véletlenül szerkesztenek olyan felületeket, mint a MIUI, amik egyrészt szebbek és könnyebben kezelhetők, másrészt extra funkcionalitást nyújtanak. Ilyet az Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE nem tud, cserébe hibákkal sem találkoztam és a frissítések is jöttek. Meddig lesznek update-ek? Senki nem tudja, nem találtam erről információt.

Viszont az eszköz nevében ott van az NFE jelölés, ami a Netflix DRM tanúsítványával kapcsolatos, a Widevine L1-gyel rendelkező készülékek képesek nagyfelbontásban is megjeleníteni a streaming tartalmakat.

Természetesen igaz ez az Amazon Prime, a Hulu, és még sok másik streaming szolgáltatóra is. Netflix-szel próbáltam, tökéletesen működött. Azt viszont hozzátenném, hogy az 1920×1200 pixeles felbontás aránya 16:10, míg a filmek véletlenül sem ilyenek – általában 4:3 vagy 3:2, de van még vagy 20 szabvány -, így lesz egy jó vastag fekete sáv alul és felül mozizás közben. Ez a felbontás jó netezésre, filmnézésre már kevésbé.

Ami a kamera szekciót illeti, biztosan nem ez a hangsúlyos része egy tabletnek, ennek ellenére a Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE meglepően jó képeket produkál.

Ez már nemcsak szükségmegoldásként használható, hanem egészen jó anyagokat lehet vele készíteni, pedig azt hittem, hogy ezen a szinten annak is örülni kell, hogy van. Az alábbiakkal gazdálkodhattok:

  • 13 MP-es fő kamera
  • 5 MP-es szelfi kamera

Hogy ezt a minőséget hogy hozták ki 13 megapixelből, azt nem tudom, de kifejezetten kellemesek és valósághűk a színek, élesek a képek, szerintem ebben a kategóriában még nem láttam ilyen szinet. Nyilván, túl sok lehetőség nincs a variálásra, hiányoznak a speckó fényképezési módok, és a szenzor maximális felbontását is csak 4:3-as képaránynál lehet kihasználni, de hát ez akkor is sokkal jobb, mint amit a konkurensek fel tudnak mutatni. A szelfi kamera minőségét erőteljesen limitálja az alacsony felbontás, így összemossa a tartalmat, de ezt aztán végképp nem fogja senki használni egy táblagép esetében.

A videók is megleptek, maximálisan 2560×1440 pixelben videózhattok, van EIS – vagyis elektronikus képstabilizálás -,

ami párját ritkító ebben a 150-200 dolláros kategóriában. Nyilván, nem hozza egy akciókamera vagy egy csúcsmobil szintjét, de már az is meglepő, hogy használható anyagokat lehet vele készíteni. Egész jók a színek, viszont sokat ront az élvezhetőségen, hogy a szoftver folyamatosan próbál kényszeresn fókuszálni, és olyan nagyon az EIS hatását sem érezni. Ez sajna ilyen, egynek jó, de igazából ennyi sem várható el egy táblagéptől.

Összegzés

Az Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE pont azt tudja, amit egy 8,4 colos tabletnak tudnia kell, se többet se kevesebbet, de azt nagyon megbízhatóan és sallangmentesen. Sok benne a RAM, a rendszer kellően gyors, a kijelző nem rossz, bár a fényereje kicsi. Mivel van benne GPS támogatás és 4G modem is, akár navigálhattok is vele. Egy gyengéje van, a mono hangszóró és nyilván a kamera szett sem remekel a videókészítés terén, de ennyi. A legszebb az egészben az, hogy megnéztem, Geekbuyingon és Bangoodon milyen alternatívái vannak és egyetlen eszközt találtam, a Headwolf Fpad 5-öt, ami nagyjából ugyanezt tudja, csak még inkább noname. Árukereső felhozatala? Ezért a pénzért konkrétan semmi, ami összemérhető a tablettel.

Tehát aki pici, utazós táblagépet keres, annak nem nagyon van választása, de nem is kell igazán, mert az Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE egy remek termék, decens áron. 50 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek a 8/128 GB-os variánsért, a BGREU50MP  kuponkóddal, kínai raktárból, a Banggood pedig fizeti utána a többletköltségeket.

Pro

  • Jó építési minőség
  • Widevine L1, Netfix tanúsítvány
  • Könnyű kézben tartani
  • Hordozásra tökéletes, jó netezős tablet
  • Egész tisztességes teljesítmény
  • Megdöbbentő, de egész jó képeket lehet vele csinálni

Kontra

  • Elég gyenge mono hangszóró, de ennyi
  • A videóval nem lehet nagyot villantani
  • Nincs fényérzékelő szenzor

hirdetés