Xiaomi Viomi V2 Pro robotporszívó teszt
Update Viomi, 2020-ra frissítve
Írtam már a Xiaomi Viomi V2 robotporszívóról, amit a Roborock S50 ellenfelének szántak, de valahogy nem jött ki neki a lépés, a nagy tudás ellenére szarvashibák is kerültek a repertoárba. A frissített modellben „becsszó” alapon mindent kijavítottak, lézeres szenzorral pásztáz, elmenti a különböző térképeket, vezérli felmosás közben a kiengedett vízmennyiséget, és még számtalan más elektronikus módot is ismer. Ismerjen is, mert 111 000 Ft-ba kerül EU raktárból, ami már igencsak Roborock S50 árkategória.
Galéria
Azért, hogy képbe kerüljetek, hogy mi a különbség az új és a régi modell között, már a sajtóanyagban létrehoztak egy táblázatot, ami kiemeli a lényeget. Azt azonban nem részletezik, pontosan melyik modellről van szó, ugyanis a Kínába és az Európába szánt termékeik között is van különbség. Ti jó eséllyel az utóbbiból kaptok, így a funkciókat a Mi Home-ban kell majd próbálgatnotok.
Update: 2020 elején végre megérkeztek a rég várt frissítések, így a Viomi V2 Pro most már időzíthető és normálisan dokkolni is képes – ami előtte is csak a szőnyegen kínlódott, normál felületen nem -, és ezeket a szoftveres updateket mindkét gép megkapta, tehát a Viomi V2 tulajdonosok is örülhetnek. Így már – a megjelenés után 1 évvel – végre teljesértékűen használható az összes szoftveres funkció, így az emiatt elvesztett pontjait az értékelésben is visszakapta.
Pár robotporszívós cikkemben már kifejtettem, hogy a felmosás olyan formában, ahogyan azt ezek az eszközök végzik, nem különösebben hasznos. Kár erre marketingkampányt építeni, hiába szabályozza a Viomi V2 Pro három fokozatban a vízmennyiséget, ha egyrészt nincs olyan, hogy nulla – mármint, hogy mindig folyik -, másrészt pedig nem tudja, hogy szőnyegen halad-e vagy sem, így azt is felmossa. Ezt csinálja egyébként a Roborock S50 is, szóval ebben a kérdésben mindegyik eléggé sötét, kivéve az új generációs S5 Max, ahol már lehet kijelölni no-mop zónát is.
Azért, hogy a fenti képet egy picit árnyaljam, az újabb eszközök jóval drágábbak, és azért a Viomi V2 Pro hardvere még mindig patent, hiszen lézerrel épít térképet, mindenféle elektronikus funkciót tud – terület kizárása, területen belül takarítás, térkép megjegyzése, dupla takarítás, szívóerő állítása, DND mód stb. -, ebben az értelemben nem is marad el a konkurensektől.
Döntsön az ár, hiszen úgyis ez számít mindenkinek. A Xiaomi Viomi V2 Pro 110 000 Ft-ba kerül, a Roborock S50 110-120 000-be, míg az S5 Max/S6 párosért 170-180 000 Ft-ot kérnek. Ez utóbbi ára szerintem irreális, nem is mérném össze a másik kettővel, ellenben a Roborock S50 direkt ellenfele a Viomi V2 Pro-nak, így eléggé véleménye az, hogy melyik a jobb. Ráadásul leforgattuk a Xiaomi robotporszívó megatesztet is, szóval tényleg mindenki azt választ, amit akar.
Összegzés
Nehéz szülés volt a Viomi V2 Pro-t szoftveresen összerakni olyanra, mint amilyen végül lett. De 2020 eleje óta már ez is az ajánlott vételek kategóriájába esik, hiszen végre minden funkciója működik, jól takarít, felmos, normálisak a térkép funkciói, viszont azóta megjelent egy teljesen új Xiaomi generáció, igaz drágábban.
Így a Viomi V2 Pro-nak a 110 000 Ft-os árszinten a Roborock S50-nel kell megküzdenie, ez a meccs nagyjából döntetlenre áll, bár utóbbiba folyamatosan érkeznek az újabb eszközök frissítései – pl. a helyiségfelismerés és a szobasorrend beállítása -, szóval még mindig nagyon versenyképes modell. Én azt venném a helyetekben, amit olcsóbban be lehet szerezni, bár a Viomi V2 Pro EU raktárból érkezik, arra alig kell várnotok néhány napot.
Pro
- Lézeres szenzor
- Okos térképfunkciók
- Legkisebb fokozaton nagyon csöndes
- Tud felmosni, állítható intenzitással
- Update: jött szoftveres frissítés, már lehet időzíteni és normálisan képes dokkolni
Kontra
- Nincs szőnyegmód
- Nincs szobára bontás és szelektív takarítás
- A Xiaomi Roborock eszközei fejlettebbek