Mikor, ha nem most?
Elektromos járművek és kiegészítők
Bevállalósabbak télen is biciklivel, rollerrel, uniciklivel vagy Segway-jel járnak, de tény, ami tény, hogy nyáron sokkal nagyobb varázsa van, hiszen akkor nem egy szükséges rossznak érezzük a munkába és munkából hazavezető utat vagy a leugrást a boltba. A jó időben megvan a dolognak az a szépsége, ahogy csak krúzoltok az utcákon a saját tempótokban, és ezt az időt nem a trolimegállóban kell eltöltenetek, majd nem kívánt rapidrandin résztvennetek a tömött metrón. Ezért, ha eddig még nem szereztetek be elektromos járművet, esetleg a kiegészítők közül hiányzik néhány, akkor nyálazzátok át a Gearbest kifejezetten erről szóló akciósorozatát.
Galéria
Galéria
A nagyobb tesóhoz, a Megawheels S5-höz és a Kugoo S1-hez képest csak jóval kisebb súlyú sofőrt visz el, 120 helyett maximum 90 kilogrammos zsokéknak ajánlott, cserébe viszont az eszköz könnyebb – 7,5 kg – a versenytársakhoz képest, ezért egyszerűbb a szállítása. 57.000 forintba kerül, ráadásul német raktárból érkezik ingyenes szállítással, áfa- és vámmentesen, így akár már hónap végén használhatjátok is.
Ninebot One Z6 unicikli
Ha hajlandóak vagytok egy kicsit több időt betanulásra szánni – kb. 4 óra -, akkor a rollertől egy még komplexebb eszközt találhattok. Az unicikli sok mindenben veri a kétkerekű konkurenciát, amik leginkább a használat során derülnek ki. Mivel járt már nálunk sok roller, illetve az iroda fele minden nap Inmotion egykerekűvel jár be dolgozni, ezért vágjuk már a pro-kontra részt mindkét eszköz esetében. Mint említettem, az uniciklihez kell egy kis gyakorlás, de sem KGB-ügynök, sem artista előéletet nem igényel a megtanulása.
Galéria
Ha ezt kipipáltátok, akkor jöhetnek az előnyök, úgymint a kisebb méretéből adódó könnyebb fordulás és kanyarodás, a minimum 20 kilométeres hatótáv, továbbá jóval egyszerűbb bemenni vele a boltba vagy levinni egy lépcsőn, mint egy rollert. Az utóbbi sajnos sokszor nehéz és nagy ahhoz, hogy a negyedik emeletre napi 2-4 alkalommal felcipeljétek, illetve a tegnapi nap folyamán kezdő rolleresként véletlenül leütöttem egy srácot a kézben cipelt, összecsukott rolleremmel, bár ez ellen kaptam azóta egy jó tippet, amit lentebb megosztok veletek.
És ha a gyakorlatiasság nem győzött meg titeket, akkor jöjjön a mindet elsöprő érv: menő és egyedi. 278.000 forintba kerül, ingyenes, áfa- és vámmentes szállítással, bár ha ennyit nem szeretnétek rákölteni, akkor vegyétek meg azt az Inmotion V5F-et 130.000 forintért, amit a kollégák nap-mint-nap használnak.
Gocomma vállpánt roller szállításához
A fent említett kellemetlen szituk elkerüléséhez nagy segítség ez a vállpánt, amit ha ráköttök a rolleretekre, akkor jóval kényelmesebben és egyszerűbben szállíthatjátok, illetve cipelhetitek le az emeletről. Egy gyakorlatiasabb márka – Inmotion – kétkerekűjénél gyári tartozék egy kis kar, amivel a rollert simán húzhatjátok-vonhatjátok anélkül, hogy fel kellene emelnetek, de ha a ti járműveteken nincs ilyen, akkor mindenképpen megéri rászánni ezt az 1.700 forintot.
IGPSPORT vezetéknélküli fedélzeti számítógép
Ha nincs kedvetek a telefonotokat kitenni a roller vagy a bicikli vázára, esetleg nem azt merítenétek feleslegesen GPS használattal és mérésekkel, akkor szerezzetek be egy ilyen fedélzeti számítógépet.
Bár a komolyabb rollereken van képernyő, de ha ez a tiétekről lemaradt, akkor érdemes pótolnotok, hiszen rengeteg fontos információt tudhattok meg. Az aktuális sebesség mellett méri a megtett távot, az időt, a hőmérsékletet, ráadásul beépített GPS is található benne, mindezt 10.000 forintért.
Ha kíváncsiak vagytok elektromos biciklikre, bukósisakokra vagy rollerre szerelhető csomagtartókra, akkor nézzétek meg a teljes kínálatot ezen az oldalon.