hirdetés

Redmi Note 8 Pro okostelefon teszt

Mit akarsz, mi legyek? Az leszek

teszt
Redmi Note 8 Pro okostelefon teszt 1
írta: Don Kartács
2019-11-10

A Xiaomi nem képes leállni, ontja a modelleket, most itt a Note 8 fejlesztett verziója, a Nyolc Pro. Azonban nem azt kaptam, amit vártam, ez nem egy upgrade, hanem egy teljesen új architektúra. A proci ugyan MTK lett Snapdragon helyett, viszont brutális teljesítményre képes, 6 GB RAM és 128 GB ROM is terítékre került, és persze az elmaradhatatlan kamera rengeteg. Az új színekben pedig brutálisan jól néznek ki a Redmi mobilok, nem különben a zöld Note 8 Pro. Az ára ráadásul nevetségesen alacsony, 63 000 Ft-ot kérnek érte a GBNOTE8P4 kuponnal, ami gyakorlatilag ellenfél nélkülivé teszi a piacon. Itthon sem különösebben drága, a Xiaomioshopban nem éri el az ára a 100 000 Ft-ot.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 7
  • ergonómia: 9
  • ár/érték arány: 10

9.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Mit mondjak a minőségről? Ma már nem gyártanak sorjás, szétesőfélben lévő mobilokat, a Xiaomi pedig eddig is felfele lógott ki, a Pro is patent. A színe király, a fekete és a sötétzöld között játszik, attól függően hogyan forgatjátok a fényben, szép, de egyben diszkrét. Körbetapogatva a telót feltűnhet a jack port alul, felül az infra szenzor, elől az értesítési LED. Természetesen már a Xiaomi is Type-C-t használ a legtöbb készülékén, kell is a QC 4.0+-os, 18 W-os gyorstöltés miatt, amihez végre adnak is egy megfelelő töltőt is a dobozban. Ahogy az átlátszó tok sem maradt ki, és persze a szokásos papír-kábel-SIM tű kiegészítők is a csomagolás részét képezik.

A hátlapon négy kamera helyezkedik el, de nem a videóinfós sütőlapos elrendezésben, hanem három egymás alatt, egy pedig tőle jobbra. Nekem ez nem töri meg a dizájnt, de mivel a szenzorsziget végére került az ujjlenyomat-olvasó, eleinte furcsa volt feloldani vele a telót.  Mostanában egyébként számtalan semmitmondó teszt látott napvilágot a mobilok ekézésére, az egyik ilyen, hogy billeg-e a hátlapján a készülék vagy sem, illetve, hogy ugyanez a tokban is megtörténik-e. Nem tudom, hogy kinek milyen hátrányt okozott ez életében, de igen, kicsit dülöngél, szörnyű. Az viszont jobban zavart, hogy csúszik a hátlap, szóval tegyétek a szilikon bugyiba.

Redmi Note 8 Pro – Odaver a játékoknak

Nagyon nehéz bepozicionálni a mai tesztalanyt, ugyanis bár nem titulálja a gyártó annak, ez funkcióját tekintve egy játékra teljesen alkalmas telefon. Persze a „gamer” kategória valójában nem létezik, csak egy kitalált műszó az erős hardverrel megáldott készülékekre, amiért több pénzt lehet legombolni a fogyasztókról. Emlékeztek a Black Shark szériára? Aki esetleg nem, annak ajánlom három tesztünket a témában.

Lelövöm a poént a tavalyi elsőszériás Black Shark 291 000 Antutu pontot teljesített, a Redmi Note 8 Pro pedig 283 000-et, csak nagyon nem mindegy, hogy valami 150-be, vagy 66 000 Ft-ba kerül. A Note 8 Pro-n gyakorlatilag maximum felbontáson toltam játékokat, aminek a letéteményese a Mediatek által szállított Helio G90T SoC, ami döbbenetesen erős. A Snapdragon 710 ellenfelének szánják – annál picit izmosabb -, szóval már várom a  Mi 9 Lite-ot hogy megnézzem, melyik a jobb vétel.

Tudtátok, hogy az Asphalt 9: Legends-ben az autók sarasak lesznek, illetve belever az eső a szélvédőbe? Én eddig nem, ugyanis a saját Note 4-emen minimális grafikai beállítások mellett vagyok kénytelen játszani. A betöltési időm a Nyolc Pro-n háromszorosára gyorsult, amiben jelentős szerepe van a pörgős háttértárnak is. A Call of Duty, az új állatság, a Warhammer 40: Freeblade és a Lineage II: Revolution is remekül futott, még az Iron Bladet is szépen vitte maximum beállításon, pedig ez az ultimate szívatás egy telefonnak.

Mennyibe kerül pontosan egy termék?

Az egyszerűség kedvéért cikkeinkben mindig átváltjuk az USD árakat forintra, általában az adott oldal kalkulátora szerint. A valóság azonban az, hogy a bankotok 4-5 forinttal rosszabbul váltja a devizát, mint a bankközi árfolyam, vagyis mindig egy kicsit többe kerül a termék, mint a leírt ár.

Ezen teljesen ingyenes bankkártyák rendelésével segíthettek,  a Revolut, a Monese és a Curve is ad ilyet – utóbbira 5 GBP-t ingyen kaptok, appban a D4WGX4ZE  kuponkódot használjátok –, illetve felül a menüsáv #fintech címkéjére nyomva olvassátok el a témában írt bejegyzéseinket.

Olvastam pár helyen, hogy a telefon melegszik, ezt azért nem mondanám nagy meglepetésnek, bár nem nagyon értem a parát, ami a jelenség körül kialakult. A processzorban fémek vannak, nem fog elolvadni, illetve folyadékhűtést is kapott a mobil. A mennyi az annyi kérdésre a válasz: 58 fok, nem tudtam e fölé vinni, pedig töltés közben játszottam, ami a legnagyobb gyilkosság, amit ember mobil ellen elkövethet. Ennek a hőmérsékletnek a notebookom CPU-ja és GPU-ja előre köszönne.

A kijelző is partner a játékélményben, elég jó a fényereje – 500 nit -, jók a betekintési szögek, szépek a színek, 6,53 colon pedig elég sok minden elfér. Rengeteg játékot ráadásul úgy kell irányítani, hogy balra vagy jobbra húztok valamit a képernyőn, erre is tökéletesen alkalmas. A rendszer a szokásos MIUI 10.4-es verziója, magyar nyelv támogatással. Nem tudom miért nem kapta még meg a 11-est, de ez semmiféle fennakadást nem okozott, szerintem nemsokára érkezik. Stabil, jó, veri a stock Androidot.

Szenzorfronton is van miért örömködni, és bár már a Note 8-ban is majdnem minden benne volt, azért egy-két extrát sikerült beletuszkolni a Pro-ba. Duális ac WiFi – kifejezetten gyorsnak éreztem -, giroszkóp, fényérzékelő, pedométer, gyorsulásmérő, GPS és…dobpergés, NFC. Ez azért is érdekes, mert már Magyarországon is használható a Curve kártya segítségével a Googe Pay, erről a Fintech csoportunkban érdeklődhettek. A SIM tálca duális, egyik nano helyére tehettek micro SD kártyát is. Volt némi para a B20 körül, ezt a Net Monitor Lite programmal ellenőrizhetitek, hogy kezeli-e a sávot, jelentem, igen.

Ami az akkumulátort illeti, a szokásosnál némileg nagyobb, 4500 mAh kapacitású jutott a Note 8 Pro-ba, gondolom az extra delej a játékok miatt volt szükséges. Objektíven nem lehet tesztelni a tényleges hatóidőt, mert folyamatosan játszottam rajta, amiből 60 percnyi Asphalt 9: Legends 12%-ot merített, egy óra Youtube-ozás pedig 5%-ot, tehát a 48 óra normál használat mellett simán teljesíthető.

Kamera fronton aztán tényleg mindent megkavartak, amit lehetett, hiszen négy különböző szenzort sikerült a hátlapra szerelni. A 64 Megapixeles Samsung főszenzor – ez a felső – egy nagylátószögű 8 MP-es, egy 2 Megapixeles szuper makró és egy 2 Megapixeles mélységélesség állításért és telefotóért felelős lencsével egészül ki. Ezzel a kombinációval szinte mindent lefényképezhettek, a 10 centire lévő legyet a falon, de nagy tárgyakat is, amik eddig nem fértek bele a képbe. Persze a fotók magukért beszélnek, próbáltam mindenféle kombinációt lőni, és napsütésben kifejezetten jó eredményeket lehet elérni. Természetesen itt is van AI, bokeh mód, meg a szokásos effektek.

Két dolgot lehet levonni konklúzióként, hogy a képek fény hiányában nappal az oké kategóriába esnek, de mivel a Note 8 remek anyagokat készített fényben, gyanítom, hogy a Note 8 Pro minősége is nagyságrendeket javulna. A makronál sajnos nagyon vízszerű lesz a hatás, ami jó eséllyel szintén a fény hiánya. Éjszaka meglepően jó tartalmakat sikerült készítenem, bár a kevés fény és a sárga háttérvilágítás azért jelentős befolyásoló tényező. A teszt persze akkor lenne teljes, ha végre kisütne a nap, de sajnos egy hete esik, ezért erre még várnotok kell.

A videós képességek terén a szokásos 4K 30 FPS-t tudja felmutatni, a nagy szám persze a képstabilizálás lenne, ami a Note 8 esetében csak 1080p mellett működött. 4K 30 FPS-ben, illetve 1080p 60 FPS-ben készítettem a felvételeket, és szerintem nem működik az EIS. Direkt nem csináltam 1080p 30 FPS-t, ugyanis ha csak itt volt képes a Xiaomi egy nyamvadt stabilizálást összehozni, akkor szégyelljék magukat. Egyértelműen ez a gyenge pontja a telefonnak, billegnek a felvételek, bár a régebbi mikrozoomos hiba szerencsére megszűnt.

Összegzés

Szerintem kifejezetten kellemes alternatív telefon lett a Note 8 Pro, ami szépen betagozódik a Note 8-as vonalba. Nagyjából 20 000 Ft-tal kerül többe mint a sima, cserébe sokkal erősebb hardvert, több memóriát és gyorsabb háttértárat kapott, és egy teljesen más kamera szettet. Az izmosabb hardver értelemszerűen a játékoknál hatalmas előny, cserébe ezért üzemidőt kell áldoznotok, de a QC 4.0+ miatt ez nem akkora érvágás. A készülék gyenge pontja egyértelműen a videós képességek, de ez már a Note 8 esetében sem volt túl jó.

Aki szeretne elektronikusan fizetni a telefonjával, annak a sima Nyolcas nem alternatíva, hiszen NFC chip csak a Pro-ban van, de persze ott a 8T. Többen aggódtak a melegedés miatt, szerintem ez még bőven a vállalható tartományban marad, mint ahogy B20 is van, tehát viszonylag nehéz fogást találni a Xiaomishoptól kapott telefonon. Nyugodtan vegyétek meg, ez egy nagyon jó mobil, különösen a GBNOTE8P4 kuponnal elérhető 63 000 Ft-os ár sokkolóan alacsony, főleg annak tekintetében, hogy ez egy nagyon új készülék.

Természetesen linkeltem mind a kínai 6/64-es – ne felejtsétek el az EU Priority Line áfa- és vámmentes szállítást használni -, mind a magyar 6/128-as beszerzési lehetőséget, utóbbinál drágább, de ezt ellentételezi a 2 év garancia, a gyors szállítás és a magyar nyelvű support, illetve a tesztkészülék is tőlük származik. És mielőtt még elrohannátok, a Lite 9 6/64-es verziója is kb. ugyanennyi GBMI9LITE102 a kóddal.

Pro

  • Brutálisan erős processzor és GPU
  • Szép és minőségi készülékház
  • Gyors háttértár
  • Ha nem játszotok rajta, 2 nap üzemidő
  • NFC és sok másik szenzor

Kontra

  • Tok nélkül csúszik a felülete
  • Gyenge videós képességek

hirdetés