hirdetés

Ajazz AJ179 V2 gamer egér teszt

4,65 USD lett, maradhat?

teszt
Ajazz AJ179 V2 gamer egér teszt 1

Forrás: Aliexpress. Ajazz AJ1792 V2, de melyik variáns?

Don Kartács
írta: Don Kartács
2025-07-12

Az Ajazz egy nem felsőpolcos kínai perifériagyártó, ami általában jobb ár/érték arányon ad egész jó egereket, mint a konkurensek. Az Ajazz AJ179 V2-t viszont nevetséges áron, 4,65 USD-ért, tehát 1600 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért sikerült megkaparintanom Aliexpress-en, ami valószínűleg valami anomália eredménye, mert egyébként jellemzően 7500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint). körül húzható be a PAW3111 szenzorral szerelt, 12 000 DPI felbontásra képes rágcsáló. De milyen a cucc, vállalható?

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 8
  • design és anyagminőség: 7
  • felszereltség, funkciók: 7
  • ergonómia: 7
  • ár/érték arány: 8

7.4

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Visszatérve a csomagoláshoz, az Ajazz elengedte a manga gyeplőt, fekete alapon szürke grafikával szerepel egy általam nem felismert anime kiscsaj, amit az Ajazz logója dob fel, meg némi piros színezés, viszont maga a pakundekli nem egy nagy szám. A beltartalom a szokásos, kaptok egy leírást, egy igényes kábelt, meg magát az egeret, ami egy picit furán néz ki ebben a fekete-fehér panda színezésben.

Valahogy nem adja ki ez a dizájn, inkább fura, mint működőképes.

Forrás: Aliexpress, hogy lett ennyi? Fel nem foghatom

A kialakításából látszik, hogy ez egy jobbkezes egér, nem is láttam belőle balosat. Az anyaghasználata nem rossz, és aki azon kattogna, hogy de nincs rajta tapadássegítő bevonat, annak mondanám, hogy volt mindenféle Razer egerem – Death Adder, Orochi, Mamba stb. – és amelyik gumírozott volt, arról 2-3 év alatt a kezem izzadtságától egyszerűen elkezdett lehámlani a borítás vagy undorító takonnyá vált, mint 10-15 év után a Renault indexkarok. Szóval ez az egyszerű, kopogós, soft touch nélküli felület teljesen jó, aki meg gamer, úgyis 2-3 év után vesz egy másik egeret, főleg, ha profi, ott pusztulhat a hardver.

Viszont, ami hiba, hogy a felület hajlik, mintha nem lenne benne anyag, ami eléggé gáz már ezen a 7-8000 Ft-os árszinten is.

Általában a modern egereket könnyűre készítik – vagy súlyozhatóra -, de az Ajazz AJ179 V2 szerintem azért 49 gramm, mert kispórolták belőle amit lehetett. Van egy furcsa olcsóságérzete, például mikor vettem le az aljáról a fóliákat, majdnem jött vele a teflon réteg is és ez egy „nulla kilométeres” darab. Ha felfordítjátok a hasára az Ajazz AJ179 V2-t, akkor a módválasztót és a DPI választót pillanthatjátok meg. Ami jó az AJ179 V2-ben, hogy működik:

  • vezetékes módban és ilyenkor tölt is
  • megy 2.4 Ghz-es adapterrel, amit adnak is hozzá (1K-n mintavételez)
  • működik Bluetooth-fal is

Tehát egy viszonylag flexibilis egérről van szó, ráadásul így több eszközhöz is társíthatjátok. A szenzor a hasán egy PAW3311, ami nagyjából a középkategória, a gamer egerekben PAW3395/3398 szokott lenni, mint az Attack Shark X6-ban vagy a korábbi Rapoo VT9 Air egeremben, ami tönkre ment. De ha már belementünk a műszaki paraméterekbe, akkor leírom mindet:

  • DPI: 400-3200 (szoftverből 12 000)
  • mintavételezés: 1000 Hz (minden módban ugyanannyi)
  • enkóder: Fengshi Weiqi (életemben nem hallottam róla)
  • mikrokapcsoló: Huano Blue, 50 millió lenyomásra tervezve
  • szenzor: PAW3311
  • LED: státusz LED a működési módokhoz
  • tömeg: 49 g
  • akkumulátor kapacitása: 400 mAh
  • üzemidő: 85 óra (1K mintavételezés mellett, BT módban, LED nélkül)
  • gyorsulás: 35 G
  • lekövetési sebesség: 300 IPS
  • gombok száma: 7 darab

Forrás: Aliexpress

Amúgy a sajtóanyag elég rossz, mindent kever mindennel,

ráadásul van egy Max variáns is, és azzal is összemossa az értékeket. Szintén problémám volt a szoftverrel. Leszedtem a drivert, ami nem annyira akart működni. Feltettem a progikat, elindult és semmi…Egy szót nem ír a leírása, mit kéne csinálnom, hagytam a fenébe. Aztán a DPI állítás, vagyis az, hogy hányszor vesz az egér mintán inch-enként, elvileg 400 és 3200 között állítható több lépcsőben, de a szoftveréből felhúzható akár 12 000!-ig is. Nem nagyon hallottam még olyat, hogy valami hardveresen nem tud egy értéket, de szoftveresen bele lehet piszkálni.

Vagy akkor hardveresen is tudnia kell, csak szándékosan korlátozzák ezt a módváltó gomb esetében, de szoftveresen meg nem? Ez nettó értelmetlenség lenne, de mivel a progit nem tudtam életre kelteni, ez sosem fog kiderülni, maradt a 3200 DPI. Aztán az Ajazz AJ179 V2 esetében az olyan elírások a sajtóanyagban, hogy a gomb alatti mikrokapcsolók 5000W-t??? bírnak, a kézikönyv szerint meg 50 millió leütést.

Leginkább az érződik az egészen, hogy csináltak valamit, aztán „jó lesz az úgy”, de nem igazán fordítottak nagy erőket a minőségbiztosításra.

hirdetés

Ajazz AJ179 V2 gamer egér teszt – Egérnek jó, a többit hagyjuk

Miután a fenti anomáliákon átverekedtem magam, használatba vettem az Ajazz AJ179 V2-t, és mint egér, amúgy nem rossz. Kicsit pont nagyobb, mint amit szeretek, a gombokat éppen elérem, de az előre-hátra lapozásért felelős oldalgombok hangyányit közel esnek egymáshoz, így nagy ritkán félre tudtam nyomni ezeket. A görgője tipikusan a nem rossz, de nem is ájultok el tőle darab, azért aki egy Logitech MX Master scrollját már egyszer kipróbálta, az biztosan nem az Ajazzra fog örvendezni.

Mivel palm gripet, vagyis tenyeres fogást használok és még így sem érem el teljesen a felső két nyomogomb elejét,

azért azt gondolom, hogy aki karvalyként görbíti meg a kezét, annak ez az egér nem lesz jó, de megkockáztatom, hogy az ujjbegyesre sem. Viszont akinek az átlagnál nagyobb a tenyere, az imádni fogja, mert nagyon kitölti a kezet. A nyomásérzet nagyon enyhe, kis erőt kell kifejtenetek hozzá, nem túl hangos klikkeléssel tudatja, hogy a lenyomás sikeres volt. Nagy kérdés, hogy mire fogjátok használni, hiszen ez nem egy gamer egér, de nem is igazán irodai.

Forrás: Aliexpress

Az Ajazz AJ179 V2 igazából egy all-round periféria, ami egy kicsit minden akar lenni egyszerre, de leginkább semmi nem lesz.

Nem kell 3200 DPI az irodai munkához és különösebb extrák sem kellenek, játékokhoz viszont a paraméterei nem megfelelőek, mert ott tényleg számít a gyors mintavételezés, a nagy oldalgyorsulás elviselése és hasonlók. A praktikuma nem lenne rossz, hiszen 3 csatornán is tud a gépetekkel kommunikálni, de például a 2.4 Ghz-es adaptert nem tudjátok beletenni az aljába, így állandóan vigyázni kell, hova pakoljátok, ez közel sem az ideális eset.

Összegzés

Életem első Ajazz terméke nem igazán jött be, nagy szerencse, hogy az Ajazz AJ179 V2-höz pokoli olcsón jutottam hozzá, de gyanítom ez az ár másnak nem lesz elérhető. Átlagos kézmérethez túl nagy, a műanyagok nyomásra hajlanak, a szoftverével meg nem bírtam zöld ágra vergődni. Semmi extrát nem tud, kicsit olyan mindenre is jó akar lenni, de semmire nem lesz jó darab.

A 7000-8000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-os áron (erre vonatkozik az értékelés pontszáma is), amin kelleti magát, lehet venni 2 darab „dzsunka” egeret, például a Dareu és a ZeroDate rágcsálók között vannak 5-10 éve működő darabjaim, amiket párezer forintért húztam be. Az is alternatíva, ha vesztek kétszer ennyiért egy normálisat, az Attack Sharkok nem rosszak, viszont a Rapoo márka eddig csalódás, így a helyetekben másfelé nézelődnék.

Pro

  • Egész jó szenzor
  • Háromféle módban is képes működni
  • Érthetetlenül olcsó volt, de már nem az
  • Nem rohad le róla a tapintásjavító felület, mert nincs

Kontra

  • Hajlik a burkolat
  • Túl nagy a kezemnek
  • Közel vannak az oldalgombok
  • A szoftvere nem működött, és nem volt rá workaround

hirdetés