Blitzwolf BW-LT19 éjjeli LED lámpa teszt
Minek nevezzelek
Az éjjeli lámpák mostanában elég divatos eszközök, így az összes gyártó igyekszik felkapaszkodni erre a vonatra. A Blitzwolf BW-LT19 dizájnlámpa is pont ilyen elgondolásból jött létre: dimmelhető, érintésérzékeny, érdekes a formája, kellemes 3000 Kelvin színhőmérsékleten világít, maximum 300 Lumen erősséggel, és nem kérnek többet érte, mint 3800 Ft.
Galéria
Szerintem egy lámpa akkor érdekes, hogy ha valami extrát tud, és ebben általában a Xiaomi a nagy király, bár a Blitzwolfnak is sokszor vannak kreatív ötletei. Legyen okos, appból vezérelhető, lehessen a színskála minden eleméből választani, esetleg időzíthető funkcióval is rendelkezzen, ébresszen, az „orrán egyensúlyozzon egy pöttyös labdát”, szóval értitek. Ráadásul a világítótestek nem olyanok, mint a mobilok, amiket mindenki kétévente lecserél. Egyszer megvesszük, világít, aztán ennyi.
Ilyen értelemben borúsan látom a Blitzwolf BW-LT19 jövőjét, hiszen túl sok mindent nem tud és a dizájn sem az, amitől leesik az állunk. Az anyaghasználat rendben van, bár kicsit fura, hogy az átlátszó rész előre dől, de így legalább tökéletesen behatárolható, hová fog világítani a lámpa. Az aljára elrejtették a bekapcsoló gombot, míg a hátuljára az érintőfelületet, ennek megtalálásában a micro USB port segít.
A LED lámpa „dimmelhető”, vagyis hosszú érintéssel szabályozhatjuk a kibocsájtott fény mennyiségét, a derengéstől indulva a maximális fényerőig, ami 300 Lument jelent. Ez egyáltalán nem kevés, még nappal is vakított az íróasztalomon, éjszaka pedig jelentősebb távolságba kellett raknom, hogy ne legyen zavaró. Ekkor ugrott be, hogy a legkisebb fokozat tökéletes éjszakai fénynek, mikor a nappal elfogyasztott folyadék miatt a sötétben sétára indulok a lakásban, míg a maximális fényerő mellett akár még olvasni is lehet. A kibocsájtott fény színhőmérséklete 3000 Kelvin, ezt szokták napsárgának nevezni, igen kellemes.
Az üzemidőt keveselltem, gyári specifikáció szerint 3 óra – a valóságban inkább csak 2-2,5 -, amit szerintem maximum fényerőn kell érteni, éjszakai fény módban – vagyis minimum fényerőn – viszont végig kitart az éjszaka alatt, ami nálam több, mint 12 órát jelentett. Szerencsére töltés közben is működik – ami viszont nem túl gyorsan, 3,5 óra alatt megy végbe -, így tulajdonképpen permanens áramforrással is elláthatjuk egy USB kábel segítségével, ilyenkor pirosan világít.
Mivel a kézikönyve szerint egy 1200 mAh-s, 18650-es Li-ion celláról kapja a delejt a lámpa, barkács hajlamúak akár a hatóidőt is megnövelhetik egy nagyobb kapacitású akkumulátor behelyezésével, ehhez azonban mindenképpen meg kell bontani a műanyag burkolatot.
Összegzés
Nagy meglepetéseket nem hozott, de a kötelezőt szolidan teljesíti a Blitzwolf BW-LT19. Ettől még nem érzem azt, hogy letarolja a piacot, pedig használat közben kellemes tárgy benyomását kelti. Nagyon egyszerűen állítható a fényereje, remek éjszakai pilácsnak, nincsenek idegesítő hibái, és mivel ez egy dekorációs lakberendezési tárgy, úgyis azért veszi meg valaki, mert bejön a formája, ennek tükrében a 3800 Ft-os ár még vállalható. Persze lennének még ötleteim, mire költsem el ezt a pénzösszeget, és azért az eddig tesztelt termékek között is akad néhány érdekes konkurens.
Pro
- Fokozatmentesen dimmelhető
- Alacsony fokozatban jó üzemidő
- Napsárga, nem irritáló színnel világít
Kontra
- Nincs túl sok funkciója
- Nem tudja az RGB színeket
Mennyi pontosan egy termék ára?
Az egyszerűség kedvéért cikkeinkben mindig átváltjuk az USD árakat forintra, általában az adott oldal kalkulátora szerint. A valóság azonban az, hogy a bankotok 4-5 forinttal rosszabbul váltja a devizát, mint a bankközi árfolyam, vagyis mindig egy kicsit többe kerül a termék, mint a leírt ár.
Ezen teljesen ingyenes bankkártyák rendelésével segíthettek, a Revolut, a Monese és a Curve is ad ilyet – utóbbira 5 GBP-t ingyen kaptok, appban a D4WGX4ZE kuponkódot használjátok –, illetve felül a menüsáv #fintech címkéjére nyomva olvassátok el a témában írt bejegyzéseinket.