Ultenic U10 Pro és U10 Ultra állóporszívók tesztje
Új szelek fújnak és szívnak
Forrás: Ranvee
Az Ultenic U10 Pro nem a legújabb állóporszívója a gyártónak, viszont az U10 Ultra egy viszonylag friss modell és egészen sok tulajdonságuk megegyezik, így mindkettőre kíváncsiak voltunk. Az U10 Ultra sok szempontból szebb és jobb az elődjénél, mert 40000 Pa a maximális szívóereje, így a gyártó szerint egyetlen feltöltésből akár 40 percig is takaríthatsz vele, az 1 liter űrtartalmú portartálya pedig gond nélkül elnyeli az állatszőrt is. Az RVXRNSW6Z kuponkóddal most 37 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Ranvee kínálatából, lengyel raktárból ingyenesen szállítva.
A két Ultenic állóporszívó első ránézésre egészen hasonló, de alaposabban megnézve bőven akadnak köztük különbségek. Az U10 Pro érdekes, fehér és narancssárga színekben pompázó dizájnt kapott, ami nekem nem igazán jött be, de ez ízlések és pofonok kérdése, az U10 Ultra viszont érdekesebb ennél. Alapvetően fehér és lila színek borítják, viszont az rögtön feltűnt, hogy
a portartálya nem átlátszó a szinte összes konkurenséhez hasonlóan, hanem fekete színű, így az összegyűjtött koszt jóval diszkrétebben tárolja a megszokottnál.
Kijelzővel egyik típus sem rendelkezik, amit eleinte hiányoltam, viszont így is szinte minden fontos információt a tudtodra adnak takarítás közben, méghozzá a maguk módján, de erről bővebben később. Anyaghasználat szempontjából picit többet vártam, legalábbis az U10 Pro esetében, mert az illesztéseknél találtam néhány apró szépséghibát, ami még nem is lett volna tragédia, viszont az jóval zavaróbb volt, hogy
a motoros fejben folyamatosan zörgött egy kis műanyag alkarész, ami feleslegesen keveredett oda.
Az U10 Ultra esetében nem voltak ilyen problémák, pedig nincs benne több anyag, mint az elődmodelljében.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Az állóporszívókhoz mellékelt kiegészítők felhozatala teljesen megegyezik. A motoros fejen felül adott még a klasszikus szűkítőfej és egy kefés fej, így a legtöbb konkurenshez hasonlóan mindkét állóporszívót 6-féleképpen tudod összeállítani ezeknek és a teleszkópos csöveknek a segítségével. Ez azt eredményezi, hogy nemcsak az otthonodban, hanem az autódban is jó szolgálatot tesznek majd, ha nem akarsz beruházni egy különálló kézi porszívóra, pedig a néhány nappal ezelőtt letesztelt Liectroux i5 jó választás erre a célra. Természetesen egyik állóporszívó dobozából sem maradt ki a töltőadapter, a fali konzol és a használati utasítás.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
A műszaki paramétereket elnézve nem áll távol egymástól a két állóporszívó, de az U10 Ultra pontosan annyival jobb, hogy sokkal kíváncsibbá tegyen, mint az elődmodellje. Az U10 Pro burkolata alatt egy 400 watt teljesítményű motor rejlik, ami 115 000 fordulatra képes percenként, a maximális szívóereje pedig 27000 Pa, de a reklámanyagban helyenként 30000 Pa szerepel. Ezt az erősebb fokozatán képes kihasználni, míg a gyengébb esetén 12000 Pa-ra számíthatsz.
Az U10 Ultra esetében a motor teljesítménye 450 wattra emelkedett, bár a használati utasítás szerint 420 wattos, a maximális szívóerővel kapcsolatban pedig hasonló a helyzet. A reklámanyagban legtöbbször 40000 Pa van feltüntetve, de a 30000 Pa-lal is lehet találkozni, a teszt elején lévő videóban viszont 38000 Pa-ról van szó, tehát ezt a részét egy kis homály fedi, de az biztos, hogy az U10 Pro modellnél komolyabb képességekkel eszi a koszt.
Az Ultenic U10 Pro és az U10 Ultra szűrőrendszere viszont megegyezik, mivel mindkettőé 5 lépcsőből áll, aminek az utolsó állomása a klasszikus HEPA filter. Ez még a legapróbb porszemeket is elcsípi, tehát 99,99%-ban tud elbánni a kosszal, a szűrőből pedig találsz egy-egy plusz darabot mindkettőnek a dobozában. Mindkét Ultenic állóporszívót egyformán ajánlja a gyártó keménypadlóra és szőnyegre, viszont az U10 Ultrával ellentétben az U10 Pro reklámanyagjában egyetlen szó sem esik a háziállatokról és a szőrükről, ezért kíváncsian vártam, melyik mire lesz képes egy olyan háztartásban, ahol 3 macska is lakik. Nézzük!
Galéria
Forrás: Ranvee
Galéria
Forrás: RendeljKínait
A porszívó töltöttségi szintjét 3 kicsi, kék fényű LED csík jelzi, amiket az akkumulátoron találsz. Ha a porszívót már csak 2-3 perc választja el a lemerüléstől, akkor az utolsó csík villogni kezd.
Az U10 Ultra hasonlóan minimalista módon, LED fényekkel kommunikál, de még ennél is szegényesebben.
Kijelzőt ugyan nem kapott, de a bekapcsolásért felelős gomb mellett van egy fokozatválasztó gombja, ami jóval egyértelműbb, mint az U10 Pro esetében, illetve a fényeiért is egy külön gomb felel. Ezen a részen van egy „CHARGE” és egy „MODE” felirat, alatta pedig 1-1 LED pötty jelzi zöld, illetve piros színekkel, hogy mennyire van merülőben a porszívó és melyik fokozatot használod. Alapvetően egyértelmű, bárhogyan is világít, de esztétikailag nem nagy durranás, tehát ezt kissé szegényesnek érzem.
Mindkét állóporszívónál hiányoltam azt is, hogy lényegében semmi extrát nem tudnak, tehát például koszérzékelő szenzorról és társairól ne is álmodj, de sajnos még arra sem képesek, hogy szőnyeghez érve automatikusan megemeljék a szívóerejüket a maximálisra.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Az viszont meglepő volt számomra, hogy a 3 macskám mellett szépen állták a sarat, pedig naponta többször is előkerültek. A hétköznapi tisztaság szinten tartásához egyformán elegendők és kellemes csalódás volt, hogy
egyiknek sem fulladt bele a hengerkeféje a macskaszőrbe és egyszer sem kellett levagdosnom róluk semmit.
Az U10 Pro egy 800 (a használati utasítás szerint csak 600) milliliter űrtartalmú portartályba gyűjti a koszt, amit egy gombnyomásra, könnyedén lenyithatsz és kiüríthetsz a kuka fölött. Az U10 Ultra ugyanígy működik, viszont a portartálya nagyon érdekes, átlátszó helyett fekete színű, így sokkal diszkrétebben tárolja a dzsuvát és kicsit nagyobb is, mint az elődé, mert 1 liter űrtartalmú.
A motoros fej mindkét tesztalanyon roppant lapos, így olyan helyekre is beférsz vele, amivel más konkurenssel nem igazán,
nálam ilyen volt például a sarokkanapé. Az U10 Pro motoros fején egy fehér színű LED fény lesz a segítségedre, hogy minden porcicát összegyűjts, az U10 Ultra motoros fején ez a LED zöld színű. Az viszont sokkal izgalmasabb, hogy az U10 Ultra kapott plusz egy fényforrást, ami a portartály felső részére került, így,
ha kézi porszívóként rakod össze és például szűk réseket takarítasz vele, akkor is lesz, ami megvilágítsa az utadat.
Nem is gondolná az ember, hogy ez milyen rettentően hasznos, főleg háziállatok esetén az etetőtálkák és a macskaalom környékén. Ilyet korábban egyetlen másik állóporszívón láttam, méghozzá az Ultenic U12 Vesla típusún, aminek a tesztjét itt tudod elolvasni.
Galéria
Forrás: Ranvee
Összességében mindkét Ultenic állóporszívóval jó volt takarítani, mert roppant egyszerű a kezelésük és pehelysúlyúak, viszont az U10 Ultra esetében érződött a nagyobb szívóerő. Ugyan kérdéses, hogy 30000, 38000 vagy 40000 Pa-lal büszkélkedhet, de valószínűleg az utolsó tipp lesz a nyerő, hiszen
a kicsi szőnyegeket előszeretettel vitte volna magával porszívózás közben, a lábtörlőről már nem is beszélve.
Mindkét állóporszívó burkolata alatt egy 2200 mAh kapacitású akkumulátor rejlik, aminek a feltöltési ideje 4-6 óra közé esik. A gyártó szerint az U10 Pro egyetlen feltöltésből akár 35-38 percig is képes üzemelni, persze csak alacsony fokozaton, viszont a valóságban ez 32 perc volt, ami az ígértekhez mérten nem is rossz. Magas fokozaton 15-18 perc helyett csak 12 percig remekelt, az U10 Ultra pedig hasonló eredményeket ért el, pedig ott a gyártó 40 percet ígért, valószínűleg azt is az alacsonyabb fokozaton, de a magasabbat választva 17 percig remekelt. A legtöbb konkurenshez képest ezek egészen baráti számok.
Összegzés
Ha választanom kellene a két állóporszívó közül, akkor biztos, hogy az U10 Ultra modellre esne a választásom, már csak azért is, mert az U10 Pro nem egy mai csirke, így jelenleg készlethiányos a Ranvee kínálatában. Az U10 Ultra sem váltja meg a világot és nem tud sokkal többet, mint az elődmodellje, az pedig egyenesen nem tetszett, hogy kijelző hiányában apró LED fényekkel demonstrálja a választott fokozatot és az akkumulátor töltöttségi szintjét, de ennél sokkal fontosabb, hogy a szívóereje kegyetlen. Még háziállatok mellett is alaposan lehet vele takarítani, a portartálya pedig diszkrét ezzel az elsötétített, fekete színű stílussal, illetve összességében az egész dizájnja jobban néz ki, mint az U10 Pro típusnak.
Az Ultenic U10 Ultra összességében egy hatékonyabb állóporszívó, mint az U10 Pro, de az ára mégsem szállt el, ráadásul most egy szuper kupont sikerült hozzá szereznünk. Az RVXRNSW6Z kód felhasználásával most 37 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Ranvee kínálatából, ami egy igazán baráti ár egy ilyen teljesítményű porszívóért cserébe. A terméket lengyel raktárból gyorsan kiszállítják, talán még a karácsonyfa alá is befér, a szállítás pedig ingyenes.
Pro
- Érdekes, színes dizájn
- A fekete színű portartály jól elrejti a koszt
- A szívóereje brutális
- Az üzemideje nem kelt csalódást
- Ár/érték szempontjából hibátlan választás
Kontra
- Semmi extra funkciója sincs
- Kijelző hiányában csak apró LED fényekkel tud kommunikálni