hirdetés

Wanbo Mozart 1 Pro (2025) projektor teszt

Több lumen, kevesebb kifogás

teszt
Wanbo Mozart 1 Pro (2025) projektor teszt 1

Forrás: Wanbo – Wanbo Mozart 1 Pro (2025)

Raven96
írta: Raven96
2025-07-16

Beköszönt szerkesztőségünkbe a Wanbo Mozart 1 Pro projektor 2025-ös, ráncfelvarrott verziója: a Full HD (1920x1080p) felbontás és a 4K támogatás továbbra is adott, viszont az 1200 ANSI lumen fényerő jóval brutálisabb az előd 900 ANSI lumen fényerőjéhez képest. A rendszer szintén megújult, Android TV helyett Google TV vár, de az automatikus funkciók továbbra is gondoskodnak a szinte tökéletes képről. Az újítások ellenére az ár is maradt a régi, így a MOZART_RENDEL  kuponkóddal 135 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért megrendelhető a Wanbo weboldaláról és ebben már a szállítás költsége is szerepel.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 9
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 10

9.6

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A Wanbo Mozart 1 Pro-ról a tesztje során elmondhattuk, hogy szinte teljesen ugyanúgy nézett ki, mint az elődje, vagyis a „sima” Mozart 1, csupán annyi különbséggel, hogy más színben teszteltük őket. Most hasonló a helyzet, ugyanis a ráncfelvarrott, 2025-ös modell dizájnja (és színe is) teljes egészében megegyezik az előd külsőjével. Ismét adott a sötétkék szín némi arannyal megbolondítva, az anyaghasználatra pedig továbbra sem lehet panasz. A projektor tetején lévő fényes, aranyszínű gomb és az oldalán lévő „WANBO & ACOUSTICS” felirat még mindig nagyon guszta. A vetítőgép továbbra is 3,3 kilogrammot nyom, helyből pedig 223x176x209 millimétert foglal el. A kiegészítők is ugyanazok: adott egy tápkábel, egy használati utasítás és egy távirányító, utóbbiról már kacsintgat is néhány neves streamingszolgáltató.

A portok felhozatala csupán minőségben változott egy picit, ellenben a mennyiséggel. Továbbra is adott:

  • 1 darab HDMI csatlakozó, méghozzá 2.0-s, nem pedig 1.4-es, mint korábban
  • 1 darab 2.0-s USB-A port
  • 1 darab 3,5 milliméteres jack port
  • 1 darab DC csatlakozó a töltőnek

A vezeték nélküli kapcsolatokról továbbra is Bluetooth 5.0, valamint a 2,4/5 GHz-es WiFi gondoskodik. Mivel a dizájn nem változott a menetrögzítőket továbbra is a projektor 4 kis tappancsa alatt találod, amiket kegyetlenül nehéz leszedni, alaposan oda vannak ragasztva. Cserébe rögzítheted a gépet állványra, így akár a plafonra is vetíthetsz vele, de a tesztalanyt már élből megrendelheted állvánnyal együtt, ugyanis a gyártó weboldala ilyen opciót is tartogat. A hozzá tartozó szerkezet kifejezetten ergonomikus, mert 150 fokban döntheted vele a Mozart 1 Pro-t. Ennek hiányában csak a kitámasztó lábacskájára tudsz hagyatkozni, amivel a dőlésszöge maximum 7 fokig állítható. Nem sok, de a semminél több.

A „plasztikázott” Mozart 1 Pro műszaki paraméterei pontosan annyira guszták, mint az elődje esetében: a Full HD, vagyis 1920×1080 pixeles felbontás továbbra is adott, illetve a 4K támogatás sem maradt el, de itt már megfigyelhető némi újítás. Az eredeti, 2023-as Mozart 1 Pro ugyan képes 4K tartalmat dekódolni, például HDMI bemeneten, de az online 4K streaming korlátozott. YouTube esetében lehetséges a 4K lejátszás, viszont egyéb streaming appokban (Netflix, Prime Video stb.) nem képes natívan 4K-ra. A 2025-ös Mozart 1 Pro ehhez képest szélesebb körben támogatja az online 4K streaminget, tehát nem csak a YouTube-ra korlátozódik. Nézzük, milyen újdonságokat tartogat még a 2025-ös Mozart 1 Pro!

hirdetés

Wanbo Mozart 1 Pro (2025) projektor teszt – Fényre hangolva

A minőségi vetítésért még mindig egy öttagú lencserendszer felel, ami a PixelPro 5.0 fantázianevet kapta. Ez a korábbi modellekre szintén igaz, gondolok itt a 2023-as Mozart 1 Pro-ra és ennek az elődjére, a „sima” Mozart 1-re. A 2025-ös Mozart 1 Pro rendszere továbbra is zárt optikailag, a LED fényforrást pedig nem kell félteni, mert az élettartama várhatóan 20 000 óra körül alakul. Napi 4 órával, tehát durván 2 filmmel számolva is több, mint 10 évről beszélünk, ami nem kevés.

Forrás: Wanbo – Wanbo Mozart 1 Pro (2025)

A legfontosabb újítás egyértelműen az 1200 ANSI lumen fényerő, hiszen az előd „csak” 900 ANSI lument tudott felmutatni – bár az sem kevés.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy sötét szobában egyenesen kiváló a látvány és erőteljes képélményben lehet részed, ami filmnézéshez és játékhoz egyaránt bőven elegendő. Félhomályban, lehúzott redőny mellett még mindig jól használható a projektor, bár a kontraszt kissé csökken, de nem lesz annyira fakó a kép, mint nappali fényben. Az 1200 ANSI lumen egy felső-középkategóriás fényerőnek számít és sötétített helyiségben már bőven élvezhető képet ad, de direkt nappali világításban való használatra nem a legalkalmasabb – bár legalább nem tűnik el az egész vetített kép, amint felkapcsolod este a villanyt.

A képminőség egyik kulcseleme a HDR10 támogatás, amivel a 2025-ös Wanbo Mozart 1 Pro rendelkezik. Csodát ugyan nem csinál, de így a projektor képes megjeleníteni a HDR10 formátumban készült tartalmakat és az 1200 ANSI lumen fényerő kombinációjával már elég ahhoz, hogy a szokásosnál látványosabb és mélyebb képet kapj sötét jeleneteknél. A reklámanyag szerint 55-120 colos (139,7-304,8 centiméteres) képátlójú képet tud vetíteni a tesztalany, ehhez pedig 1,35-3,3 méter közötti távolság ajánlott, bár a használati utasítás egy kicsit mást ír: 1,49-3,25 métert ad meg. Mielőtt belefulladnánk a számok tengerébe leegyszerűsíteném a helyzetet: durván 2,5 méteres távolságból képes majdnem szintén 2,5 méter átlójú kép vetítésére, ami bőven elegendő egy szuper, otthoni mozizós estéhez, mindegy, melyik kedvenced pörög a Netflixen: a „Nyerd meg az életed” (Squid Game) befejező évada, a megavállalatokat legomboló „Kuponkirálynők” című film vagy a nézőközönséget megosztó „A téglafal” című film.

Hab a tortán, hogy a Widevine L1-es, így garantált a Full HD stream, persze csak ha előfizetésed is van a streamingszolgáltatónál.

A beállításokban minden opciót megtalálsz, amikkel a kivetített kép még jobb lehet. Ilyen például a klasszikus színhőmérséklet, de az automatikus funkciókat szintén itt találod.

A fókuszállítás pillanatok alatt végbemegy hibátlanul és még meg is választhatod, hogy csak bekapcsolásnál csinálja a projektor vagy már a legkisebb elmozdításra is,

ami egy szokatlanul felhasználóbarát lehetőség ebben az árkategóriában. Ha kellően maximalista vagy, akkor a távirányító segítségével az örökkévalóságig állítgathatod, ugyanígy a trapézkorrekciót, ami ugyanezekkel a gyakoriságokkal lehetséges, így a kép mindig tökéletesen négyszögletes lesz. A tárgyelkerülés már egy fokkal trükkösebb, ugyanis azt előbb a haladó beállításokban kell bekapcsolni. Ennek ellenére a projektor egyszer sem realizálta magától, hogy most éppen belóg egy fél díszpárna a képbe és csak akkor húzta össze a vetített képet, amikor távirányítóval kiválasztottam ezt az opciót a menüből – tehát mondjuk úgy, hogy csak „félautomata” módon működik. A zoom funkció szintén adott, 50-100% között.

A vizuális élményt két új technológia is emeli: egyik a VRR (Variable Refresh Rate), a másik pedig a MEMC (Motion Estimation, Motion Compensation). Az előbbi lehetővé teszi, hogy a projektor dinamikusan igazodjon a forráseszköz változó képsebességéhez, így elkerülhető a kép szakadozása – ez különösen hasznos lehet azoknak, akik konzollal vagy PC-vel szeretnének játszani. A MEMC ezzel szemben mozgássimítást végez, így simább gyors mozgású jelenetekre számíthatsz, ami a sportközvetítések lelkes rajongóinak jó hír lehet, viszont filmnézés közben nem igazán vettem észre a hatását.

A 2025-ös Mozart 1 Pro másik nagy újítása az, hogy az Android TV rendszert Google TV-re cserélte, ami nemcsak modernebb, hanem jóval tartalomközpontúbb is. A főképernyőről már nemcsak appokat tudsz elindítani, hanem személyre szabott ajánlásokkal segít eligazodni a streaming gazdag világában, miközben megmaradt a Google Assistant és a beépített Chromecast támogatás egyaránt.

A hangzás is egy fokkal jobb lett, mint az előző Mozart 1 Pro esetében volt, ugyanis a két 8 wattos hangszóró helyett két 10 wattos került a burkolat alá,  tehát már a hangerő felén is gazdagon betölti a szobát.

A mélyek egész erősek, a magas hangok pedig nem vesznek el, így még zenehallgatáshoz sem utolsó. A zajkibocsátása pedig még a 35 dB-t sem éri el, ami az elődjét jellemezte: papíron maximum 32 dB ez az érték, a valóságban pedig még ennyi se: 24-26 dB közötti értékeket mértem, úgyhogy még ez sem állhat a tökéletes otthoni mozizás útjába.

Összegzés

A 2025-ös Wanbo Mozart 1 Pro neked való, ha elérhető áron keresel valódi házimozi-élményt, de már nem éred be egy belépő szintű projektorral. Az új modell legnagyobb dobása a megnövelt fényerő: a korábbi 900 helyett már 1200 ANSI lumen világítja be a falat, így sötét szobában garantált az élénk, kellően kontrasztos kép. Az automatikus funkciók is több-kevésbé igyekeznek a lehető legjobb képet összehozni, míg a Google TV személyre szabott ajánlásokkal és gördülékenyebb kezeléssel segíti a streamelést, az erőteljes hangzásról pedig gondoskodnak a 20 watt összteljesítményű hangszórók. Kell ennél több?

A megújult Wanbo Mozart 1 Pro projektor most 135 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért érhető el a gyártó weboldalán, feltéve, ha használod az egyedi MOZART_RENDEL  kuponkódunkat, amiben már a szállítás ára is szerepel. A projektort többféle „csomagban” is megrendelheted, attól függően, mire van még hozzá szükséged: ergonomikus állványra, vetítővászonra, hordtáskára vagy az összesre egyszerre.

Pro

  • Csini dizájn
  • 900 helyett 1200 ANSI lumen fényerő
  • Az automatikus funkciók nagy többsége hibátlanul működik
  • Widevine L1
  • A korábbinál is jobb hangzás
  • Az újítások ellenére az ára nem szállt el

Kontra

  • A tárgyelkerülés csak "félautomata" módon működik
  • A szabványos rögzítőmenetek még mindig el vannak dugva

hirdetés