hirdetés

Lenovo 100P projektor teszt

Nagyobb a füstje, mint a lángja

teszt
Lenovo 100P projektor teszt 1

Forrás: Banggood

Raven96
írta: Raven96
2024-11-27

Megérkezett hozzánk a várva várt Lenovo 100P, ami a márkának a legújabb projektora és itthon még nem is lehet kapni. A műszaki paraméterek és a tudása alapján igazán ígéretes, hiszen a klasszikus 1920×1080 pixeles felbontáshoz 1300 ANSI lumen fényerő társul és a vetítőgép képes az automatikus fókuszállításra, trapézkorrekcióra, tárgyelkerülésre és a kép vászonra igazítására, tehát neked nem sok dolgod lesz. Az egyedi, RendkinaiA95  kuponkódunkkal most 81 700 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Banggood kínálatából, cseh raktárból ingyenesen szállítva.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 5
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 5
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 6

7.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A Lenovo 100P egy guszta dizájnú dobozban érkezik, amiben a projektort leszámítva nem sok mindent találsz: egy töltőkábelt, adapter nélkül, ugyanis az a vetítőgépben kapott helyet, egy távirányítót, amiről sajnos nem kacsintgat a Netflix gomb, sőt, semmilyen más népszerű, online streaming szolgáltatóé, illetve egy kegyetlenül rövidre fogott használati utasítást.

A tesztalany egy roppant érdekes, dönthető és forgatható talppal érkezik, ami egyenesen zseniális megoldás, mert így a vetítőgép könnyedén mozgatható és beállítható.

Nem kell kis kihajtható meg kitekerhető lábakkal vacakolni, amik általában annyit érnek, mint halottnak a csók, illetve trükköznöd sem kell, hogy milyen vastagságú könyvvel tudnád kellően megemelni a projektort. A Lenovo 100P-t ezzel a remekül kivitelezett talppal 360 fokban tudod körbeforgatni, felfelé és lefelé pedig 170 fokban, tehát játszi könnyedséggel tudsz akár a plafonra is vetíteni vele. Innentől kezdve megfeledkezhetsz a projektor állványok és a szabványos rögzítőmenetek létezéséről, bár az utóbbiból négyet is találsz a projektor talpa alján.

A Lenovo 100P-ről első ránézésre a BlitzWolf BW-V3 Max projektor jutott eszembe, mert a dizájnja hasonlóan szép és letisztult, fehér és világosszürke színű részekből tevődik össze. Elegáns kialakítású, a forgatható és dönthető talpa miatt kicsit futurisztikus is. Az anyaghasználata kellően masszív, a talpán pedig egy kis fogantyút is találsz, úgyhogy az ergonómiát szépen kimaxolta a gyártó. A hátuljára nem került túl sok csatlakozó, de az alapokat megtalálod:

  • 1 darab 3,5 milliméteres jack port
  • 1 darab HDMI csatlakozó
  • 1 darab USB port

És ennyi.

Még egy USB port igazán ráférhetett volna, hiszen a távirányítóval nem túl jó móka beirkálni mindenhova a belépéshez szükséges adataidat, így nálam mindig az az első, hogy rádugok egy vezeték nélküli billentyűzetet, viszont így már nem marad hely például egy pendrive számára. A vezeték nélküli kapcsolatról WiFi 6 és Bluetooth 5.0 gondoskodik. Nézzük, hozza-e az ígérteket a Lenovo 100P projektor!

hirdetés

Lenovo 100P projektor teszt – Mégsem tökéletes

A Lenovo 100P sok más középkategóriás modellhez hasonlóan klasszikus, natív 1920×1080 pixeles felbontással rendelkezik. Az ennél komolyabb vetítők már általában 4K felbontást tudhatnak magukénak, de a tesztalany esetében csak a támogatott felbontás 4K-s. Ez azt jelenti, hogy ugyan képes lejátszani egy 4K-s tartalmat, de értelemszerűen csak a natív felbontásán, tehát Full HD-ban. A projektor fényereje ennél jóval izgalmasabb, hiszen

A Lenovo 100P 1300 ANSI lumennel büszkélkedhet, ami egy igazán dicséretes érték.

Ezt már a bekapcsolás legelső pillanatában észre fogod venni, hiszen kivétel nélkül minden sokkal élvezhetőbb lesz így, amit a projektor kivetít. A beszűrődő napfény miatt nem kell majd görcsölnöd, ezt az alábbi galériában láthatod. Amíg végigzongoráztam a beállításokat, addig beszűrődő napfény mellett lőttem az alábbi képeket. Ekkora fényerőnek köszönhetően nemcsak a lakásban képes minőségi moziélményt biztosítani a tesztalany, hanem akár szabadtéren is.

Ezt a magas fényerőt egy nagy fényáteresztő képességű, teljesen üvegből készült lencse biztosítja, ami növeli az optikai hatékonyságot és az élénk színek kellő visszaadását is biztosítja. Ebből a HDR10 támogatás szintén kiveszi a részét, hiszen növeli a kontrasztarányt és a színmélységet, így az átlagosnál élénkebb és részletgazdagabb képet ad a vetítőgép.

A Lenovo 100P képes az automatikus fókuszállításra, a trapézkorrekcióra és a tárgyelkerülésre, valamint a kivetített kép vászonra igazítására, tehát minden olyanra, ami szem-szájnak ingere – legalábbis papíron tudja ezeket. Az utóbbit akkor tudod érdemben kipróbálni, ha nem egy üres, fehér színű falra vetítesz vele, hanem olyan vászonnal rendelkezel, aminek fekete kerete van. Elméletileg ezt látja majd a projektor és magától összehúzza a képet a megfelelő méretre.

Az automata fókuszállítás egy igazi klasszikus, amit alapvetően jól elvégez a Lenovo 100P, de manuálisan tudsz még vele babrálni, ha szükségét érzed, én is így tettem. Ezt a funkciót leszámítva mindent be kell kapcsolnod a beállításokon belül, hogy automatán elvégezze a vetítőgép, tehát az első bekapcsolás után ne lepődj meg, ha ezen kívül semmit sem csinál.

Az viszont fájt, hogy a trapézkorrekciót egyetlen egyszer sem volt képes normálisan beállítani magától,

mert valamelyik irányba folyamatosan megdőlt a kép és valamelyik széle homályosabb volt a kelleténél. Itt még igyekeztem menteni a menthetőt és ezzel is manuálisan babrálni, mert szintén van rá lehetőséged.

A tárgyelkerüléssel kapcsolatban már megszoktuk a szerkesztőségben, hogy ez a funkció nem feltétlenül úgy működik, ahogyan azt mi elképzeljük, sőt, van, hogy sehogy sem. Nos, a Lenovo 100P esetében mindkettő fennállt. Mivel a kanapé fölé szoktam vetíteni a projektorokkal, ezért mindig egy díszpárnát használok, amit a tesztalany észre is vett a legelső körben, majd ennek hatására

idétlenül összerántotta és eldeformálta az egész képet.

Olyan érzésem volt tőle, mint amikor savanyú gumicukrot eszem és minden porcikám összerándul az ízétől. A második, a harmadik és a negyedik próbálkozás alkalmával észre sem vette ugyanazt a díszpárnát a projektor, aminek valahol örültem, mert az első bénázása után kellett néhány perc, hogy újból jól beállítsam a képet, mert, mint fentebb már említettem, a trapézkorrekció sem az igazi – finoman szólva. Három a magyar igazság, plusz egy a ráadás, így többet nem erőltettem, úgyhogy

jár neki a fekete pont.

A legkisebb képátlójú kép, amit ki tud vetíteni a Lenovo 100P, az a gyártó szerint 60 inch, magyarosítva 152,4 centiméter. A legnagyobb 120 inch, ami átszámolva 304,8 centiméter. A gyártó szerint az arany középút a 100 inch, vagyis a 254 centiméter képátlójú kép, amihez 2,2 méter távolság szükséges a projektor és a fal/vetítővászon közé. Ez legalább teljesen valid, ugyanilyen távolságból próbálkoztam és szerintem bőven elegendő ez a méret még akkor is, ha az egész családdal vagy a barátokkal ülsz le filmezni, sorozatozni. Netflixen megnéztem néhány részt az Aunty Donna: A móka háza című sorozatból, aminél szerintem semmi sem elmebetegebb, viszont

újabb fekete pont jár a projektornak azért, mert a Widevine csak L3-as,

ami elég szomorú, mert így semmit sem érnek a fullos streaming előfizetések – feltéve, ha rendelkezel ilyesmivel, mert azért nem létszükséglet.

A Lenovo 100P letisztult dizájnú burkolata alatt 2 GB memória és 32 GB tárhely rejlik, amik szintén szép értékek, hiszen általában 8 vagy 16 GB tárhelynek is örülni kell. Saját Android TV fut rajta, méghozzá a 9-es verzió, ami nem éppen mai csirke és ez sajnos érződik a sebességén. Körülbelül 1000 évbe telt, mire betöltötte a Google fiókomba való belépéshez szolgáló felületet, ugyanis a projektor szeret sokáig gondolkodni az ilyesmin. Egyébként, ha kicsit is tudsz angolul, akkor nem ajánlom a magyar nyelv választását, mert a fordítás helyenként botrányos, ami például a beállításoknál rettentően zavaró tud lenni.

A telefonról való tükrözés legalább nem okozott gondot a vetítőgépnek,

legalábbis almás telefonnal. Ehhez az iOSCast nevű applikációt kell keresned a Google Play Áruházban, feltéve, ha valaha majd be tudsz lépni a Google fiókodba. Az okostelefonodnak és a vetítőgépnek ugyanazon a WiFi hálózaton kell lennie, a Lenovo 100P-t pedig „BirdCast-0e1” néven találod. Androidos készülék esetén a Miracast nevű appra lesz szükséged. A hangzásért 2 darab beépített, egyenként 5 watt teljesítményű hangszóró felel, amik meglepően jók, a projektor hűtése pedig egyáltalán nem hangos, 29-31 dB-t mértem a Sound Meter alkalmazással.

Összegzés

Már egy jó ideje vártam, hogy letesztelhessem a Lenovo 100P-t, de összességében azt kell mondanom írnom, hogy csalódás volt. Az a legbosszantóbb, hogy 4 automata funkcióból kettőt közel sem képes normálisan elvégezni, arról már nem is beszélve, hogy a rendszere nem túl fürge, a Widevine tanúsítványa pedig csak L3-as. Persze Widevine L1 nélkül vígan lehet élni, de a brutális, 1300 ANSI lumen fényerőt és a szép dizájnt kevésnek érzem ahhoz, hogy szemet hunyjak a korántsem kiváló teljesítménye felett. Ebben az árkategóriában rengeteg projektort találni, ami hozza az ígérteket, személyes kedvencem a Wanbo Mozart 1 Pro és a Wanbo DaVinci 1 Pro, amiknek a tesztjét itt és itt találod.

Ha kompromisszumképes vagy és mégis egy minőségi márkanévvel jelzett projektorra vágysz, ami kellően nagy fényerővel rendelkezik, akkor a Lenovo 100P-t most 81 700 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Banggood kínálatából, ha a megfelelő mezőbe bemásolod az egyedi, RendkinaiA95  kuponkódunkat. A termék cseh raktárból hamar megérkezik, a szállítás pedig nem jár plusz költséggel, ingyenes.

Pro

  • Letisztult dizájn
  • Forgatható és dönthető állvány
  • Bitang 1300 ANSI lumen fényerő

Kontra

  • Kevés csatlakozó került rá
  • Az automata funkciók egy része nem működik jól
  • A rendszer nem túl fürge és nem is mai csirke
  • A Widevine tanusítvány csak L3-as

hirdetés