hirdetés

BlitzWolf BW-V3 Max projektor teszt

A kevesebb néha több

teszt
BlitzWolf BW-V3 Max projektor teszt 1

Forrás: Banggood

Don Kartács
írta: Don Kartács
2024-10-02

A BlitzWolf BW-V3 Max egy extra csendes, vízhűtéses projektor, ami Androidot futtat, a felbontása 720p, a képaránya 16:9, szóval nagyon kompakt kis egységet rejtettek el a dobozban. De hogyan fér bele ez a sok jóság a BGANNIPR4  kóddal elérhető 35 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ba? A termék két raktárból érhető el, az áfát a webáruház fizeti utána, Kínából a szállításért 2200 Ft-ot kell fizetni, Csehországból ugyanez ingyenes, így utóbbiból érdemes megrendelni, és ilyenkor a talpat is megkapjátok hozzá.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 4
  • design és anyagminőség: 8
  • felszereltség, funkciók: 7
  • ergonómia: 7
  • ár/érték arány: 9

7

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Mint látható, leszámítva a jópofa támaszt, túl nagy extra nincs a dobozban, és helyenként az anyagokon is spóroltak, de a BlitzWolf BW-V3 Max kinézete alapvetően tetszetős. A fronton elhelyezett szövetbetét pofás, a kinézet összeszedett, de azért némi olcsóság érezhető. Viszont sokkal jobb, mint korábban, egyértelműen tetten érhető a fejlődés. A talp felfogatása viszont borzalmas, egy csavarral és egy alátéttel lehet rögzíteni. Megpróbáltam több szögben is felrögzíteni, ami így vagy részben betakarja a hűtésért felelős lyukakat, vagy pedig feszíti a talpat a projektor tömege. Ez egyébként is probléma, mert gyárilag nem húzták éppen túl a csavarokat, így az állítható támasz egyszerűen összecsuklik a 2 kilogrammos vetítő alatt. Meghúztam őket, így már egész jó, viszont inkább a döntésben segít, mint a megemelésben, ez később fontos lesz. Lencsevédő kijelző nincsen, ezt lespórolta a gyártó.

Ami a portokat illeti, az alábbi felhozatalból választhattok:

  • infravörös szenzor
  • AV
  • Jack
  • USB-A csatlakozó (maximum 64 GB-ig támogat pendrive-okat)
  • HDMI
  • DC-IN, vagyis a 230 V-os hálózathoz csatlakozás
  • ki-bekapcsoló gomb

Mint látható, semmi nem állítható fizikai gombokkal, de ez a trend,

a Wanbo termékei szinte mind ilyenek, de erre van a távirányító, meg az androidos felület. Kicsit térjünk ki a hűtésre, amit meg akartam közelebbről is szemlélni, és hátulról nézve baloldalon van egy elvileg levehető rács, de gyakorlatilag meg sem tudtam mozdítani. Hajlott össze-vissza, féltem, hogy eltörik, így a helyén hagytam, de azért elmondom, hogy technológiai oldalról miről van szó. A sajtóanyag alapján valójában semmi másról, mint néhány hővezető csőben lévő hűtőfolyadékról, ami egy zárt rendszerben kering, és egy radiátoron keresztül elvezeti a felmelegedő alkatrészek hőjét. Ebből ti semmit nem fogtok látni, egy dolgot viszont érzékelhettek, ez pedig a projektor hangja. Illetve annak hiánya, ami papíron 36 decibelt jelent és kimérve is ennyit kaptam 1 méter távolságból, ami nem annyira extra, de azért elég jó. Például a BlitzWolf BW-V5 Max egy kicsivel 40 dB felett zajong, de például normál hűtéssel is hoz 35 dB-t az Ultimea Apollo P40, ami az egyik titkos tippem projektorok terén.

Ami a műszaki paramétereket illeti, ezek az alábbiak:

Felbontás: 1024×720 pixel (720p)
Zajszint: 36 dB
Rendszer: Android 9 (és nem Android TV)
Fényerő: 350 ANSI lumen
Hangerő: 5 W
Hardver: 1 G RAM, 8 GB háttértár
Képernyőátló: maximum 200 inch
Trapézkorrekció: automata
Fókusz: automata
IP szabvány: IP5X
Élettartam: 20 000 óra

A BlitzWolf BW-V3 Max fenti műszaki paraméterei nem annyira beszédesek, ellenben ha hozzáfűzöm, hogy egy ősrégi, 40 nanométeres HiSilicon chipen fut – a Taiwan Semiconductors valahol 3 nm-nél tart – a szintén öreg Android 9.0, ami ráadásul nem is Android TV – újabban Google TV néven találtok rá -, akkor bizony nem lesztek olyan boldogok. Ez igencsak elavult hardver, ezt nem teszi ki a vitrinbe a BlitzWolf, ami nem véletlen.

Valahogy olcsósítani kellett, és meg is van, hogy mi esett ennek áldozatul: a hardver.

hirdetés

BlitzWolf BW-V3 Max projektor teszt – Az okosprojektor még mindig rossz

A BlitzWolf BW-V3 Max bekapcsolása után nagy meglepetés nem ért, tényleg csendes a cucc, minimális alapzajjal foglalkozik. A bekapcsolás után a távirányítóval kell mindent beállítanotok, de például nincs repülőegér, ami nagyban megkönnyítené a vezérlést. A trapézkorrekció és a fókusz automata, előbbit külön be kell kapcsolnotok, utóbbit két gomb nyomkodásával lehet élesre húzni. Egészen jó a kép, a szélén minimálisan homályos, de ennyi, meglepően patent, míg a trapézkorrekció is ügyes, majdnem téglalap lesz a kép, viszont kell rajta majd egy picit finomhangolnotok.

Kezdem a rosszal: a rendszer elég lassú, ha bármilyen appot elindítotok, érződik, hogy csak 1 GB RAM-mal és 8 GB háttértárral rendelkezik, ide nem fogtok garmadányi filmet felmásolni.

Nem is kell, mert pendrive-ról is lejátszható a dolgok nagy része, de például a külső HDD-met nem kezelte, igaz az 2 TB-os. A rendszer valamilyen lecsupaszított Android, szépen kipucolták a fölösleges funkciókat, egész használható a felület, de azért nem egy villám. A leírás szerint 5000 különböző app telepíthető rá, de nyilván egy szűkített Google Play listáról. Fel is tettem a DRM Info-t, hogy kiderüljön a Widevine tanúsítvány szintje, ami sajnálatosan Level 3-as. Ez a baj ezekkel az olcsó Androidokkal, hogy innentől kezdve a streaming nem fog nagyobb felbontásban menni, mint SD.

De ez tényleg baj? Egy 720p megjelenítő esetében talán nem annyira. Igaz az SD azért nem HD, de ez egy vállalható kompromisszum. A támogatott felbontása 1080p/4K, így elboldogul a komolyabb videós tartalmakkal is, de azért ez a pixelszám ma már eléggé kevés. A fényereje 350 ANSI lumen, ami szerintem valós, nem kamuzik a gyártó, viszont ez az érték meglehetősen alacsony, a mozizás erős besötétítést igényel, cserébe elég éles a kép. Félárbocra eresztett redőnnyel nappal is tudtam videózni, ha nem tűzött a lakásra a nap. Mondjuk, hogy ez elfogadható.

Vigasztaljon mindenkit az, hogy a BlitzWolf BW-V3 Max hangja korrekt,

meglepően jól szól az 5 W-os hangsugárzó, ami apró gyógyír az előzőkre. A YouTube-os és egyéb videós tartalmakat egyébként korrekt módon lejátssza, illetve vannak előretelepített streaming appok is a kor követelményeinek megfelelően. Mivel nem nagyon volt mit kezdeni a pici háttértárral és a WV L3 tanúsítvánnyal, úgy voltam vele, rámegyek a pendrive-os lejátszásra, és megnézem, milyen formátumokkal birkózik meg a hardver.

A videók közül a legtöbb mkv és mov formátumot lejátssza a BlitzWolf BW-V3 Max, de persze vannak olyan kódolások, amikkel meggyűlt a baja. Vagy a hangsáv nem tetszett neki vagy a videó el sem indult, de ez volt a ritkább. Ami nagyon meglepett, hogy a natív 720p felbontás ellenére az 1080p és a 4K tartalmakat is támogatta, sőt a H.264 és a H.265 kódolásokat is lekezelte. Ez elég ritka ebben az ársávban, de üdvözítő.

A zenei formátumok közül a flac, a wav és az mp3 gond nélkül ment,

így tulajdonképpen akár kishangszórónak is használható a BlitzWolf BW-V3 Max. Azonban volt itt is egy pici szoftveres anomália, a menüben csak a „store” funkcióval tudtam őket tallózni, az „audio”-val nem, aminek semmi értelme. A store alatt ugyanis az összes fájl látszik és el is indítható minden, így felesleges olyan menüpontok alá kiszervezni az egyes formátumokat, mint „video”, „audio” és hasonlók.

Ami viszont csúnyán beüti a koporsóba a szöget, hogy több app esetében is fagyott a BW-V3 Max.

Egyik a Netflix volt, pedig felműtöttem rá a legújabb APK-t egy pendrive-ról – leszedni nem tudta a Play Store-ból -, de ez sem segített, így a leghíresebb streaming szolgáltatóhoz nem fértem hozzá. Ahogy a háttértárhoz sem, ezért ilyen pocsékak a képek, mert kénytelen voltam a kamerával fényképezgetni a sötét szobában, mivel a print screeneket nem értem el. Még fájlkezelő alkalmazással sem, ugyanis a „consent” menün – itt kéne a dolgokat elfogadni -, sehogy nem tudtam továbbjutni, mert a gombot nem lehetett megnyomni, repülőegér pedig nincsen. Ez így gáz, mert azt jelképezi, hogy egy kicsit sem érdekelte a készítőket, mennyire lesz használható termék a BlitzWolf BW-V3 Max projektorból. Minket viszont igen, így nem tudom ajánlani a terméket.

Összegzés

Az összegzést most írom át harmadszorra, mert hol szerettem, hol pedig utáltam a BlitzWolf BW-V3 Max projektort. Bizonyos szempontból pocsék, össze-vissza fagyott appoknál, nem megy a Netflix, csak SD tartalmakat tud lejátszani a pocsék Widevine tanúsítványa miatt, a felbontása alacsony, a kép széle homályos és tetű lassú lesz a rendszer, ha elindítotok egy appot. Másik oldalról viszont csendes, jó a hangja, a képe elfogadható, az automata trapézkorrekció és a fókuszállítás teszi a dolgát és a támasz is használható. Plusz emellett brutálisan olcsó, ami nagyon csábító, csak sajnos az idegességnek is van ára, azt pedig biztosan fog mindenkinek okozni.

Cseh raktárból a BGANNIPR4  kóddal 35 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint)., ingyenes szállítással, és ebben már benne van a talp is. Ez elég jó dealnek tűnik, amíg nem kezditek el használni a BlitzWolf BW-V3 Max-ot.

Pro

  • Csendes
  • Pofás kinézet, elfogadható minőség
  • A talp használható, kis állítgatás után
  • Lejátszotta a pendrive-omról a 4K-s videókat is

Kontra

  • Gyenge hardver
  • Csak 720p felbontás
  • Az Android lassan fut a hardveren
  • Nem lehet normálisan hozzáférni a háttértárhoz
  • Egyes appok fagynak, például a nem lényegtelen Netflix
  • Nincs repülőegér, így bizonyos gombokat nem lehet megnyomni

hirdetés