hirdetés

Tronsmart Mirtune S100 BT hangszóró teszt

Szetthátrányból indul ellene a JBL Charge 5

teszt
Tronsmart Mirtune S100 BT hangszóró teszt 1

Forrás: Geekbuying

Don Kartács
írta: Don Kartács
2024-11-19

A Tronsmart Mirtune S100 BT hangszóró a legnépszerű méretosztályt célozza meg. A se nem kicsi, se nem nagy zajláda ütős basszusokkal operál, 50 W-tal hirdeti a zene primátusát, akár 20 órán keresztül. 5 ekvalizer beállítás között lapozgathattok, app alapon minden beállítható, képes TWS módra, IPX7 szabvány szerint áll ellen a folyadékoknak. Papíron minden szép és jó a két színben kapható, 26 600 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ba kerülő hangszóró körül, amit a az NNNTSMMITS100 kuponkóddal érhettek el, de a gyakorlatban is ilyen jól teljesít?

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 8
  • design és anyagminőség: 9
  • felszereltség, funkciók: 10
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 10

9.4

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Ellenben a minőségről tudok ódákat zengeni,

ugyanis a Tronsmart termékei ebben a tekintetben már évek óta utolérték a JBL-t, az égvilágon semmi különbséget nem lehet felfedezni az anyaghasználat vagy az összerakottság terén. Ráadásul eljutottak oda, hogy 100%-ban újrafelhasznált matériákból építkeznek, tehát még a környezetvédelemre is odafigyelnek valamennyire. Egyetlen kicsi hibát fedeztem fel, ez pedig a hátsó panel mesh anyagba dolgozása, itt azért nem tökéletes az illesztés, de a probléma méretéről sokat elmond, hogy a telefonom makro kamerájával kellett lefényképeznem.

A Tronsmart Mirtune S100-at látszik, hogy hordozhatóságra hegyezték ki. Van egy nagyon frankó hordfüle, amit lenyomva, belesimul a dizájnba és mindkét oldalán megáll függőleges pozícióban is. Okos és tetszetős a fronton elhelyezett kék státusz LED és a mellette lévő, négyosztásos töltöttségkijelző. Óriási ergonómiai plusz, hogy a fekete alapon fehér, barázdált ikonokkal jelöli a Tronsmart a vezérlőgombokon, hogy mi mit csinál, így soha nem fogjátok ezeket összekeverni, és még sötétben is könnyedén kitapintható.

A mesh anyaggal bevont Tronsmart Mirtune S100 BT hangszórót IPX7 szabvány szerint áll ellen a folyadékoknak,

a pornak és egyéb részecskéknek viszont sehogy. A sajtóanyagban is lejöttek a tengerparti képekről, oda nem is ezt a BT hangszórót vinném el. Nyilván a vízzáróság akkor adott, ha a hátsó kupakot a a helyére teszitek. A fedél alatt nem sok minden lapul:

  • Type-C port a töltéshez
  • 3,5 mm-es jack csati
  • USB-A a power bank funkcióhoz (alias reverse charge)
  • Micro SD (TF)

Mint látható, még mindig van TF port, ami igazából eléggé felesleges 2024 végén, teljesen jogos, hogy egy hangszórót vezeték nélküli kapcsolatra hegyeznek ki. A Bluetooth 5.3-as verzióját támogatja, aminek sokkal jobb a hatótávja a 4-esnél, nem csúszik a hang videózás alatt, már viszonylag alacsony a késleltetés, és nem is egy olyan szabvány, ami nagyon zabálna. Mint ma már szinte minden BT hangszóró, a Tronsmart Mirtune S100 is képes TWS módban csatlakozni egy másik Mirtune-hoz, így megduplázva az 50 W teljesítményt és sztereóban szólni. A korábbi Tronsmart specialitást, a TuneConn-t viszont nem tudja, így másik 99 eszközzel nem kapcsolható össze, amiért mondanám, hogy kár, de eddig sem hiszem, hogy sokan csináltak ilyesmit.

Forrás: Tronsmart

Sokkal fontosabb ennél, hogy üzemidő tekintetében 50%-os hangerőn 20 órát tud felmutatni a hangszóró a 8000 mAh-s teleppel,

ami eléggé durva. Feltölteni 4,5 óra, viszont töltés közben is muzsikál, így igazából a lassúsága nem nagy hátrány. Mivel mindkét oldalán van egy 3 működési móddal felvértezett LED, ezekkel viszonylag gyorsan meg lehet etetni az elektronokat. Tapasztalataim alapján ezek simán képesek felezni az üzemidőt, de legalább jól néznek ki a villódzó fények. Érdemes statikus áramforrásra rakni a hangszórót és akkor a használatuk nem lesz fájdalmas mutatvány.

hirdetés

Tronsmart Mirtune S100 BT hangszóró teszt – Kicsit jobb, kicsit erősebb

A Tronsmart Mirtune S100 BT hangszóró nem egy körsugárzó, amit nyilván már kitaláltatok, hiszen hátul vannak a portjai, így csak előrefele áramlik belőle a hang. A mélynyomója 30 W-os, ezt támogatja 2x10W-nyi magas, vagyis tulajdonképpen ez egy 2.1-es sztereó rendszer. Érzésre elég sok a basszuskiemelése, de miután megszoktam a hangképet – mert alapból nem túl jól lőtték be -, kihallottam a magasakat is, és nem nagyon tapasztaltam bosszantó hangkép hibákat.

De mielőtt jobban belelovalljuk magunkat abba, hogyan szól a Mirtune S100, előtte érdemes leszedni a Tronsmart appot, onnan ugyanis állíthatjátok a hangképet. 5 különböző előredefiniált ekvalizer profilból választhattok, van SoundPulse, ami egy basszuskiemelő technológia, és általában ebben a módban szólnak a legjobban a Tronsmart cuccai. Van természetesen egyedi EQ beállítási lehetőség is, ahol ti húzkodhatjátok kedvetekre az egyes hangszineket. Átnyomtam SoundPulse-ba a Tronsmart Mirtune S100 BT hangszórót – amire van dedikált gombja is – és jöhetett a „dárenbéz”.

Ahogy említettem, először nem tetszett a hangképe, fakónak éreztem,

tompa volt középen – ahol pont az énekhang van – szóval megkezdtem a bejáratást. Egy nap alatt megszokta a fülem, pedig közben a 1MORE EVO-t és az újdonsült Soundcore Liberty 4 NC-t is járattam, és kitisztult a világ. Nyilván V a hangképe a Tronsmart Mirtune S100-nak, de ha kézzel ellaposítjátok a basszust, húztok a középen és finomhangoltok a magason, akkor is tisztességesen szól. Meglepően cizellálttá válik a hang, pedig olyan nagyon sok adatot nem lehet átvinni a BT kapcsolaton, lévén csak az SBC-t és az AAC-t támogatja. A „zenészek” kicsit egymás hegyén-hátán ülnek, de ez a hordozható BT hangszórózás egy ilyen műfaj. Ennek megfelelően az alacsony sávszélesség miatt nem lesznek extrém részletek, mégis a zene szívet melengető, eltűnnek a hideg hangképre jellemző szúrós, sziszegő részletek.

Megadja azt a kellemes érzést, amitől bensőséges lesz a zene,

de azért a rock, a drum&bass, és a darkabb, mély ütemekkel teli muzsikák „állnak neki jól”. Meglepő, de jó a treble is, csilingelő magasakra is képes, de érzésre a felbontása nem vetekszik mondjuk a Soundcore Motion X600-zal. Viszont erre a célközönsége magasról tenni fog, a populáris zenékben egyébként sem a zongora, a hegedűszólam vagy a cimbalom a hangsúlyos, hanem a gép által generált gyors, mély ütemek. Ezt maximálisan tudja a Tronsmart Mirtune S100, még akkor is, ha a hangkép nem túl neutrális, az erősítő egyértelműen belenyúl a forrásba, főleg a mélyek terén. Mivel a zene egy nagyon szubjektív műfaj, ezért ezen lehetne vitatkozni, hiszen egy kicsit mindenki máshogy hallja majd a zenét.

Jobb-e a hangja, mint a JBL Charge 5-nek?

Nem tudom, mert nem egymás mellett próbáltam ki őket, de érzésre semmivel sem rosszabb, ami az ár tekintetében azért nem a JBL-nek kedvez. Viszont azt se felejtsük el, hogy a Tronsmart Mirtune S100 BT hangszóró egy zsír új termék, a JBL Charge 5 pedig már 3 éves, szóval igazából a nem létező JBL Charge 6 hangszóróval illene összehasonlítanom a Mirtune S100-at. Állítólag 2024-ben az is érkezik, amit én kétlek, hiszen mindjárt vége az évnek.

 

Forrás: Geekbuying

És a végére pár szó a sallangokról.

A Tronsmart Mirtune S100 BT hangszóró rendelkezik HD mikrofonnal,

ahol a HD a szélesebb sávszélességre utal. Szerintem nem túl jó a hangja, visszhangos, a túloldal egyből hallja, hogy kihangosítottam a beszélgetést, meg sem közelíti egy telefonos csevely minőségét. De, ez senkit nem fog érdekelni, mert alig használják az emberek, egyszerűen nem jó egy BT hangszóróhoz óbégatni, plusz nem biztos, hogy mindig előnyös, ha mások is hallják a beszélgetést.

Kipróbáltam TF kártyáról is a zenelejátszást – pendrive-ról nem ment -, ezt is tudja – mp3, vaw, flac formátumokat kezel -, de a Spotify korában kétlem, hogy bárki választaná a BT kapcsolat helyett az alternatív opciókat. A wma kiterjesztésre viszont iszonyatos recsergésbe kezdett, nem tudom ez milyen hiba, de ne erőltessétek. Van továbbá hangasszisztens is, ami ugyan működik, de ez sem éppen egy népszerű funkció, szerintem sokan észre sem vennék, ha nem lenne.

Összegzés

Vannak az idősíkunknak olyan pillanatai, amikor a nagyobb nevű gyártók még a régi modelljeiket drágán adják, de közben már nyakukon a konkurencia új modellje, ami viszont sokkal olcsóbb. Valahogy ez a helyzet a Tronsmart Mirtune S100 BT hangszóróval is. Nekem összességében tetszett a hangképe, miután húzkodtam egy kicsit az ekvalizeren, másba meg nem nagyon tudok belekötni, maximum abba, hogy olyan nagy újdonsággal a Bang szériához képest nem szolgál. Ja, de, sokkal olcsóbb.

Meglepő, mennyire sokáig bírja szuflával, milyen jó a minősége, mennyi az okos ötlet – app, kihúzható hordfül, power bank funkció -, a folyadékok nem nagyon ártanak neki, szóval ez egy jól összerakott pakk a mindennapokra, de nem annyira támogatja az igényes zenehallgatást.

De ugyan ki kívánhatna ennél többet 26 600 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért? Ezt az árat az NNNTSMMITS100 kuponkóddal érhetitek el, a hangszóró EU raktárból érkezik, ingyenes szállítás mellett.

Pro

  • Kiváló építési minőség
  • Jó app, bár ez eddig is így volt
  • Hangos, nagy teljesítmény
  • Hosszú üzemidő
  • Az EQ-val elég jól be lehet lőni a hangzást
  • Brtuálisan jó ár/érték arány

Kontra

  • Az alap hangképen csiszolni kell, mert nem szép
  • Wma kiterjesztésre iszonyatos recsegésben tör ki (nem mintha bárki ezt használná még)

hirdetés