Blitzwolf AIRAUX AA-UM2 sport fülhallgató teszt
A Xiaomi nyomdokain
A Blitzwolf is létrehozott egy almárkát AIRAUX néven, ami a sportolás szerelmeseinek kínál olyan TWS fülhallgatót, ami garantáltan nem esik ki a fülből soktíz kilométer alatt sem. Az üzemideje is impresszív, nagyjából 8-10 óra, ráadásul ahhoz képest, milyen hangja van, meglepően olcsó, 7300 Ft-ot kérnek érte. Ez már bőven a vámköteles határ alá esik, a szállítás ingyenes és még egy csini tok is jár hozzá.
Három pár sztenderd gumiharang és a kábel itt is a pakk része, sokkal érdekesebbek azonban maguk az agybadugós fülesek, hiszen mintha már láttam volna őket valahol. Meg is van, Blitzwolf BW-BTS2 néven ismeretesek, csak ott ugyanez nyakpántos megoldásban érhető el, szintén vezetéknélküli kiszerelésben. Vicces, hogy a BW az előző termékét fikázza az alábbi szöveggel: ”unstable, uncomfortable, heavy, not suitable for sports”, bezzeg az AA-UM2.
Galéria
Elárulom, a BTS2 is tök jó volt futáshoz, és a tesztalany is az, ugyanis a fülcimpára akasztható, „ear hook” megoldással operál. Ennek lényege, hogy fület teljesen körbeöleli a pánt, felülről lefele lóg és a gumiharang is szabályosan belefordul a hallójáratba, ezért gyakorlatilag nulla esély van arra, hogy kiessen. Meg sem próbáltam az egy lábon ugrálós tesztet, mert tart mint a beton, szóval aki ilyesmit keresett, annak itt a megoldás.
Ami a minőséget illeti, az nem tökéletes, de ezt betudtam a 7300 Ft-os árnak. Az anyaghasználatot nem lehet azzal vádolni, hogy prémium, de jól összerakták a cuccot, ez a fülesek Ford Focus-a, inkább sportos, mint elegáns. Nem is különösebben kicsi, James Bond kémfülesnek biztosan nem ezt választaná. Ez a méret szerintem mindennapi viselethez egy picit már nagy, de a cég sem rejti véka alá, hogy ebben a kigyúrt srácok meg a fitnesz lányok fognak futkorászni.
Próbáltam rálelni a pontos műszaki paraméterekre, de nem nagyon találtam meg, mit rejtettek a műanyag mögé. Látszik, hogy a Blitzwolf az átlagembereknek készít fejhallgatót, és nincs az az „audiofil buzulás”, mint a KZ-nál, hogy akkor most robbantott ábrán megmutatjuk, hogy a 3. rezgőarmatúra hogyan helyezkedik el és az miért nagyon jó. Így viszont viszonylag kevés adat érhető el, de ha tippelnem kellene, azt mondanám, valamilyen dinamikus meghajtó dolgozik az AIRAUX AA-UM2-ben.
A hangkép kellemesen basszusorientált, de még nem estek át a ló túloldalára, és nem megy az ütemes döngölés a másik két nagy frekvenciatartomány rovására. Mivel erős a gyanúm, hogy a BTS2-vel közös a hardver – leszámítva a BT 5.0 szabványt és a TWS kommunikációt -, megnéztem, mit írtam az előző tesztben: „nagyon szépen elkülöníti a sávokat egymástól, nem recseg, nem torzít, pozitív értelemben „dübögős”, a dobbal telített zenéket nagyon kellemes vele hallgatni. Érdekesség, hogy a nagyon finom háttérhangokat is jól szólaltatja meg, például egy Parov Stelar albumon a gramofon tűjének sercegését is hallani lehet.”
Ez még most is igaz, tehát aki szereti az ilyen jellegű, kicsit mélyorientált hangképet, annak be fog jönni az AA-UM2 is. Ami a mikrofont illeti, az a BTS2 esetében eléggé csapnivaló volt. Ott a jobb oldali szárra került, az AA-UM2-nél viszont alig találtam meg őket, a gumiharang takarásában van oldalanként 1-1 db. A minősége ennek sem tökéletes, némi javulást véltem felfedezni, de erre azért olyan nagyon nem lehet büszke a Blitzwolf.
Ellenben a fizikai egygombos vezérlésre igen, aminek van egy tagadhatatlan előnye az érintésérzékeny darabokkal szemben: télen – mikor arcmaszkot viselek egykerekűzéshez és rollerezéshez – is meg tudom nyomni minden gond nélkül. Egy nyomásra a megállít/elindít, illetve a felvesz/lerak funkciókat aktiválhatjátok, dupla nyomásra lapozhattok, háromra meg a hangalapú kereséshez juthattok el, egyszerű mint az egyszer egy.
Az üzemidő továbbra is bajnok, 8-10 óra zenehallgatás, 7-8 óra beszélgetés, persze ezek az adatok erőteljesen függenek a hangerőtől. A töltőbölcső 3 újrázást engedélyez, ezzel kitolva a készenléti időt 150 órára, de azért a 30 óra zenebona is megsüvegelendő. Valójában nem kell ez a töltőbölcső hiszti, nem is hordtam magamnál, a 8-10 óra is elég vagy 3 napra, annyi időként meg fel tudom cuppantani a fülespárost a dokkolóra.
Ami a sportot illeti, másfél órás, 15 km-es etapokat toltam benne, remekül tartanak, így intenzívebb futáshoz és nagyobb távokra is ajánlott, IPX5 védettséggel rendelkezik, bírja az izzadtságot, kábel nincs, ami dörzsölne, szóval közel ideális aktivitásokhoz a Blitzwolf AA-UM2.
Összegzés
Az AIRAUX a legújabb kedvenc futótársam, ami nevetségesen olcsó, ahhoz képest mennyire jól tart, és amilyen a hangja. A minőség és az anyaghasználat terén kell elsősorban kompromisszumokat kötnötök, a tokja, a felhasznált anyagok milyensége az, ahol látszik a spórolás. A hangon viszont nem érződik, és nagyon ragaszkodik a fülkagylótokhoz is, így ideális sporttárs. Én 7300 Ft-ért akár másodlagos fülesnek is megvenném, nem sajnálnám, ha elvesztem vagy megeszi a kocsiban az UV. Ráadásul vámhatár alatti termék, így az áfa para sem üthet be.
Pro
- Olcsó
- Jó hangminőség
- Remek sportoláshoz is
- Hosszú az üzemideje
- Headsetként is használható
- Nincs kábel, nincs gubanc
Kontra
- A minőségén lenne mit csiszolni
- Nagy a dokkolója (de úgyse hordjátok majd)
Mennyibe kerül pontosan egy termék?
Az egyszerűség kedvéért cikkeinkben mindig átváltjuk az USD árakat forintra, általában az adott oldal kalkulátora szerint. A valóság azonban az, hogy a bankotok 4-5 forinttal rosszabbul váltja a devizát, mint a bankközi árfolyam, vagyis mindig egy kicsit többe kerül a termék, mint a leírt ár.
Ezen teljesen ingyenes bankkártyák rendelésével segíthettek, a Revolut, a Monese és a Curve is ad ilyet – utóbbira 5 GBP-t ingyen kaptok, appban a D4WGX4ZE kuponkódot használjátok –, illetve felül a menüsáv #fintech címkéjére nyomva olvassátok el a témában írt bejegyzéseinket.