Tronsmart Spunky Beat TWS fülhallgató teszt
Funky ez a Spunky
Nem nagyon volt tippem, hogy mit lehet még újítani TWS fülhallgató fronton, hiszen az elmúlt 1,5 évben a gyártók rendesen kimaxolták a témát. De a Tronsmart rést talált a pajzson a Spunky Beattel, és kihozta az USB-A töltőkábeles bölcsővel ellátott variánst. Nem mellékesen még remekül is szól, végre egy olyan füles ahol a V karakterisztikának van értelme, és az üzemideje is durva. Valamivel 10 000 Ft alá lőtték be az árát, és a termék már EU raktárból érkezik, így se vámot, se áfát nem kell utána fizetnetek.
Ami a minőséget illeti, az illesztések pontosak, a dizájn nem rossz, de semmi különös, viszont a LED világítás a hangkeltő bogyókon jól sikerült. Az anyaghasználat összességében nem haladja meg a konkurencia 10 000 Ft-os ársávjában található termékeit, de nem is rosszabb annál. És szerencsére nem is nagyobb a mérete, ugyanis az olyan hórihorgas cuccokat, mint a QCY T1 Pro már kellemetlen volt zsebre tenni. Ráadásul van valamilyen szilikonos réteg a tartón, amit jó érzés megfogni, és szerintem a karcolódásoknak is ellenáll.
Galéria
Amire a füles nem igazán jó, az a sport. Persze be lehet nyomni olyan mélyen, hogy ne essen ki, de nincs tartókacs, vagyis az intenzív mozgásra képes elmozdulni. Igaz nekem 3 perc egy helyben ugrálás és fejrángatás után sem sikerült kiráznom a hallójáratból, előbb szédültem el, minthogy kiesett volna a technika.
Ez különösen a gyenge minőségű, régebbi Youtube-os zenéknél érezhető és ez bizony zavaró, tessék FLAC fájlokat hallgatni, egy nagyságrenddel jobb lesz az élmény. Amivel nagyon szépen szólt a Tronsmart Funky Beat, azok közül kiemeltem párat, hogy képben legyetek, milyen műfaji sajátosságok azok, amelyekben a „Szpánki” érvényesülni tud:
- Cristian Marchi – Love Sex American Express
- David Guetta – Memories
- LMFAO – Sexy and I Know It
- Bomfunk Mc’-B-boys & Fly Girls
Ezek tipikusan a szuperpopuláris, viszonylag sok méllyel operáló hangszert – vagy szintetizátorral kevert hangot, hehe – tartalmaznak, itt jól kijön a szerintem túlzott mélyhang kiemelés. Fiatalos, pörgős, kellemes, legalábbis ezekkel az előadókkal. Amiben még nagyon király a füles, az a dinamikus, gyors akciókkal megspékelt játékok zenei- és hangélményének átadása. Asphalt 9: Legends-ben vicsorogva lökdöstem ki az ellenfeleket a pályáról, míg Warhammer 40 000: Freeblade-ben ugyanígy géppuskáztam le az orkokat. Ehhez tökéletese a Spunky Beat, viszont van, ahol már nem muzsikál ilyen jól.
Az énekorientált zenéknél pont az ellenkezője bukik ki, mintha valaki egy üllőt verne gumikalapáccsal, fura, tompa puffanásokká változik a zene, a magasak háttérbe szorulnak, kicsit össze is mosódik az egész. Ez persze várható volt, a fiatalos, erős basszuskiemeléssel rendelkező hangoskodóknak általában ez a hátrányuk. Már a finomabb mélyekkel operáló zenék is gondot okoznak, pl. Bonobo – Between the Lines számánál a didgeridoot furán szólaltatja meg, az előadó többi számában pedig rengeteg dob, nagybőgő és hasonló hangszer van, így a végeredmény elég felemás lesz.
Ha létezne a gamer TWS fülhallgató kategória, akkor a Spunky Beat ilyen lenne, mobilon játszáshoz remek, minőségi zenehallgatáshoz már nem annyira, de szerintem ezt senki nem is várja el egy 10 000 Ft-os BT fülestől. A termék védelmében elmondanám, hogy veszteségmentes aptX átvitelre képes Qualcomm chipet kapott, BT 5.0 szabvány szerint kommunikál a telefonotokkal, illetve ott a veszteséggel dolgozó AAC is, ezt fogjátok látni a mobilotok Bluetooth menüjében, ha az aptX-et nem ismeri.
A vezérlésről érdemes még néhány szót ejteni, szerintem kellemesre sikeredett. Érintésre hanggal jelzi, hogy történt valami, illetve végrehajtja a megfelelő „parancsot”, ami az alábbi lehet:
- egy érintés: zene megállítása és elindítása, illetve hívás felvétele és letétele
- két érintés: hanghívás
- bal 2 másodperces érintés: hátralapozás a számok között
- jobb 2 másodperces érintés: előrelapozás a számok között
- érintés 2 másodpercig: hívás elutasítása
- érintés 3 másodpercig: bekapcsolás
- érintés 5 másodpercig: kikapcsolás
Két sort szándékosan kihúztam, ugyanis a legjobb az a Tronsmart Spunky Beatben, hogy ezeket automatikusan megcsinálja, tehát semmi szükség erre a két parancsra. Ha a töltő tetejét kinyitjátok, bekapcsol, ha mindkettőt kiveszitek, automatikusan TWS módba kapcsol, összetalál a két fél, illetve ha csak az egyiket emelitek ki, akkor mono headsetként funkcionál. Ergonómiai szempontból ez az igazán jó és egyben kényelmes megoldás, megkapja a zsiráfos bélyeget a Beat.
A másik pozitív pontja a Tronsmart fülesének a töltés, ami szinte már Xiaomi Air 2 magasságokba emelkedik. Egyórás gyorstöltéssel csurig tele lesznek a bogyók, utána 7 órán át zenélnek, a dokkolóval pedig összesen 24 órán át mehet a muzsika, ami kifejezetten jó érték ebben a kategóriában. A mikrofon meglepően jól sikerült, nulla visszhang, szobában tökéletes, de még uniciklin sem volt rossz, hiszen ha kicsi a bogyó, akkor alig van szélzaj. Ezt egyébként ti is ki tudjátok próbálni, forgassátok a fejeteket oldalról előre, nagyságrendekkel javul a hallhatóság. Még autópályán is elmegy, szóval kihozták a maximumot a dolgból, amit lehet.
Összegzés
Szerettem a Tronsmart Spunky Beatet, pedig sokat nem vártam tőle, de meglepően jó. Nagyon hosszú az üzemideje, kellemes a tok minősége, nagyon gyorsan feltölt, diszkréten néz ki, a vezérlése pofonegyszerű. Sportra viszont vannak jobb modellek is, és a hangképe eléggé tuc-tucos, ami jó a modern zenékhez, ellentétben mondjuk a klasszikussal.
Összességében azt gondolom, hogy aki sok technot, rave-et, d&b-t és egyéb, basszussal telített műfajokat hallgat, annak tetszeni fog az, amit a Spunky Beat nyújt, így 10 000 Ft-ért ajánlott vétel.
Pro
- Kellemes fogás
- Extra USB kábel, integrálva
- Basszusorientált
- Brutál üzemidő
- Jó mikrofon
Kontra
- Aki nem szereti a V karakterisztikát, ezt sem fogja
Mennyibe kerül pontosan egy termék?
Az egyszerűség kedvéért cikkeinkben mindig átváltjuk az USD árakat forintra, általában az adott oldal kalkulátora szerint. A valóság azonban az, hogy a bankotok 4-5 forinttal rosszabbul váltja a devizát, mint a bankközi árfolyam, vagyis mindig egy kicsit többe kerül a termék, mint a leírt ár.
Ezen teljesen ingyenes bankkártyák rendelésével segíthettek, a Revolut, a Monese és a Curve is ad ilyet – utóbbira 5 GBP-t ingyen kaptok, appban a D4WGX4ZE kuponkódot használjátok –, illetve felül a menüsáv #fintech címkéjére nyomva olvassátok el a témában írt bejegyzéseinket.