Újdonságok útvesztője
Termékek, amiket máshol nem kaptok meg
Bár első blikkre úgy néz ki, mintha a legtöbb nagy oldalon ugyanazok a termékek lennének, rutinosabbak már biztosan észrevették, hogy bizonyos márkák és eszközök csak bizonyos oldalakon kaphatóak. Ezen kívül van egy másik kategória is, a Global launch, ami azt jelenti, hogy egy új kütyüt minimum egy, de van hogy több hétig csak egy adott webshop árusíthat. Ezért érdemes az árak összehasonlítása mellett vásárlás előtt körülnézni a konkurensek között, hiszen lehet, hogy egy újdonságot az egyik oldalon nem, egy másikon viszont már megvásárolhattok. A fenti témára tökéletes példa az itt következő három termék, amik újak, ropogósak, és jelenleg csak a Gearbesten lehet beszerezni őket.
Galéria
Figyelemreméltó a 12 különböző sportmód ismerete, így például futásnál, úszásnál, túrázásnál vagy síelésnél is még részletesebb elemzést kaphattok a teljesítményetekről, ami motiváló lehet.
Komolyabban sportolóknak pedig a Strava szinkronizálás támogatottsága plusz pont, én személy szerint csak ezt használom a futásaimhoz, hiszen így mindenféle challange-et tudok teljesíteni, ami kifejezetten serkentően hat a teljesítményemre. A kisebbik óra ráadásul végre úgy néz ki, ahogy kell, nem olyan nevetségesen nagy, mint a Stratos volt, de nem is gyerekjáték műanyagból készült, mint a Verge széria.
A 42 mm-es 39 000 forintba kerül, és szerencsére választhattok hozzá ingyenes áfa- és vámmentes szállítást a Netherlands Registered (PDM) személyében.
Galéria
Hét különböző sportmódot támogat, a megszokott séta-futás-biciklizés szenthármas mellett a tollaslabdát, ugrálókötelezést, focizást és a kosárlabdázást tudja pontosabban kielemezni. Ezeken kívül segítségetekre lehet a sportosabb élet fenntartásában a pulzusmérő, a lépésszámláló, az alvásfigyelő vagy a kalóriaszámláló is, a mindennapokban pedig a tétlenségfigyelő igyekszik egy kis mozgásra bírni titeket, ha régóta ültök már egyhelyben.
És hogy ne csak sportolás és egészségmegőrzés céljából tudjátok hasznosítani, elérhetők természetesen olyan közkedvelt funkciók, mint a bejövő hívás kijelzése és az ébresztőóra, továbbá ehhez az órához is tartozik egy applikáció, amivel még egyszerűbbé válik a kezelése. A gyártó szerint a töltőt sem kell gyakran szorongatnotok, hiszen használat mellett 10, készenléti üzemmódban pedig 25 napig bírja egy tankkal. A bevezető ára 11 800 forint, és ha gyorsak vagytok, akkor ajándékba plusz egy szíjat is kaptok hozzá.
Alldocube KBook laptop
Ha igyekeztek, akkor még a tanév kezdete előtt beszerezhettek egy laptopot, ami akár az iskolában és az egyetemen, akár szabadidőtökben nagy hasznotokra válhat. A processzort az Intel szállítja, M3-6Y30 került a gépbe, mely mellé 8 GB RAM-ot és egy 512 GB-os SSD-t kapott a KBook. A kijelző 13,5 colos, felbontását tekintve már-már feleslegesen részletes, 3000×2000 pixel.
A csatlakozók terén kutakodva a legérdekesebb a Type-C, amin keresztül tölthetitek az aksit, de használhatjátok videókimenetként és adatátvitelre is. Azért nem felejtették el a hagyományos USB-t sem, rögtön két darab 3.0-ssal vértezték fel a gépet, és hogy a megérkezése után rögtön használni is tudjátok a laptopot, Windows 10-zel kapjátok kézhez.
Galéria
Durva, nagy teljesítményt igénylő játékokkal ne fárasszátok a masinát, de ha filmnézéshez, netezéshez vagy prezentációk készítéséhez kerestek egy könnyen hordozható gépet, akkor vegyétek számításba ezt is. Az ára is a helyén van, a GB-KBOOK kóddal 130 000 forintba kerül, ráadásul ajándék laptoptartó hátizsákot is kaptok mellé. Szállításnál válasszátok az ingyenes EU Priority Line-t, így már áfával és vámmal sem kell számolnotok a vételáron felül.