hirdetés

OnePlus Nord CE4 Lite 5G okostelefon teszt

Legjobb telefon 100 000 Ft alatt?

teszt
OnePlus Nord CE4 Lite 5G okostelefon teszt 1

Forrás: OnePlus homepage

Don Kartács
írta: Don Kartács
2024-08-07

A OnePlus Nord CE4 Lite 5G teszt azért igazán érdekes, mert egy hardverében decens – Snapdragon 695, 8 GB RAM, 256 GB háttértár – telefonnal próbálja meg azt a sikert megismételni, amit a top kategóriában már végrehajtott a cég. A brutális gyorstöltéssel és hosszú üzemidővel vitézkedő telefon tortájának tetején a kiváló kijelző a cseresznye, a kérdés az, hogy mennyiért. 90 600 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek érte a gshopperoneplus  kuponkóddal, ingyenes szállítás mellett.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 9
  • felszereltség, funkciók: 8
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 9

9.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Így kerültek ki az EU verzió dobozából az olyan dolgok, mint a töltő vagy a telefontok,

legalábbis ebben a kiszerelésben, amit kaptam. Előbbiért nem kár, mindenkinek van száz otthon, de a tok egyedi, szóval azt javaslom, hogy egyből rendeljetek egyet hozzá. A doboz tartalma egy jóféle, kellően vastag Type-C kábel, meg némi szerelmeslevél a fogyasztóhoz, a „Dear friend” kezdetű mondattal, aminél semmi nem kínaibb a világon.

Ami a minőséget illeti, a gyártó a OnePlus Nord CE4 Lite 5G okostelefon esetében nem adta azt lejjebb,

nagyon jól összerakták ezt is, a színekből pedig nem a megúszós fekete/fehér/rózsaszín triót adják, hanem egy világoskéket – Mega Blue – meg egy fémes ezüstöt – Super Silver, omg -, ez járt nálam. Indiában van egy Ultra Orange névre keresztelt narancs variáns is, de ez nekünk valamiért nem jár. Oké is lenne a dizájn és az anyaghasználat, hiszen a keret fém, és a hátlap is kapott egy szerintem alumínium betétet, de van felette egy műanyag fólia, amit nem mertem levenni és nem is találtam semmilyen infót arról, hogy le lehet-e, pedig becsülettel elolvastam mindent, amit adtak hozzá. Így viszont úgy gyűjti az ujjlenyomatokat, mint az állat, és 5 perc után nem is néz ki túl gusztusosan, egy okkal több egy jó tok mellett.

A készüléket kézbe fogva és körbeforgatva, alul és felül is kiszúrhattok egy-egy hangszórót, kitolhattok oldalról egy kételemű SIM tálcát, amibe mehet micro SD kártya is, ezzel akár 2 TB-tal is bővíthetitek a 256 GB-nyi háttérteret. Alul kicsit olschool módon megmaradt a 3,5 mm-es jack, illetve van két mikrofonotok is a tökéletes hangminőség elérése miatt. A OnePlus Nord CE4 Lite 5G-ről már lehagyták az infravörös szenzort, cserébe

az egyik legjobb ujjlenyomat-olvasót kapta meg a készülék, amit a kijelző alá rejtettek,

a cég hagyományainak megfelelően. A hátlapon a kételemű kamerasziget tör ki a síkból, vagyis a telefon billeg, ha az asztallapon nyomogatjátok a kijelzőt. Ha viszont kézbe fogjátok a se nem kicsi, se nem nagy készüléket, a 191 grammos tömeg senkit nem fog megviselni, és a 163x76x8 mm-es testbe még egy 6,67 inch-es kijelzőt is sikerült beleműteni.

Szenzorfronton eléggé erős a Nord,

a már említetteken túl NFC-chipet, műholdas helymeghatározást, iránytűt, giroszkópot, 5G modemet is használhattok, ráadásul vezetés közben kifejezetten pontosnak is találtam a OnePlus Nord CE4 Lite 5G okostelefont, igaz ma már mindegyik az. És ugyan a VOOC töltésre képes töltő nem szerepelt az EU-s verzió dobozában, egy Ninkear A16 Pro notebookot használok, aminek a tápja 100 W-os, és amin teljesértékű Type-C portok vannak, így azon keresztül is töltök. Szóval, nagy bajban azért nem voltam, a 0-100% szupergyorsan, 50 perc alatt végbemegy az 5500 mAh-s akku esetében, ha a megfelelő töltési szabványt használjátok. Lemerülni meg a világért sem akart, pénteken feltöltöttem és vasárnap este még 44%-on állt, legközelebb hétfő este kellett a kábelre dugnom. Ez, akárhogy is számolom, 3 nap, ami döbbenetes egy modern telefon esetében és szerintem még lehetett volna spórolósabban is használni. Persze, ha a képernyőidőt nézem, már nem ekkora király a OnePlus Nord CE4 Lite 5G, de így is hozza az átlagot. Lássuk, mit tud a hardver élesben, és megtartotta-e a régi finomságait a OnePlus középkategóriás készüléke.

hirdetés

OnePlus Nord CE4 Lite 5G okostelefon teszt – Kicsit kevés a kraft

A OnePlus Nord CE4 Lite 5G teszt első lépése mindig a telepítgetés, így felraktam egy rakat benchmarkot, hogy nyúzzam a hardvert. A központi mag szerepét egy Snapdragon 695 G tölti be, kiegészülve 8 GB RAM-mal és 256 GB-nyi háttértárral. A trendnek megfelelően itt is be lehet kapcsolni további 8 GB-nyi virtuális memóriát, hogy a 8-ból 16-ot csináljatok. A GPU egy Adreno 619, szóval decens kis hardvert dobott össze a OnePlus.

Mivel a telefon nevében ott van a Lite jelző, nem nehéz kitalálni, hogy létezik egy OnePlus Nord 4 készülék is, erősebb központi maggal. Emiatt egy félelmem azért volt: a OnePlus Nord CE4 Lite 5G hiába az olcsósított modell, ez azért mégiscsak egy közel 100 000 Ft-os telefon. Korábban teszteltük a Poco X6 Prót, ami eléggé magasra tette a lécet, így volt egy kis félelmem, hogyan teljesít összevetésben a OnePlus Nord CE4 Lite 5G a konkurens mellett (első érték a Nord, a második a Poco X6 Pro):

  • Antutu V10: 470 134 pont; 1 306 603 pont
  • GFX Bench, T-Rex on-screen/off-screen teszt: 60/95 FPS; 60/447 FPS (az elsőnél a teszter kiakadt)
  • Antutu háttértár teszter, írás/olvasás: 43 569 pont, 539/523 MBps; 182 759 pont; 4150/3702 Mbps

Finoman szólva is karcsú ez a harmadakkora végeredmény a OnePlus Nord CE4 Lite 5G-től, ha ilyen közel van a két készülék árban – 14 000 forint a difi – egymáshoz képest. Azért az üzemidő oldalán sokat visszaad a CE4 Lite, viszont olyan nagyon hajtani nem is lehet, és bizony ezt éreztem is használat közben. Kicsit lassúcska, még éppen a használhatóság határán, nem nagyon zavaró, de van benne egy kis kelletlenség.

Forrás: OnePlus homepage

Aztán eszembe jutott, hogy a Blackhark View 8-at is nemrég teszteltük, ami a teszt írásának pillanatában 57 500 Ft-ba került. Csináltam még egy összevetést, ahol szintén az első érték a Nord és a második a Blackshark View 8:

  • Antutu V10: 470 134 pont; 416 759 pont
  • GFX Bench, T-Rex on-screen/off-screen teszt: 60/95 FPS; 51/64 FPS (az elsőnél a teszter kiakadt)
  • Antutu háttértár teszter, írás/olvasás: 43 569 pont, 539/523 MBps; 42 607 pont; 1014/851 Mbps

Ez kezdett egyre kínosabb lenni, szinte már éreztem a másodszégyent, hogy itt bizony rendesen spóroltak a vason. Játszani lehet vele, mert minden leskálázza magát, de finoman szólva se gyúrta ki magát a OnePlus Nord CE4 Lite 5G.

Ahol viszont nagyot gurít, az a kijelző.

Az 1080×2400 pixeles, 6,67 inch-es AMOLED panel színei nagyon jók, a kontrasztaránya végtelen, a fényereje brutális – a maximum állítólag 2100 nit – bomba betekintési szögek. Ha kell, 120 Hz-en frissül, ami egy egészen más scrollozási élményt nyújt, mint a hagyományos, 60 Hz-es megjelenítők. Elvileg egy speckó felülettel vonták be, ezt használja a OnePlus 11 is, ettől ilyen szépek a színek és élesek a kontúrok. Van továbbá AOD, ami nemcsak az ujjlenyomat-olvasó helyét jeleníti meg, hanem például a fülhallgatótok töltöttségét is mutatja. Napfényben is gond nélkül használtam, minden telefonba ilyen kijelző kellene.

Nincs OnePlus Nord CE4 Lite 5G teszt a szoftveres rész átnézése nélkül, ezt a feladatot az Android 14-re húzott OxygenOS 14 tölti be. Aki használt már OnePlus-t, az találkozott már ezzel a felülettel, tetszetős, letisztult, helyenként picit megszokást igénylő, de nagyjából ennyi. Stabil, gyors, van néhány extra menüje, amit érdemes végigpörgetnetek, ráadásul a nagy cégek az alap appokat – mint a kamera -, is telerakják extra lehetőségekkel. A jó hír az, hogy a OnePlus sok éven át biztosított eddig is frissítéseket az operációs rendszerhez, ami várhatóan a továbbiakban is így lesz. Akinek ez az első 5G-s telefonja, az jó, ha tudja, hogy az OxygenOS alapbeállítása az 5G-s hálózatok preferálása, de ehhez előfizetési oldalon is meg kell az 5G-t rendelnetek. Ha nem fizettek a szolgáltatásért, akkor is lesz mobil kapcsolatotok, de adatforgalmatok nem, ilyenkor állítsátok át 4G-re a preferált hálózatot.

A OnePlus nem engedheti meg magának, hogy kamerafronton ne villantson nagyot, mert ahhoz túl neves gyártó, így nem is nagyon aprózták el ezt a szegmenst. A felhozatal az alábbiakból áll:

  • 50 MP-es, Sony LYT-600-as szenzor (megegyezik a OnePlus Nord 4 egységével)
  • 2 MP-es mélységélességért felelős szenzor
  • 16 MP-es szelfi kamera

A fentiekből látszik, hogy nem gondolták túl a fiúk, kimaradt az ultraszéles, amiért nagy kár, és a makró is, amiért nem, mert ezek mindig csapnivalók. Zoomból csak digitgális jutott, de legalább a fő szenzor jó. Ráadásul kapott elektronikus és optikai képstabilizálást is, ami szépen helyre is rakja a fényképeket. A telefon nem akar a megapixel háborúban részt venni, amúgy is kamuk ezek a 100 meg 200 MP-es értékek, mivel a pixel binning eljárással hozzák őket létre, ahol 4 pixelt fognak össze. De poszteradatnak jók, a minőségről viszont nem sokat mondanak el. Szerencsére a 12,5 MP-es valós felbontás mellett is a kategóriájában inkább felfele kilógó képek készítésére képes a OnePlus Nord CE4 Lite 5G, jók a színek, élesek – néha túlzottan is – a kontúrok, összességében kellemes az összhatás. Éjszaka is frankók a felvételek, és a szokásos Xioami telókra jellemző sárgulás is részben elmarad.

A videók kapcsán a felbontás csalódást keltő, nincs 4K,

cserébe van stabilizált 1080p 30 FPS, ami egy kicsit már karcsú 2024-ben. Összességében eléggé küzd az elektronika a képkockák egyenesben tartásával, ezért helyenként látványos rángások és korrekciók kerülnek a képfolyamba, különösen este és éjszaka. Szerintem ez sokat ront az élvezhetőségen, mozgás közben így nem érdemes felvételeket készíteni. Maradjatok egy helyben, akkor sokat javul a helyzet, csak hát ebben az ársávban ezt tudják mások is.

Összegzés

A OnePlus Nord CE4 Lite 5G tesztje alatt végig azon kattogtam, mennyi lesz a telefon kuponos ára, hiszen ez iszonyatosan meghatározza majd a verdiktet. Ez a hardver ugyanis leginkább a gyenge, de nagyon takarékos jelzőkkel illethető, amire grátiszként rakódik le a mostanában divatos 5G szolgáltatás, ami azért még leginkább a főváros és egyes megyeszékhelyek kiváltsága. Kiindulva a korábban emlegetett Poco X6 Pro és a Blackview Shark 8 57 500-104 300 forintos áraiból, ha a kettő közé be tudja targetálni a Ghsopper a OnePlus Nord CE4 Lite 5G-t, akkor ez egy jó vétel. Ennek az átlaga 80 900 forint volt a tesztek idején, vagyis e köré vártam a Nord CE4-et is.

Végül az ár 90 600 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint). lett a gshopperoneplus  kuponkóddal, ami egy kicsit magasabb a várakozásaimhoz képest. Ez egy nagyon takarékos, kategóriájához képest jó kamerával, kiváló kijelzővel felvértezett, de nem túl acélos videós képességekkel rendelkező modell, ami mögött a szoftver sallangmentesen teszi a dolgát. A gyorstöltése parádés, vagyis vannak érdemek, amik mentén csillogni tud, de nem mindenkinek ez a tulajdonság-kombináció lesz a nyerő. A webáruház ingyenes szállítás mellett küldi, a többletköltségeket pedig fizeti a termék után.

Pro

  • Jó minőség
  • Brutális gyorstöltés és hosszú üzemidő
  • Nagyon jó kijelző
  • Kategóriájában remek kamerás képességek
  • Jó bővíthetőség
  • Kiemelkedő kijelző

Kontra

  • Gyenge hardver
  • Nem lett (elég) olcsó
  • Az EU verzióban nincs töltő és telefontok
  • Gyenge videós képességek

hirdetés