hirdetés

Vactidy Nimble T8 robotporszívó teszt

Félszeműek között nem a vak a király

teszt
Vactidy Nimble T8 robotporszívó teszt 1

Forrás: Ranvee

Don Kartács
írta: Don Kartács
2024-09-24

A Vactidy egy takarítóeszközöket gyártó márka, így értelemszerűen van robotporszívós vonaluk is. A Vactidy Nimble T8 elvileg a széria legújabb modellje. Ez egy giroszkóp alapú mozgásra képes eszköz, ami nemcsak csendes, hanem 4 különböző takarítási módot is tud, sőt érzékeli a szőnyegeket is. Az ára nem túl magas, az A06R4YQM2WV2  kuponnal 42 300 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint)., ami robotoporszívós léptékkel nézve egy budget választás. A Ranvee lengyel raktárból küldi, ingyenes szállítás mellett, a rendkívül lapos, mindenféle bútor alá beférő eszközt.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 6
  • design és anyagminőség: 7
  • felszereltség, funkciók: 6
  • ergonómia: 7
  • ár/érték arány: 8

6.8

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A Vactidy Nimble T8 dobozát kibontva elég sok kiegészítő bukkan elő, ebben az értelemben a cég bőkezű:

  • 2 darab pót oldalkefe
  • 1 darab távirányító
  • 2 darab elem
  • 2 darab felmosópárna
  • 1 darab tisztítószerszám

Plusz a leírás, amiben olyan túl sok újdonságra nem leltek. A fenti felsorolásból a távirányító lehet különleges, mivel a modern robotporszívók kivétel nélkül app alapú vezérlést kapnak, és az alkalmazásban is szokott lenni egy virtuális távirányító. Az appot viszont az Ultenic.com-ról kell letölteni, ami egy Proscenic almárka, szóval gyanús, hogy ez a porszívó és a Vactidy márka is a konszernhez tartozik. De ne szaladjunk ennyire előre, hiszen érdemes a Vactidy Nimble T8-at kézbe venni és körbeforgatni. A minősége korrekt, a dizájn kicsit eklektikus, nem rossz ez a fekete alapon zöld betét, de inkább az érződik rajta, hogy a minőségi hiányosságokat próbálták elmaszkolni ezzel a figyelemfelkeltő színezéssel. A felület elképesztően gyűjti az ujjlenyomatokat, nem lesz könnyű tisztítani, jobb, ha hozzá sem nyúltok, csak üzembe helyezitek.

Az alján ott a hengerkefe, az oldalán pedig két darab oldalkefe, de a gagyibb, műanyagsörtés fajtából.

Ezekkel legalább nem kell a szegélyek mellett forogni, mint az egyetlen oldalkefével rendelkező megoldásoknak, igaz, ott az algoritmus kellően okos, hogy ezt megtegye a LiDAR-os eszköz. Ami a műszaki paramétereket illeti, azok nem rosszak, az alábbiakat tudja a Vactidy Nimble T8:

Szívóerő: 3000 Pa
Portartály: 250 ml
Víztartály: 200 ml
Akkukapacitás: 2500 mAh
Működési idő: 100 perc
Feltakarítható terület: 1200 négyzetláb=93 m2
Küszöbmászó képesség: ?
Működési zaj: 68 dB

Mint látható, a fenti adatokban semmi különös nincsen, sőt még azt sem mondhatnám, hogy átlagos, mert ezt, vagy ennél többet ma már az összes konkurense tud. A saját Xiaomi Dreame D9 Maxom, ami 2 éves, könnyedén leveri minden paraméterében, pedig az nem egy csúcsporszívó, szóval olyan nagyon az adatokkal menőzni nem lehet. De reménykedtem, hogy az app majd olyat villant, amitől leteszem a hajam.

hirdetés

Vactidy Nimble T8 robotporszívó teszt – Kisipari tanuló

Ahogyan már említettem, a Vactidy Nimble T8 appját az Ultenic honlapjáról kell letölteni és egy kis ügyeskedéssel össze is lehet lőni a WiFi-vel a robotporszívót, ami után kaptok egy meglehetősen egyszerű felületet a kezeléshez. Aki valamiért ettől idegenkedik, az tolhatja a virtuális és fizikai távirányítóval is, amin lényegében ugyanazok a gombok vannak, mint az appban.

A felület faék egyszerű, szinte már bántóan, kicsit ilyen Móricka rajzra hasonlít az egész.

Felül a kulcsadatokat láthatjátok, mint a töltöttség, a működési idő, a feltakarított terület nagysága, alul pedig a takarítási programokat indíthatjátok. Négyféle van:

  • deep: ilyenkor duplán megy át a felületeken
  • edge: ilyenkor az élek mentén halad
  • designate: ez egy célzott takarítás, adott területre
  • mop: ez pedig a feltörlés

Micsoda kánaán mi? Bele ne zavarodjatok. Nem fogtok, hiszen ezek valójában előreprogramozott megoldások, és tulajdonképpen csak adott programokat ismétel a robot. Ezenkívül van egy konfig menü, ahol a megosztásokat és a firmware frissítést lehet elvégezni, illetve egy „functions” rész, ahol az időzítést intézhetitek, az előzményeket nézhetitek vissza, illetve a kopó-fogyó dolgok állapotáról tájékozódhattok. Ami vicces volt, hogy bekapcsolás után mindegyikre azt írta, hogy cseréljem ki őket, pedig még egy métert nem takarított a Vactidy Nimble T8. Van továbbá alul egy 3 pöttyel jelölt menü, amivel a szíváserőt és a vízhasználat mennyiségét lehet állítani, illetve a LED-eket ki- és bekapcsolni, ami egy igazi áldás éjszaka. Szintén itt van a már említett virtuális távirányító és a „hol a robot” funkció is.

A fentiekből egy dolog egyértelműen kiviláglik: A Vactidy Nimble T8 nem egy modern robotporszívó.

Az újabb – értsd 5-6 éve már piacon levő – szoftveres funkciókból semmit nem tud, nincs térképelmentés, tárgyelkerülés vagy felismerés, felmosóplatni felemelés, no-go vagy no-mop zóna, szobákra bontás, önürítés, szóval nagyjából semmi. Ez kicsit olyan, mintha 2024-ben kiadták volna a Trabant 601-et, ami tökre retró, csak már senki nem venné meg. Ennek tükrében kezdtem bele a takarításba, illetve letoltam előtte a firmware frissítést, nehogy valami őrületesen fontos funkció kimaradjon. Nem maradt.

Kezdődött a fejetlen csirke jellegű kóválygás, amit utoljára évekkel ezelőtt láttam,

még a Xiaomi Vacuum-Mop Essential idejében, valamikor 2020-ban. Egyszerűen eljárt felette az idő, igaz, már én is elszoktam ezeknek a mozgásától, így eleinte vicces volt nézni a szerencsétlenkedését egy LiDAR-os porszívóhoz képest. Aztán pár óra után már idegesítő, ahogy random nekimegy a tárgyaknak ész nélkül. Egy érdeme viszont van, mivel nagyjából 8 centi magas, tényleg jobban befér a tárgyak alá, mint a lézertornyos konkurensek. Viszont beszorulásérzékelő sincs rajta, így simán be is tudja magát préselni olyan helyekre, ahonnan utána nem tud kijönni. A térképépítés egy vicc kategória: amíg mozog, a giroszkóp alapján csíkokat húz az appban, de ahogy bedokkol, ez törlődik. Semmi térképtárolás – bár a history-ban a korábbi takarítási területeket elmenti –, minden alkalommal újrakezdi az egészet.

Forrás: Ranvee

A szőnyegeket hellyel-közel észreveszi a Vactidy Nimble T8, ilyenkor 20%-kal megemeli a szívóerőt, hurrá.

Cserébe fel is törli őket, ha rajta van a platni, ami tulajdonképpen nem áll másból, minthogy egy nedves rongyot huzigál maga alatt a robot, meg néha vizet adagol rá. Mármint a gravitáció, merthogy vízpumpa nincs benne, a nehézségi erő intéz mindent, így simán maga alá pisil bedokkolva is.

Ami a takarítási képességeket illeti, azokat egészen ügyesen abszolválja,

vagy legalábbis összeszedi a Vactidy Nimble T8 a mindennapi koszt, de ezt azért szokták az ilyen eszközök tudni. A küszöbökön viszont elkezd szenvedni, vagyis ha van burkolatválasztó a lakásban, akkor nem az a modell, amit választanotok kell. Az elején van egy ütköző, ami előszeretettel akad bele a magasabb küszöbökbe, ilyenkor a robot visszafordul, csapdába ejtve saját magát. Így ragadt be a fürdőszobába és a konyhába, ahonnan ki sem tudott jönni, megpecsételve a sorsát, és beárazva saját magát.

Összegzés

A Vactidy Nimble T8 egy butaporszívó, aminek a létjogosultságát azért már meg lehet kérdőjelezni. A Vactidy valószínűleg a Proscenic legalacsonyabbra árazott márkája, ami semmi extrát, de még alapvető dolgokat sem tud, cserébe olcsó. Persze a kérdés az, hogy ez az A06R4YQM2WV2 kuponnal elérhető 42 300 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-os ár elég-e arra, hogy lényegében az összes negatívumát elviseljétek az eszköznek. Vagyis, hogy buta, mint a kő, gyakorlatilag semmilyen modern szoftveres funkcióval nem rendelkezik, képes beragadni a magas küszöbök mögé vagy alacsonyabb bútorok alá, feltörli a szőnyegeket, idegesítően mozog és még folytathatnám.

A legolcsóbb LiDAR-os robotporszívó a Proscenic Q8 a Ranvee-n – a nagyobb modelljét, a Q8 Max-ot teszteltük is -, ami így nagyjából 20 000 forinttal-tal kerül többe – 63 400 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint). az RFZSREE1DP06  kóddal –, mint a Vactidy Nimble T8, de ez a különbség nem túl nagy ahhoz képest, amit a komolyabb eszköz tud. Vigyétek azt haza, és ne szívjatok egy butaporszívóval.

Pro

  • Olcsó
  • Sok kiegészítőt adnak hozzá

Kontra

  • Buta
  • A térképépítése szegényes
  • Felakad a küszöbökön vagy csapdába ejti magát
  • A szoftveres funkciók gyakorlatilag nem léteznek
  • Nem sokkal drágábban már vannak LiDAR-os megoldások

hirdetés