hirdetés

Proscenic Washvac F20A száraz-nedves porszívó teszt

Kilúgozták azt, ami vállalható volt korábban

teszt
Proscenic Washvac F20A száraz-nedves porszívó teszt 1

Forrás: Ranvee

Don Kartács
írta: Don Kartács
2024-09-25

A 2 az 1-ben száraz-nedves porszívók a virágkorukat élik, számtalan típus jelent meg, amelyek a porszívózást és a felmosást is kiváltják. A Proscenic Washvac F20A is ilyen babérokra tör, viszont van már a szériával tapasztalatom, hiszen a Proscenic Washvac F20 már járt nálam. Így alapvetően a különbségekre koncentráltam, mi változott meg az új modellel. Ezt érdemes is kideríteni, mert 71 400 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek érte a TQYC0SZCMJR6  kóddal a Ranvee lengyel raktárából, ingyenes szállítás mellett.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 9
  • design és anyagminőség: 9
  • felszereltség, funkciók: 8
  • ergonómia: 7
  • ár/érték arány: 9

8.4

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Kár, hogy nehéz, mint a kő, vagy 5 kiló – mármint üresen, egyébként 6 -, szóval ez nem az állóporszívós 1,5 kilogramm.

Az anyaghasználat nem rossz, de ez egy több mint 70 rongyos gép, azért ne legyen már gagyi. A fejben egyetlen forgókefe van, ellentétben a Roborock Dyad Pro száraz-nedves porszívóval, ami szerintem a legjobb – cserébe a legdrágább is – az ilyen típusú masinák közül. A használatbavétel itt sem áll másból, mint az akku gépbe helyezéséből, a tisztavíz-tartály feltöltéséből és már mehet is a takarítás. De mielőtt nekikezdtek, nézzük össze a Proscenic Washvac F20 és a Proscenic Washvac F20A műszaki paramétereit, először az elődmodell, másodszor az F20A adatait tüntettem fel.

Akkumulátorkapacitás: 4000/2500 mAh
Töltési idő: 5/2,5-3 óra
Üzemidő: 45/35 perc
Feltakarítható terület: 150/120 m2
Szívóerő: 15 kPa/? (egyes források szerint 15 kPa)
Szárítás: forrólevegő/hideglevegő
Fertőtlenítés: UV fény/ionizált víz
App: van/nincs
Takarítás opciók: 4/3
Koszérzékelés: van/nincs

A fentiekből látható, hogy nemhogy előrelépett a Proscenic Washvac F20A az F20-hoz képest, hanem konkrétan vissza, ami tök oké lenne, ha feleannyiba kerülne, csak nem ez a helyzet.

De mielőtt elmenne a kedvetek az egésztől, elmagyarázom, miről szól ez az egész száraz-nedves porszívózós dolog, mert amúgy van értelme a dolognak, amennyiben tényleg erre van szükségetek. A 2 az 1-ben cuccok valójában nem állnak másból, mint egy porszívóból, aminek a fejében egy kefe forog, illetve egy spricni vizet adagol maga elé vagy a hengerkefére. Valójában itt gépi felmosásról van szó, ami nagyjából azzal a dörgöléssel egyenlő, amit egyébként is csinálnátok egy felmosóronggyal. Ami érdekes, hogy régebben, ha függőlegesbe fordítottátok a gépet, akkor leállt, ez a funkció (is) kikerült a Proscenic Washvac F20A 2 az 1-ben takarítógépből.

A probléma ezekkel a rendszerekkel az, hogy a forgókefét be kell valahova fogatni, és ez a terület általában a fej két szélére esik.

Így mindig marad oldalt egy sáv, amit a gép nem képes feltakarítani, ez ráadásul a szegélylécek mellé esik, ahol egyébként is össze szokott gyűlni a kosz. A gyártók igyekeznek ezt a sávot nagyon lecsökkenteni – Proscenic Washvac F20A esetében ez 7,8 mm – vagy pedig átrendezni a fejet és középről felfogatni a keféket, mint ahogy a Roborock csinálta a Dyad Pro esetében. A fentiek tükrében lássuk, hogyan sikerült a dolgokat a gyakorlatba átültetni.

hirdetés

Proscenic Washvac F20A száraz-nedves porszívó teszt – Vótmá, de jó?

Nagyon nem lepett meg a Proscenic Washvac F20A a teljesítményével, hiszen a felépítése megegyezik az F20-éval, így nagyjából ugyanazt is csinálja. Szerencsére ez a modell is a hengerkefét nedvesíti, nem pedig maga elé spricnizik, így a bútorokat nem veszélyezteti az elázás veszélye, szerintem ez a jobb megoldás a kettő közül. A gép automatán húzza magát előre a kefe forgatásának segítségével, így nem nagyon kell terelgetni, cserébe elég nehezen fordul, érezhető, hogy itt nem egy vezeték nélküli stick porszívóról van szó.

Pontosan ugyanúgy takarít, mint a korábbi modell, ami nem meglepő, lévén koppra ugyanazt a kialakítást használja.

Három módban képes működni, smart/max/suction mode-okban, a suction az alap, a max a nagyobb szívóerővel felvértezett, míg a smartban saját maga állítgatja a szívóteljesítményt. Összességében szépen teszi a dolgát, nemcsak a koszt, hanem a kiöntött folyadékokat is feltakarítja, amennyiben az nem valami nagyon brutál anyag. Például sütőolajat nem mernék vele felszívni, de tejet, vizet vagy teát simán.

A hangja nem vészes, 75 decibelt ad meg a gyártó, de én ennél sokkal kevesebbet, átlagosan 59,1 dB-t mértem, ami kifejezetten meglepő.

Viszont baromi nagy a feje, így egy csomó helyre nem fér be, kis rések, egyes bútorok alatti területek biztosan ki fognak maradni a felmosásból.

Forrás: Ranvee

A hengerkefe takarítása egyszerűen történik, rá kell tennetek a dokkolóra, ahol először elmossa, majd hideg levegővel megszárítja a felületet.

A dokkolóra helyezve a Proscenic Washvac F20A képes a saját forgókeféjét is megtisztítani. UV alapú fertőtlenítés nincs, mint ami korábban volt, viszont egyes források azt írják, hogy ugyanezt ionizált vízzel teszi meg. Korábban még erről nem hallottam, szóval megkérdeztem a ChatGPT-t, mit mond róla, íme: „Az ionizált, vagy más néven elektrolizált víz fertőtlenítő hatású lehet. Az ionizált vízben a víz elektrolízise során keletkező oxidálószerek, mint például a hipoklórossav, hatékonyan elpusztíthatják a baktériumokat, vírusokat és egyéb mikroorganizmusokat. Ezt a technológiát gyakran használják fertőtlenítésre különböző iparágakban, beleértve a háztartási tisztítóeszközöket is.” Hozzá kell tennem, hogy erről egy szó nem esik a sajtóanyagban, szóval biztosan nem állítanám, hogy ez a dolog egyáltalán létezik a Washvac F20A kapcsán.

Forrás: Ranvee

A folyamatokat a LED panelen követhetitek nyomon, például kijelzi az akku töltöttségét, amit működési időben jelenit meg. Ha bármi baja van, azt is itt közli veletek. Jól néz ki a cucc, ez a része patika, de összességében az volt az érzésem, hogy olyan nagyon nagyot nem villant. A koszosvíz-tartály tartalmát érdemes minden takarítás után kiönteni, mert tapasztalataim szerint elég gyorsan be tud büdösödni benne a létyó, plusz ez az előfeltétele az öntisztításnak is.

Ami az appot illeti, az nincsen, pedig a Proscenic Washvac F20-nak még volt.

A hangalapú állapotkimondás még mindig megvan, csak pont azért volt jó az app, mert ott dobott üziket az állapotváltozásokról és nem a nagyjából 60 decibeles működési zajt kellett túlordítania a gépnek. Kár érte, kiváló ügynök volt.

Összegzés

Mi a verdikt a Proscenic Washvac F20A tesztjének végeztével? Hogy az elődmodell jobb volt, ez annak a kilúgozott verziója úgy, hogy a hibáit megtartotta. Hangos, lassan szárít, nem ér teljesen oda a falhoz, viszonylag nehéz tologatni, szóval pontosan az a baja, ami korábban is. Plusz még elvesztette az appot, kisebb lett az akkuja, így karcsúbb az üzemideje, nincs UV fénnyel fertőtlenítés, ez így azért eléggé elszomorító. Amúgy egy jó eszköz lenne, mert szépen takarít, nagyon egyszerű használni, de ezek szerint az elődmodell túl jóra vagy túl drágára sikerült, a dekontenting osztály meg dolgozott a háttérben, és sokat olcsósított a gyártáson.

Sajnos az áron szerintem nem eleget, mert 71 400 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek érte a TQYC0SZCMJR6  kóddal a Ranvee lengyel raktárából, ingyenes szállítás mellett. Majd ha 60 körül lesz, akkor vegyétek meg, addig ráértek elmenteni a kedvencek közé az amúgy használható 2 az 1-ben takarítógépet.

Pro

  • Szépen takarít
  • Elég jó minőség
  • Egyszerű használat
  • Viszonylag gyorsan feltölt
  • Az üzemideje még éppen jó
  • Egyáltalán nem hangos, a gyári értékeknél sokkal kevesbbet mértem

Kontra

  • Lassan szárít
  • Lehetne olcsóbb
  • Nem tud teljesen a szegély mellett takarítani
  • Nincs app, UV fertőtlenítés és még néhány korábbi dolog

hirdetés