Proscenic F10 Pro száraz-nedves porszívó teszt
Porszimop keménypadlóra
Forrás: Proscenic
Amikor azt olvasom, hogy valami porszívó, akkor valahogy egyértelmű számomra, hogy azzal szőnyeget is porszívózhatok, de mégsem. Egyes száraz-nedves porszívók, szőnyegen nem, csak keménypadlón használhatók, ott viszont végzik a dolgukat, feltörölnek és felszívják a különböző maszatot. Nos, a Proscenic F10 Pro pont egy ilyen gépezet, amit el is neveztem porszimopnak, majd jól kipróbáltam! Most bemutatom nektek, hogy tudjátok, mire kér a Ranvee, a TVMHGHET1NDE kuponkódért cserébe 61 600 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot. A csomag európai raktárból érkezik, ingyenes szállítással.
Galéria
Forrás: Ranvee
A Proscenic F10 Pro egy 650 milliliteres tiszta és egy 500 milliliteres koszos víz tartállyal rendelkezik, amivel nagyjából 90 négyzetméternyi területet takaríthattok fel, legalábbis az adatlapja szerint. A tiszta, illetve mosószeres vizet közvetlenül juttatja az 550 fordulat/perccel forgó kefére, a túloldalán pedig folyamatosan vissza is szívja a már szennyezett folyadékot. A motoros fej hátuljában egy benyúló elem kipréseli a koszos vizet a hengerből, így az biztosan makulátlan felülettel ér vissza a tisztított felületre. A görgős kefe és a cső tisztításához mindössze egyetlen gombnyomásra van szükségetek, így szagmentesen tarthatjátok a készüléket. Három üzemmód közül választhattok, ellátták Smart, Max és Suction móddal, ez utóbbit kell bekapcsolni folyadékok eltávolításakor. A LED-kijelzőn követhetitek, hogy mikor telik meg a koszos víz tartálya, emellett tájékoztat az akkumulátor töltöttségéről, a tisztítási módról és figyelmeztet a szükséges karbantartásra. Az akkumulátor egyetlen feltöltésből 30 perc üzemidőt biztosít a gyártói adatok alapján, a dokkolóra téve pedig 5 óra alatt tölthetitek fel. A 79 decibelre mért hangszintet alacsonynak ítéli meg a leírás, de a halk porszívó valahol 50-60 decibel között zúg.
Most nem az volt az első, hogy a használati utasítást elolvastam, mert szerettem volna úgy eljárni, hogy először neki esek az összeszerelésnek és csak aztán nézem meg a user manualt, amikor esetleg elakadok. A kicsomagolás nem okozott meglepetést, pontosan az a milliméterre összeforgatott elrendezés volt a dobozban, mint amire számítottam a korábbi tapasztalataim alapján.
Azokra a korai állóporszívókra emlékeztet az F10 Pro dizájnja, amiket az NSZK-ban élő rokonoktól kaptunk a 80-as évek végén.
Ez meglehet, hogy valakinek melengeti a szívét, de én már elég idős vagyok ahhoz, hogy inkább szorongató érzést keltsen bennem. Még a színe is az a megtört fehér, mint a régi LEHEL rakéta porszívók bizonyos darabjainak! Miután kipakoltam a csomag tartalmát, egy kisebb tartályt nem tudtam elsőre beazonosítani, de a ketyere összeszerelésénél minden a helyére került. Ahogy a Proscenic termékeknél megszokhattátok, minden csak egy helyre illeszthető, így
néhány klikk-klikk, egy kis víz, mosószer és a száraz-nedves porszívót máris üzembe helyeztem.
A porszívó hátulján található tartály – amit az imént nem tudtam beazonosítani – a tiszta, mosószeres vízhez való, amit a takarítás előtt fel kell tölteni. Van a szettben fél liter mosószer is, amelyből egy hangyányi elég, mert olyan sűrű koncentrátum, hogy 1:100-hoz arányban szükséges használni. A töltőt egyszerűen csak bedugtam az aljzatba, illetve az állványba és amint elindul a folyamat a porszívó bemondja, hogy „charging”, amin totál meglepődtem. Persze hallottam már beszélő háztartási gépeket, de még mindig kicsit bizarr.
A porszívó platformja, amelyen tölteni és tárolni lehet igen stabil, nem kell rögzíteni sem. A motoros fej könnyen össze- és szétszerelhető, elég csak oldalról beilleszteni a felmosóhengert, majd ráhelyezni a felső burkolatot két, elhúzható pöcök segítségével, ami végül rögzíti is azt. Ezek alapján
az első használat és a karbantartás talán semmiféle kihívást nem okoz majd,
és még egy kis tisztítókefe is jár hozzá, hogy kényelmesen elvégezhető legyen a motoros fej tisztítása.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
A Proscenic F10 Pro bekapcsolásnál is szól a felhasználóhoz: bemondja, hogy elindult a folyamat, ami hallható is persze, mivel nem túl halk a működése. A legerősebb szívóerővel használva közel 80 decibelt mértem, Sound Meter applikációval. Ha már mérés, akkor megemlíteném, hogy a 4 kilogrammos tömegével, amire még rájönnek a folyadékok is, elég nehéz egy állóporszívóhoz képest, ami jellemzően 1,5 kilogramm körül vagy alatt szokott lenni. Ha nincsenek nagy szintkülönbségek, akkor nem szükséges emelgetni, a felmosófej könnyen gördül, ezért könnyű tologatni.
Kipróbáltam járólapon, linóleumon, laminált parkettán és a kevésbé szennyezett felületekről ügyesen, gyorsan felszedte a szennyeződést, de a letapadt, ragacsos dolgokkal könnyebben elbántam, amikor egy hagyományos felmosóval próbálkoztam,
ezért nem győzött meg arról, hogy szükségem van erre a porszimopra. A felmosást követően minimálisan maradt nedves a padló, ez nagyon tetszett, szinte rögtön végig tudtam menni száraz zoknival a felmosó nyomán. A padló és a fal találkozásánál kicsit kisebb mint egy centiméteres csíkot kihagy a felmosásból, még akkor is, ha a jobb oldalát húzom végig a fal mellett, ahol vékonyabb a fej kávája. Szóval a padló széleit alternatív módon kell takarítani, pont ott, ahol a legtöbb maszat gyűlik össze. Amikor kiöntöttem nagyjából 2 deciliter gyümölcslevet a konyhakőre, maximálisan felszívta a Suction módban és szintén csak egy picit maradt nedves a padló felülete.
Egyébként a tiszta víznek kialakított tartály 650 milliliteres és ha nem töltötök elegendő vizet bele, akkor azt jelzi a készülék használatkor. A piszkos víznek, egyéb szennyeződésnek a tartálya fél literes, ami papír szerint elegendő nagyjából 90 négyzetméter nem túl szennyezett padló feltörléséhez, ami igaz lehet, viszont ehhez nem lesz elég az akkumulátoridő. Nagyjából 7 percet lehet használni a legnagyobb fokozaton, a közepesen 14 percet, a legalacsonyabb szívóerővel pedig majdnem lehet az ígért fél órán át használni, de végül ez csak 24-25 perc volt a teszt során.
Forrás: Ranvee
A fürdőben, zuhanyzás után gyorsan feltörli a padlót, viszont az én fürdőszobámnak magas a küszöbe és elég kicsi a területe, így nehéz volt beemelni és nem is nagyon érte meg vele manőverezni azon a 2,25 négyzetméteren. Nekem ennél a feladatnál hatékonyabb egy manuális, nyeles mopot használni. Láttam a sajtóanyag fotói között, hogy a szószos spagettit is feltörlik vele, úgyhogy alig vártam, hogy a konyhában malackodjak. Szórtam ki kakaóport, húslevesből egy kis cérnametéltet és természetesen alapbeállításként mindenütt volt kutyaszőr.
A teszt jó nagy mocsokkal járt, így rögtön a kakaópor és a tészta, meg egyéb kosz felszippantása után jelzett, hogy cseréljek vizet, mert tele van a piszkos víz tartálya. Néhányszor át kellett mennem a kövön, mire felszedte a piszkot, egy aprócska, padlóhoz ragadt fügedarab viszont többszöri, akár maximum fokozaton történő áthaladást követően is ott maradt. Mivel én elég kapkodós vagyok, így gyorsan tologatom a porszívót, a felmosót és mindent. Ennél a gépnél simán rábízhatod magad a felmosófejben található, finoman gördülő motorra, ami szabályozza a felmosás sebességét.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
A kijelzője a szokásos érintős, kijelzőbe épített bekapcsoló és funkciógombbal ellátott darab, amit egyszerű kezelni, mert egyértelműek a megjelenő információk.
Mutatja az aktuális szívási módot, figyelmeztet az alacsony akkumulátortöltöttségre és –vízszintre, valamint a hengerkefék eltömődésére. Ha be van kapcsolva az intelligens mód, akkor a porszívózás csak akkor indul el, ha a géptestet megdöntitek. A különböző módokra való átváltáskor a porszimop kedvesen figyelmeztet, hogy épp mire kapcsoltad. Sajnos a LED-kijelzőn nem azt mutatja, hogy mennyi ideig tudod még használni, hanem az akkumulátor töltöttségi szintjét és valljuk be, a 67%-os töltöttség mindenkinek kevesebbet mond, mint mondjuk a 13 perc használhatóság. Ha felteszitek a dokkolóra és a megfogójának a külső ívén lévő gombot megnyomjátok, akkor elindul az öntisztító funkció, feltéve, ha elegendő tiszta víz van a tartályban, illetve, ha hálózatra kötötted. Érdemes néhány használat után kitisztítani manuálisan is a részegységeket, ehhez jár egy üvegmosó kefére emlékeztető eszköz.
Összegzés
A Proscenic F10 Pro egy könnyedén használható, száraz-nedves porszívó kemény padlókhoz. Egyszerűen kezeli a mindennapi piszkot, de előfordulhat, hogy nagyobb takarítási feladatokhoz gyakrabban kell feltöltenetek. Állíthatja azt a gyártó, hogy ez egy 3 az 1-ben takarítógép, de valójában csak egy funkciója van, méghozzá feltörölni a keménypadlót, ha száraz, ha nedves. Egy nagy családban, ahol van több fürdőszoba, méretes konyha és egyéb közös terek, ahol nap mint nap érdemes feltakarítani, nagyon hasznos jószág lesz. Nem kell vödrözni, sokkal kevesebb vizet használ és biztosan kényelmesebb felmosni vele egy hatalmas márványlapos hallt, mint a Viledával.
Most már tudjátok, hogy mire kér a Ranvee, a TVMHGHET1NDE kuponkódért cserébe 61 600 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot. A Proscenic F10 Pro száraz-nedves porszívó európai raktárból érkezik, ingyenes szállítással.
Pro
- A száraz és a nedves kosszal is elbánik
- Könnyen manőverezhető
- Nagy a víztartályok kapacitása
Kontra
- Csak keménypadlón használható
- A padló és a fal találkozásánál marad egy közel egy centiméteres, piszkos rész
- Nincsenek kiegészítői