Liectroux i10 állóporszívó teszt
Olcsón is sokat ad
Forrás: Ranvee
A Liectroux i10 a cég legújabb állóporszívója, ami 27 000 pascal szívóerővel rendelkezik, papíron 45 perc az üzemideje, érzékeli a koszt, automatán szabályozza a szívóerejét és ha bele akartok avatkozni a folyamatba, akkor egy érintőképernyő is a beszáll a mókába. A Ranvee-nál 41 900 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek érte a RendKinaiRV126 kuponkóddal, ingyenes szállítás mellett, az áfát már tartalmazza az ár.
Az a nagy helyzet, hogy a műanyagjai semmivel sem rosszabbak, mint egy Dysonnak.
Van a családban egy Dyson V12 Detect Slim, amit a társoldalunkon, a Reflekten teszteltünk is, és hát nem sokkal építkezik jobb anyagokból, mint a Liectroux i10. Van is egy teóriám erre: van valahol Kínában egy nagy porszívóműanyag fröccsöntő üzem, ahol ezek az egyen darabok készülnek, és a technológiából fakadóan mindig ugyanazokba a hibákba futok bele – pl. helyenként megfolyik az anyag -, ami ugyanúgy van a Dysonnál meg a Liectroux-nál is, szóval a különbséget nem itt kell keresni.
A Liextroux i10 felépítése elég szokványos, de azért így is akad pár érdekesség, viszont néhány dolgot hiányoltam. Például nem lehet állítani a cső hosszát, nincs elhajló könyök, viszont van cserébe egy LED sor a fejen, ami segít a sötét sarkokban matatásban. Ez is Dyson találmány volt, igaz ők lézerrel dolgoztak, ami annyiban más, hogy kiválóan mutatja a koszt, míg az i10 cucca inkább csak a sötétséget oszlatja el. A másik érdekesség a koszérzékelő szenzor, ami eddig csak a 100 000 forint fölötti prémium porszívók sajátossága volt, de a Liectroux i10 megkapta és Smart Detection-nek hívják. Szintén érdekes, hogy a vezérlőpanelt integrálták az akkumulátorba, ilyen megoldást még nem láttam, és sajnos cserealkatrészt sem találtam hozzá.
Fussuk át a műszaki paramétereket, mert beszédesek:
Szívóerő: 27 kPa
Motorerő: 250 W
Akkumulátor: 2200 mAh
Töltési idő: 4 óra
Zajszint: 70 dB (mérve: )
Üzemidő: 45 perc (a legkisebb fokozaton, motoros fej nélkül)
Feltakarítható terület: 270 m2
Tömeg: 1,1 kg
A fentiekhez annyit fűznék hozzá, hogy a 270 m2-es takarítási terület nevetséges. Gyakorlatból tudom, hogy a saját, 50 m2-es lakásomon 12-15 perc alatt érek végig, ha nincs nagyon nagy kosz. És ez nyilván nem a teljes alapterület, hiszen bútorok vannak benne, de ezen most ne akadjunk fent, jó lesz az a 270 négyzetméter 150-nek is, maximum. Mert ha nagy a kosz vagy sok a szőnyeg, akkor felugrik a szívóerő – automatán szabályozza a Liectroux i10 – és leesik az üzemidő, a dolog ilyen egyszerű. A másik, hogy a 45 perc nem olyan sok, de nem is annyira kevés. Ha nagyobb házatok van, vagy masszív a kosz, például háziállatok miatt, akkor viszont lehet, hogy oda már kevés lesz a háromnegyed óra. Ez persze csak egy gyári adat, így megmértem az üzemidőt A valóságban 32 percet és 24 másodpercet kaptam a motoros fejet is használva. Nélküle meg 39-et, ami nagyon nem 45 perc, ez 15%-kal kevesebb, ráadásul az előbbi használat sokkal életszerűbb. Ennyit a háromnegyed óráról.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Amit még érdemes kiemelni, az a Liectroux i10 intelligens (nek mondott) kijelzője.
Kicsit túltolták a marketing szöveget, hiszen semmi másról nincs szó, mint egy érintőképernyőről, ahol tudjátok a funkciókat változtatni, illetve itt jelzi a por mennyiségét, a töltöttséget, illetve az egyéb állapotokat is, ha vannak. Lehet továbbá az erejét is változtatni, automata és kézi mód között. Előbbiben magától megemeli a szívóerőt, ha sok koszt érzékel.
Látványos a dolog, főleg egy ilyen olcsó eszköz esetében, engem legalábbis megvett.
A takarítást megkezdeni nem különösebben bonyolult a Liectroux i10-zel, ez is ciklon technológiát használ, ami nem áll másból, mint a korábbi Dyson szabadalom logikájának lemásolásából. Lényege, hogy a piszkot a tartály oldalához préselik, majd szemcseméret alapján 5 lépcsőben szétválogatják. A lényeg a végén a HEPA E13 filter, amiből itt 1 van és kiszűri a szennyeződések 99,97%-át, mikronos szemcseméretig.
Forrás: Ranvee
A portartály 0,8 literes, ez nagyjából a szokványos méret, és egyetlen mozdulattal kiönthető a Liectroux i10-ből a por.
Az 1,1 kilogramm kizárólag a motoros részre vonatkozik, nem pedig a teljes tömegre, az ugyanis 2,2 kg, ami közel sem kategóriaelső érték. Tologatni viszont így sem rossz, könnyen fordul a fej, egész jók a kerekei, szépen nyalábolja fel az alapvetően padlóra való hengerkefe a koszt. És itt jön az első kritikám, hogy szőnyegre jobb lenne egy szilikonsörtés, V alakban elcsavart kefe, amit a drágább porszívók meg is kapnak, a Liectroux i10 azonban nem. Pedig az az igazi szőnyegeken, persze a hagyományos is megteszi, de azért a kellő hatékonysághoz jobb lenne a V, és ez érződik a Liectroux i10 esetében.
Forrás: Ranvee
Ami a hangját illeti, 70 decibel zajterhelést állít a gyártó, ami nagyjából reális is.
Ezt is megmértem, 60 és 70 dB között szórt az eredmény, de ez nem adja vissza a teljes valóságot, hiszen az orgánum is fontos. Ez inkább a nyávogós tartományba esik, nem nagyon idegesítő hallgatni, de azért 45 percen át fárasztó. Nagy szerencse, hogy nem is megy el annyit, bocs. Azért kapnak a mérnökök egy tockost az „active noise cancellation” marhaság miatt, amit a sajtóanyag állít, legalábbis bizonyítékot nem találtam ilyesmire, szerintem kamu.
A koszérzékelő, mint minden porszívó esetében kicsit eklektikusan működik. Néha picit késik a szívóerő emelés, de mondjuk, hogy tényleg mutatja a koszosabb területeket. A szenzort úgy a legegyszerűbb tesztelni, ha egy kellően retkes részen többször végigmentek, akkor leesnek az értékek és nem is térnek vissza, szóval tulajdonképpen bizonyította önmaga hasznosságát. Egyébként a szívóerő megemelkedését is halljátok, szóval olyan nagyon még a kijelző színváltozását sem kell nézegetnetek.
Összegzés
Összegezve a fentieket, a Liectroux i10 semmivel sem rosszabb, mint a hasonló árazású konkurensek, sőt, inkább jobb. A minősége egyáltalán nem rossz, de hiányoltam néhány kiegészítőt, mint az atkaeltávolító motoros fej vagy a V alakú, szőnyegre való kefe, és egyelőre kellékanyagokat sem találtam hozzá a neten. Az üzemidejét pedig ennek is trükkösen adják meg, a 45 perc papíron, motoros fej nélkül értendő, ami nem túl életszerű, ráadásul a hivatalos értékeket sem hozta. Hasonlóan jól takarít, mint az ellenlábasok, viszont teletömték extrákkal, mint a koszérzékelő, a szívóerő szabályozás vagy a LED-es fej. A kijelzője kifejezetten jó, ritkán látok érintésalapú vezérlést ebben a kategóriában, plusz a kikapcsoló effektje eléggé eye candy.
Az ára pedig baráti, a Ranvee-nál 41 900 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek ért a RendKinaiRV126 kuponkóddal, ingyenes szállítás mellett, az áfát már tartalmazza az ár. Feltételesen jó vétel, 50 négyzetméteres, vagy annál nem nagyobb lakásokba, de elsősorban az alacsony ára a döntő faktor.
Pro
- Nem drága
- Kiváló kijelző
- Bika szívóerő
- Tonnányi érdekes funkció
- A koszérzékelő szenzor eddig a drágább porszívók kiváltsága volt
Kontra
- Kicsit hangos
- Nincs atkaeltávolító fej és V kefe
- Nem találtam hozzá kellékanyagokat
- Rövidebb üzemidő, mint amit a gyártó állít