hirdetés

Wanbo Dali 1 projektor teszt

Több, mint cuki

teszt
Wanbo Dali 1 projektor teszt 1

Forrás: Banggood

Raven96
írta: Raven96
2024-07-27

A Wanbo piacra dobott egy mini projektort, ami annyira új, hogy még sok cikkünk sem született róla, viszont már le is teszteltük. 1280×720 pixeles natív felbontás, 350 ANSI lumen fényerő és Android 9 van a terítéken, illetve mindenféle automata funkció, ami szem-szájnak ingere. A fókuszállítástól kezdve a trapézkorrekción át még az akadályelkerülésre is képes papíron, ehhez pedig egy igazán baráti ár társul. A Banggood oldaláról a BGEUKDL  kuponkód felhasználásával most 36 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért megrendelhető, cseh raktárból, ingyenes szállítással.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 8
  • design és anyagminőség: 9
  • felszereltség, funkciók: 8
  • ergonómia: 9
  • ár/érték arány: 10

8.8

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A csomagolása dicséretes,

mert az unalmas, fehér dobozt feldobta a Wanbo mindenféle cuki, űrhajós mintával, a következő galériában majd láthatod. A projektor dizájnja stílusos a kicsi méret ellenére és szépek az illesztései, a Wanbo felirat pedig mindkét oldalon diszkrét. A portok felhozatala nem nagy szám, de lényegében minden fontosat megtalálsz rajta, amire szükséged lehet:

  • 1 darab 2.0 USB-A port
  • 1 darab HDMI csatlakozó
  • 1 darab 3,5 milliméteres jack port, vagyis fülhallgató kimenet

A műszaki paraméterei sem a legütősebbek: HD, azaz 1280×720 pixeles natív felbontással rendelkezik, ami az olcsó projektorokat jellemzi, tehát abszolút belépőkategóriának számít, a fényereje pedig 350 ANSI lumen, ami nem sok, ezért ajánlott besötétíteni a szobát a vetítéshez. A Wanbo általában nagyon büszke a technológiájára és ezt a korábbiakban fantázianevekkel is illette, viszont most csak annyit árult el a gyártó, hogy a vetítésért egy három részből álló lencserendszer felel, ami üvegből készült.

Vezeték nélküli kapcsolatok terén van kétsávos WiFi, méghozzá WiFi 6, illetve Bluetooth 5.0 is, úgyhogy a beüzemelés után első dolgom volt rádugni egy billentyűzetet, hogy egyszerűbb és gyorsabb legyen belépni a Google fiókomba ahelyett, hogy a mellékelt távirányítóval bénáznék. A burkolat alatt 1 GB RAM és 8 GB háttértár található, a rendszert illetőleg pedig Android 9 fut a Wanbo Dali 1 projektoron. A tudása igazán kecsegtető, ugyanis

több mindenre is képes automatán, a fókuszállítástól kezdve a trapézkorrekción és a tárgyelkerülésen át egészen a képernyőillesztésig,

legalábbis papíron. Nézzük, tudja-e ezeket a valóságban!

hirdetés

Wanbo Dali 1 projektor teszt – Belépőszintű cukiság

Kezdem azzal, ami nem tetszett a tesztalanyunkkal kapcsolatban. A Wanbo Dali 1 kontrasztaránya 1500:1, ami elég gyengécske és lehet csak én vagyok túlságosan szőrszálhasogató, de a sötét színeket, például a feketét nem éreztem elég mélynek, inkább sötétkékre, illetve szürkére hajazott. Az összkép így sem volt rossz, de nyilván minél magasabb a kontraszt, annál teltebbek lesznek a színek. Természetesen a beállítások menüpont alatt sok minden korrigálható.

A projektor a kicsi, elöl lévő kamerájával folyamatosan ellenőrzi az általa kivetített képet és

négy automata funkcióra képes: fókuszállításra, trapézkorrekcióra, akadályelkerülésre és képernyőillesztésre.

Az automatikus fókuszállítás nem volt az igazi, kézzel mindig tudtam rajta mókolni egy kicsit, de még így sem éreztem teljesen élesnek a képet és ez eléggé bosszantó volt. Szerencsére a trapézkorrekció remekül működött, ehhez hozzá sem kellett nyúlnom.

Ez tipikusan egy olyan must have funkció, ami nélkül nem érdemes projektort vásárolni.

A tárgyelkerülés a korábbi tapasztalataink alapján nem a legtökéletesebben működő technológia, sőt, volt rá példa, hogy egyáltalán nem funkcionált. A Wanbo Dali 1 esetében gond nélkül szuperált, hiszen sikeresen kikerülte a képbe belógó díszpárnát. Ha rendelkezel olyan vetítővászonnal, aminek fekete kerete van, akkor elméletileg ezt is érzékeli a projektor és magától összehúzza a képet a megfelelő méretűre.

A használati utasítás szerint a projektor maximum 120 inch átlójú képet tud kivetíteni, ami átszámolva körülbelül 305 centiméter. Ehhez 3,3 méteres távolság ajánlott a lencse és a vászon/fal közé, de nekem ennyi helyem nem volt. Általában 280 centiméter messziről szoktam próbálkozni, de amúgy sem szeretem „túltolni”, mert minél nagyobb a vetítési távolság, annál alacsonyabb lesz a fényerő és a 350 ANSI lument elég nehéz beosztani. Azt nem mondom írom, hogy a képe a beszűrődő napfény ellenére is szuper volt, de egy „egészen jó” jelzőt megérdemel.

A projektoron Android 9 rendszer fut, ami nem mai csirke és ez egyszer-kétszer érződött is rajta. Vannak előre telepített alkalmazások, mint például az Amazon Prime Video, a Netflix, a YouTube és a Google Play Áruház, az utóbbiból gyorsan le is töltöttem a DRM Info nevű applikációt.

Persze a Widevine nem több L3-nál,

viszont a pixelek száma miatt nem is lehetne jobb, mert Full HD helyett csak HD felbontás áll rendelkezésre, ezért sajnos nem tudod majd a kedvenceidet fullos minőségben megnézni.

Az előre telepített alkalmazások között megtalálod a Miracast és az EShareServer elnevezésű szoftvert, mindkettő az okostelefonod képernyőjének tükrözésére szolgál. Előbbi a droidos tábornak való, utóbbi pedig az almásoknak. Természetesen ez flottul működik, képnézegetés és játék során sem volt vele probléma. A projektor zajszintjét 30 dB alattinak jelöli a gyártó, ami teljesen valid, mert minden mérés alkalmával 25 és 29 közötti értéket mutatott a Sound Meter app.

Tesztalanyunk két darab, 5 wattos hangszóróval rendelkezik, ami meglepő a kicsi méreteihez képest, de az még meglepőbb volt, hogy tisztán szólt, nem csipogott, és nem recsegett. A BTSpeaker app használatával és az okostelefonoddal összecsatlakoztatva

Bluetooth hangszóróként is használhatod,

ami hasznos tud lenni. Én inkább a sok basszussal megtolt zenék kedvelője vagyok és örültem, hogy sem a mély, sem pedig a magas hangok nem vesztek el. Ha így használod a projektort, akkor a vetítés nem működik, mert a projektor lekapcsolja a LED-et, addig még vissza is számol 30 másodpercet. Vetítés esetén a képernyővédő használata szintén egy választható opció, ez pedig azt jelenti, hogy 5, 15 vagy 30 perc, maximum 1 óra tétlenség után szebbnél szebb képeket vetít neked a falra.

Összegzés

A Wanbo Dali 1 projektortól nem szabad túl sokat várni, hiszen a műszaki paraméterein és az árazásán is látszik, hogy ez egy belépőkategóriás modell, viszont a tudása alapján kellemes csalódás, mert szinte az összes funkció szépen működött. A Wanbo Dali 1 lényegében egy pici és cuki, könnyedén hordozható, sokrétű vetítőgép, ami jelenleg nagyon baráti áron kapható.

BGEUKDL  kuponkód felhasználásával most 36 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Banggood oldaláról, cseh raktárból, ingyenes szállítással, míg itthon sokkal drágábban, közel 60 000 Ft-ért vesztegetik. Az első 50 vásárló ajándékba kapja hozzá azt az asztali talapzatot, amivel 0 és 15 fok között állítható a dőlésszöge, a későbbiekben ez már csak külön lesz kapható.

Pro

  • Masszív anyaghasználat
  • Nagyrészt jól működő automata funkciók
  • Pompás ár/érték arány

Kontra

  • Nem túl ütős műszaki paraméterek
  • Nem elég éles kép

hirdetés