hirdetés

Ultimea Apollo P50 projektor teszt

Majdnem tökéletes

teszt
Ultimea Apollo P50 projektor teszt 1

Forrás: Geekmaxi – Ultimea Apollo P50

Manci
írta: Manci
2025-04-09

Az Ultimeától volt már nálunk soundbar és projektor is tesztelésen, utóbbiak közül a Nova C40, melyről itt olvashattok, valamint az Apollo P40, amelyről itt írtunk. Most az Apollo P50 projektor landolt a nappalinkban, hogy jobban szemügyre vehessük, van-e annyira jó, mint ahogyan azt el akarják velünk hitetni. Beépített Linux operációs rendszert használ a tesztalany, a fényereje 700 ANSI lumen, a felbontása pedig natív 1080p FHD. Az I45U8QRH  kuponkód felhasználásával most 82 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Geekmaxi oldaláról, európai raktárból, és a szállítás ingyenes.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 8
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 7
  • ár/érték arány: 10

8.8

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A tesztalany egy jóóóóó nagy, dizájnos dobozban érkezik, ami a BlitzWolf zöld-fehér színű, fapados dobozaihoz képest üdítő színfolt: ha boltban nézegetnénk, nem kellene tippelgetni, hogy mi lehet benne és élből guglizni, hogy mit tud a cucc, mert a legfőbb termékadatok jól láthatóak rajta. A projektor küllemre teljesen átlagos, kicsit méretesebb darab a megszokottnál, mert a tömege 2,6 kg, viszont jó minőségű műanyagból készült, csak semmilyen extra dizájnnal nem rendelkezik. A 25,5×20,6×10,7 centiméteres készülék alján tappancsok vannak valamint egy kitámasztó, erről részletesen később. A gombok a projektor tetejére kerültek, a portok pedig az oldalán kaptak helyet:

  • 2 darab USB 2.0 port
  • 1 darab ethernet csatlakozó
  • 1 darab HDMI csatlakozó
  • 1 darab AV csatlakozó
  • 1 darab 3,5 milliméteres jack port

A vezeték nélküli kapcsolatokról pedig Wi-Fi 6 és Bluetooth 5.3 gondoskodik. A dobozban találunk egy HDMI kábelt, egy tápkábelt, egy teljesen érthető használati útmutatót és egy távirányítót is. Nézzük, mit tartogat az Apollo P50!

hirdetés

Mégis mi az a HDR10?

A HDR10 a High Dynamic Range (magas dinamikatartomány) legelterjedtebb szabványa, amit főként videók megjelenítésére használnak. Sokkal élénkebb színeket, mélyebb feketét és élénkebb világos részeket tud megjeleníteni, mint a hagyományos (SDR – Standard Dynamic Range) szabvány. Szükséges hozzá HDR10-kompatibilis tartalom (film, videó), HDR10-es kijelző vagy projektor, valamint jó fényerő és kontrasztarány (például 600 és annál is több ANSI lumen fényerejű projektornál már szépen működik).

Ethernet kábellel 5 másodperc alatt fent van a neten a P50 – ennek megléte nagy előny, mert a vezetékes kapcsolat sokkal stabilabb mindennél, főleg, ha gyenge az otthoni Wi-Fi. A Wi-Fi egyébként annyiban volt trükkös, hogy előtte be kellett külön kapcsolni a projektor menüjében, hogy igen, szeretnék majd ezen keresztül csatlakozni a netre és ezután a piktogramját megkeresve (jobb felső sarok) lehet bepötyörészni a hálózat jelszavát. Ha az utóbbi lépéssel kezdünk, nem történik semmi és nem is figyelmeztet a készülék. Ehhez mondjuk célszerű lett volna a használati útmutató elolvasásával kezdeni, nem pedig káromkodni, hogy miért nem csatlakozik fel, no, de majd a következő tesztnél…

Az Apollo P50 natív 1920×1080 pixeles, tehát Full HD felbontással rendelkezik. Ez az a felbontás, amit valójában képes megjeleníteni, tehát a 4K támogatás nem sokat ér. Annyit tesz, hogy a P50 képes lejátszani 4K-s tartalmakat, tehát nem fog kiakadni tőlük, viszont leskálázza (lebutítja) a saját felbontására, vagyis a megjelenített kép valóban nem lesz 4K, csak FHD. Ettől függetlenül minőségi a vizuális tartalom megjelenítése, amit valószínűleg a telefonnal lőtt képeim nem adnak vissza.

A képernyőtükrözés flottul működik androidos telefonnal, a kapcsolat létrejötte itt is gyors és az USB-s csatlakozás sem érdemel különösebb magyarázatot: működik. 3 méteres vetítési távolságról körülbelül 85 %-ra állítva a méretet volt élvezhető a kép, helyszűke miatt. Az Ultimea Apollo P50 egyébként 80-120 inch képátlójú méretet ígér, amit ha van helyed, érdemes kihasználni, mert nagyítással sem torzul a kép.

Világosban nem rossz a helyzet, de a sötét színek könnyedén összemosódnak, ami az 1500:1 kontrasztarány miatt van, viszont az átlagos felhasználói szinthez teljesen elegendő.

Az automatikus trapézkorrekció minden gond nélkül működik, az automatikus tárgykikerülés viszont egyáltalán nem.

Utóbbi kipróbálására a kis segédtesztelőm ikeás, sárga színű plüss polipját vetettem be, aztán egy nagy párnát a kanapéról, de mindhiába. A próbálkozásaim hasztalannak bizonyultak, az Ultimea Apollo P50 nem díjazta igyekezetem, tehát a tárgykikerülés nem működött.

Hogy az ígéretesnek tűnő két darab, 10 W-os hangszórót is hagyjam kibontakozni, kifejezetten recsegésgyanús hangokat vetettem be. Brad Pitt Forma-1-es filmje, a Top Gun: Maverick, a Trópusi vihar robbantgatós jelenetei és némi Metallica után megállapítható, hogy a hang nem késik, nem torzít, szépen kiadja az erőteljesebb hangokat is.

Azt nem mondom, hogy a vájtfülűek nem érzékelnének különbséget egy minőségi hangrendszerrel összehasonlítva, de a projektort alapvetően nem is arra találták ki és filmnézéshez tökéletesen alkalmas a készülék.

Ha már a hangnál tartunk, megmértem a készülék által kibocsátott zajt is, ami 30 dB körül mozgott. A gyári értékként maximum 35 dB-t adtak meg, tehát ez fedi a valóságot.

Ultimea Apollo P50 projektor teszt 23

Forrás: RendeljKínait – Ultimea Apollo P50

A működés során egyetlen, ámbár kifejezetten zavaró apróságot sikerült felfedezni, ez pedig a kitámasztó. A 7 éves tesztsegéd aktívan közreműködött a projektor használatának ellenőrzésében

és akárhányszor egy picit is megmozdította az asztalt, ez a fránya pöcök azonnal elnyaklott, néha saját magától is.

Ez minden alkalommal automatikus kép- és fókuszállítással járt, visszaállításkor is, így amíg nem alkalmaztam ezt az egyszerű és nagyszerű „stabilizátort”, addig a Mancs őrjáratra izgatottan várakozó segéderőm és jómagam idegrendszere is szenvedett némi csorbát.

Összegzés

Az a fránya kitámasztó pöcök ne lenne… akkor kapott volna több pontot is az Ultimea Apollo P50, de sokat levon az élvezeti értékéből egészen addig a pillanatig, amíg ki nem találunk rá valami kreatív megoldást. Ettől függetlenül a tesztalany mindent tud, amit egy projektornak tudnia kell vizualitás terén és a hangszórója is van annyira jó, hogy nem szükséges rákötni egy külön hangrendszert. Egyetlen siralmam a beígért automatikus tárgykikerülés, ami sajnos nem működött, ettől függetlenül simán megérős választás a P50 Geekmaxi oldalán: az I45U8QRH  kuponkód használatával 82 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ba kerül. Európai raktárból, ingyenes szállítással érkezik.

Pro

  • A képi megjelenítés szép
  • A hangzása nagyon jó
  • Egyszerű kezelhetőség
  • Hibátlanul működő automatikus trapézkorrekció és fókuszállítás
  • Remek ár/érték arány

Kontra

  • A kitámasztó instabil
  • A sötét színek könnyedén összemosódnak
  • A tárgykikerülés funkció egy ordas nagy kamu

hirdetés