hirdetés

Soundcore Space One Pro ANC-s fejhallgató teszt

Teret enged a funkcionalitásnak

teszt
Soundcore Space One Pro ANC-s fejhallgató teszt 1

Forrás: Geekbuying

Don Kartács
írta: Don Kartács
2025-01-10

A Soundcore legendásan jó fejhallgatókat gyárt, viszonylag szolid áron. A Space One az új generáció, ahol a főnök a Pro modell, ami brutális zajszűrést, remek hangot, több eszközhöz csatlakozást, app alapú vezérlést és nagyon hosszú üzemidőt vonultat fel. És ez még csak a jéghegy csúcsa, hiszen a csúcsmodell sok egyéb vívmánnyal ijeszt rá a konkurensekre. A fogyasztókra pedig az árával: az NNNANKSOUNS  kuponnal 53 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint). kérnek érte kínai raktárból, ami mondjuk egy Sony WH-1000XM fejeshez képest még mindig jutányos.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 8
  • ár/érték arány: 9

9.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Van továbbá ennek a kialakításnak még egy hatalmas előnye:

a a Soundcore Space One Pro fejhallgatópárnái majdnem 360 fokban – olyan 350-ben – körbeforgathatóak.

Megszokhattátok, hogy alapesetben csak egy irányba lehet ezeket elfordítani, emiatt nehéz kicsire összehajtogatni a „fejeseket”, plusz feszülnek is, mikor elpakoljátok őket a dobozukba, ami hosszabb távon biztosan nem tesz jót a váznak. Ezzel szemben a Prót nagyon apróra össze lehet gyömöszölni, ami egy kifejezetten hasznos funkció, ha szállítgatni akarjátok. Mondjuk egy kemény tokot megérdemelt volna ezen az árszinten, sajnos ilyet külön sem árul hozzá az Anker, szóval egy after market megoldást kell keresnetek.

Az igényesen kivitelezett, széthajtható dobozolást már a 1MORE modelleknél is díjaztam, itt sem néz ki rosszabbul.

A beltartalommal letudta a cég a kötelezőt, a Soundcore Space One Pro mellé jár egy hordszütyő, egy leírás – de ezt elektronikusan is eléritek – és két kábel, egy a Type-C-s töltéshez – hangot nem visz át rajta -, egy pedig a jack bemenethez, hiszen ilyen is találtok a fejhallgatón. A vezérlés gombjait nagyon okosan szétszórták két oldalra, baloldalra kerültek a bekapcsolásért és a zajszűrésért, illetve a hang átengedésért felelős kapcsolók, jobbra pedig a hangerőállítást és a megállítást/elindítást támogatók. Ezer más dolgot tudnak még a gombok, de egyrészt ezeket megtaláljátok a leírásban, másrészt a Soundcore appból átparaméterezhetőek tetszés szerint.

Egy dolgot azért kiemelnék, ami nem tetszett: sípolással jelzi a funkciók aktiválást, nem pedig úgy, hogy egy hang kimondja, mi történik. Ez azt jelenti, hogy meg kell tanulni, mi mit jelent, ennél egy fokkal hasznosabb lenne, ha bemondanák: „ANC” vagy „Transparency”, azt mindenki egyből értené. Helyette hangokkal „bábozzák el” ugyanezt, amiket rendszeresen összekevertem, nagy szerencse, hogy a gombok helye segít a kitalálós játékban.

Forrás: RendeljKínait

A Soundcore Space One Pro üzemidején nem hidaltam le, hiszen ez a 60/40 óra szinte már iparági sztenderd, ahol az első szám a kikapcsolt, a második a bekapcsolt zajszűrést jelenti. Ennél azon a hangerőn, ahol én hallgatom még egy kicsit többet is tud. De ez kit érdekel, ha

olyan gyorstöltése van, ami 5 perc alatt 8! órát

tol bele az akkukba? Szerintem ez kategóriaelső érték, a reggeli cigi-kávé közben megvan az egész napra elegendő üzemidő, viszont valószínűleg az akksinak hosszabb távon nem tesz jót.

hirdetés

Soundcore Space One Pro ANC-s fejhallgató teszt – A hanggal is odateszi magát

Mint minden app alapon állítgatható fejhallgató esetében, a Soundcore Space One Prónál is azzal kezdtem, hogy a Soundcore alkalmazásban konfiguráltam néhány dolgot. Érdemes a vezérlést tetszés szerint átállítani, lefuttatni a frissítéseket, bekapcsolni az LDAC protokollt, ami sokkal jobb hangminőséget tesz lehetővé, mint a hagyományos SBC, ha van hozzá megfelelő zenei forrásotok. Plusz a számtalan preset mellett beállíthattok egyedi hangképet is, sőt a HearID-val a fületekre is szabhatjátok azt.

Ami a funkcionalitást illeti, az meglehetősen bőséges:

  • nagy sávszélességű hangkódolás (LDAC)
  • töltöttség kijelzés
  • a BT csatlakozáshoz tartozó menü személyre szabása
  • zajszűrés állítása 5 lépcsőben (kikapcsolt+4 szint)
  • ANC és transpacerncy mód kapcsolgatása
  • szélzaj szűrés
  • Dolby Audio támogatás
  • a rengeteg előredefiniált hangprofil mellett egyedi is felvehető
  • „fülre hangolás” a HearID-val
  • EasyChat funkció (beszédre lehalkítja a zenét)
  • SafeVolume (decibel érték kijelzése és egy felső limit bekapcsolása a halláskárosodás megelőzése végett)
  • Multipoint connection (kettő eszközhöz csatlakozás egyidejűleg)
  • SideTone (telefonálás közben a hangotokhoz állítja a hangerőt)
  • egyéb apróságok: automatikus kikapcsolás, support, a fejhallgató szériaszáma stb.

Több dolog is eszembe jutott a funkciók végignyomkodásakor. Az egyik, hogy a Soundcore Life Q35-ben volt Tap-To-Talk, itt már nincs. Ez annyit csinált, hogy érintésre átkapcsolta Transparency módba a fejhallgatót, ami akkor volt hasznos, ha beszéltek hozzátok vagy például a boltban a kasszánál fizetnetek kellett és egy pillanatra ki kellett lépni zajszűrésből. Helyette van EasyChat, ami a 4 db, mesterséges intelligenciával megtámogatott mikrofon segítségével figyeli a hangotokat és

ha megszólaltok lehalkítja a zenét és kikapcsolja az ANC-t is.

Nagyon jól működik, igazi menő, 2025-ös „fícsör”, és tényleg feleslegessé teszi a Tap-To-Talkot a Soundcore Space One Pro esetében. Ami viszont nincsen, az a térhangzás és a fejforgás követése. A Sony például ad ilyesmit, igaz sokkal drágábban, de ebbe azért bele tudok kötni, ha nagyon akarok, igaz, hiányozni nem hiányzott.

A Soundcore egekbe magasztalta a 4 lépcsős zajszűrését – hivatalos megnevezés: Adaptive ANC 3.0 -, és azt kell, hogy mondjam, ez indokolt is.

Az a baj, hogy a felhype-olt dolgokkal szemben mindig túlzott elvárások ébrednek a fogyasztókban. Már a Soundcore Liberty 4 NC tesztje alatt is azt tapasztaltam, hogy zajszűrésben közel vannak az iparág csúcstermékeihez, de azért még nem érik el őket. A Soundcore Space One Prónál ez annyival egészül ki, hogy van adaptív- és szélzajszűrés is, illetve a párnák passzívan is remekül izolálnak, így tényleg nagyon sokat levág a fejhallgató a zavaró zajokból. Igaz, van egy kis alapzúgás, de ez nem vészes.

Több dologgal teszteltem: futópados sétálás, aminek a hangját 100%-ban kioltotta, tömegközlekedés, amit szintén, és csocsózással. Ez utóbbi a leggyilkosabb, mert a játék alapzaja mély, a lövések pedig akár 90-100 dB-es, éles magas tartományban szóló hanghatással is járhatnak. Ez utóbbit nem tünteti el, de jelentősen mérsékeli, szóval az ANC majdnem jelesre vizsgázott, de a mélyek levágásánál lehetne jobb.

Akinek csak a zajszűrés számít, az talál a piacon olyan modelleket, amelyek ebben a szekcióban jobban csillognak, cserébe jóval drágábbak.

Forrás: Soundcore

A hangképért felelős, 40 mm-es, tripla-kompozit dinamikus meghajtók sem maradnak el a fejhallgató többi részéről.

Már az alap hangkép – a Soundcore Signature – is kellemes, enyhe V karakterisztika érződik rajta, basszussal teli – hiszen ez a divat -, de nem nyomja el a többi sávot, a Soundcore Space One Pro egy kis megszokás után nagyon szépen szól.

Persze, az audiofilek húzzák majd a szájukat, hogy BT-n keresztül nem is lehet jó hangminőséget elérni, így kipróbáltam vezetékesen és lényegi különbséget nem vettem észre, viszont ilyenkor is működik a zajszűrés, szóval a tökéletes zenei minőség érdekében azt érdemes kikapcsolni. Még nagy hangerőn se tapasztaltam torzítást, az egyik legjobb hangkép ez ebben az ársávban, főleg ha utazós fejhallgatót kerestek.

A Soundcore Space One Pro összesen négy mikrofonnal dolgozik, és gyakorlatilag semmilyen hangminőségbeli kínnal nem találkoztam, viszont egy picit távolinak érezték a hangomat a beszélgetőpartnereim. Windows és Android alatt is tette a dolgát, tiszta, beszélgetésre tökéletesen alkalmas a hangja és a többeszközhöz csatlakozásnak hála remekül váltogat automatán a hangforrások között. Itt is van valami blabla az AI-jról, mert ma már kizárólag csak a mesterséges intelligencia segítségével lehet problémákat megoldani – ja, nem -, ellenben az ENC-ről írhattak volna valamit. Például hogy van vagy nincs, érzésre az utóbbi, ez még elfért volna a repertoárban.

Összességében olyan 7-8/10-et adnék a headset funkciónak,

nem rossz, de egy dedikált mikrofonnal szerelt darabot azért nem ver meg.

Soundcore Space One Pro ANC-s fejhallgató teszt 28

Forrás: RendeljKínait

Soundcore Space One Pro ANC-s fejhallgató teszt – Alternatívák

Érdemes azt tudni, hogy van a „sima” Soundcore Space One is, ami a Prótól az alábbiakban különbözik:

  • kicsit rövidebb, 55/40 órás üzemidő
  • kicsit gyengébb hang
  • kicsit gyengébb ANC
  • kicsit lassabb gyorstöltés, „csak” 4 óra üzemidő 5 perc alatt
  • 4 helyett 3 mikrofon
  • Nem csukható össze olyan kicsire, mint a Pro

Cserébe majdnem feleannyiba kerül, ami azért sokakat elgondolkodtat majd. Aztán ott van a Life Q35 utódmodellje a Space Q45, ami kevésbé utazós cucc, de még hosszabb az üzemideje, és nagyjából azt tudja, mint a Space One, és adnak mellé egy kemény tokot, amit a másik két modellnél hiányoltam.

Összegzés

Remek, de nem tökéletes a Soundcore Space One Pro, kicsit az volt végig az érzésem, mintha egy tökéletes terméket szándékosan elrontottak volna. Nincs keménytok, pedig ebbe az árba véleményem szerint bele kellett volna, hogy férjen, főleg, hogy ez egy utazós modell. Az alap hangképen is kell egy picit állítgatni és egy kicsit túl feszes a fejpánt, hosszabb távon szoríthat. Ebből az első kettő nem dealbreaker, de az utóbbi bizony lehet az, de ezt az egyedi fejméret nagyban befolyásolja majd.

A hangképe viszont tetszetős, hosszú az üzemideje, telepakolták remek funkciókkal, szuperül beállítható minden, erős, de nem kategóriavezető zajszűrésben is, a picire összecsukhatóság pedig nagy extra. Összességében nagyon tetszett, de meg is kérik az árát, ami az NNNANKSOUNS  kuponnal 53 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot jelent kínai raktárból, ingyenes szállítás mellett. A sima Soundcore Space One 30 355 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért hozható el, ami szintén egy megfontolandó alternatíva.

 

Pro

  • Remek hang
  • Kiváló minőség
  • Picire összecsukható, könnyen szállítható
  • Számtalan előremutató szoftveres funkció
  • Kategóriaelső gyorstöltés, hosszú üzemidő
  • Remek app, amiben szinte minden átátllítható

Kontra

  • Kicsit túl feszes viselet
  • A hangképen egy picit állítgatnom kellett
  • Nem adnak hozzá keményfedeles hordtokot

hirdetés