Anker Soundcore Sport X10 fülhallgató teszt
Nem kívánhatsz jobb futótársat
Forrás: soundcore.com
Évek óta futok és bár eleinte nem hallgattam közben semmit, ahogy nőttek a távok, úgy vágytam egyre jobban valami dallamra. Ezek után jött pár év zenével futás, most pedig vegyesen podcast és muzsika adja az ütemet. Le kellett cserélni a régi fülesemet, mert már nem működött jól és a Soundcore X10 Sport lett a szerencsés befutó. Azt gondoltam, hogy egy Anker termékben nem lehet csalódni és ebben igazam is lett.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Mi van a dobozban? – Avagy a sallangok a Soundcore Sport X10 kapcsán
A doboz minőségi, de kár rá vesztegetni a szót, mert izgalmasabb, ami benne van. A füles a maga fekete (kapható fehérben is) tokjában csücsül, alatta pedig a gumiharangok, leírás és a töltőkábel bújik meg. Type-C portos, tehát már meglévő kábelekkel is könnyedén tölthető. A leírása angol nyelvű, és szerintem tökéletes: kis ábrákkal magyarázza a működést, amit mindenki megért és megjegyezni sem nehéz. Például a kezelőgombok működését olyan nemes egyszerűséggel magyarázza, hogy nincs is utána több kérdés.
A fülhallgató töltőtokja mágneses, és ha benyomjuk a kis gombot rajta, akkor megszűnik a mágneses erő és felpattan a dobozka fedele. A gombba integráltak három LED-et is, ami a töltöttségi szintet jelzi. A hátoldalára került egy miniatűr gomb, amivel a Bluetooth párosítást lehet noszogatni, ha nem menne magától a dolog. Megmondom őszintén a dobozka elég semmilyen, nem kelt prémium hatást, de gondom sem volt vele.
Forrás: Soundcore.com
A fülesek a töltőtokba mágnesesen illeszkednek, kivenni könnyű őket, viszont visszarakni már nem annyira. Ennek az oka az, hogy a fül mögé benyúló szilikonkampó rugalmas, és el is fordul 180 fokban, tehát azt bele kell varázsolni, nem csusszan be teljesen magától. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy fél másodperc helyett mondjuk 3 másodperc, amire bekerülnek a fülesek a tokba. Ezzel azért együtt lehet élni.
A fülhallgató pár nem hivalkodó, alig látszik rajtuk a Soundcore logó, csak egy-egy vörös dizájnelem sejteti, hogy nem egy alsópolcos terméket fogunk a kezünkben. Rendesen összerakták, sokkal jobb minőségű, mint a tok, és ez így is van rendjén. Két pici gomb került mindkét oldalra, amik szigorúan lenyomósak, hiszen sportolásnál az érintéses vezérlés nem annyira buli. Nagy truváj az “earhook”, azaz a fül mögé kunkorodó kampó. Olyan puha szilikon, hogy akár ki is lehet egyenesíteni és ezért észrevehetetlenül simul a helyére. A bogyók behelyezése után kell ráforgatni a fülre és tökéletes stabilitást ad. Futottam hosszabb távon, esőben, rendesen izzadva, de egyszer sem kellett hozzányúlnom, hogy megigazítsam. Nem mondom, hogy nem ezt vártam tőle, de még így is nagyon kellemesen érintett.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Jól szól a Soundcore Sport X10
Szerintem sportolás során a hangminőség másodlagos. Nem jók a nagyon gagyi fülesek, ami annyira rossz, hogy zavar, de az audiofil cuccoknak sincs semmi értelme, hiszen a félmaratonod vagy maratonod vége felé pont nem érdekel, hogy akkor a mélyek meg a magasak hogyan állnak pariban egymással, és mennyire tiszta a hang. Ennek ellenére a Soundcore Sport X10 nagyon szépen szól. Érződik, hogy sportra optimalizálták, a basszuskiemelő funkciója pedig tényleg elég kemény, tehát aki szereti a dübörgést, az elégedett lesz.
A Soundcore applikációval össze lehet kötni, és abban a hangszíneket állítani. Rendelkezik huszonegyféle, előre beállított móddal, de teljesen manuálisan is lehet húzkodni a hangszínt. Szerintem az alapbeállítás egyébként elég találó. Jellemzően vagy podcastokat vagy pedig zenét hallgatok az edzéseim során, ami kimerül a futásban. Mindkét műfaj jól szólt, nem tudok rá rosszat mondani, a hangerő is topon van, soha nem kellett a maximumot megközelítenem, pedig Budapest belvárosában is szoktam futni.
Nagyon nagy erőssége a fülesnek a hibrid ANC, azaz az aktív zajszűrés. Ezt az appon keresztül lehet állítani, de gombokkal szintén lehet váltani a módok között. Háromféle választási lehetőség áll a rendelkezésre. A első, hogy nincs semmilyen zajszűrés, ami pozitívan hat az üzemidőre. A másik, hogy bekapcsoljátok, és akkor igyekszik kiszűrni a környezeti zajokat. Többé-kevésbé sikerül is neki, de teljes némaságra senki se számítson, valamint a zene minősége rendesen lecsökken. Aki emiatt venné meg, az ne tegye.
Viszont ami sportoláskor nagyon jól jön, az a Transparency mód. Ezzel mesterségesen bekeveri a környezet zajait. Hiszen alapból a Soundcore Sport X10 egy in-ear típusú fülhallgató, tehát a gumiharang behatol a hallójáratba, így fizikailag megakadályozva a hanghullámok bejutását. A Transparency mód viszont bejátssza valós időben a forgalom zaját. Városi edzésnél, futásnál nagyon hasznos, mert így sokkal kevesebb esély van a balesetre. Amikor nem a többi módot teszteltem, akkor mindig ezt használtam, mert pont ideális. Hallani lehet a fontos környezeti zajokat, nem érzem benne, hogy a forgalmon kívülálló vagyok, viszont a zene vagy a podcastot sem nyomja el. Míg egy open-ear fülesnél egy forgalmas út mellett már nem lehet a podcast adásokat érteni, addig ezzel a fülessel simán.
A kezeléséről már írtam, hogy az alap beállítások is remekül funkcionálnak, de
a két nyomógombot egyszerűen, nagyon felhasználóbarát módon, mindenki átprogramozhatja az appban,
a saját szájíze szerint. Nagyon fontos, hogy menet közben is állítható vele a hangerő, ahhoz sem kell a telefont elővenni. A beszélgetések hangminősége szerintem megfelelő. Nem ájultam el tőle, de soha nem volt olyan helyzet, hogy ne hallottam volna, vagy engem ne hallott volna a másik fél.
Galéria
Forrás: Soundcore app
Bírja a futást a Soundcore Sport X10 vagy vigyázni kell rá?
A víz és az izzadás nem kerülhető el a legtöbb edzés során. Eső sűrűn előfordul, és akkor még nem is beszéltem a véletlenül tusolóba ejtett fülesről, ami szintén megtörtént már velem. Az izzadság még inkább jelen van, hiszen a sportoló arca és feje folyamatosan izzad, ami bizony lecsorog a fülhöz. Ezt kiküszöbölni valamelyest lehet fejpánttal, de 100%-os megoldás nincs. A Soundcore Sport X10 IPX7 vízállóságú, tehát ezek meg sem kottyannak neki. Amire viszont vigyázni kell, mint minden más hasonló füles esetében is, hogy nedvesen nem szabad a tokjába tenni. Mindig meg kell várni, hogy megszáradjon, mert különben a csatlakozók gyorsan elkorrodálnak. Ez nem ennek az eszköznek a hibája, de jó erre figyelni, hogy később ne kelljen ezért lecserélni.
Üzemidő tekintetében hozza azt, amit kell. A sajtóanyag szerint 8 óra egy töltéssel és 32 óra a töltődobozzal együtt. Ennek leméréséhez szándékosan kellett merítenem, mert ilyen hosszú futási session-ök nincsenek az életemben, de mesterséges környezetben hozta a fenti értékeket (kicsit alatta), amivel maradéktalanul elégedett voltam. Transparency módban pedig 5 órát ment, mely a gyári adat alatti, de még szerintem vállalható.
Összegzés
Remek futótársam lett az Anker Soundcore Sport X10. Kenterbe veri az olcsó sportfüleseket, mindent tud, és mindent úgy, ahogy kell. Bele lehet kötni a nem annyira jó ANC-be, vagy abba, hogy nehéz visszatenni a dobozába, de meglátásom szerint ezek nem hangsúlyos hibák. Ugyanakkor a füles szépen szól, jól paraméterezhető, brutálisan kényelmes, bírja a gyűrődést, a Transparency módjára pedig kötelezném az összes városban, forgalomban edző sporttársamat. Az ára eléggé szór, főleg, hogy már nem mai modell. A Gshoppert tudom ajánlani beszerzési forrásnak, ahol most a gshopper20 kuponkóddal 33 700FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ba kerül, ingyenes házhozszállítási lehetőséggel.
Pro
- Remek hangminőség
- Jól paraméterezhető
- Észrevehetetlenül kényelmes
- Könnyen vezérelhető, nyomógombos
- A hibrid ANC Transparency módja csodálatos
Kontra
- A sima ANC nem nagy durranás
- Kicsit nehéz visszatenni a tokjába