BlitzWolf BW-SDB1 soundbar teszt
A házimozik farkasa
Nemrég került piacra a BlitzWolf BW-SDB1 soundbar, amivel a gyártó az ipar újabb szegmensében vetette meg a lábát. Mi pedig rögtön le is teszteltük, hiszen veletek együtt mi is nagyon kíváncsiak voltunk rá. Annyit már most elárulok, hogy nagyon megéri a 29.000 forintos árát.
Galéria
A BlitzWolf BW-SDB1 tesztje
Bemenetekből annyi van, hogy nehéz megszámolni: 3,5-es jack, koax, optikai, HDMI, USB és Bluetooth is rendelkezésünkre áll. Így akár vezeték nélkül is társíthatjuk újabb TV-khez, de Bluetooth hangszórónak is kitűnően használható. HDMI ARC képes TV-vel összekötve annak távirányítójával irányíthatjuk a soundbart is, így a saját vezérlőjét el is dobhatjuk. Bármilyen bemenettel is használjuk, az automatikus ki- és bekapcsolás mindig működik, ami az én szememben nagy erény, hiszen végtelenül kényelmessé teszi. Legtöbbször jack-en használtam, így a saját távirányítóját félre is tettem, a TV-n állítottam a hangerőt, a ki- és bekapcsolást pedig megoldotta magának.
A Bluetooth kapcsolat kiemelkedően jó, mindig egy szempillantás alatt kapcsolódott a telefonomhoz, soha nem kellett vele vesződnöm, és a hatótáv is jó. A távirányító gombjaival megállíthatjuk és válthatjuk is a zenét. Sokaknak jó hír, hogy ki- és bekapcsolásnál semmi hangja nincs, és a BT kapcsolódás is egy nagyon szolid pittyenés csupán.
Az USB portba pendrive-ot, vagy USB-s kártyaolvasóval memóriakártyát dughatunk, ezekről is le tudja játszani az mp3 és wma formátumú zenét, és a bemappázott tartalmat is megtalálja. Próbáltam még flac és wav kiterjesztéssel, ezeket nem tudta lejátszani, de ez nem meglepő, nagyon kevés eszköz tudja.
Hangban is nagyon ott van, főleg az árához képest: dinamikus, jó hangos, nincs alapzaj, sok a mély, széles és telt a hangkép. Nagyon jól eltalálták az arányokat, nincs dobozhang, sziszegő magasak, egyedül a mélyek tudnak kicsit puffogóssá válni bizonyos helyzetekben. Mivel sztereó hangzású darabról beszélünk, ne várjunk 5.1-et, emiatt viszont zenehallgatásra is remek választás. Szépen betölti a 20 nm-es nappalimat alacsony hangerőn is, ennél nagyobb helyiségbe is biztosan bőven elég lesz.
Négyféle ekvalizer mód közül választhatunk, amiket meg is jegyez kikapcsolás után: hírek, sport, mozi és zene. Utóbbi kettő kifejezetten dinamikus hangzást eredményez, a mozi értelemszerűen a mélyekre megy rá. Én ezt a kettőt szeretem a legjobban.
Összegzés
A BlitzWolf nem okozott csalódást soundbar téren sem, a BW-SDB1 remek darab lett. Szép, minőségi, számos bemeneti módja van, remek a távirányító, menő a Bluetooth, az USB és az automatikus ki- és bekapcsolás. A lényeg persze a hangzás, és ezen a téren sem vall kudarcot: dinamikus, telt hangja van, basszusból is van rendesen, zenehallgatásra és mozizásra is jó választás.
Alapáron 29.000 forint, ami a hazai árakat figyelembe véve elég jó. Mindent összevetve, ennyiért ajánlott vételnek tartom. Ha valakinek mégsem lenne szimpatikus, legközelebbi, általunk is tesztelt konkurense hangzásban, funkciókban és árban is a Xiaomi Network Speaker, ami bár nem kifejezetten TV-s hangszóró, eléggé megszorongatja a BlitzWolf üdvöskéjét.
Pro
- Olcsó
- Az elsők között indította el a soundbar őrületet
- Tűrhetően szól
- Rengeteg bemenet
- Ár-érték arányban veri a Xiaomit
Kontra
- Vannak minőségbeli problémák a sorozattal