Xiaomi ES3 körkéses borotva teszt
Lehetne akár Philips is
Rég járt már nálunk borotva és már én is rég használtam körkéses eszközt, de a Xiaomi ES3 tényleg megér egy pillantást. Megdöbbentően olcsó, az LCD kijelzője zseniális, több sebességben használható, USB-ről tölthető és szinte teljesen vízálló. És tudjátok, mennyibe kerül? 5.600 Ft, amiből szerintem egy harmadnyi nyugat-európai termék sem jönne ki.
Jöjjön a kedvencem, az LCD kijelző, amin a töltöttséget követhetjük nyomon. A Xiaomi korábban sportot űzött abból, hogy kicsi fehér pöttyökkel jelezte vissza az eszközeiben található delejt, de valamelyik mérnöknél beütött a Heuréka pillanat, és rájött, hogy ezt az adatot százalékosan is ki lehet írni. Tökéletesen követhető, hogy legközelebb mikor kell tölteni, ennél jobb megoldás nem kell. Nálam egy borotválkozás 3%-ba “került”, de 10 perc után letiltja magát, szóval csak a gyakorlat a megmondhatója mi a valós üzemidő, gyárilag 60 percet ígérnek.
Az anyaghasználat nem rossz, talán picit olcsó, de semmivel sem rosszabb, mint a “low budget” kategória sztármárkájának – a Remingtonnak – a termékei. Van rajta pajeszvágó is, ráadásul a Xiaomi ES3 vízálló, az IPX7 szabvány feltételeit teljesíti, többször elmostam, nem lett semmi baja, ti is tegyetek így.
Xiaomi ES3 körkéses borotva: szőrén-szálán eltűnik
A használatnál nem sok minden egyszerűbb: bekapcsoljuk és rányomjuk az arcunkra. Egy dologra figyeljünk, hogy egy bizonyos hossz után nem vágja le a szőrt, csak tépi, tehát ne akarjunk vele 2 hetes szakállakat eltüntetni. A sebességet a bekapcsolás után a központi gomb hosszú nyomásával szabályozhatjuk.
Galéria
A Xiaomi ES3 hatékonysága vetekszik a nagyobb nyugati márkákkal, legyen az Braun vagy Philips. Szinte tökéletesen levágja a szőrt, amin különösebben nem lepődtem meg. Amin viszont igen, az a hangja. Kifejezetten csendes, még amikor a pajeszom környékén használtam, akkor sem volt zavaró. Kitisztítani pofonegyszerű, kinyitottam az első felét, és egyszerűen elmostam, de egyébként borotvahabbal – vagyis nedves módban – is gond nélkül használható.
A körkéses borotvákat általában úgy szokták tuningolni, hogy a pengék felületét kezelik valamivel. A hajnyírók vágófelületét tipikusan titániummal vonják be, mint például a Philips HC5440-et, amit én is használok. Ezzel kapcsolatban nem találtam semmilyen információt a Xiaomi ES3 sajtóanyagában, csak folyamatosan azt ismételgetik, hogy „imported steel” és hogy nem kell sűrűn cserélni, de ez majd jó eséllyel csak évek múlva fog kiderülni.
Összegzés
Adhatnék-e kevesebb csillagot, mint öt egy 5.600 Ft-os Xiaomi borotvára, ami tökéletesen levágja az arcszőrzetünket, USB-ről tölthető és bármikor elmosható? Nem hiszem, hogy van olcsóbb termék a piacon, ami hozza ezt a minőséget, így akinek borotvára van szüksége, ne sokat gondolkodjon.
A végére egy slusszpoén: A Xiaomi és a Philips egy ideje már együttműködnek, nem lennék meglepve, ha ez a kütyü is ebből a know how-ból született volna. Érdemes elolvasni a nagytesója tesztjét is, ami pedig Remington fejlesztés.
Pro
- Tökéletesen vág
- Van pajesz nyírója
- Teljesen vízálló
- Eszméletlenül olcsó