Az eszközt USB-n keresztül lehet megtáplálni, így egy sima hálózati adapterrel vagy powerbankkel is tud működni. A levegő minőségét nem PM2.5 értékben mutatja, hanem TVOC, HCHO és CO2 szintet mér, valamint hőmérsékletet is. A TVOC (total volatile organic compounds) azon anyagok összessége, amik már alacsony hőmérsékleten is párolognak, tehát szennyezik a levegőt. A HCHO a formaldehid, ami a metán és más szerves vegyületek égésekor keletkezik, tehát a dohányfüst és a kipufogógázok is tartalmazzák, és a szmog fő összetevője. A kütyün ezek alapján látjuk, hogy a lakásunk levegője mennyire szennyezett.
Az adatokat a szenzor Bluetooth-on keresztül átküldi a telefonunknak, ahol valós időben látjuk az értékeket, de visszamenőleg is meg tudjuk ezeket nézni. Az alkalmazás Androidra és iOS-re is elérhető, és angol nyelvű. Mivel ez az app nem összeköthető egyéb okosotthon rendszerekkel, így ezáltal nem tudunk vele semmit sem vezérelni, viszont tájékoztató jelleggel látjuk a levegő minőségét. Ez azért jó, mert kevés befektetéssel figyelhetjük meg, hogy szükségünk van-e egy légtisztítóra.
Az eszközt mindössze 3000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért lehet megrendelni Banggoodról a BGMRDC31 kuponkóddal, szállítással együtt, de hasonló áron Aliexpressen is elérhető. Ha pedig egy komolyabb műszer kellene, de még maradnánk a viszonylag olcsóknál, akkor a Xiaomi Smartmi detektora ajánlható, de az már 12 000 forint körül kapható csak, ami négyszerese a noname variánsnak.