A szúnyogcsapda az ősi agyonvágós módszerrel működik, ami nem túl baráti, de legalább hatékony. UV fényt bocsájt ki, amire a szúnyogok előszeretettel rárepülnek. Pontosabban csak rárepülnének, de előtte van egy rács, amibe 1200-1600 voltos magas feszültség van, így amint hozzáér a rovar, agyonüti az áram.
A csapda 2200 mAh-s akkumulátorral szerelt, tehát nem kell folyamatosan konnektor közelben tartani. Ha csak a rovarok ellen használjuk, akkor egy töltéssel körülbelül 50 órát bír működni. Viszont van az alján egy világító rész is, ha ezt is használjuk, akkor lecsökken az üzemidő. Ez a LED lámpa tud fehéren, illetve hétféle színben világítani és színváltós működésre is képes. Tölteni micro USB porton keresztül lehet, így akár powerbankről is lehet üzemeltetni.
A dizájnja elég érdekes lett. A sajtóanyag szerint egy rakétát formáz, de a szerkesztőségben valakit a Fat Manre, míg másokat egy ronda amorf pókra emlékeztetett. Persze ez a funkcionalitásán mit sem változtat, de azért az MLT1-nek ennél jóval univerzálisabb volt a formavilága.
A kütyü rendkívül olcsón megvásárolható, körülbelül annyiba kerül, mint az MLT1 a bevezető árán. Azóta annak jelentősen felment az ára, így az MLT2 megfontolandó választás lehet. A Banggoodon 5400 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért elérhető, és ebben már benne van a szállítási költség is. Egy akkumulátoros szúnyogcsapdáért ennyi egyáltalán nem sok, reméljük, hogy hatásos is lesz a rakéta.