Xiaomi Mi A3 okostelefon teszt
Alsó- vagy középkategória?
A tavalyi év nagy slágere volt a Mi A2 készülék, ami az egyik legjobb választásnak tűnt azok számára, akik középkategóriás telefont akartak, bőven megfizethető áron. Az akkori palettába még befért egy Lite verzió is, ami az A3 esetében már elképzelhetetlen, mivel kissé elcsúszott a termék a belépőszint felé. Alapvetően egy gyönyörűen felépített és kidolgozott mobilról van szó viszont a 720p+ kijelzőt azért nehéz feldolgozni. Hozzá kell tenni, hogy az árazás több mint baráti, 52 000 forinttól indul, de a drágábbik kiadást is megkapjuk 57 000-ért.
Hajtsuk meg!
A hardvert tekintve alsó-középkategóriába lehetne sorolni a gépet. Qualcomm Snapdragon 665-ös processzor felel a feladatok gyors megoldásáért és 4 GB RAM-ot kapunk mellé. Az olcsóbbik 64 GB-os háttértárral rendelkezik, míg a drágábbik már 128 GB-tal. Ha bővíteni akarjuk a háttértárat, akkor Micro SD kártya segítségével akár 256 GB-tal is megtoldhatjuk.
Az Android 9-es rendszer megfelelően gyors rajta, az elavulástól pedig nem kell tartanunk az Android ONE-nak köszönhetően, ami elsőnek kapja meg az összes Google frissítést.
Azért a menüben nem várt akadásokba belefutottam, de az alkalmazások használata közben már semmi gondom nem volt. Megfelelően gyorsan töltött be minden, a játékok sem akadtak. Mindenesetre az Antutuval mért 137 000 pontszámot reálisnak érzem.
A kijelzője az egyik gyenge pontja, mivel csak 720p felbontású, ami ebben az esetben a 720×1520 pixelt jelenti. Ennél a kijelző méretnél viszont már közelről látszódnak a képpontok, ez kicsit ront az élményből. Persze a mindennapi használatot ez egyáltalán nem befolyásolja, de el tudnék rajta viselni egy FHD+ felbontású megjelenítőt. A színei viszont szépek, kontrasztosak, a videók nézése sem volt rossz vele.
Galéria
Kamerákból bőven kijutott az A3-nak, ugyanis 4 darab is található rajta. A hátoldalán a főegység 48 MP-es, ami nagyon szép szám, a másik kettő segédoptika pedig 8 és 2 MP-es. A magastátrai nyaralásom során vittem magammal a készüléket, hogy készíthessek vele megfelelő felvételeket, és nem kellett csalódnom. Annyira szép színeket produkált, hogy eléggé el is csodálkoztam rajta.
Tipikusan az a készülék, amivel remek képeket lehet lőni anélkül, hogy sokat szenvedtünk volna a beállításokkal.
A túráink során nem sok időm volt kattintgatni, így még a fókusszal is csak ímmel-ámmal törődtem, mégis nagyon jó képek készültek. Természetesen az ömlengésem a helyén kezelendő, figyelembe kell venni, hogy egy meglehetősen olcsó készülékről beszélünk. A selfie kamera 32 MP-es, ettől nem estem hasra, de elfogadhatók a vele készült képek.
Galéria
Videózni tudunk 4K-ban, és ezek a tulajdonságai sem rosszabbak, mint a fotózásnál megállapítottak. A kameraképek bénasága abszolút az én hibám, maga a készülék remek kis snitteket vett fel. A hegy tetején lévő színeket tökéletesen átadja, sőt, még a feeling is abszolút átjön. 0,6X, 1X, és 2x látószögekkel operálhatunk, ebből a széles variáns elég impresszív, de a sima 1x-essel is jók lettek a videók. Természetesen time-lapse és lassított felvételre is képes, amiket szintén testreszabhatunk.
Kommunikációs téren is meg lehetünk elégedve a Xiaomi Mi A3-mal, hiszen amíg használtam mindig tökéletes jelszintem volt, jól hallottak a telefonban, és viszont. A WiFit 2,4 és 5Ghz-en is kezeli, talán egy leheletnyivel gyengébben fogja a jelet, mint az átlag, de alapvetően erről sem tudok rosszat mondani.
A GPS még a téglaépítésű házban is 7 méteres pontossággal fixen be tudta lőni a pozíciót, és a szabadban ez lecsökkent 4 méterre.
Természetesen Bluetooth 5.0-val is felvértezték, így az ilyen szabványon kommunikáló eszközeinkkel is szép összhangban van. A vidéken oly sokszor nélkülözött B20 frekvenciasávot is képes használni a telefon, így az ország egész területén elérhető vele a 4G szolgáltatás.
Az ujjlenyomat-olvasót a kijelzőbe építették, ami szép és praktikus is.
Kár, hogy a feloldás relatív hosszú időbe telik, és csak az esetek 80%-ában sikerül.
Ezzel nem voltam annyira megelégedve, mivel a saját telefonom extrém gyorsan old fel általában.
4030 mAh-s akkumulátort építettek a készülékbe, amivel másfél napot simán kibír a telefon, még intenzív használat során is. Ha nem nyúzzuk annyira, akkor a két nap is bőven benne van. Feltölteni maximum 18W-tal lehet, ami gyakorlatban azt jelentette, hogy körülbelül másfél óra alatt tudjuk 0%-ról a maximumra tölteni.
Kuponnal még olcsóbb!
Hab a tortán, hogy az alábbi egyedi kuponkódokkal még az eredeti alacsony árcédulánál is kedvezőbb árral tudjuk megvásárolni a különböző A3 telefonokat:
Variáns | Szín | Ár | Kuponkód |
4/64GB | Fekete | 50 000 Ft | GBA36401 |
4/64GB | Kék | 50 000 Ft | GBA36402 |
4/128GB | Fekete | 54 000 Ft | GBA312801 |
4/128GB | Kék | 54 000 Ft | GBA312802 |
Összegzés
Nagyon tetszett a készülék, bár vitathatatlanul vannak hibái. A 720p-s képernyő már elavult, és egy picit zavaró is. Az ujjlenyomat-olvasó lassú, de együtt lehet még élni vele. Viszont nagyon jól néz ki a kütyü, gyors, remek képeket és videókat csinál. Nem utolsó sorban pedig nagyon olcsó, tehát tiszta szívvel tudom ajánlani. Az EU Priority Line(DPD) szállítás ingyenes rá, és még áfa- és vámmentes is. Így az olcsóbbik, 4/64 GB-os készülék csak 52 000 forintba kerül, míg a drágább, 4/128GB-os nagytesóért 57 000 forintot kérnek el. (A fent említett kuponokkal természetesen még olcsóbb!)
Pro
- Szép dizájn
- Szép képek és videók
- Jack csatlakozó
- Tudásához képest olcsó
- Android One rendszer
Kontra
- Csak 720p felbontású kijelző
- Lassú ujjlenyomat-olvasó