hirdetés

Titan Army C49SHC gamer monitor teszt

Úristen, very big!

teszt
Titan Army C49SHC gamer monitor teszt 1

Forrás: Geekbuying

Raven96
írta: Raven96
2024-10-18

A Titan Army márka még nem túl ismert hazánkban, pedig már számos monitort piacra dobtak, amivel igyekeznek lefedni a vásárlók különböző igényeit. A C49SHC egy igazán különleges modell, hiszen 49 colos (jól olvastad), 144 Hz képfrissítésű, DFHD modell, tehát 3840x1080p felbontású. Ekkora monitoron nemcsak a játék, hanem a munka és a tanulás is teljesen új értelmet nyer. Ezért az óriásért most 257 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek a Geekbuying oldalán az NNNTITANC49  kuponkóddal, európai raktárból, ingyenesen szállítva.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 9
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 8
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 9

9.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A Titan Army C49SHC egy akkora dobozban érkezett, hogy első pillantásra azt hittem, hogy egy újabb elektromos rollerrel bővül majd a teraszomon állomásozó sereg (tesztek hamarosan), de nem így lett. A hatalmas doboz egy szintén hatalmas, gamer monitort rejtett, ami bárhogyan is nézzük, óriási.

Brutálisan széles, 49 colos, így szerintem Chuck Norris ezen már simán ki tudná játszani balra(!) a népszerű videojáték-sorozatot, ami nem más, mint a Super Mario.

Amellett, hogy a tesztalanyunk 49 colos, még ívelt képernyős is, de a használata alapvetően kényelmes és csak minimális fejmozgatásra van hozzá szükség. Olyan, mintha két „átlagos” monitort egymás mellé tennél és nem túlzás, hogy ezen varázslatos és egyedi játékélményben lesz részed. A csomagban mindent megtalálsz, amire a monitor beüzemeléséhez szükséged lesz, kezdve az állványtól és a csavaroktól a megfelelő kábeleken át egészen a használati utasításig. A termék adatlapja csak a tápkábelt és egy DisplayPort kábelt említ, de volt a csomagban HDMI zsinór is. Az összeszerelés nem nagy munka, de inkább beszéljen helyettem ez a lényegre törő videó.

Természetesen nem kötelező a videóban látott módon eljárni és nem muszáj felcsattintani a monitor lábát, hiszen egy 75×75 milliméteres, szabványos VESA keretre is felszerelhető, ha a faladon elfér, így az asztalodon elég sok helyet meg tudnál spórolni. A monitor magassága viszonylag nagy tartományban állítható, körülbelül 10 centit tudsz rajta emelni vagy süllyeszteni, illetve 15 fokban tudod elfordítani, de emellett dönthető is minimálisan.

Lényeg a lényeg, a tesztalany pont annyira ergonomikus, hogy mindig a legkényelmesebb pozícióban tudd használni, így csökkentve a nyakra, a hátra és a szemekre nehezedő terhelést.

Az állványon van egy lyuk, ami kábelrendezésre szolgál és ilyen felhozatalnál van is mit rendezgetni, hiszen az alábbiak kerültek a C49SHC hátoldalára:

  • 1 darab RJ45, közismertebb nevét Ethernet port
  • 1 darab 2.0-s HDMI port
  • 1 darab DisplayPort
  • 1 darab Type-C csatlakozó
  • 1 darab USB-B port
  • 2 darab USB-A port
  • 1 darab 3,5 milliméteres jack port a fülesnek/hangszórónak

Az RJ45 port nem túl gyakori jelenség a monitorok hátoldalán, mindenesetre stabil hálózati kapcsolatot biztosít és hasznos helytakarékossági szempontból is. A monitor Type-C csatlakozója 65 watt teljesítményű gyorstöltéssel tudja táplálni az eszközeidet, nem mellesleg hubként szintén kiválóan funkcionál.

Ami a monitor minőséget illeti, az rendben van, bár ebben az árkategóriában legyen is rendben.

Tesztalanyunk 1800R görbületű és ezzel kapcsolatban annyit érdemes tudni, hogy minél alacsonyabb ez a szám, annál ívesebb a monitor, tehát nagyobb hajlattal rendelkezik, mint egy 3000R vagy 4000R értékű konkurense. Az ívelt forma egyetlen hátránya, hogy a monitorlámpa nem lesz rajta az igazi. Ami a kávavastagságot illeti, az szintén rendben van, mert roppant vékony, kivétel az alsó élt, ahol a TITAN ARMY felirat kapott helyet, valamint a vezérlés.

A beállításokról szerencsére 5 darab gomb gondoskodik, nem pedig egy idegesítő, többfunkciós joystick, de még így sem volt kényelmes állítgatni.

Egy kis összefoglaló adattábla mindig mutatja, hogy éppen mit állítasz, de hamar eltűnik, így gyorsan kell értelmezni és testre szabni. A helyzetet az is bonyolítja, hogy a beállításokon belül új értelmet nyernek a gombok, mint amiért előtte feleltek, a lehetőségek skálája pedig igen széles, így egy darabig el lehet vele matatni.

hirdetés

Titan Army C49SHC gamer monitor teszt – Szenzációs látvány

Tesztalanyunk DFHD, tehát 3840x1080p felbontású és 32:9-es képarányú, tehát ultra széles. Pontosan olyan, mintha egymás mellé tennél két „hagyományos” méretű, 16:9-es képarányú monitort. A C49SHC szíve a CSOT HVA panel, ami a VA panellel szemben alacsonyabb energiafogyasztást, magasabb kontrasztarányt és szélesebb látószöget biztosít, tehát nem túlzás, hogy a tesztalanyunk új dimenziót nyit a vizuális élmények terén, akár játszol, dolgozol vagy tanulsz.

Egy ekkora monitoron természetesen az a legszórakoztatóbb élmény, ha van lehetőséged játszani valamelyik kedvenceddel, viszont legtöbbet munkához használtam. A C49SHC még világos környezetben, beszűrődő napfény mellett is kiválóan látható, ez pedig a fényerejének köszönhető, ami HDR esetén 400, SDR esetén pedig 300 nit. A monitor 144 Hz frissítésre képes, így a játékok során a mozgás folyamatos és zökkenőmentes volt.

Mindegy volt, mit indítok el: Resident Evil 2, Cyberpunk 2077 vagy The Sims 4, konkrétan folyt a kép kivétel nélkül,

de a magas képfrissítési ráta nemcsak a gyors tempójú játékoknál fontos, hanem videóvágásnál és animációkészítésnél egyaránt. Az Adaptive-Sync technológia tovább javítja a játékélményt azzal, hogy szinkronizálja a monitor képfrissítési rátáját a grafikus kártya képkocka-sebességével, így csökkenti a mozgások elmosódását, ezzel megakadályozza a képszakadást és az akadozást. Azt viszont nem árt tudni, hogy ezt csak a HDMI porton keresztül lehet kihasználni, de ez egyébként is inkább egy élményfaktor, meg kell élni, hogy lásd a különbséget, mert amúgy nem túl jól prezentálható.

A válaszidő minden monitor fontos paramétere, ami a C49SHC esetében 1 milliszekundum, ez pedig igencsak gyors pixelváltást jelent, ami tovább minimalizálja az elmosódást gyors mozgások esetén, tehát például egy autóversenyzős játéknál igen fontos, ahol a másodperc tört része is számít. Ha még ez sem lenne elég és ennél is több támogatásra van szükséged a kockulás során, akkor a Game Plus módnak örülni fogsz, hiszen további játékspecifikus funkciókat kínál.

Ilyen például a célkereszt megjelenítése, illetve az FPS számláló, amik mind segítenek javítani a teljesítményedet.

Mindegy, hogy játékról, munkáról vagy tanulásról beszélünk, a monitor színeire sem lehet panasz. A 127%-os sRGB és a 94%-os DCI-P3 lefedettség leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a monitor rendkívül széles színtartomány megjelenítésére képes. 16,7 millió színt képes prezentálni 8 bites színmélységgel. Elég lesz? Tapasztalataim alapján a színek kellően kontrasztosak, az árnyalatok pedig élénkek, a beállítási lehetőségek pedig annyi opciót tartogatnak, hogy szerintem mindenki képes lesz kiválóan az igényeire szabni ezt a monitort. Azon felül, hogy a képi élmény lélegzetelállítóan részletes legyen, a Titan Army C49SHC még a szemvédelemre is fordít figyelmet, méghozzá a villódzásmentes technológia mellett a klasszikus kékfényszűrő móddal, bár ez a beállítás minimálisan átszínezi a képet, ezért nem sűrűn használtam.

A nagyszerű látványhoz nagyszerű hangzás dukálna, mégis a monitor egyetlen gyenge pontja a beépített hangszórója.

Eléggé dobozosan szól, ami zenehallgatásnál vagy filmnézésnél kifejezetten feltűnő, de játéknál még elmegy. Összességében többet vártam volna tőle, de hamar orvosoltam a problémát egy külső, BT-os hangszóróval.

Egy ekkora monitornál már felmerülhet az igény, hogy ne egyetlen képernyőként legyen használva, hiszen ahhoz akár túl nagy is lehet. Tesztalanyunk rendelkezik osztott képernyő funkcióval, ami egy rendkívül hasznos tulajdonság a multitasking szerelmeseinek.

Támogatja a PIP (kép a képben) és a PBP (kép a kép mellett) opciókat.

Előbbi esetében egy kisebb ablakban egy másik forrásból származó képet tud megjeleníteni, az utóbbit választva pedig szimplán csak két, egyenlő részre osztja a képernyőt, ezzel két, különböző forrást megjelenítve egymás mellett. Így lehetőséged lesz egyszerre több feladat egyidejű kezelésére, a multitasking kedvelői pedig egyenesen imádni fogják, feltéve, aki be tudja állítani. Ezek a funkciók csak akkor választhatók, ha több videó bemenet is rendelkezésedre áll, de én csak egy laptoppal tudtam összekötni a monitort. Nemcsak munkához lenne hasznos, hanem tanuláshoz is, de még a streamerek is ki tudják aknázni, akik egyszerre akarják látni a játékot és a chatet.

Ettől függetlenül kellően nagy hozzá a monitor, hogy különböző munkafolyamatokhoz, weboldalak olvasásához és kreatív munkához egyaránt remek választás legyen, a játékról már nem is beszélve. Már olyan hétköznapi helyzeteket is sokkal kényelmesebbé tud tenni, mint például egy Word dokumentum tördelését, hiszen nem lefelé kell görgetned az örökkévalóságig, hanem egymás mellett látsz mindjárt 3 teljes oldalt, nem mellesleg az Excel táblázatoknál is jól jön a széles, fekvő tájolás.

Összegzés

A Titan Army C49SHC összességében nézve egy brutálisan sokoldalú monitor, ami szerintem még a legcifrább igényeket is képes kielégíteni, bár a hangja abszolút nem tetszett és az is zavart, hogy multitasking mániás létemre nem tudtam sehogy sem összehozni az osztott képernyőt, illetve a leírás sem segített ebben, pedig ez egy olyan funkció kellene, hogy legyen, ami a monitor beállításaiból könnyedén elérhető. Ezektől eltekintve a tesztalany minden másban kiváló teljesítményt nyújt, főleg játék szempontjából. A szemet gyönyörködtető látvány és az ergonómiai kialakítás tesz róla, hogy még akkor is maximális legyen az élmény, ha napi 8-9 órában ülsz előtte, ahogyan én is tettem.

A Titan Army C49SHC típusú monitora most 257 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért megrendelhető a Geekbuying oldaláról, méghozzá az NNNTITANC49  kuponkód felhasználásával. A termék európai raktárból érkezik, ingyenesen szállítva.

Pro

  • Fullos képi világ
  • Bőséges mennyiségű csatlakozó
  • Gamer funkciók
  • Ergonomikus kialakítás

Kontra

  • A beállító menüje nem az igazi
  • A PIP/PBP módot nem tudtam kipróbálni

hirdetés