hirdetés

Solayce PD16R-02EE párátlanító teszt

Nem mindig jó, ha valami nedves

teszt
Solayce PD16R-02EE párátlanító teszt 1

Forrás: Geekbuying

Raven96
írta: Raven96
2025-01-21

Egy penészes fal nemcsak csúnya látvány, hanem egészségügyi szempontból sem előnyös, de egy túlzottan párás lakás ennél még több negatívumot is tartogat. Egy párátlanító beszerzése számos előnnyel jár, főleg a téli hónapok során. A Solayce PD16R-02EE ideális jelölt, mert egy 3,2 liter űrtartalmú tartályba gyűjti a levegőből kivont, felesleges vizet és az NNNSOL16R16L  kuponnal most 57 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Geekbuying kínálatából, lengyel raktárból ingyenesen szállítva.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 8
  • design és anyagminőség: 9
  • felszereltség, funkciók: 7
  • ergonómia: 9
  • ár/érték arány: 8

8.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Ha egyáltalán nem foglalkozol a túlzott párásodással, akkor könnyen elkezdhetnek penészedni a falaid,

a mosott ruháid az átlagosnál nehezebben fognak megszáradni és élettani hatásokat szintén vonhat maga után a helyzet. Ilyen például a túlzott izzadás, a köhögés vagy a rossz közérzet a nehéz, dohos levegő miatt. A páralecsapódás jeleit könnyedén felfedezheted a vizes ablaküvegen vagy a leváló tapétán, utóbbi már egy igen komoly következménye a jelenségnek.

A hétköznapi tevékenységekkel (a zuhanyzás mellett a légzés szintén ide sorolandó) egy személy átlagosan 4 liter nedvességet termel egy nap során.

Ez ugyan nem tűnhet túl soknak, de, ha ez bennragad az otthonodban, akkor beszivárog a falakba, a bútorokba, a ruháidba vagy a könyveidbe és igazából bárhová, de lényeg a lényeg, hogy felhalmozódik. Az első intő jelek nálam mindig az ősrégi bejárati ajtón jelennek meg, annak is az üvegén vagy a zárjain.

Forrás: Depositphotos

A Solayce PD16R-02EE pontosan úgy néz ki, mint a párátlanítók nagy többsége. Fekete-fehér színű gépezet, 9 kilogrammos tömeggel és 29x23x41 centiméteres méretekkel,

mindez 4 darab keréken a könnyed mozgathatóság jegyében.

A tetejére került egy 90 fokban dönthető takarólemez, ami segít elkerülni a por felhalmozódását és a baktériumok elszaporodását a gépen belül. A masina formavilága rettentően minimalista, így szinte bármilyen lakásdizájnba beilleszthető és beilleszthető kell is, hogy legyen, hiszen a legtöbb otthonban a nappaliban vagy a hálószobában fog ékeskedni. A gyártó szerint maximum 50 négyzetméter lefedésére ideális.

Az anyaghasználata nem rossz, a beüzemelése pedig gyerekjáték. Ha mégis elakadnál, akkor a párátlanítóhoz mellékelt használati utasítás a segítségedre lesz, amiből például azt is megtudhatod, hogy a tesztalany

nemcsak a saját tartályába képes gyűjteni a vizet, hanem akár a lefolyóba is el tudja vezetni.

Erről a hozzá tartozó átlátszó, flexibilis plasztikcső szintén árulkodik, bár mindössze 1 méter hosszú, amivel nem sokra mész. A párátlanító tartálya 3,2 liter űrtartalmú, amit hátul tudsz kihúzni a helyéről, bár szintjelző nem került rá, így a megtelésére mindössze egy hangos csippanás és egy kis piros színű LED figyelmeztet a kezelőpanelen, ami nem egy beállítási lehetőséget tartogat. Nézzük, mire képes a Solayce PD16R-02EE párátlanító!

hirdetés

Solayce PD16R-02EE párátlanító teszt – A megfelelő levegő nem luxus

A Solayce PD16R-02EE tetejére egy igazán egyszerűen kezelhető, érintős panel került, így a teljes vezérlés adja magát. Jobbról balra haladva a legelső a ki- és bekapcsoló gomb, a mellette lévő pedig a teljesítményszabályzó gomb, amivel megválaszthatod, hogy alacsony vagy magas sebességgel végezze a dolgát a párátlanító. A miniatűr kijelző az éppen aktuális páratartalmat szemlélteti.

Forrás: Geekbuying

Az időzítőt szerintem senkinek sem kell túlmagyarázni, ezzel maximum egy napra, tehát 24 órára előre tudod beállítani a párátlanítót, így teljes mértékben a napi rutinodhoz igazítva. Az utolsó gombbal az elérni kívánt páratartalmat tudod rögzíteni, mindezt 5%-os lépésekben beállítva, egészen 30% és 90% között. Egy gyerekzárért vagy alvó módért felelős gombot még kicsit hiányoltam, hiszen applikáció sem tartozik a párátlanítóhoz, de ezek nélkül is lehet élni. A használata egyáltalán nem bonyolult, így egy fiatal vagy idős személy szintén képes lesz személyre szabni pillanatok alatt.

A vad párátlanítás előtt fontos szem előtt tartani, hogy a gépben lévő műanyag levegőszűrőt ajánlott néhanapján megtisztítani.

A használati utasítás szerint ez 2 hetente ideális, 40 °C alatti vízzel átöblítve, a visszahelyezés előtt pedig érdemes hagyni, hogy magától megszáradjon. Vannak olyan gépek, amik amellett, hogy párátlanítók még levegőtisztítók is egyben és ezek általában HEPA filterrel rendelkeznek, aminek a cseréje költséggel jár időközönként. A tesztalany nem ilyen, jóval egyszerűbb szűrővel rendelkezik, tehát nem kell belőle betárazni, nem jelent semmilyen plusz kiadást.

A tesztalany jelenleg két változatban rendelhető a Geekbuying kínálatából: PD12R-02EE és PD16R-02EE, hozzám az utóbbi érkezett. Egyik megnevezése sem túl csábos, de ebből csak a 12-es és a 16-os szám a fontos, hiszen ez azt jelenti, hogy ennyi a masina páramentesítő képessége, literben megadva.

A tesztalany esetén 16 liter az a folyadék, amit képes 24 óra leforgása alatt eltávolítani a levegőből.

Ezt a gyártók általában igencsak extrém, szinte már trópusi környezetben mérik, 30 °C-os helyiségben, 80% körüli páratartalom mellett, így a hétköznapok során kisebb hatásfokkal érdemes számolni.

A másik fontos paraméter a tartály mérete, ami jelen esetben 3,2 literes,

hiszen a kivont folyadékot, vagyis a kondenzált vizet valahol tárolnia kell a gépnek. Ebből a szempontból a tesztalany valahol félúton helyezkedik el a piacon, hiszen vannak ennél jóval kisebb, szinte már nevetséges űrtartalmú párátlanítók, akár 1 liter alatti folyadéktartállyal. A másik véglethez tartoznak azok a modellek, amelyeknek a víztartály kapacitása 10 liter feletti, de ezek már bőven más árkategóriát képviselnek. A tesztalany esetében, ha a 16-ot elosztjuk 3,2-vel, akkor kereken 5-öt kapunk, ez pedig azt jelenti, hogy

maximális teljesítmény mellett naponta ötször kellene kiüríteni a tesztalany víztartályát,

de a mindennapi használatot számos tényező befolyásolja. Ilyen például a lakásban lévő hőmérséklet, az ablak/ajtónyitogatások hatására történő, sokkszerű levegőztetés és a kinti időjárás egyaránt. Ebből kifolyólag változatos időközönként tud megtelni a párátlanító víztartálya, hiszen volt rá példa, hogy egy nap kétszer-háromszor is kiöntöttem, míg jobb napokon egyáltalán nem volt rá szükség vagy maximum csak a nap végén.

A tesztalany hatékony működése abban nyilvánul meg, hogy szinte az összes konkurenshez hasonlóan rendelkezik egy biztonsági funkcióval, ami azt jelenti, hogy

automatikusan kikapcsol, ha a tartály megtelik vízzel és ez hibátlanul működött minden alkalommal.

Ezt egy piros színű LED jelzi a kezelőpanelen, valamint egy hangos csippanás. Ha a csövet felapplikálod a helyére és annak a szája a túlfolyási pont alá esik, – értelemszerűen, ahogy kell -, akkor a tartály kiürítgetésével sem kell bajlódnod, hiszen a felgyülemlett víz távozhat egyenesen a lefolyóba, ahová vezeted.

A Solayce PD16R-02EE hatékony működése még abban is megmutatkozik, hogy képes magát automatikusan beállítani a valós idejű páratartalom-mérések alapján, ha „comfort mode”-ra, azaz kényelmes módra van állítva, amit a kijelző AU-val jelez, bár én jobban preferáltam az egyéni beállítást. A használati utasításból hamar megtudtam, hogy ez a mód háromféle opciót takar:

  • Ha 5 és 20 °C között van a hőmérséklet, akkor automatikusan 60%-os páratartalmat céloz meg.
  • Ha 20 és 27 °C között van a hőmérséklet, akkor automatikusan 55%-os páratartalmat céloz meg.
  • Ha 27 °C felett van a hőmérséklet, akkor 50%-os páratartalmat céloz meg.

A gyártó szerint a Solayce PD16R-02EE zajkibocsátása 35 dB, ami igaz is,

ha alacsony sebességen használod, viszont a magasabbat választva kicsivel több, 36-38 dB-re számíthatsz. Ezek nem zavaró értékek egy hálószobában, de ez emberfüggő, így, ha egy másik helyiségben helyezed el a párátlanítót, akkor biztosan nem fog megzavarni az alvásban. Tisztességesen forgatja a levegőt, főleg maximum teljesítményen, ezáltal még egy kis hűtőhatás is érezhető a közvetlen közelében.

A mosott ruhák kiteregetése és a főzés nem egy mindennapi „program” nálunk, viszont a zuhanyzás természetesen az és a 3 tevékenység közül egyébként is szerintem ez hozza a legdurvább forgatókönyvet párásodás szempontjából. A zuhanyzás utáni páratartalom brutálisan magas, 79% volt a körülbelül 5-6 négyzetméteres fürdőszobánkban, célnak pedig a 45%-ot állítottam be.

1 óra elteltével már csak 48%-ot írt a párátlanító kijelzője, másfél óra után pedig szinte már meg is volt a cél: 46%.

A párátlanító még így is jól vizsgázott a szememben, hogy megnyerte a legkisebb helyiséget a legmagasabb páratartalommal, az pedig csak egy plusz hozadéka, hogy a törülközőt szintén gyorsan megszárította.

Összegzés

Összességében nézve szerintem nem egy rossz gép a Solayce PD16R-02EE. A 3,2 literes víztartálya ugyan nem túl nagy, lehetne ennél méretesebb, viszont könnyű a kezelése és a mozgatása, illetve gyorsan, gond nélkül teszi a dolgát. Pici lakásba, 30-40 négyzetméterre bőven elegendő egy ideális páratartalom fenntartásához. Még a hálószobában sem fog zavarni, mert sem a hangja, sem pedig a kinézete nem tolakodó.

A Solayce nagyobb párátlanítója, a PD16R-02EE az NNNSOL16R16L  kuponkód alkalmazásával most 57 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért rendelhető a Geekbuying kínálatából, lengyel raktárból ingyenesen szállítva, ami összességében egy egészen baráti ár, hiszen itthon valamivel drágábban lehet kapni egy hasonló kaliberű modellt, nagyjából egy papír Szent István király a különbség.

A tesztalany kis testvére, a Solayce PD12R-02EE ennél még olcsóbban rendelhető, mivel az NNNSOPDO212L  kuponkód felhasználásával egészen 44 900 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ig lefaragható a végösszeg. A szállítás szintén ingyenes.

Pro

  • Minimalista dizájn
  • Egyszerű kezelés és könnyed mozgatás
  • Gyors párátlanítás
  • Be tudja magát állítani, de egyénileg is konfigurálhatod

Kontra

  • A 3,2 liter űrtartalmú víztartálya lehetne nagyobb
  • Nincs hozzá app, nincs WiFi

hirdetés