hirdetés

Micollme H6S hajszárító teszt

A puha és fényes haj receptje

teszt
Micollme H6S hajszárító teszt 1

Forrás: Ranvee

Raven96
írta: Raven96
2024-10-17

Nem sok idő telt el a legutóbbi hajszárítós tesztünk óta, viszont számos ígéretes darab található még a szegmensben, ilyen például a Micollme H6S, ami szintén ionos technológiával működik. Papíron mindenre képes, hogy szép és egészséges frizurát varázsoljon neked, ráadásul az ára sincs elszállva, főleg nem kuponnal. A J7RM5R0V5ZMX  kód felhasználásával most 18 300 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért megrendelheted a Ranvee oldaláról. A termék lengyel raktárból érkezik, ingyenes szállítással.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 10

9.8

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A tesztalany egy letisztult, fekete színű dobozban érkezett, kicsomagolása után pedig ismét megcsapott a déjá vu, ugyanúgy, mint amikor a Crosiko D3 hajszárítót bontogattam, így szerintem nem kell hosszasan magyarázni, hogy ez miért történt. Szerencsére a korábbi tesztalany még nálam állomásozik, így újból elővettem, hogy összehasonlíthassam a jelenlegivel és jól is tettem, mert nincs sok különbség, de legalább így azok egyértelműen demonstrálhatók. A következő galériában lévő képeken egyértelműen láthatod, hogy a Micollme H6S kellően kompakt a Crosiko D3-hoz képest és ergonómiai szempontból sokkal nyerőbb formájú. A „feje” kisebb, ebből kifolyólag a mágnesesen felcuppanó kiegészítők szintén, viszont a „nyele” valamivel hosszabb, tehát nagyobb kényelemre számíthatsz, részben azért is, mert a tömege csupán 407 gramm.

A gombok ugyanott kaptak helyet, picit másmilyen felállásban, a dupla rétegű szűrő pedig szintén, a markolat legalján gondoskodik róla, hogy ne jusson be por a hajszárítóba és a hajadat se szívja be, ezzel elkerülve a kellemetlen, nem mellesleg fájdalmas baleseteket. Ennek a résznek érdekessége, hogy

a Micollme H6S esetében a lyukacsos szűrőréteg külső burkolata mágnesesen felcuppan a helyére, ugyanúgy, mint a kiegészítő fejek,

viszont a Crosiko D3 esetében ez sajnos nem így van, neked kell a helyére pattintanod. Ezt ugyan nem sokszor kell eljátszani, de az anyaghasználat minősége részben ebben is megnyilvánul.

A burkolat szokás szerint egy 1600 watt teljesítményű motort rejt, ami 110 000 fordulatra képes percenként, egy másodperc alatt pedig 23 méter erőteljes légáramot ígér, de a legtöbb konkurensnél ezeket a számokat lehet olvasni. Hőmérséklet terén négy, míg erősség szempontjából két fokozatból választhatsz. Nézzük, melyikkel mire jutottam!

hirdetés

Micollme H6S hajszárító teszt – Hozza a kötelezőt

Miután kiveséztük, hogy a Micollme H6S hajszárító mennyivel kompaktabb a Crosiko D3-nál és még az anyaghasználata is jobb, következzen az egyetlen, fájó pont, ami nem más, mint a kijelző hiánya. Persze a Crosiko D3 sem mutatott túl sok információt, hiszen nincs sok releváns adat, amire szükséged lenne hajszárítás közben, viszont a Micollme H6S-nél csak egy színes, kör alakú sávban elhelyezett LED világításból tudsz következtetni a kiválasztott hőfokra.

Tesztalanyunk mentségére szóljon, hogy ez már inkább ízlések és pofonok kérdése, hiszen a színes LED fény is hasznos funkcionalitás szempontjából és esztétikailag ugyanúgy guszta látvány, mintha még a Celsius fokot is kijelezné a hajszárító. Hőmérséklet szempontjából 4 fokozatból választhatsz: hideg (27 °C), langyos (60 °C) és meleg (80 °C) levegőt egyaránt képes fújni a H6S, amiket kék, narancssárga és piros színnel demonstrál, illetve

képes ezeket felváltva keringetni, ami lényegében a 4. opció.

Erősség tekintetében a 2 klasszikus fokozattal rendelkezik: alacsony és magas, de szokás szerint már az előbbi is rettentően erős, így az utóbbit nem sűrűn használtam. A hőfokok közül már a langyos is egészen meggyőző, de a hideg időre való tekintettel mégis csak jobban esett a legmelegebbet használni.

A konkurensekhez hasonlóan a Micollme H6S-nek egyetlen egy feladata van, méghozzá az, hogy megszárítsa a használójának a haját, de azt szerencsére hibátlanul végzi. Brutális erő lakozik benne, így nem lep meg, hogy a gyártó szerint a középhosszú haj 2-3 perc alatt, míg a hosszú 3-5 perc alatt megszárítható vele. Persze ezt sok más tényező befolyásolja, viszont szerintem az egy egészen jó érték, hogy az én

hosszú, vastag szálú hajamat mindössze 7 perc alatt „elintézte”, meleg, 80 Celsius fokos levegővel, alacsony erősségi fokozaton.

A brutális erő ellenére viszonylag normális hangerőn működik, a gyártó által ígért 59 dB-es zajkibocsátás valós, hiszen a Sound Meter applikációval is 57-59 dB közötti értékeket mértem.

Az már más kérdés, hogy utána még egyszer ennyi ideig tartott a hajam megformázása, ami abban nyilvánul meg, hogy a hajvasalóm helyett a mellékelt, szűkített fazonú fúvókával egyenesre formáztam a helyenként hullámos tincseimet. Aki szintén hullámos vagy kifejezetten göndör hajkoronával rendelkezik és így is hordja a mindennapok során, tehát nem vasalgatja egyenesre, annak hasznos lesz a másik mellékelt kiegészítő fej, ami nem más, mint a diffúzor és ebben az árkategóriában már elvárható, hogy benne legyen a dobozban.

Mindkettő fejben az a jó, hogy nemes egyszerűséggel, mágnesesen felcuppannak a hajszárítóra.

A tesztalanyhoz egy puha kis tasakot is mellékel a gyártó, amibe a kiegészítő fejeket ugyan nem, de a hajszárítót kulturáltan tárolhatod, főleg akkor, ha a nyár megérkezésével elteszed majd a fürdőszobaszekrényed legmélyére.

A hajszárítás és a hajformázás végére pontosan olyan lett a hajam, mint amilyenre számítottam: puha, fényes és lágy esésű, ez pedig részben annak köszönhető, hogy a tesztalany ionos technológiával működik. Ez annyit takar, hogy van a hajszárítóban egy ion generátor, ami rengeteg iont képes létrehozni. Ezek elporlasztják a vízcseppeket és beszivárognak a hajszálaid gyökereibe, így a frizurád nedvességtartalma sokkal jobban megmarad, tehát végezetül fényes és kevésbé töredezett séróra számíthatsz, valamint az elektrosztatikus feltöltődéstől is végleg elbúcsúzhatsz.

Összegzés

A Micollme H6S semmi olyat nem tud felmutatni, amivel kitűnne a konkurensek közül, viszont ezt nemcsak negatívan, hanem pozitívan is értelmezheted. Egyetlen egy dolga van, hogy megszárítsa a hajadat, amit az én esetemben hibátlanul és gyorsan elvégzett. Az anyaghasználat és a kiegészítők mennyisége, illetve minősége bőven hozza azt, amit ebben az árkategóriában elvárhatsz, így ez egy jó választás a horror áron kapható, Dyson márkájú modellekkel tarkított szegmensben.

A Micollme H6S hajszárító most 18 300 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért megrendelhető a Ranvee oldaláról, ha felhasználod a J7RM5R0V5ZMX  kuponkódot. A terméket lengyel raktárból, ingyenesen szállítják.

Pro

  • Masszív anyaghasználat
  • Kellő mennyiségű és minőségű kiegészítő
  • Elképesztő ereje van
  • Szuper ár/érték arány

Kontra

  • Csak színes LED fényekkel jelzi a kiválasztott hőfokot

hirdetés