hirdetés

Chefree M500 konyhai robotgép teszt

A konyhád Ferrarija

teszt
Chefree M500 konyhai robotgép teszt 1

Forrás: Geekbuying – Chefree M500

Raven96
írta: Raven96
2025-07-09

Akár lelkes kezdő, akár rutinos sütigyártó vagy egy jó robotgép használata olyan, mint egy segítőkész konyhatündér. Nem kér szünetet és nem panaszkodik, csak kever, habosít vagy éppen dagaszt, de a piros színű Chefree M500 még jól is néz ki a konyhapulton. Az érintésérzékeny vezérlőpaneljén választhatsz a 10 sebességfokozat közül és az időzítőt is itt találod, a bolygómozgás pedig gondoskodik a csomómentes, receptkönyvbe illő tésztákról. Az NNNCHEM5  kuponkóddal most 64 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért kapható a Geekbuying oldalán, európai raktárból gyorsan és ingyen szállítva.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 10
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 10

10

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A tesztalany egy unalmas, barna színű kartondobozban érkezik, de az ebben lakozó doboz dizájnja már izgibb egy fokkal és világosan demonstrálja, hogy mit rejt a belseje: egy méretes robotgépet, ami már első látásra szerelem.

A dizájn nagyon guszta: nagyrészt piros színű, akárcsak a méregdrága KitchenAid konyhai robotgépek, csak gyakorlatilag töredék áron.

A piros színű dizájnt helyenként ezüst színű részletek dobják fel még jobban, a teljesen fém házával pedig maga a stabilitás fellegvára az M500, a tapadókorongjairól meg már nem is beszélve. Annyira erősen cuppannak az adott felületre, hogy érdemes jól meggondolnod, hová fogod letenni, mert onnan már nehéz lesz felszedni. A gép 8,6 kilogramm, a működésével kapcsolatban pedig minimális rezgést és csendes működést ígér a gyártó: előbbi igaz, utóbbi már kevésbé, de ezekről majd később, még ne szaladjunk ennyire előre.

Az M500 tetejére egy kicsi, kör alakú, érintésérzékeny vezérlőpanel került, ami ugyan nem túl nagy, de nem is baj, hiszen így nem hivalkodó, mégis minden fontos „gombot” megtalálsz rajta. Egy felel a gép be- és kikapcsolásáért, egy másik pedig az elindításáért/leszüneteltetéséért. Egy plusz és egy mínusz gombbal tudsz lépegetni a 10 sebességmód között, illetve ezekkel tudod az időzítőt is beállítani, 10 másodperces időintervallumok adagolásával – például 3 perc 30 másodpercet be tudsz állítani, de 2 perc 41 másodpercet már nem. Időzítő nélkül szintén használhatod a robotgépet, úgy viszont simán csak mérni fogja az eltelt időt. 3 előre beállított, egyedi funkcióval is rendelkezik, amik automatikusan követik egymást és végezetül kiváló tészta lesz az eredmény – erről szintén később.

A robotgép érdekessége, hogy a hátulján, a „nyakánál” van egy kis gömb, amit könnyedén lenyomhatsz könyökkel még akkor is, ha éppen ragacsos az egyik kezed. A másik kezeddel a robotgép elejét, vagyis a „fejét” kell kicsit megemelned, ez által felbillen a gép teteje, így egyből hozzáférsz a tálhoz vagy kényelmesen lecserélheted a keverőszárakat.

Apropó, keverőszárak: a Chefree M500 3-féle rozsdamentes fémből készült tartozékkal érkezik. Egy klasszikus habverővel, amit a sűrű szálairól könnyedén felismer az, aki életében legalább már egyszer-kétszer készített valamilyen süteményt, mert általában a híg, habos anyagokhoz használatos, mint például tojásfehérje vagy tojássárgája felveréséhez. Egy dagasztókampó is jár hozzá, más néven spirálkampó, ami nehéz és rugalmas tészták dagasztásához ideális, például kenyértésztához, lángoshoz, pizzatésztához, kalácshoz vagy fánktésztához. A dobozban egy 3. fajta habverő szintén lapul, ami az előbbi kettő közötti állaghoz ideális: nem túl híg, de nem túl nehéz tésztákhoz. A ’zinternet világa szerint ennek K lapát, más néven lapátfej a neve, ami elméletileg a legsokoldalúbb keverőfej, tehát egy igazi mindenes. Jó például kevert süteménytésztákhoz, palacsintába túrótöltelékhez, burgonyapüréhez és hasonlókhoz. Mindhárom fej mosható mosogatógépben.

Egy fekete színű spatulát is adnak az M500 mellé, na meg persze használati utasítást, de az óriási, 7 liter űrtartalmú, rozsdamentes acél keverőtálhoz való fedő sem rossz, aminek köszönhetően kevésbé fröcsög ki bármi is, mint nélküle. Eleinte azt hittem, hogy ezt a tálra kell rögzíteni, de nem, helyette a gép „fejére”, az adott keverőszár köré, így egy kis beöntőnyílást leszámítva teljesen fedett az egész.

Egyébként egy ekkora, 7 literes tál kifejezetten nagynak számít a konyhai robotgépek szegmensében, ugyanis leggyakrabban általában 3-5 liter űrtartalmúak.

Azok sem rosszak, de ebbe belefér egy hadseregre elég palacsintatészta. Újabb érdekesség, hogy a tesztalanyhoz elméletileg többféle kiegészítő is kapható, amit már a doboza is demonstrál és az egyik termékfotón szintén látni, hogy ez a konyhai robotgép átalakítható zöldségszeletelővé, húsdarálóvá vagy tésztakészítővé, de a gyártói oldalon – illetve a Geekbuying felületén – ezeknek sajnos semmi nyoma. Nézzük, hogy a meglévő kiegészítőkkel mire képes!

hirdetés

Chefree M500 konyhai robotgép teszt – Szerelem első dagasztásra

Nem minden konyhai robotgépről mondható el, hogy bolygómozgással dolgozik, legalábbis az olcsóbb modellekre ez nem jellemző. A Chefree M500 viszont sok modern géphez hasonlóan 360 fokban kever, amit azért szokás bolygómozgásnak hívni, mert az égitestek mozgására utal: a keverőfej forog a saját tengelye körül, közben mégis körbejár a tál széle mentén. Tehát a Holdra ugyan nem juttat el, de garantálja, hogy a tészta ne maradjon csomós.

A robotgép motorja 1800 watt teljesítményű, ezért nem okoz neki gondot a nagyobb mennyiségű tészta begyúrása sem.

Az előbb említett mixelési stílusnak (bolygómozgás) és a motor erősségének kettőse egyenletes keverékeket ígér, legyen szó dagasztásról vagy habverésről, ezért kíváncsian vártam, melyik fejjel mire képes az M500. A tesztet a klasszikus habverő fejjel kezdtem, ugyanis nálam ez van a legtöbbször használatban – mármint amikor a saját kis kézi mixeremet használom. Nem kellett sokáig gondolkodnom, hogy mi finomat készítsek, aminek során jó szolgálatot tud tenni, ezért a választásom a tiramisura esett. Mindenki jól ismeri ezt az olasz eredetű finomságot, ami a kávéba áztatott babapiskóták és az édes mascarpone krém egymásra való rétegzéséről ismert – nyami. A kávé lefőzése után egyből a tojások szétválasztásával folytattam: a tojássárgák mehettek is az M500 táljába egy kevéske cukorral, hogy a végeredmény egy szinte már fehér színű hab legyen. A tojásfehérjéből szintén fehér színű, kemény habot kellett verni és mondanom sem kell, hogy egy kézi mixer meg sem közelíti, amire egy robotgép képes, de inkább beszéljenek helyettem a képek.

Az M500 használati utasítása óriási segítség, mert egy korrekt táblázat formájában szemlélteti, hogy melyik habverő fejet milyen erősségű fokozaton meddig ajánlott használni, természetesen annak fényében, hogy milyen céllal alkalmazod.

Tehát, ha a recept nem írja és nincs is tapasztalatod ezen a téren, akkor sincs ok az aggodalomra. A végeredmény egy annyira szupersima krém lett, amilyet még sosem sikerült tiramisuhoz csinálnom. A következő klasszikus a lángos volt, ami nélkül nem múlhat el magyar nyár. A lángostészta dagasztásához a kampós fejre van szükség és nagy segítség, hogy a gépnek 3 előre beállított programja is van, amik automatikusan követik egymást, méghozzá az alábbi módon:

  • P1: 1-es sebességfokozaton, 30 másodpercig tart a folyékony és a száraz összetevők gyengéd összekeverése
  • P2: 2-es sebességfokozaton, további 30 másodpercig folytatódik a keverés
  • P3: 3-as sebességfokozaton 5 percig tart a procedúra, a végeredmény pedig egy szuper lángostészta, amit persze még keleszteni kellett 1 óráig, mielőtt forró olajat, majd fokhagymát, tejfölt és sajtot láthatott

A klasszikus habverő és a spirálkampó tesztelése után már csak a lapátfej maradt, így egy újabb közkedvelt finomság elkészítésében segíthetett a Chefree M500, ami nem más, mint a krumplipüré. A használati utasításban ez egy tökéletes példa arra, hogy ehhez a körethez a K fejre lesz szükség, illetve 8-9 körüli sebességfokozatra. A folyamat egyetlen negatívuma az 58-62 dB közötti zajkibocsátás volt, de mint megtudtam ez még viszonylag csendesnek számít a konyhai robotgépek szegmensében, így vállalható kompromisszum a szakácskönyvbe illő, krémes krumplipüréért cserébe.

Összegzés

A tesztalany mindenkinek ideális választás, aki szeret sütni, de nem szeret kézzel dagasztani vagy mixelni. Nagy mértékben megkönnyíti a konyhai előkészületeket, amiket nemcsak a kezdők fognak értékelni, hanem a gyakorlott „sütigyárosok” is. A 64 000 forint elsőre soknak tűnhet érte, hiszen már jóval olcsóbban is lehet kapni konyhai robotgépet, csak az a masszív fémházas kialakítás helyett valószínűleg műanyag borítással vár majd és közel sem 1800 wattos teljesítménnyel. Arról már nem is beszélve, hogy maximum 3-5 literes tállal rendelkezik, érintőkijelző helyett pedig csak tekerentyűvel vagy gombokkal. Tehát egy szó, mint száz, az árat a komoly teljesítmény, a modern vezérlés és a nagy tálkapacitás indokolja, de valószínűleg a vitathatatlanul szép, piros szín is hozzátesz még egy kicsit. Ezeknek fényében a 64 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-os ár kimondottan jó, amit most az NNNCHEM5  kuponkóddal tudsz elérni a Geekbuying oldalán. A konyhai robotgépet európai raktárból gyorsan és ingyen szállítják.

Pro

  • Csinos dizájn, bármelyik konyhát feldobja
  • A használata nagy segítség a mindennapokban
  • Egyszerűen kezelhető
  • Tekerentyű/gombok helyett érintőkijelzős
  • Automata dagasztó programok
  • Nagy, 7 literes tál

Kontra

  • A sajtóanyagban említett kiegészítők (húsdaráló, zöldségreszelő) sehonnan sem rendelhetők
  • Kissé hangos, bár ez szinte az összes konyhai robotgépre jellemző

hirdetés