hirdetés

Xiaomi Redmi Note 6 Pro okostelefon teszt

100%-os

teszt
Xiaomi Redmi Note 6 Pro okostelefon teszt 1
írta: molcsa
2019-05-31

Ha van ikonikus telefon Kínából, akkor szerintem az a Xiaomi Redmi Note sorozat. Ennek a legújabb képviselője a Xiaomi Redmi Note 6 Pro, amely a széria friss, ropogós darabja, még tökéletesebbre csiszolva. Még a 3/32-es verzió sem gyenge, az új processzor nemcsak takarékos, de hasít is, és az ára is nagyon ott van a szeren. A tesztpéldányt a GearVitától kaptuk, ahol a 32RN6PRO kuponkód felhasználásával már 50.000 forintért elérhető, így kevés ellenfele akad, ami ennyire penge, és ezt is az EU Priority Line szállítással szerezhetjük be, amely áfa- és vámmentes.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 10
  • design és anyagminőség: 7
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 9
  • ár/érték arány: 10

9

Népítélet

10

  • megbízhatóság:10
  • design és anyagminőség:10
  • felszereltség, funkciók:10
  • ergonómia:10
  • ár/érték arány:10
Véleményt írok

Már mindenhol duális kamerákkal támad a telefon, összesen ez már 4, a póknak pedig 8 szeme van, kíváncsian várom, mikor érik utol a mobilok. A hátoldalon a tökéletes helyre került ujjlenyomat-olvasó tekint ránk vissza, viszont a Face ID-t nem implementálták, így marad a PIN kód, a minta rajzolása és az ujjhasználat.

 

Xiaomi Redmi Note 6 Pro tesztje

Egy kis kronológikus áttekintést ejtsünk meg a Redmi Note szériáról, hiszen én is birtoklok egy Xiaomi Redmi Note 4-et, ami a tavalyi év végének slágertelefonja volt. Úgy is fogalmazhatnék, hogy ekkor vette mindenki, mert az ára leesett 50.000 forint köré. Ezt követte 2018 elején a Note 5, ami egyrészt meghízott kijelzőben, másrészt kapott egy komolyabb kamerát és némi szoftveres upgradet. Aztán ott a mellékág, a Note 5 Pro, amit az indiai piacra szántak.

A Xiaomi Redmi Note 6 Pro gyakorlatilag ezek utódja, és hogy miért Pro? Erre az a válasz, hogy CSAK. Mivel a Redmi 6 a Xiaomi alsó kategóriába pozicionált készüléke, valahogy el kellett különíteni tőle az eggyel feljebb árazott Note 6-ot. Dagadhat a néplélek, mi már más ligában játszunk, írjuk mögé, hogy Pro, aztán jó lesz az úgy, és tényleg jó lett.

A MIUI egyik nagy előnye, hogy nagyon jól optimalizálják, így a 3/32-es modell sem érződik szegényházi rokonnak. A bootolás után is marad 1,5 GB memória, tehát nem kell félni ettől a variánstól sem. A Snapdragon 636 14 nanométeres processzor, emiatt nemcsak takarékos, de gyors is, amivel még a kisebb modell is összeránt 115.000 Antutu pontot, a Note 4 4/64 pedig csak 75.000-et, ennyit számít két generáció. Ugyanez igaz az Adreno 509-re is, 36 FPS a 21-gyel szemben, ami jelentős előrelépésnek tekinthető.

Természetesen az új modellhez új Android 8.1 jár, a MIUI azonban 9.6-os, de erre is érkezik majd a 10-es, ígéret szerint. Ahogy már említettem, nincs Face ID, cserébe kapunk egy szenzor szigetet, ami van akinek bejön, van akinek nem. Hogy jön ez az operációs rendszerhez? Mivel nem fér ki az akkumulátor százalékos kijelzése a benyúlás miatt, ezért ezt a funkciót kivették, ami szerintem elég zavaró. Természetesen az értesítések sem férnek el normálisan, szóval a divat oltárán ismét sikerült feláldozni a funkciót, szerencsére azért a menü lehúzásával még mindig látszanak.

Ha már kijelző, itt is a mai divatnak megfelelően minél kisebb alapterületen minél nagyobb átló behegesztése volt a cél, és emelem a kalapom, ez sikerült is. 1080×2280 pixel 6,28 colon, ami azért nagyon durva, mert a Redmi Note 4-nél csak egy centivel magasabb a Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Ez persze megköveteli a 19:9-es képarány használatát, emiatt a sziluett elnyújtott, és ez igen jól illik például a netes tartalmakhoz.

Ami a szenzorok szekciót illeti, ebben mindig is jó volt a Xiaomi, nagyjából mindent megkapott, amire manapság szükségünk van. Iránytű, giroszkóp, pedométer, GPS, két SIM kártya foglalat, ami képes micro SD kártyát fogadni, duális ac WiFi, és Bluetooth 5, tehát fullos a pakett. A Snapdragonos alapok miatt minden klappol, szokás szerint. Aki esetleg aggódna a B20 miatt, ne tegye, mindenhol el fogjuk érni a 4G-s szolgáltatásokat, így a príma netet is.

Sőt még azt a hibát sem követte el a gyártó, ami a Xiaomi Mi Pad 4 kapcsán, hogy ne fért volna bele az árba a gyorstöltés, ugyanis QC 2.0 szabvánnyal hasít a masina. Mondjuk azt nem értem, hogy a töltő miért csak 5 V 2 A, miközben a telefon simán töltene 7,5 V-tal is. Erre szükségünk is lesz, mert a 4.000 mAh-s akkumulátort nem lehet csak úgy pikk-pakk feltölteni, cserébe a legendás Note 4 üzemidejét is ki lehet belőle hozni, ez takarékos használat mellett 3 napot jelent, meg egy nagy piros pontot az ellenőrzőjébe.

A képeken konkrétan eldobtam az agyamat. Sosem gondoltam volna, hogy a Note 4 csapnivaló kamerája után a Note 6 Pro-nak ennyivel jobb lesz. Valószínűleg a mesterséges intelligencia segít rá ennyit, de a színek elképesztően jók, és a fénykezelése is remek. Az pedig külön vicces, ahogy az AI felismeri a tárgyakat és kirajzolja kis piktogram formájában, hogy mi az. A csipkebogyó virág, a fa növény, a Lada autó.

A fókusz gyors, ami az olcsó kamerákra nem jellemző. Ráadásul szanaszét effektezhetjük a képet, van bokeh, panoráma, kocka és mindenféle mód, amivel lehet játszani, illetve számtalan filtert húzhatunk a képre. Ráadásul kézi módban szabadon állítgathatjuk az alapvető paramétereket, mint az ISO, az EV és hasonlók. Megkockáztatom, a duális, 12+5 Megapixeles kamerák minősége vetekszik a nagyobb modellek, a Xiaomi A2 és a Xiaomi 6X sajátjaival.

A videók már nem ilyen jók, mentségükre legyen mondva, mindegyiket naplementekor készítettem,  így elég rendesen hangyásodik a kép. Ami viszont pozitívum, hogy a fókusz villámgyors és nem is rángat, ami tipikus hibája az olcsóbb gyártók középkategóriás telefonjainak, mint a Maze Alpha vagy a Bluboo S1. A Redmi Note 4 még EIS-sel sem rendelkezett, nem így a Xiaomi Redmi Note 6 Pro, viszont a 4K kimaradt, csak 1080p 30 FPS-ben játszadozhatunk.

Összegzés

Ismét egy tökéletes készülék, amit úgy hívnak, hogy Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Ami megdöbbentő, hogy milyen jó az AI támogatott kamera, és hogy a 3/32-es variáns sem érződik lassúnak. Hogy csinálják? Valószínűleg a remek optimalizáció a trükk, de például nem spóroltak a háttértáron sem, mint a legtöbb gyártó. Remek az összerakottság, hosszú az üzemidő,  és még gyorstöltéssel is büszkélkedhet.

Ennyiért jelenleg egyetlen jobb telefont sem tudnék mondani, maximum a notch-ba tudnék belekötni, amit én személy szerint nem szeretek, de hát ha ez a trend, ne álljunk az útjába. A 3/32-es kiszerelés a 32RN6PRO kuponkóddal 50.000 Ft, míg a 4/64-es 65.500 Ft-ért 64RNote6P húzható be akóddal, a szokásos Eu Priority Line segítségével pedig áfa- és vámmentesen érkezik. Természetesen itthon is kapható, a Xiaomishop kínálatában.

Pro

  • Jó hardver, jó szoftver
  • Gyorstöltés
  • Hosszú üzemidő
  • Jó kamera
  • 3.5 mm-es jack dugó

Kontra

  • Kissé unalmas dizájn
  • Nincs NFC
  • Micro USB (nincs Type-C)

hirdetés