hirdetés

Redmi Note 7 okostelefon teszt

Nagy számok törvénye

teszt
Redmi Note 7 okostelefon teszt 1
írta: molcsa
2019-05-31

A Redmi Note 7 a Note széria következő tagja, ami olyan gyorsan megérkezett, hogy szinte még kézmeleg az előző. A fejlődés szembetűnő, az új variánsokban 6 GB RAM, izmos Snapdragon 660-as processzor, nagyon szép kijelező kapott helyet, és már 48 Megapixeles képeket is képes készíteni, tehát van mitől rettegnie a konkurenseknek. A nálunk járt legkisebb 3/32-es modell az YYXMNOTE7 kuponkóddal 58.000 Ft-ba kerül, a további importköltségeket az EU Priority Line szállítási mód választásával kerülhetjük el.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 9
  • design és anyagminőség: 8
  • felszereltség, funkciók: 10
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 9

9.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Innentől kezdve viszont csak pozitívumokat tudok mondani: Type-C csatlakozó, gyorstöltéssel, egy nagyon szép kijelző, amit “notch-talanítottak”, ami nagyjából úgy történt, mintha újra feltalálták volna a kereket: volt a hagyományos telefon, amit elrontottak egy ronda szenzorszigettel, majd mikor a felhasználók fele felvágta az ereit, akkor gyorsan újra eltüntették. A rodolfói varázslat azonban nem sikerült tökéletesen, a selfie kamera azért ott ragadt.

A készülék vonalvezetése Apple-ös, vékony a káva, nagyon jó az összhatás. Hátul a Redmi by Xiaomi felirat fölött az ujjlenyomat-olvasó és számomra értelmezhetetlenül nagy felbontású – 48 Megapixel – kamera, a vaku LED-je, míg a felső élen egy infra port található és a kedvencem, a jack aljzat, így nem kell szívni az átalakítóval.

 

Redmi Note 7 tesztje: kicsit gyors a piac

Agyaltam azon, hogy miért kellett a hatos után ilyen gyorsan kiadni a Redmi Note 7 modellt, de semmi nem jutott eszembe, amire azt mondanám: ez igazán nyomós indok. Aztán rájöttem, mert ezzel indult a különálló Redmi márka. Az Android 9-es amire a MIUI 10.2 alapul, annyira ezt nem indokolja, és az előzőben a hardver sem volt gyenge, sőt még a kamerára sem mondtam volna azt, hogy hitvány. Szóval szerintem az önszorgalom legyőzhetetlen belső kényszere munkált a kínaiakban, mivel a Hetes gyakorlatilag mindenben előrelépett.

A Snapdragon 636-ból 660 lett, ami durván 20%-os teljesítménynövekedést jelent, na meg egy gyorsabb GPU chipet. Ráadásul a Redmi Note 7 esetében már egy 6/64-es über verzió is elérhető. Lelövöm a poént, nálunk a legpolgáribb 3/32-es járt, ezért is lepett meg, mennyit dobott az új hardver a teljesítményen.

Azt vártam, hogy lassú lesz 3 GB RAM-mal, de épp ellenkezőleg, csak úgy suhan. Az Antutu is hasított, a 143.000 pont nagyon tisztességes, és a GFX Bench 46 FPS értéke is ott van a szeren. Ez a játékok esetében is érezhető, igaz, most a hardvergyilkos Ironblade mellett két újabbal bohóckodtam, az Idle Heroes-zal és a CSR Racing 2-vel.

Mindhármat pörgősen viszi, de azért érezhető, hogy a Redmi Note 7 mobilt nem játékra találták ki. Ez más dolgokban is megnyilvánul, a mono hangszórót állandóan eltakartam az ujjammal, egyes játékokat pedig nem optimalizáltak a szuper elnyújtott kijelzőre, amivel a Redmi Note 7 rendelkezik.

Emiatt az egyik szemem sírt, a másik nevetett, hiszen a 6,3 colos LTPS LCD panel tényleg gyönyörű, a 2340*1080 pixeles felbontás nem is tudom milyen képarány, és ettől a telefon is nagyon nyúlánknak érződik. A színek élénkek, jó a betekintési szög, tényleg patent minden, csak éppen nem sokan optimalizálnak erre a fura pixelszámra. Egy csomó alkalmazás menüje kilógott a képből, a Youtube pedig egyszerűen nem igazítja ki a videókat, nehogy torzuljanak az arányok. Szerencsére egy gesztussal – pinch, vagyis csippentés – kiigazíthatjuk azt, némi tartalomvesztésért cserébe.

Az operációs rendszer eléggé megváltozott, hiszen a Redmi Note 7 okostelefonon futó Android 9 Pie egy csomó új funkciót behozott. Kezdem a fekete levessel, az általam tesztelt készülék kínai ROM-os, vagyis csak kínai és angol nyelvet választhatunk, illetve nincs GAPPS, vagyis a Google által előretelepített alkalmazáscsomag. Nem kell megijedni, a cuccot itt eléritek, a “next next finish” bonyolultságú telepítés után teljesértékűen használható a telefon.

Redmi Note 7 okostelefon teszt 22

Mivel a MIUI 10.2 a Xiaomi saját “bőre”, ezért nagyon nem bolygattam a beállításokat, lévén egy teljesen gyári Android 9-et lenne reális tesztelni az új funkciók végett. Ami biztos, hogy a használati időhöz tartozó statisztika bőségesebb lett, van adaptív akkumulátor, notch támogatás – vagyis a szenzorsziget melletti pixeleket is normálisan használja, és ez még csak a jéghegy csúcsa.

Mivel én eléggé üzemidő mániás vagyok, nagy örömömre szolgált, hogy nem adták lejjebb a telep méretét. Notórius “felnemtöltő” vagyok, ezért a 4.000 mAh-s telepre szükségem van, mint egy falat kenyérre. Nem tudom, hogy a Pie adaptív akkumulátor támogatása vagy az LTPS kijelző alacsony fogyasztása játszott-e szerepet benne, de 3 napig simán elkaristoltam vele. A Redmi Note 7 támogatja a Quick Charge 4.0-t, szóval iszonyat gyorsan telepumpálhatjuk a telót, igaz, nem a gyári 5 V 2 A “buta” töltővel.

A vezetéknélküli kapcsolat szekciót mindig nagyítóval szoktam nézegetni, de ma már ez majdnem fölösleges, hiszen minden telefon kétsávos ac WiFi-vel és modern BT kapcsolattal rendelkezik. A Xiaomi telefonok jó szokásukhoz híven egy csomó plusz szenzort tartalmaznak, a már említett infra porton túl, GPS+GLONASS+Beidu helymeghatározás, iránytű, pedométer – lépésszámláló – és a giroszkóp is rendelkezésünkre áll, de még SIM kártyából is kettőt fogad. Az viszont sokaknak mélyütés lesz, hogy a nem global ROM-os verzióban nincs B20, ami vidéken netezési szempontból okozhat gondokat.

Jöjjön minden mobilteszt Szent Grálja, a kamera szekció. Az előzetes műszaki adatok miatt nagy tűzijátékot vártam, de ez elmaradt, annak ellenére, hogy a Redmi Note 7 nem lóg ki lefele a kategóriájából. A képek elég szépek, a színvisszaadás jó, kromatikus aberrációt csak nyomokban lehet felfedezni, de azért az ég hajlamos kiégni, és ha jobban belezoomolunk a tartalmakba, látható némi elmosódás.

A kamera szoftver Pro módjában lőhetünk interpolált 48 Megapixeles képeket, de ettől még a szenzor felbontása 12 MP marad, csak a 4 db képet szépen összedolgozza. Ez a nagyobb látószög miatt előnyös, és hoz némi minőségbeli javulást is. Az éjszakai képek sem vállalhatatlanok, de ha nagyon kevés a fény fura csíkok jelennek meg. Ebben a műfajban a Xiaomi Mi 8 a király, amelynek ilyen esetekre külön szoftveres módja is van. Az összes képet itt érthetitek el.

A videókat nem különösebben szerettem, annak ellenére, hogy mindenféle timelapse módot is bekapcsolhatunk. Elsődlegesen az ár miatt vagyok egy kicsit csalódott, ugyanis nincs 4K felbontás, ami nem lenne baj, ha az 1080p-t szoftveresen stabilizálná a Redmi Note 7. Ilyet viszont nem tesz, így a videók eléggé pattogósak, inog a kép, ami hosszabb távon meglehetősen zavaró. Ezt tetézi a villámgyors, de azért mégis látható rángásokat okozó mikrofókuszálás. Az elektronikus vagy optikai rásegítés nagyon hiányzik, ezt egy jó gimballal oldhatjuk meg, én a Zhiyun Smooth 4-gyel jó eredményeket értem el ezen a téren.

Összegzés

Még mindig egy kicsit tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy miért adták ki ilyen gyorsan a Note széria legújabb darabját, pedig szinte minden téren előre lépett a telefon. A Redmi Note 7 esetében erősebb a hardver, már kérhetjük 6 GB RAM-mal is, sokkal szebb és nagyobb felbontású a kijelző, AI támogatja a fényképezést és nagyon friss, Android 9-re épülő MIUI-t kapott.

A kamerától viszont többet vártam, főleg, hogy belengették a 48 Megapixeles felbontást. Ettől még piszok jó telefon lett a Redmi Note 7, csak a cég olyan magasra tette a mércét az elmúlt pár évben, hogy minden apró hiba óriásinak látszik. Bár a Redmi Note 7 az YYXMNOTE7 kuponkóddal 58.000 forintért elérhető, vannak ellenfelei házon belül is, ott a kiváló Xiaomi 6X/A2 páros is és még az előző szériás Redmi Note 6 Pro sem nevezhető elavultnak. Bármit is rendeltek, mindenképpen az importköltség mentes EU Priority Line szállítási móddal tegyétek.

Pro

Kontra

hirdetés