hirdetés

Wupro Cinema G1 projektor teszt

Külsőre kompakt, belül kicsit döcög

teszt
Wupro Cinema G1 projektor teszt 1

Forrás: Banggood – Wupro Cinema G1

STP
írta: STP
2025-07-11

A Wupro Cinema G1, teljes nevén Galaxy1, egy abszolút újdonság a piacon, de a márkanév valószínűleg neked sem fog semmit mondani. Nálunk is először jár bármilyen termékük teszten és ha a papíron szereplő adatok egy része nem is hangzik rosszul. Azért a teszt során nem győzött meg minket és kicsit vastagon fogott a ceruza az árcédulán is. A Banggood oldalárol jelenleg 126 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért lehet megrendelni, ha a BGd21920  kuponkóddal próbálkozol. Többet is el lehet várni jelenleg egy natív Full HD-s LED-projektortól, ami 320 ISO Lumennel és 2000:1 kontrasztaránnyal hízeleg. Lássuk, mi volt, ami így félrement!

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 6
  • design és anyagminőség: 8
  • felszereltség, funkciók: 7
  • ergonómia: 8
  • ár/érték arány: 5

6.8

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Gusztusos, legalábbis a matt fekete műanyag felület valahogy széppé teszi, meg egyhangúvá is. A sok kis luk és a tetején a csíkozott-dombor formázás sokat javít rajta, de a fogásán semmit. Két kézzel kell összefogni, ami bizonytalanná, esetlenné teszi az egészet, mint amikor előszőr segít az ember építkezésen és a „nem téglák pakolásához szokott kéz” nem tudja, hogyan markoljon rá az égetett hasábokra. Igaz, hogy ha elég ügyes vagy, akkor nem kell folyton fogdosni, csak egyszer megtalálni a helyét. Az alja közepén van menetes rész, úgyhogy állványra is mehet vagy a plafonra fejjel lefelé. Természetesen a menüben beállítható a kép a fordított vetítéshez. Viszont nagyon fontos, hogy a lencse alatt nemcsak a hűtőrendszer szellőzője van, maga elé tolva a meleg levegőt, hanem az automata beállításokhoz szükséges kis kamera is itt kapott helyet, tehát semmiképp ne takard el ezt a részt semmivel. Nagyon nagy helyet szerencsére nem kell neki csinálni, mivel a 20,7x19x12,7 centiméteres fekete tégla tömege csupán 2 kilogramm körüli.

Igazából mindez mindegy is, mert hogy ki, miben, és hogyan első, jóformán csak a marketingeseket érdekli és a befolyásolható vásárlókat, akik csoda, ha követni tudják ezt a technikai káoszt. A lényeg úgyis ott van, hogy amikor bekapcsolod a projektort, élvezhető az eredmény vagy sem.

hirdetés

A beüzemelés roppant egyszerű, a ház tetején is találni bekapcsológombot (az egyetlen gomb az egész házon), és ha feltöltöd elemekkel a távirányítót, akkor azzal is indíthatod. Az első alkalom kissé hosszúra sikeredett, mert rögtön nekilátott frissíteni az „új” gép, úgyhogy szépen ott is hagytam, szedje rendbe magát, aztán folytatjuk. Van benne automata kikapcsolás-funkció, ez már egyből ki is derült, mivel teljesen kikapcsolva fogadott a frissítés után. Az alapvető beállításokat gyorsan elvégeztem (WiFi hálózat, bejelentkezés fiókba) és elkezdtem túrogatni a menüjét. Ez a típus már a Google TV névre hallgató, legújabb Androidos rendszert kapta, aminek sok előnye van, de ez a gép mégsem elég gyors. Nem szimplán a rendszer az oka, hanem a 2 GB RAM és 16 GB eMMC memória. A Play áruházon keresztül gyorsan töltöttem rá egy DRM appot, hogy kicsit jobban belelássak a rendszerbe, ott azonnal kiderült, hogy L1-es licensszel rendelkezik vagyis a Full HD élményt házhoz hozza Netflix és társai nézésekor, már ha egyáltalán van bármelyik tartalomszolgáltatónál előfizetésed. Ha szimplán te intéznéd magadnak a tartalmat, akkor a

popsiján találod a HDMI portot (2.1), az USB-nyílást (A típusú, 3.0), az elektromos táp fogyasztásához szükséges bemenetet és a 3,5 milliméteres jack-aljzatot.

Erre szükséged is lesz, mert ugyan beleszerkesztettek 2×5 wattnyi hangszórót, de hosszútávon biztos jobb hangélményben lesz részed, ha valami hangcuccra küldöd a jelet, még akkor is ha működés közben is csupán 30 dB körüli zajt kelt. Mivel a port-tündér nem esett túlzásba és az említettekből csak egyet-egyet ajándékozott a G1-nek, javasolt a Bluetooth 5.0 használata, például egy jó soundbarral való összekötéshez. A távirányító, ahogy a képen is jól látszik: Google Assistant-re felkészített.

ISO vagy ANSI? Lumenszakértőnket kérdeztük

Mindkettő a projektorok fényerejét méri, de különböző mérési szabványok szerint – és nem, nem lehet őket egy az egyben összehasonlítani, mint két számot. Mert az egyiknél jobban megizzasztják a projektor, a másiknál kicsit lazábban mérnek. Az ANSI (American National Standards Institute) szerint mérik, 9 zónában (a képernyő közepén és szélein), majd ezek átlagát veszik. Ez szigorúbb, objektívebb és nem kozmetikázott érték – az iparági standard. Az ISO (International Organization for Standardization) fényerőmérése lazább: a vetített kép teljes fényáramát nézi, de gyakran nem számol élekkel, sarkokkal vagy kontraszttal.

Bár nincs hivatalos képlet, de tapasztalat alapján az ISO lumen körülbelül 2,4×-szerese az ANSI lumennek. Tehát 320 ISO lumen ANSI értékre átszámítva 130–140 ANSI lumen körüli.

A kép beállításakor néhány kellemetlen apróságba futottam bele. A legelső, hogy a lencse vízszintes tengelyéhez képest lefelé vetít a G1, szögmérő hiányában nagyjából 15 fokra saccolnám – 40 centis magasságból 2,5 méteren belül vagy egy méterrel lejjebb esik a kép alsó vonala. Manuálisan gond nélkül és hibátlanul be tudod állítani a megfelelő magasságot skálázással, vagy trapézkorrekcióval, de én inkább előbb egy könyvet, majd végül a saját tápdobozát toltam alá. Így már az automatikát is tudtam használni, mivel korábban nem nagyon végezte el a dolgát.

Jelezte ugyan, hogy belógó tárgy van a vetítési képben (ja, a padló…), de korrigálni nem szándékozott.

A szintén automatára állított fókusz viszont hibátlanul működik. Korábbi tapasztalataimtól eltérően a manuális képbeállítás rejt még pár finomságot. Például a trapézkorrekciót nem muszáj körkörösen elvégezni a sarokpontokon lépkedve, hanem szabadon kiválasztható, melyikkel foglalkoznál, ez nagyon tetszett. Ahogyan a rengeteg egyéb beállítás is, mint például a 11 pontos fehéregyensúly, bőrszínárnyalat vagy a kék szín kiemelés. Erre korábban nem láttam példát, a gond csupán az volt, hogy sem ezek, sem az olyan általános dolgok, mint a fényerő és kontraszt semmit nem változott, akár nullára húztam, akár százra toltam fel. Mondhatni, rezzenéstelen arccal nyomta a nem túl erősnek nevezhető 320 ISO lument. Ehhez még egy 2000 az 1-hez kontrasztot is adnak, HDR10-zel, de gyakorlatban a „félig világos szoba”-körülmény már necces neki, sokkal jobban szereti a lehúzott redőnyöket. Ezt nagyjából 2,5 méterről és 220-230 centiméteres képátlóval tudtam összehozni, ami teljesen elfogadható.

A natív Full HD (1920×1080) képfelbontás bőven elegendő, főleg az előbb említett képességek tekintetében, viszont szükség is van rá, máskülönben már végképp nem tudnám hova tenni, az ezekhez képest is túlárazott G1 értelmét. Nehéz igazából megfejtenem, hogy az ilyen apró hibákkal és szerény, de még működő fényerősség mellett, pontosan mi is az, amivel bárkit meg lehetne győzni, hogy okos választás lehet ez a projektor.

A jelenlegi piaci kínálatban bőven találni a már korábban tesztelt projektorok között is sokkal jobbat, megérősebbet, például a jóval olcsóbb és magabiztosan működő Wanbo Vali1-et vagy ha nagyon kompakt, nagyon menő eszközben gondolkodsz, és nem ijedsz meg a 100-200 ezer közötti áraktól, akkor az Etoe Dolphin-t.

Összegzés

Számomra felemás volt ez az eredmény, mert mint írtam, papíron nem rossz, amit a Wupro összerakott, de „asztal mellett éhen halna„. Ez az erősnek tűnő, de nem alaptalan kritika pedig abból fakad, hogy hiába az új androidos rendszer (Google TV), mégis rendszeresen lassul, beakad a szisztéma. Csak abban merek reménykedni, hogy idővel a rendszerfrissítés megoldja ezt a problémát, annak ellenére, hogy nem túl erős vas hajtja a G1-et. Ha a dizájn és az írt képességek remélhetőleg javított verziója tetszetős számodra, akkor a Banggood oldaláról, a BGd21920 kuponkód felhasználásával tudod megrendelni 126 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért, lengyelországi raktárból, ami ingyenes szállítással jár együtt.

Pro

  • alacsony üzemzaj
  • überkirály EPP hordtáska
  • L1-es Widevine tanusítvány
  • izgalmas képi és hangbeállítások
  • a manuális trapézkorrekció szabadon végezhető

Kontra

  • dual a WiFi, de nincs ethernet
  • a meleg levegőt maga elé engedi ki
  • tárgyelkerülés nem éledt fel, csak figyelmeztet
  • sok beállítás csak papíron működött
  • rendszeres lassulás, akadás

hirdetés