hirdetés

ETOE Whale Pro projektor teszt

A Whale Pro tényleg nagyhal

teszt
ETOE Whale Pro projektor teszt 1

Forrás: RendeljKínait – ETOE Whale Pro

Vexy
írta: Vexy
2025-05-26

Az ETOE Whale Pro projektor 1500 ANSI lumen fényerővel, natív 1080p felbontással és beépített Android TV 11.0 rendszerrel érkezik. Automata fókusz, trapézkorrekció és Dolby Audio hangzás is jár hozzá, így nemcsak a kép szép, hanem a hang is ütős. Ráadásként minden rendelés mellé ajándék vetítővászon jár – úgyhogy már csak a popcorn hiányzik. Az ETOE Whale Pro projektort a Geekbuyingról 145 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért vásárolhatod meg az NNNETOEWPHU  kuponkód használatával, lengyel raktárból ingyen szállítva.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 8
  • design és anyagminőség: 8
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 8
  • ár/érték arány: 8

8.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Mondjuk a talpat hiányoltam az aljáról,

de legalább a szabványos rögzítőmenet viszont megvan, aminek segítségével akár falra vagy plafonra is felszerelheted, de nekem például egy vaskos könyv szolgált állványként. A portok a hátuljára kerültek: DC-IN, USB, HDMI 2.1, AUX és van még itt egy infravörös érzékelő is, a távirányítónak. A tetején fizikai gombok is helyet kaptak – nyilak a menüben való navigációhoz, visszalépés és bekapcsoló –, de hangerőszabályzó az sajnos nincs. Egyébként a megjelenése inkább professzionális, mintsem mutatós: szürke színű doboz-dizájn, szellőzőkkel. Semmi extra, letisztult, szögletes.

ETOE Whale Pro projektor teszt – Ő már a nagyok között játszik

A Whale Pro natív 1920×1080 pixeles felbontással rendelkezik és képes a HDR10 dekódolásra, tehát tudja értelmezni és megjeleníteni a HDR10 formátumban készült videótartalmakat, legyen az például egy film vagy sorozat. Gond nélkül kezeli a 4K tartalmakat is – igaz, csak Full HD-ban jeleníti meg őket. Ezt jelenti a gyakorlatban a „4K Supported” elnevezés, ami a gyártói oldalon többször megjelenik.

Az ETOE Whale Pro egyik, ha nem a legnagyobb dobása viszont az 1500 ANSI lumen fényerő,

ami nem marketinghazugság: tényleg világos, nappali fénynél egész jól látható, egy kis árnyékolással pedig máris ott vagyunk a moziélmény kapujában. A motorháztető alatt egy Amlogic 905 CPU és G31MP2 GPU dübörög, ehhez társul 2 GB RAM és 16 GB belső tárhely, ami az appoknak bőven elég. A vetített kép átlója a gyártói leírások szerint várhatóan 40-200 colos, ami azt jelenti, hogy maximum 508 csodálatos centiméterrel számolhatsz. Ez már igencsak figyelemre méltó méret, ugye? Én pedig nem voltam rest, lemértem: 220 cm vetítési távolságból körülbelül 210 cm-es átmérőt kaptam, míg 270 cm-ről 270 cm-t – tehát a vetített méret arányosan nőtt a távolsággal és

arról is megbizonyosodtam, hogy nem kell palotában lakni ahhoz, hogy szép nagy vásznon nézhessem a kedvenc sorozataimat.

hirdetés

Említettem fentebb, hogy kitámasztó talp hiányában könyvet tettem a projektor alá, így ferdén vetített az eszköz. Ennek korrigálásában segít a trapézkorrekció, ami ±40°-os és automatikusan működik, de manuálisan is állítható. Az automatikus fókusz szintén jól muzsikál, másodpercek leforgása alatt a helyén van minden. A projektor képes digitális zoomra, 50-100% között, ami könnyen elérhető a menüből és nagyon hasznos funkció akkor, ha még egy kicsit igazítanád a vetített képméretet a falhoz vagy az esetleges akadályokhoz (például egy villanykapcsolóhoz) viszonyítva. A színek élénkek és kontrasztosak, de ezt persze nagyban befolyásolja, hogy milyen jellegű tartalmat nézel. Én például játékhoz is kipróbáltam: a PS5-öt HDMI-n keresztül csatlakoztatva kellemesen alacsony késleltetést tapasztaltam. Nyilván nem e-sport versenyre való és szándékosan nem is kompetitív FPS-t indítottam el, de bőven élvezhető egy kis esti kalandjátékhoz.

Az eszköz Android TV 11.0 rendszerrel érkezik, ami azt jelenti, hogy applikációk egész hadát elérhetjük rajta, a Netflix–HBO–YouTube–Spotify–Disney+ tengelyen majdnem minden ott van, ami kellhet. Nincs szükség külső donglira, Fire Stickre, semmire. Ezzel kapcsolatos, fontos infó, hogy a Widevine tanúsítványról ugyan nincs hivatalos említés, de a DRM Info alkalmazás alapján L1-es minősítést kapott a Whale Pro. Ez a legmagasabb biztonsági szintet jelenti és azt, hogy az eszközön legálisan, nagy felbontásban streamelhetsz prémium tartalmakat. Piros pont! Ami az én lelkemnek viszont kicsit (na jó, nagyon) fájt az az, hogy Yettel TV Hungary applikáció ugyan van, de a magyar Telekom TV GO sajnos nem letölthető, így tévézéshez mindenképp rá kell kötni a TV boxot, pedig pont ez lenne az Android TV lényege, hogy ne kelljen, nemde? „Cserébe viszont támogatja a beépített Chromecast funkciót, így könnyedén tükrözheted az eszközeidet – legyen szó iOS vagy Android rendszerről. A projektor 2,4 GHz-es és 5 GHz-es, kétsávos Wi-Fi-t támogat, így a kapcsolat gyors, stabil, és kompatibilis szinte bármilyen modern, otthoni routerrel.

Hangban sem marad el a Whale Pro: a 2×10 wattos hangszórói nemcsak hangosak, hanem meglepően tiszták is. Ráadásul 3-féle, választható hangmódot kínál a projektor: sztenderd, film és zene, de sajátot is beállíthatsz. Így nem kell rögtön hangrendszer után nyúlni, pedig elsőre azt terveztem, de aztán inkább annyiban hagytam. A Dolby Audio tanúsítvány pedig nem csak dísz: a hang tiszta, hangos és van egy kis mélysége is. De, ha szeretnéd, Bluetooth 5.1 által vagy a 3,5 mm-es jack csatlakozó segítségével külső hangszórót vagy fejhallgatót is gond nélkül csatlakoztathatsz. Ha pedig zenét hallgatnál rajta, akkor a FLAC, WAV, MP3 kiterjesztések simán mennek, de a Spotify szintén letölthető.

Mitől lesz hangos egy projektor?

A projektor működés közben zajt generál a belső alkatrészek, például a hűtőventilátor, a színkerék és a lámpa mozgása miatt. Ezek az elemek rezgést és súrlódást okoznak, ami hallható hanghullámokat eredményez. A zajszint függ az alkatrészek minőségétől, a hűtőrendszer kialakításától, valamint a fényerő beállításaitól.

De hiába is lenne bármilyen jó a hangzás, ha a projektor működés közben olyan hangos, hogy elnyomja a filmek hangjait – ez sok készüléknél bosszantó probléma. Szerencsére a Whale Pro esetében ilyen gond nem merült fel: a ventilátor hangja halk, így még csendesebb jeleneteknél sem zavaró és nem rontja az élményt. Zajszintje átlagban nem haladja meg a 35 dB értéket, ami igencsak jónak számít. Az ETOE Whale Pro projektor intelligens, többcsatornás hűtőrendszert használ, amely csendes ventilátorokkal, külön légcsatornákkal és hőmérséklet-érzékelőkkel gondoskodik a hatékony hőelvezetésről. Ennek köszönhetően hosszú használat után is halk és stabil marad, miközben meghosszabbítja a belső alkatrészek élettartamát és még egy Gyűrűk Ura maraton alatt sem melegszik túl. Az ETOE Whale Pro teljesen zárt optikai motorral érkezik, így a por nem teszi tönkre a belső alkatrészeket – ez hosszú távon nagyon sokat számít. A teljesen zárt kialakítás nem akadályozza a szellőzést, mivel dedikált légcsatornák és rézcsövek vezetik ki a hőt, miközben a por sem jut be. A gyártó 30 000+ órás élettartamot ígér, ami heti 3-4 filmestével is sok-sok év használatot jelent.

ETOE Whale Pro projektor teszt – Mindenki követ el hibákat…

Bekapcsolás után gyorsan feláll a rendszer, tényleg nem kell várni, hogy „magához térjen.” Az első indításkor egy egyszerű beállítás varázsló segít lépésről lépésre: internetet varázsolni, bekalibrálni, nyelvet beállítani, tudod, ezek az első használatos alap dolgok, amikhez tényleg nem kell atomfizikusnak lenni. Pár perc alatt beállítottam a Wi-Fi-t, bejelentkeztem a Google-fiókomba és már ment is a Netflix, YouTube, Disney+ – minden működött gond nélkül. A rendszer egyetlen bakija, amit észrevettem már az elején, az a forrásválasztóban szereplő elírás: „Andoid TV”. Vicces, hogy maradhatott benne egy ilyen hiba, de persze ettől még működik. Illetve volna itt még egy kis malőr:

A Netflix és a Max használata közben egyszerűen kidobott a főmenübe a projektor és ott meg is rekedt. Se balra, se jobbra, nem engedett újra belépni.

Egy újraindítás oldotta meg a problémát. Ám ezek a kisebb hibák számomra inkább „gyerekbetegségek”, mintsem dealbreakerek. Ezek nem akadályozzák a mindennapi használatot és jó eséllyel szoftverfrissítéssel hamar orvosolhatók. Persze, ha valaki ultrastabil, kifogástalan rendszert keres, annak ezek a nüanszok zavaróbbak lehetnek. De, ha nem ijedsz meg attól, hogy néha újra kell indítani egy eszközt, a távirányítója pedig zavarbaejtően hangosan klattyog, akkor ez belefér. Összességében úgy érzem, hogy az élmény, amit az ETOE nyújt, bőven kompenzálja ezeket az apróbb bakikat.

Összegzés

Az ETOE Whale Pro nem egy belépőkategóriás projektor. Ez már nem a „kipróbálom, aztán visszaviszem” kategória. Az Android TV 11.0, az 1500 ANSI lumen fényerő, a natív 1080p felbontás, az automatikus fókuszállítás és trapézkorrekció, illetve a nagyon is élvezhető hangzás mind azt mutatják, hogy ez egy komoly gép – még ha néha hibázik is egy kicsit. Imádtam, hogy minden működött rajta elsőre, hogy a hangja nem egy papírdoboz mélyéről jött, és hogy végre nem kellett letöltött filmekkel teli pendrive-ot csatlakoztatni, mert mindent tud, amit ma egy otthoni szórakoztatórendszernek tudnia kell. Ha egy olyan projektort keresel, ami a nappalid új sztárja lesz, akkor a Whale Pro simán felnőtt a feladathoz. Nálam a „marad” kategóriát képviseli.

Most megrendelheted a Geekbuying oldaláról kedvezményes, 145 000 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-os áron, amennyiben használod a NNNETOEWPHU  kuponkódot. A szállítás ingyenes, lengyel raktárból érkezik termék, ráadásul kapsz hozzá ajándékba egy 127 cm átmérőjű vetítővásznat is!

Pro

  • 1500 ANSI lumen fényerő
  • Beépített Android TV 11.0
  • Widevine L1 biztonsági szint
  • Hibátlanul működő automatikus funkciók
  • Tiszta hangzás

Kontra

  • Nincs talpa
  • Hangosan kattogó távirányító
  • A Telekom TV GO alkalmazás nem letölthető
  • Néha instabil stream – talán frissítéssel megoldódik

hirdetés