hirdetés

ETOE Starfish projektor teszt

Több, mint projektor (literálisan)

teszt
ETOE Starfish projektor teszt 1

Forrás: Geekbuying

Raven96
írta: Raven96
2024-12-13

Kipróbáltuk az ETOE Starfish LCD projektort, ami 1280×720 pixeles felbontással és 300 ANSI lumen fényerővel rendelkezik. Az automatikus trapézkorrekciót rábízhatod, de a fókuszállítást már neked kell elvégezned, viszont az sokkal érdekesebb ezeknél, hogy nemcsak vetítőgépként funkcionál a kütyü, hanem éjjeli lámpának szintén tudod használni. Az NNNETEOSTAP  kuponkóddal most 65 200 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Geekbuying kínálatából, lengyel raktárból ingyenesen szállítva.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 8
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 10
  • ár/érték arány: 9

9.2

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Az ETOE Starfish egy egész pofás dobozban érkezik, a belőle előbukkanó projektor pedig igazán különleges. Letisztult, fehér színű formavilága van, így bármilyen lakásdizájnba könnyedén beillik, viszont az egyik legszembetűnőbb tulajdonsága az, hogy

140 fokban dönthető, tehát akár még a plafonra is vetíthetsz vele, vagy ferde, tetőtéri falra.

A projektornál már csak a vetítőgépet tartó állvány érdekesebb, hiszen az lényegében egy érintéssel vezérelhető éjjeli lámpa is egyben. A színét és a fényerősségét egyaránt a kedvedre változtathatod, ami valljuk be, hogy elég menő. Nemcsak arra jó, hogy a sötétben tájékozódni tudj, hanem képes kellemes és pihentető hangulatot teremteni a hálószobádban vagy a babaszobában, ebben pedig egy kis extra kiegészítő is a segítségére van, amire később még visszatérek.

A projektor hátuljára nem sok csatlakozó került, de az alapvető igényeket így is képes lefedni. Találsz rajta egy HDMI, egy 3,5 milliméteres jack és egy USB csatlakozót, a tápkábelnek való DC csatlakozó pedig külön kapott helyet, méghozzá a talapzat oldalán. Nem sok, de a semminél több. A vezeték nélküli kapcsolatról a klasszikus 2,4 és 5 GHz-es WiFi, valamint 5.1-es Bluetooth gondoskodik.

A projektorra összesen két gomb került, egyik a be- és kikapcsolásért felel, de tudod irányítani hangvezérléssel és találsz a dobozban egy távirányítót. A másik gomb érintős, ezzel a lámpát állítgathatod. Természetesen mellékelnek a vetítőgéphez töltőt és használati utasítást, illetve egy ETOE feliratú törlőkendőt,

de a legérdekesebb kiegészítő egy nagylátószögű objektív, aminek köszönhetően halszemhez hasonlóan láthatod a vetített képet.

Nézzük, mit tud az ETOE Starfish projektor!

hirdetés

ETOE Starfish projektor teszt – Nincs még egy ilyen

Szerencse, hogy az ETOE Starfish tartogat némi érdekességet, hiszen műszaki paraméterek terén nem túlságosan ütőképes. A natív felbontása 1280×720 pixel, ami belépőkategóriának számít, hiába társul hozzá 4K-s támogatás, mert a középkategória általában 1920×1080 pixelnél kezdődik, bár a DRM Infó szerint is 1920×1080 pixeles. A fényereje 300 ANSI lumen, ami nem valami sok, így jobban jársz, ha teljesen besötétített szobában nézed a kedvenc filmjeidet és sorozataidat, bár gyenge, beszűrődő napfény mellett is vállalható a látvány.

Az ETOE Starfish a másik két ETOE projektorhoz hasonlóan, amik teszten jártak nálunk (Seal Pro és E3 Pro) egy teljesen zárt rendszert kapott a gyártótól, ezzel megakadályozva a por bejutását és hosszú élettartamot biztosítva a vetítőgépnek. Olyannyira hosszút, hogy a terméklapon ezt 160 000 órának jelölik, a LED fényforrás élettartamát pedig 30 000 órának, ami szintén brutálisan sok. Ha irreálisan gyakori, napi 8 órás használattal számolok, akkor is több, mint 10 évig kiszolgál a tesztalany, de kétlem, hogy bárki ilyen masszívan használná otthon a vetítőgépét.

A Starfish 40 és 150 inch átmérő közötti képet tud kivetíteni, amik „magyarosítva” 101,6 és 381 centimétert jelentenek,

ha egészen pontos akarok lenni. Nekem körülbelül 80 inch, vagyis kicsivel több, mint 2 méter átlójú képet sikerült vele vetítenem, ehhez kellett is nagyjából 220-230 centiméter távolság. A funkciói között megtalálod a klasszikus, digitális zoomot 50-100% között. A tesztalany képes az automatikus trapézkorrekcióra is, ami az esetek körülbelül 90%-ban jól sikerült, de 1-2 alkalommal jónak láttam még kézzel állítani rajta. Mivel a projektor 140°-ban dönthető és akár ferde, tetőtéri falra is vetíthetsz vele gond nélkül, ezért fontos volt, hogy mindig magától és gyorsan kijavítsa a képet. A reklámfotók alapján ez 0,1 másodpercébe telik, ami finoman szólva túlzás, de valóban gyors. A fókuszállítást a leírások alapján nem tudja automatikusan elvégezni, de a rendszer beállításaiban ez mégis bekapcsolható, bár nem vettem észre, hogy csinálta volna magától, szóval ez a része kissé ködös számomra.

A beállításokon belül megtalálod a klasszikusokat is, amiket például a képpel kapcsolatban tudsz állítgatni, színhőmérséklet és társai, hangzás terén pedig hasonló lehetőségek vannak. Az OCD-m szükségét érezte, hogy mindent picit birizgáljak, így pár perc után

egészen szépnek láttam a színeit, bár az tény, hogy nem voltak kirobbanóan élénkek,

mintha kétszer vagy háromszor ennyi fényereje lenne, mint most (300 ANSI lumen). A tesztalany támogatja a HDR10-et, a kontrasztaránya pedig a korábbi ETOE projektorokhoz hasonlóan 3000:1.

A beállításokon belül van még egy érdekesség, amit szerintem mindenki szeretni fog. Ha magyarra állítod a rendszer nyelvét, akkor „Álomtér” néven keresd, azon belül is a „Csillagos éjszakát”, de angolul nyilván sokkal jobban hangzik: Fantasy Space: Starry Night.

Ehhez kapcsolódik a mellékelt, nagylátószögű objektum, amit a projektor elejére kell felrögzíteni és már bámulhatod is a csodálatos, kék színkavalkádból álló nebulát.

Az objektív segítségével nagyjából további 1-1,5 métert nyersz a kivetített képen, így ez akkor poén, ha a plafonra vetíted és az ágyban fekve gyönyörködsz benne, de azért kissé zavart, hogy a retró csillárom belelógott a képbe. A látvány ettől függetlenül 10/10 volt, bár többféle látkép is lehetne a csillagködön felül vagy legalább más színűek is.

Forrás: RendeljKínait

Az ETOE Starfish Android TV 11.0 operációs rendszerrel működik, tehát a Google Play Áruházat kiaknázva mindig lesz valami érdekes, amit nézhetsz: Netflix, Prime Video, YouTube és társai. A projektor hivatalos Netflix tanúsítvánnyal rendelkezik, ami garantálja a zökkenőmentes streaming élményt és

a Widevine L1-es tanúsítvány is beszáll a buliba, hogy minden streaming szolgáltató tartalmát a lehető legjobb felbontásban legyen képes kivetíteni,

bár ennek feltétele egy fullos csomag előfizetése, ami szintén támogatja ezt a felbontást. Néhány újdonságot (A Grincs, Kiút, Amikor leszáll az éj) feldobtam Netflixen a kedvenceim közé, majd következhetett egy kis karácsonyi hányás a YouTube jóvoltából.

A projektor támogatja a Dolby Audio-t és a hangzásáért egy 5 watt teljesítményű hangszóró felel, ami elég karcsú, de filmnézéshez és sorozatozáshoz nem rossz. Állítólag szintén az ETOE Starfish projektor egyik érdekessége, hogy Bluetooth hangszóróként is tudod használni, amikor nem vetítesz vele, de nekem nem jött össze. A párosításig ugyan eljutottam, utána mégsem róla szólt a zene, de ez lehet csak iPhone-anomália, egyébként a projektort D1221 néven kell keresned. Maga a projektor nem hangos, a leírások alapján maximum 24,5 dB zajkibocsátású, mégis 18-20 dB közötti értékeket mértem, így elmondható, hogy

szuper csendes.

Ha tartalmat szeretnél tükrözni a laptopodról, a tabletedről vagy az okostelefonodról, akkor a Miracast vagy az AirPlay segítségére lesz szükséged.

Az ETOE Starfish legérdekesebb tulajdonságát direkt a teszt végére hagytam. Mint korábban írtam, ez egy multifunkciós eszköz, ugyanis

a projektort tartó állvány éjjeli lámpaként is funkcionál, ha éppen nem vetítesz vele.

Egy láthatatlan, érintős gombbal tudod irányítani, egy határozott érintésre kapcsol be és ki. Finoman nyomva tartva tudod a lámpa színeit váltogatni, a csajos rózsaszíntől kezdve az élénkzöldig, a fényerősséget pedig 3 fokozatban tudod állítani, egy-egy határozott mozdulattal. Kell ennél több?

Összegzés

Az ETOE Starfish összességében egy roppant érdekes választás, hiszen az innovációt ötvözi a kényelemmel. Alapvetően nem egy rossz projektor, bár nem tökéletes. Az automata trapézkorrekció nem rossz, de néha nem árt kicsit rásegíteni, a fókuszállítás pedig csak manuálisan működik, más extrát nem is tud és a hangjától sem voltam elájulva, de szó se róla, vannak előnyös tulajdonságai is. A Widevine tanúsítványa L1-es, ami aranyat ér a nagy streaming rajongóknak és a 300 ANSI lumen fényerő ellenére még beszűrődő (téli) napfény mellett is tökre használható. Az meg elég jó kis extra, hogy lehozza neked a galaxist a plafonodra és éjjeli lámpaként szintén funkcionál, ráadásul ennyi színben és különböző fényerősségekkel.

Ha egy nem mindennapi, különleges formavilágú projektort keresel és hajlandó vagy némi kompromisszumot kötni, akkor az ETOE Starfish jó választás, hiszen most kupont is szereztünk hozzá. Az NNNETEOSTAP  kóddal jelenleg 65 200 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megvásárolni a Geekbuying kínálatából, lengyel raktárból ingyenesen szállítva.

Pro

  • Különleges dizájn, 140 fokban dönthető
  • Éjjeli lámpaként is funkcionál
  • A plusz objektív és a nebula látképe kellemes hangulatot teremt
  • Widevine L1-es tanúsítvány
  • A kevés fényerő mégsem olyan kevés
  • Szuper csendes

Kontra

  • A vetített kép színei nem kirobbanóan élénkek
  • Az automatikus trapézkorrekció nem mindig tökéletes
  • A fókuszállításra csak manuális lehetőség van

hirdetés