ETOE E3 Pro projektor teszt
Retró táskarádió
Forrás: Geekmaxi
Egy újabb ETOE márkájú LCD projektor érkezett hozzánk tesztre, méghozzá az E3 Pro, ami natív 1920×1080 pixeles felbontással és 600 ANSI lumen fényerővel rendelkezik. A fókuszállítást és a trapézkorrekciót nyugodtan rábízhatod, hiszen mindkettőre képes automatikusan. Az Android TV 11-es verziója került rá, így sreamingben nem lesz hiány. A 49zgDAe2 kuponkóddal most 63 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Geekmaxi kínálatából. A projektor európai raktárból érkezik, ingyenes szállítással.
Galéria
Forrás: Geekmaxi
Az ETOE E3 Pro projektor egy egészen kicsi dobozban érkezik, amire sajnáltam, hogy legalább egy fóliát nem húztak a raktárban, mert így a kosz mind az 50 árnyalata rákerült a csomagolásra.
A doboz egyik oldalán a hordozható projektor felirat szerepel angolul, amit alá is támaszt az, hogy egy kis táskával együtt küldik. Ez azt jelenti, hogy kedved szerint magaddal viheted bárhová, legyen szó családi összejövetelről, haverokkal való meccsnézésről vagy egy romantikus estéről. A táskán felül nem sok mindent rejt a doboz, találsz még benne egy hálózati tápkábelt adapterrel együtt, két használati utasítást és egy távirányítót, amiről 4-féle streaming felület gombja is hívogatóan kacsintgat.
A táskából előkerülő vetítőgép első ránézésre úgy néz ki, mint egy retró táskarádió, amiket kis koromban nagy lelkesedéssel gyűjtött édesapám. Az ETOE E3 Pro igazán kompakt, 21×16,8×13,5 centiméter nagyságú, a tömege pedig 3 kilogramm alatti. Az anyaghasználata rendben van, a burkolata matt és fekete színű, de fehér színű is készült belőle, amit a gyártó hivatalos oldaláról tudsz megrendelni. Az ETOE Seal Pro modellhez hasonlóan az E3 Pro tetejére is került egy sárga matrica, ami szintén odavág az összképnek. Van még a vetítőgép tetején néhány gomb, de a távirányítóval vagy hangvezérléssel sokkal egyszerűbb lesz az élet. A szabványos rögzítőmenetet az alján találod,
de egy kis kihajtható lábat erről a típusról is hiányolok.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Ismét az ETOE Seal Pro modellhez tudok viszonyítani, hiszen a jelenlegi tesztalanyra ugyanazok a csatlakozók kerültek:
- 1 darab DC csatlakozó a tápkábelnek
- 1 darab USB port
- 1 darab HDMI csatlakozó
- 1 darab sztenderd AUX csatlakozó
Nem sok, de arra jók, hogy az alapvető igényeket lefedjék. A vezeték nélküli kapcsolatért a klasszikus 2,4 és 5 GHz-es WiFi, illetve 5.1-es Bluetooth felel. Műszaki paraméterek terén egy teljesen átlagos, 1920×1080 pixeles felbontás áll a rendelkezésedre, 4K-s támogatással, illetve 600 ANSI lumen fényerő, ami nem sok, de legalább nem kevés. A projektor szoftvere Android TV 11, a fókuszállításra és a trapézkorrekcióra pedig nem lesz gondod, papíron mindkettőre automatikusan képes az ETOE E3 Pro projektor. Nézzük, milyen a valóságban!
Ez szintén elmondható a LED fényforrásnak jövendölt élettartamról, ami ugyan „csak” 30 000 óra, viszont használat szempontjából bőven elég. Ha naponta két filmet megnézel rajta, tehát körülbelül 5 órán keresztül használod minden alkalommal, akkor is több, mint 16 évről beszélünk, tehát, ha a tesztalany mellett teszed le a voksodat, egyhamar nem kell majd új vetítőgép után nézelődnöd.
Az ETOE E3 Pro fényereje 600 ANSI lumen, ami alapvetően nem számít rossznak, de nem is egy kiemelkedően jó érték,
a Seal Pro 1000 ANSI lumen fényerővel büszkélkedhet. Az LCD projektorok hiányossága általában pont ez, hogy alacsony a fényerejük, ezért a legjobb élményt természetesen akkor nyújtják, ha az adott helyiségben teljesen besötétítesz (én még az akvárium világítását is lekapcsoltam), de a tesztalany képe minimálisan beszűrődő napfény mellett is még teljesen vállalható. Persze ezt most úgy írom, hogy a tél közeledtével már délután 4-kor besötétedik és nyilván a jelenlegi napfény nem olyan erős, mint a júniusi. A színeit így is szépnek találtam és kellően kontrasztosnak, a projektor kontrasztaránya 3000:1.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Akárcsak az ETOE Seal Pro, az ETOE E3 Pro szintén képes az automatikus fókuszállításra és a trapézkorrekcióra, így nem sok vele a teendőd filmnézés vagy sorozatozás előtt.
Ezek manapság már alapvető funkciók, így ezek hiányában nem érdemes beruházni egy projektorra. Természetesen mindkettőn állíthatsz manuálisan, ha nem érzed az igazinak, én a fókusszal gyakran így teszek. Az Android TV-n „kívül” van egy másik menüje a projektornak, ahol többek között a kivetítéssel kapcsolatos beállításokat tudod korrigálni, itt találod ezt a kettőt is, valamint a digitális zoomot, amire 50% és 100% között képes a vetítőgép.
Maximum 100 col képátlójú képre számíthatsz, ami átszámolva 254 centiméter, viszont ehhez 270 centiméter távolságra van szükség a projektor lencséje és a kivetítésre használt felület között. A legkisebb képátló, amit ki tud vetíteni az E3 Pro az 40 inch, tehát 101,6 centiméter, viszont én körülbelül 150 centiméteres távolságból használtam, így a végeredmény közel 140 centiméter átlójú kép lett. A képpel kapcsolatos beállításokra mondanám, hogy a lehetőségek sosem érnek véget, de ez nem így van, viszont a klasszikusokat tudod variálni: képmód, színhőmérséklet, hangmód és képarány.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
A projektor matt fekete színű burkolata alatt 2 GB memória és 16 GB tárhely kapott helyet, gondolom már kitalálod, melyik másik ETOE projektorhoz hasonlóan. A szoftver itt is Android TV 11, aminek lényegében gyerekjáték a kezelése, de pontosan ez osztja meg az emberek véleményét: valaki vagy nagyon szereti, vagy egyenesen utálja. Ez a rendszer egy beépített TV boxon fut, amit a projektor hátoldalán, a csatlakozók alatt találsz, a burkolat egy része emiatt le is pattintható. A TV box szintén ETOE márkájú, így ez egy alapvetően jó elképzelés, hiszen, ha a gyártó kidob egy frissített verziót ebből az egységből, akkor pillanatok alatt kicserélheted a régit az újra, bár ez kérdéses, mennyire lesz támogatott a jövőben.
A Google Play Áruházon keresztül megszámlálhatatlan mennyiségű applikációhoz juthatsz hozzá, akár hangvezérléssel is, néhányat pedig már telepítettek előre a projektorra. Összességében bőven tudsz miből válogatni, a távirányítón gyorsgombokat is találsz az alábbiakhoz: YouTube, Netflix, Prime Video és Disney+. Ennél már csak az jobb, hogy
az E3 Pro Widevine L1-es tanúsítvánnyal büszkélkedhet, ez pedig garantálja azt, hogy minden kedvencedet a lehető legjobb minőségben nézhesd a különböző streaming platformokon.
Ha szereted a Simpson családot, akkor ajánlom „A kiábrándult királylány” című animációt, hiszen a rajzolásuk egészen hasonló, ha pedig kíváncsi vagy, hogy a primer vagy az alapozó van előbb, akkor arra ott a „Sminkmesterek versenye”, mindkettőt Netflixen keresd.
Galéria
Forrás: RendeljKínait
Ha a telefonodról szeretnél tartalmat tükrözni, akkor az „AirScreen – AirPlay & Cast” nevű applikációra lesz szükséged, a projektort pedig „AS-D1221” néven találod majd, feltéve, ha mindkét eszköz ugyanazon a hálózaton van. Az almás telefonnal rendelkezők táborát erősítem, gond nélkül működött a tükrözés, így nem hiszem, hogy androidos eszköz esetén ezzel problémád lehetne.
A hangzásért két darab, egyenként 10 watt teljesítményű Dolby Digital Plus beépített hangszóró felel,
így külön hangrendszer használata nélkül is tudsz otthonra kellően mozis hangzást varázsolni, de ez persze ízlések és pofonok kérdése. Több előre konfigurált hangeffektből is tudsz választani, a sztenderdtől kezdve a filmen át egészen a zenéig, de egyéni készítésére szintén van lehetőséged. Ha már a hangzásnál tartunk, akkor megjegyezném, hogy a projektor hűtése egyértelműen hallható valamilyen szinten, használat közben, de nagyon enyhén, 28-30 dB közötti értékeket mértem a Sound Meter applikációval. Bármilyen sorozatot vagy filmet fogsz nézni, annak a hangja garantáltan elnyomja majd, egy idő után pedig hozzá is szoksz, így nem fog zavarni, a hűtés sebessége pedig szerencsére nem változik, mert az sokkal zavaróbb lenne.
Összegzés
Az ETOE E3 fényereje gyenge papíron, ami tipikus problémája az LCD projektoroknak, de ettől függetlenül szép a képe és a helyiséget besötétítve teljesen jó a látványvilága, valamint még minimálisan beszűrődő napfény mellett is. Kellően élénkek a színei, a hangja szintén élvezhető, a hűtés hangja pedig nem vág oda az élménynek. A streaming kedvelőinek jó választás, mert minden adott a jó élményhez: Widevine L1-es tanúsítvány és egy nem túlságosan régi, egyszerűen kezelhető Android rendszer.
Ha a karácsonyi bekuckózáshoz keresel egy valamire való projektort, akkor az ETOE E3 Pro modellt most 63 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megrendelni a Geekmaxi kínálatából, ha felhasználod a 49zgDAe2 kuponkódot. A projektor európai raktárból érkezik, ingyenes szállítással.
Pro
- Kompakt
- Hibátlanul működő automatikus funkciók
- Widevine L1
- Pompás hangzás
Kontra
- A fényereje több is lehetne 600 ANSI lumennél