BlitzWolf BW-V10 Ultra projektor teszt
Valódi vizuális élvezet

Forrás: Banggood – BlitzWolf BW-V10 Ultra
A BlitzWolf BW-V10 Ultra Netflix-tanúsítvánnyal érkezik, a fedél alatt pedig Android TV 13.0 rendszer duruzsol. A beépített YouTube és persze a Netflix is gondoskodik róla, hogy sose unatkozz, míg az automatikus trapézkorrekció leveszi a válladról a beállítás nyűgjeit. Az 500 ANSI lumenes fényerő miatt valószínűleg nappal nem mozizol vele IMAX-minőségben, de estefelé már bőven elég egy kellemes kültéri vagy otthoni vetítéshez. A BW-V10 Ultra a Banggood kínálatában érhető el, és ha használod a BGdfd47c kuponkódot, 40 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ba kerül, a szállítás pedig ingyenes.
A projektort a minden csicsát nélkülöző, szokásos fehér-zöld színösszeállítású dobozból kiszabadítva, egy könnyű, 1100 gramm tömegű készülék került a kezembe, amely méretre is kompakt: 193x193x83 mm, tehát pont kézre áll. Anyaghasználata és dizájnja megegyezik az előzőleg kezemben járt BlitzWolf BW-V10-éval, azaz
úgy szereti gyűjteni az ujjlenyomatokat, mint Horatio Caine a CSI: Miami helyszínelőkben!
Galéria
Forrás: Banggood – BlitzWolf BW-V10 Ultra
Csatlakozókból nem sok került a BlitzWolf BW-V10 Ultra-ra:
egy USB-port, egy 3,5 mm-es jack dugó és egy HDMI-port van a sor végén –
alap dolgok, semmi extra. A bekapcsológombot is ide helyezték a gép hátuljára, a portok mellé. A vezeték nélküli csatlakozásért Bluetooth 5.2 és kétsávos WiFi felel. A projektor alján találunk egy szabványos menetrögzítőt, azonban tripod hiányában maradt a kreativitásom és mindenféle könyvvel állítottam be a vetítőt. Szokásosan HDMI-kábelt is csomagoltak a készülékhez a tápkábel, a távirányító és a használati útmutató mellé, de amit nem tudtam első körben mire vélni:
egy tisztítópálca és egy csavarhúzó is lapult a dobozban.
Ilyen pucerájszettet eddig csak azokhoz a készülékekhez mellékeltek, amelyek nem zárt rendszerűek, tehát por kerülhet a gép belsejébe. Az Ultra-t átvizsgálva azonban csupán a borítást lehet alul leszedni, zártnak tűnik a projektor, nem találtam rajta külön nyílást. A tisztítópálcával portalanítani lehet a burkolat szellőzőnyílásait, oda pont passzol méretre és az valóban nem hátrány, hogy van hozzá csavarhúzó, mert így nem kell külön méretet keresgetni, ha éppen valamiért le kell szedni a burkolatot.
A BlitzWolf BW‑V10 Ultra projektor Netflix-tanúsítvánnyal rendelkezik, de Widevine-ról nem esik szó a gyártó részéről. A Netflix-tanúsítvány megléte általában együtt jár a Widevine L1 DRM-támogatással is, hiszen csak így tud igazán HD minőségben kódolni a Netflix.
Galéria
Forrás: RendeljKínait – BlitzWolf BW-V10 Ultra
Kapásból minden egyes bekapcsolás alkalmával a két eszközt újra kellett párosítani, ezért egyszerűbb volt a távirányító után nyúlni.
Androidos telefonnal gyorsan ment az összekapcsolódás, a képernyőtükrözés csak az applikáción keresztül működött. Ha valaki sűrűn használja erre a projektort, akkor valóban érdemes letölteni a TV Castingot.
Az Ultra üzembe helyezése után célszerű rögtön belemászni kicsit a menübe és finomhangolni a gyári beállításokat: például az automatikus trapézkorrekciót külön be kell kapcsolni ahhoz, hogy működésbe lépjen és így valóban működik is, szerencsére hibátlanul. A vetített kép méretén szintén a beállításokban tudunk változtatni: a gyártó szerint 40-120 colos (101,6-304,8 cm) képátlójú képet tud vetíteni a BW-V10 Ultra, mindezt 1,5-3,5 méteres távolságból. A tesztelés során 3 méterről vetítettem vele, így 2 méteres képátló lett a végeredmény – ez nem egy gigantikus mozizós méret, inkább a kényelmesen nézzünk jó nagy tévét kategória.
Galéria
Forrás: RendeljKínait – BlitzWolf BW-V10 Ultra
A színeket szépen kiadja a BW-V10 Ultra, kontrasztaránya 1500:1 – ez azt jelenti, hogy a vetítő a legvilágosabb fehér és a legsötétebb fekete között 1500-szoros különbséget tud megjeleníteni. Ez befolyásolja a kép mélységét és a részletességét, különösen az átlagosnál sötétebb jeleneteknél. Olcsóbb projektorok esetében ez egy teljesen elfogadható érték és az Ultra árához viszonyítva valóban jól teljesít ezen a téren (is). A 4K-s tartalmakat megjeleníti ugyan, de ezt a saját szintjére, jelen esetben 1920×1080 pixel felbontásúra „butítja” le, a 4K-s támogatás projektoroknál mindig ezt jelenti – a kissé megtévesztő elnevezéstől függetlenül adhatnak jó vizuális élményt, mint például a tesztalanyunk is.
Nagy kérdés vetítőgépeknél a fényerő, aminek a tesztalany esetében 500 ANSI lumen az értéke. Hogy ez mire elég, azt Mabel szemlélteti a klasszikus Csengetett, Mylord? című sorozatból. Nem mellesleg az egyik nagy kedvencem, így legalább volt alibim, hogy munkaidőben sorozatot tudjak nézni. Már megint. A szinte felismerhetetlen első kép teljes nappali fényben készült, a középső szintén nappal, de már besötétített szobában, míg az utolsó teljes sötétségben.
Forrás: RendeljKínait – BlitzWolf BW-V10 Ultra
A BlitzWolf BW-V10 Ultra hangszórójáról nem találtam információt, azonban eddigi tapasztalataim alapján 5 W-osra saccolom, ugyanis a 3 W-os hangszórókkal felszerelt vetítők hangja borzalmasan bántja a fület, míg az 5 W-osok teljesen elfogadhatóak (mint például ez is). A 10 W-os hangszórókkal pedig kifejezetten kiváló a hangzás, legalábbis azok számára, akik nem túlzottan vájtfülűek. Az Ultra esetében a puskaropogás, a helikopter zaja és az erőteljesebb hanghatások is rendben vannak, hétköznapi felhasználóknak megfelel. Terméklapja szerint a készülék zajszintje 40 dB alatt mozog, ami megfelel a valóságnak – 32 dB-t mértem. Olykor kicsit zavaró lehet, például halkabb jeleneteknél azért néha hallani a ventilátort.
Összegzés
A BlitzWolf BW-V10 Ultra egy belépő szintű projektor, ami mind tudásában, mind árában megmutatkozik. Alap csatlakozók, alap tudás, alap ár, így például első vetítőnek kiváló. Nagy előnye hogy könnyű, valamint, hogy megfelelő besötétítés esetén a képminőség is élvezhető, az android alapú rendszernek köszönhetően pedig rengeteg applikáció áll rendelkezésre – ha nem elegendő az előre telepített Netflix és YouTube, akkor a Play Store-ból bővíthető a repertoár. Összességében amit ígér, azt hozza. Ha nem akarunk csilliárdokat költeni egy vetítőre és tudunk kompromisszumot kötni, akkor jó választás.
A BlitzWolf BW-V10 Ultra a Banggood kínálatában érhető el, és ha használod a BGdfd47c kuponkódot, akkor 40 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ba kerül, a szállítás pedig ingyenes.
Pro
- Könnyű
- Ár/érték aránya kiváló
- Megfelelő besötétítés esetén szép kép
- A hangja jó, főleg az árához képest
- Az 500 ANSI lumen fényerő sem rossz ennyi pénzért
Kontra
- Gyűjti az ujjlenyomatokat
- Kicsit lassú a rendszer
- A ventilátor olykor hangos
A Netflix-tanúsítvány rejtelmei
A Netflix-tanúsítvány azt jelenti, hogy a Netflix hivatalosan engedélyezte az adott készüléken a saját alkalmazásának futtatását. Ezekre a készülékekre a Netflix applikációt már gyárilag telepítették, a kép- és hangminőség megfelel a streaming szolgáltató által elvárt szabványoknak és nem blokkolja az alkalmazás használatát a projektoron, ellentétben sok olcsóbb eszközzel, amiken csak trükközve lehet azt elérni. Ezeken a Netflix nem indul el vagy csak alacsony felbontásban működik. Ezért nagy előny, ha egy projektor ilyen tanúsítvánnyal rendelkezik, mert ez azt jelenti, hogy nem kell kerülőutakat keresni.