hirdetés

BlitzWolf BW-FYE16 Plus TWS fülhallgató teszt

A kevesebb néha több

teszt
BlitzWolf BW-FYE16 Plus TWS fülhallgató teszt 1

Forrás: Banggood – BlitzWolf BW-FYE16 Plus

Raven96
írta: Raven96
2025-02-07

A BlitzWolf BW-FYE16 TWS fülhallgató után muszáj volt megnéznünk, hogy mit tud a Plus változata, ami szintén egy beépített LED kijelzővel büszkélkedhet. Ennél sokkal izgalmasabb a töltőtokba integrált hangszórója, ráadásul memóriakártyát is képes befogadni, így arról szintén hallgathatod a kedvenceidet. Az ANC és a Transparency mód ennél a modellnél sem maradt el, sőt, kiegészült egy alacsony késleltetésű üzemmóddal. A jó üzemidő és a baráti ár ismét adott, mert a BG97d217  kuponkóddal csak 8400 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot kérnek érte a Banggood oldalán, szállítással együtt.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 7
  • design és anyagminőség: 9
  • felszereltség, funkciók: 8
  • ergonómia: 7
  • ár/érték arány: 8

7.8

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

A fülhallgatók és a töltőbölcső egy picivel komolyabb anyaghasználatot tudnak felmutatni, mint a „sima” FYE16 esetében, viszont itt sem kérdés, hogy a füles (egyik) nagy érdekessége a töltőbölcsőbe épített LED kijelző. A különbség annyi, hogy nem a töltőtok elejére, hanem a tetejére került, viszont rengeteg lehetőséget tartogat, így az okostelefonod garantáltan kevesebbet lesz a kezedben. A zene kezelésétől kezdve a különböző módok (ANC, Transparency stb.) kapcsolgatásán át egészen a játékig és a számológépig rengeteg minden adott.

A BW-FYE16 Plus másik nagy érdekessége az, hogy a töltőtok lényegében egy hangszóró is

és nem csak Bluetooth 5.4 által (körülbelül 10-15 méteres hatótávon belül) játszhatsz le rajta zenét, mert memóriakártya befogadására úgyszintén képes, egészen 64 GB-ig. Ez néhány évvel ezelőtt sokkal nagyobb érdekességnek számított volna, mint manapság, azoknak viszont hasznos lehetőség, akik mindenképpen így tárolják a kedvenceiket és nem a jelenben élnek, ahol adott a YouTube Music, a Spotify és társai, amiknek a használatával nem kell a zeneszámok letöltögetésével küzdeni. Nézzük, mit tartogat még a BW-FYE16 Plus!

hirdetés

BlitzWolf BW-FYE16 Plus TWS fülhallgató teszt – Jó elképzelés kevésbé jó kivitelezéssel

A Plus megérkezésével a fülhallgatók formája nem változott, maradt az „in-ear” kialakítás. A dinamikus meghajtók továbbra is 11 milliméter nagyságúak – bár 10 millimétert szintén említ a gyártó a terméklapon –, és a tartomány is a klasszikus 20-20 000 Hz közé esik, ami minden ember számára máshogy fog szólni. IP-védettségről nem esik szó, a kondiba inkább ne vidd magaddal.

A fülhallgatók az elődhöz hasonlóan érintős felülettel rendelkeznek, viszont eléggé becsapósak, mert csak egy adott ponton érintősek, így egyáltalán nem mindegy, hol nyomogatod őket. Részemről emiatt jár a fekete pont, mert a korábbi modellnél ez nem jelentett macerát. Érintési parancsból itt sincs kevés, de a használati utasítás a segítségedre lesz. Ha feloldod a füles kijelzőjét és elkezded azt lapozni, akkor rögtön azzal indít, hogy milyen módban szeretnéd használni a kütyüt: BT „headset”, BT speaker, TF speaker vagy TF headset. Az elsőt gondolom senkinek sem kell túlmagyarázni, hiszen ez a klasszikus módja egy TWS fülhallgató használatának. Bluetooth segítségével rákapcsolódsz a telefonodra vagy például a laptopodra és már szólhat is a zene, bár nálam csak telefonról szólt, mert a laptopom valamiért állatira nem látta a tesztalanyt a BT eszközök között.

Ebben a formában már a közepes hangerő is elég komoly,

ellenben azzal, amikor a 2. módot választod és a füles töltőtokjából szól a zene. Ez annyiban trükkös, hogy nem elég csak a kijelzőn kiválasztani ezt az opciót, hanem az okostelefonodhoz hozzá kell kapcsolnod Bluetooth segítségével a tokot úgyszintén, amit BW-FYE16 Plus BOX néven fogsz megtalálni. A hangzásra az EQ beállítások ebben az esetben sajnos nem vonatkoznak, tehát csak egyféleképpen tudnak szólni a zenék és csak maximális hangerővel van értelme használni, mert közepesnél már elég halk, így

összességében azt mondanám, hogy szódával elmegy.

A TF speaker és a TF headset mód is gond nélkül működik, tehát memóriakártyáról simán lejátszhatod a kedvenceidet, viszont egyetlen egy dolgot nem értek.

Ki használ még ilyesmit manapság?

Egyedül az idős korosztályra tudok gondolni, nekik lehet ez hasznos, akik csak részben tudnak azonosulni a legújabb technológiákkal, így ugyan használnak fülhallgatót/hangszórót, de nem rendelkeznek Spotify vagy bármilyen más fiókkal. Bár a zenék sem töltődnek le maguktól és varázsolódnak át a memóriakártyára, de mindegy, lépjünk is ezen túl.

Ha kiválasztottad a neked szükséges módot, akkor egy újabb lapozásért cserébe már kezelheted is a zenét a hangerővel együtt a fülhallgató kijelzőjéről. Ezt a két dolgot nem volt hülyeség „egy lapra” rakni, az elődnél külön-külön voltak, viszont jó lett volna, ha az EQ sem kerül sokkal hátrébb. Bass, pop és rock hangmódokkal javíthatsz a hangzáson,

az viszont kegyetlenül idegesítő, hogy bármelyiket választod, egy hangos csipogással fogja azt visszajelezni neked a füles,

emiatt ráadásul kimarad körülbelül 2 másodperc a zenéből. „Normál” hangzás nincs, így egy vegyes lejátszási lista során, ha sűrűn kell majd váltogatnod, akkor fixen az agyadra fog menni.

Forrás: RendeljKínait

BlitzWolf BW-FYE16 Plus TWS fülhallgató teszt 30

Forrás: RendeljKínait

Az ANC, a Transparency és a normál mód kiválasztásánál ugyanez történik: egy kínai csajszi jó hangosan bemondja, hogy ANC ON vagy éppen OFF, bezzeg a fülesek megpingelése kegyetlenül halk, szinte semmit nem ér, de térjünk is vissza az ANC-hez. Szerencsére az aktív zajszűrés az elődhöz hasonlóan jól működik, bár a Transparency módról ez már nem mondható el.

A tapasztalataim alapján közel sem játssza be olyan jól a környezet zajait, mint a „sima” BW-FYE16.

Az alacsony késleltetésű mód (low latency) pedig még ennél is rosszabb, mert annyit ér, mint a perec közepe, segítek: semmit. Játék közben hasznos lenne, mert akkor nem késne a lövés hangja a képhez viszonyítva, illetve videónézésnél sem jönne rosszul, hiszen összehangoltabb lenne a szájmozgás és a hang a megszokottnál,

de egyszerűen nincs rá szükség,

így az aktiválásával semmi újat nem fedeztem fel. Maximum arra jó, hogy gyorsan merítse az akkumulátort az átlagosnál nagyobb energiaigény miatt.

Az is az újítás része, hogy a BW-FYE16 Plus egy játékot is kapott, ami szórakozás helyett inkább arra jó, hogy felbosszantson. A játék lényege nagyon egyszerű és bugyutácska: hódokat kell lecsapkodnod és ha már annyi előbújt, hogy megtelik a pályán lévő összes lyuk, akkor veszítettél. A rekordodat sajnos nem tudja tárolni az eszköz, de az ennél jóval nagyobb probléma, hogy

a kis kijelző nem mindig úgy viselkedik érintésre, ahogy éppen akarod.

Ez eléggé hátráltat a játékban, de már az elindításában is, mert a „PLAY” gomb a kijelző bal alsó sarkába került és minden alkalommal rá kellett böknöm 3-4x, hogy elinduljon, szóval néha egyenesen idegtépő.

Ha eljutsz a kijelző legutolsó lapjára, akkor se csüggedj, mert a „More” menüpont alatt még sok mindent találsz. Ilyen például a számológép, ami borzasztóan kicsi, így sok sikert hozzá, hogy eltaláld a megfelelő számokat. Van még ébresztőóra, stopper és időzítő, bár utóbbival az a problémám, hogy csak 1/3/5/10 percet tudsz beállítani, például 27 percet már nem. Adott még a hangfelvétel lehetősége, amihez egy TF kártyára lesz szükséged a tárolás miatt, egy számológéphez hasonlóan apró naptár és a PC mód, aminek a segítségével tudsz zenét tenni a memóriakártyára anélkül, hogy kivennéd. Végezetül pedig a klasszikus beállítások: kijelző, óra, nyelv, infó. Legtöbb esetben itt is az a problémám, hogy

annyira apró betűmérettel van a többsége írva, hogy alig látni,

pedig én „csak” távolra látok rosszul. Nem elég, hogy a kijelző nem mindig úgy viselkedik, ahogy szeretném, de ráadásul még túl sok mindent is akartak belezsúfolni, mert számos funkció használata élhetetlen a mérete miatt… viszont legalább van 5-féle képernyővédő, amikből választhatsz, juhééé…

A fülhallgatók 40 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkeznek a korábbi modellhez hasonlóan, viszont a töltőtokban lévő akkumulátor kapacitása 350 mAh-ról 800 mAh-ra nőtt. Ez azért jó, mert, ha be van kapcsolva az ANC és még nyomkodod is a tokon lévő kijelzőt, akkor 5-6 óránál több zenére nem igazán számíthatsz, de a tokkal akár 8-10 alkalommal is feltöltheted a fülest (ez megint csak a használat módjától függ), így jó sokáig élvezheted a nem túl jó Transparency módot, a felesleges alacsony késleltetésű módot és az apró betűkkel való kínlódást.

Összegzés

A BlitzWolf BW-FYE16 Plus nagy durranásnak indult, hiszen nemcsak a sok lehetőséget tartogató LED kijelzője szuperizgi, hanem az is, hogy a töltőtok lényegében hangszóróként is tud funkcionálni. Nem szól rosszul és további érdekessége, hogy memóriakártyát simán rakhatsz bele, viszont kérdéses, hogy ez manapság mennyire érdekli az embereket. Az pedig beárnyékolja ezt a sok jóságot, hogy a kijelző nem mindig viselkedik úgy, ahogy kellene, illetve nem egy funkciónak élhetetlen a használata a kis méret miatt. Szokták mondani, hogy a méret nem számít, de itt most pont igen, mert így elég sok bosszúságot okoz a kijelző tapogatása. Persze az árához viszonyítva kellő tudással rendelkezik, de én maradnék az elődmodellnél, ami jóval kevesebb csalódást okozott.

Ha mégis megjött a kedved a tesztalanyhoz, akkor most a BG97d217  kuponkód felhasználásával mindössze 8400 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért beszerezheted a Banggood oldaláról és ebben már a szállítás költsége is szerepel.

Pro

  • Minimalista dizájn igényes anyaghasználattal
  • A beépített kijelző sok hasznos funkciót tartogat
  • A töltőtok hangszóróként is képes funkcionálni
  • Memóriakártyát is befogad
  • Hosszú üzemidőre számíthatsz

Kontra

  • Az érintős kijelző nem mindig működik tökéletesen
  • A fülhallgatók csak egy ponton érintősek, ezért nehezebb kezelni az elődhöz képest
  • Számos funkció élhetetlen a kijelző kicsi mérete miatt
  • A Transparency mód nem az igazi
  • Az alacsony késleltetésű mód felesleges

hirdetés